PDA

Pogledaj cijelu verziju : zzzzzzzuji previše



radeoN
15-05-2007, 19:14
imam jedan prevelik problem komp previše zuji (čuje se u drugoj sobi kroz zatvorena vrata)
prvih 5 min nakon paljenja radi normalno čim pokrenem kakav program ili igru odma zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
radi se o P4 2.8ghz ,asus p4s800,ati radeon 9600 pro, i napajanje MS 230w
nikad prije nije pravio takvu buku
postoji li rješenje ovog problema
:pray:

ssalG
15-05-2007, 19:19
Moja ti je pretpostavka da ti stvar u ventilator (vjerovatno od grafičke) koji je naštiman da neradi punom snagom dok temperatura ne dosegne određenu granicu kada se počinje upravo raditi i proizvodit buku.

radeoN
15-05-2007, 19:29
pa to bi se onda događalo stalno
ovo traje zadnjih 7 dana a komp ima 3 godine

Rocchiro
15-05-2007, 21:18
i meni je bilo slicno prosle godine.naglo su porasle temperature pa se komp jace grije

Aerial
16-05-2007, 10:43
Moj komp se čuje ko' traktor i zbilja živcira neki put...

Vjerojatno je problem u cooleru od proca (Thermaltake Volcano II), pošto sam mjenjao napajanje već prije i zvuk je ostao isti.

Sumnjam da je do grafičke, jer je smeće (GF 2 MX)... jel smeće može raditi tolioko buke? :)

Uglavnom, meni se čini da je problem u cooleru, a možda je i tebi...

16-05-2007, 16:43
Ovako da to riješimo jedno zauvijek!!!

Buka može biti iz više izvora u vašem računalu....Najčešša i gotovo jedina mjesta su-cooler od napajanja,cooler od grafe,cooler od proca....Ta tri mjesta riješavamo na način da rasklopimo cijeli cooler,dobro ga očistimo i dobro zategnemo da nema "lufta".....dalje.....jedni od čudnijih ali isto tako mogućih su i sama matična..ukoliko nije dovoljno zašarafljeno..ili ne leži kako treba pa isto tako dolazi do distorzija,,,,,za nju vam preporučam kompletno vađenje svih komponenti i ponovno postavljanje na kučište....odmah i pazite na namještaj kabela....i jedan od zadnjih mogučih mjesta može biti optički romovi ali i sam hard disk....riješnje ko i za ostale...odšrafiti i ponovno dobro namjestiti i zašarafati,,,nerijetko se događalo da nakon nekog vremena cijeli case ima neke distorzije baš zbog optike...jer optika se stalno vrti ako je koristimo te može doći do manjih dislokacija što če vam rezultirati distorzijama....

Ako neznate točno koji segment vam radi buku..preporučam vam cijelo rasklapanje kompa i ponovno sklapanje s pažnjom na bilo kakve šarafove koji bi se još bolje mogli zategnuti-ovdje mislim čak i na onaj mali cooler na chipsetu!

Sterpo
16-05-2007, 17:56
meni isto skoro svaki dan
kad ga upalim čuje se kao mikser pa nakon nekog vremena prestane
problem je u napajanju. Ja sve to skinem razmontiram pregledam i vidim sve u redu stavim ga natrag i opet zuji

pHo3nyX
17-05-2007, 19:06
Imam slican problem... Ovako ostavim komp preko noci da downloada, ali nemogu spavat od zvuka coolera na procu.... e sad cuo sam da postoje neke mrezice koje se postave na cooler tako da smanjuje buku, pa ako ko zna za to i kako se to radi, moze objasnjenje...

Jopax
17-05-2007, 19:09
I moj zuji non stop
Moze bit kao sto je AMD freak rekao da ga treba ocistit
Rodjak je svoj cistio industrijskim kompresorom i nakon toga bio je totalno necujan :)