PDA

Pogledaj cijelu verziju : ALARM



djubrex
15-05-2007, 13:36
pročitajte moji post o(neriješenom) problemu s flashom
jučer mi se komp nije htio pokrenut (stalno resetiravanje)
a danas...
sve u redu

Bartuc
15-05-2007, 13:47
Valjda mu je trebalo malo odmora samo :D Glavno da sada radi, fakat imaš sreće!

Tak je meni ovaj moj proc skoro krepal... Išao sam prema 100% OC-u ali nisam dodao dovoljno voltaže i komp mi se resetirao i ugasio! Kolko god sam ga palio nije htjeo pokrenuti se pa sam ga ostavio na par minuta i maknuo sa struje, nakon toga je proradio sa svim opcijama na Default :pray:

FujiLim
15-05-2007, 15:15
Valjda mu je trebalo malo odmora samo :D Glavno da sada radi, fakat imaš sreće!

Tak je meni ovaj moj proc skoro krepal... Išao sam prema 100% OC-u ali nisam dodao dovoljno voltaže i komp mi se resetirao i ugasio! Kolko god sam ga palio nije htjeo pokrenuti se pa sam ga ostavio na par minuta i maknuo sa struje, nakon toga je proradio sa svim opcijama na Default :pray:

Daaa, a da si samo resetira BIOS ????

djubrex
15-05-2007, 17:17
i što mislite-jel hardver ili sotver u pitanju
ja mislim da je softver (ne da mislim nego sam siguran, ali ipak pitam)
i je li on na samrti sada??(komp)

Bartuc
15-05-2007, 17:18
@FujiFilm...Nije mi se dalo otvarati kučište... ostavio sam ga da si malo predahne, ošo popit vode i popišat se, kad sam se vratio sve je bilo OK :D

@Autor ove teme... nemora bit da krepava, rekao si da sada sve OK radi! Možda te nebu više zahebaval!

djubrex
16-05-2007, 19:02
hvala svima
napisat ču neke ¨simprome¨:
1.ništa ne stiščem mišem a na ekranu se pojavlja ono kao da označim tekst(več 1 god star simptom)
2. tipkovnica-kao da se jedno slovo isključi na 5 sek. (simptom star 1 tj.)
3. zablokira se dok koristim flash program

jel neko ima slične probleme???

djubrex
22-05-2007, 16:00
evo ga opet
svi simptomi samo 100 puta jači
resetira mi se komp sam od sebe ili se sam zakoči...
ali- što je najbolje-kad ga resetiram uvijek radi...
prvih 2-3 min. kak spada
im program sibelius (za pisanje nontnih zapisa) i kad ga koristim i on mi se blokira!!!!
tipkovnica se koči samo kad brzog tipkanja (znači- stalno) i odprilike-svako 15-25slovo (nekad i 2 za redom a nekad nema toga 1 min!!)
evo samo da napišem ovaj tekst-trebo sam ubacivati 30ak izostavljenih slova, razmaka, itd.itd.
POMOGAJTE
imam nod 32 ali me neki vražji kod traži prilikom svakog upanjenja komp-a (a taj kod se-naravno-plača)
kad se sam od sebe resetira onda se na trenutak pojavi plavi ekran s bijelim slovima (neke šifre u stilu:[windows-124js254black-troubleshouting...
...
...
...
serius problem
deleting file no.343fe245 in C:direcrory])(ovo je samo primjer)
u linkovima (pod favorites) kako mi skoro svaki link ima neku ikon (npr.-ogame neki saturn, hattrick-nekaj zelenog, google-slovo G)tak su se te ikone počele miješat (google dobije saturn, hattrick slvo g itd.)

i-opet- flash-sada se več blokira svakih 5 sek. uporabe...

jedino onaj 1 simptom nije više prisutan...
pomagajte
(sorry ak sam nekaj krivo napisal-komp mi je u :toilet:

NiX4tHeG@M3R
22-05-2007, 16:34
Koja sam ja sranja radio po BIOSU samo sam vadio Jumper i restart :pray:

djubrex
23-05-2007, 10:04
kaj da radim??
da jedntavno čekam dok ne crkne ili...
ne kužim se u bios i ta sranja
EDIT:
jedno od zadnjih javljanja...
gotov je
trebalo mi je 15 min. da ga upalim-il se zakoči il se resetira
još jedan sindrom: ikone u pozadini umjesto boje pozadine desktopa imaju bjelu boju i malo su izmjenjene

POZDRAV PO ZADNI PUT...
stari mi nezna popravit a nema nikog da mu popravi pa pitam jel neko može startat ovdje komp (instalirat windows i podič sistem)???
ak da nek mi pošalje pm
i...
kolko traje startanje windows proffesionall-a?
2-3sata ili 2-3 dana po 8 sati
znam da ovisi o brzini kompa ali pitam vejedno....
POZDRAV

C
23-05-2007, 20:17
Pročitao sam prva dva posta...ne da mi se čitat'...
Znači...vidim da je ovaj drugi imao problema s overclockiranjem...pa da ti malo pomognem...kada nešto zezneš, otvoriš kućište, isključiš ga iz struje, i sa matične izvadiš bateriju, pričekaš koju minutu i vratiš bateriju, te upališ komp, i sve postavke BIOS-a ti budu na normali, pa onda samo nastaviš clockati.
A ovaj prvi...šta to...komp jedan dan radi, drugi ne radi...i tak'...Pa, čuj, moguće je da ti je komp doživio temperaturni šok, jer je i to moguće na kompu. Naime, uzmimo primjer, ako je u tvojoj sobi normalna temperatura 20 °C, i tako je tjedan dana, i sada temperatura od jedanput' skoči na 30 °C, komp ti se neće htijet upaliti, tj. resetiravat' će se, sve dok se ne privikne na 30 °C temperature okoline...i zato je preporučeno, kada se neki PC donese tek u neku kuću/stan, da odstoji neko vrijeme, na jednom mjestu, gdje će bit' korišten.

Edit: Pročitah sve...
Ak' ti se resetirava pri radu, ili pak zamrzava, probaj u TM naći internat.exe, isključi ga ako je prisutan u radu, pa pokušaj onda nešto raditi na kompu...

Bartuc
23-05-2007, 20:49
Znači...vidim da je ovaj drugi imao problema s overclockiranjem...pa da ti malo pomognem...kada nešto zezneš, otvoriš kućište, isključiš ga iz struje, i sa matične izvadiš bateriju, pričekaš koju minutu i vratiš bateriju, te upališ komp, i sve postavke BIOS-a ti budu na normali, pa onda samo nastaviš clockati.


Kužiš ono, ja to nisam znao :rotfl:

Da je ostalo pri tom problemu, onda bi resetirao BIOS... ali komp je meni vrlo brzo ponovno proradio i nije bilo potrebe za otvaranjem kučišta!

C
23-05-2007, 20:51
Ma, ok je sve, nego mi se nije dalo čitati postove...pa sam pročitao prvi post, i okom prešao preko drugog posta...
Sad' sam sve pročitao. :D

Bartuc
23-05-2007, 20:57
Ma nemaš frke, nisam ja mislio nikaj loše :D

@djubrex, formatiranje-instaliranje-optimiziranje ti sve zajedno traje cca 2-4 sata (ovisi kak ti se da...) ne ovisno o jačini kompa!

To ti je vrlo jednostavan postupak koji je toliko pojednostavljen da ga bilo koji newb može savladati...

Pokušaj, nemreš fakat nikaj ujebati!

C
23-05-2007, 21:00
@Bartuc>djubrex - A zato tebi u statusu piše "njubine me ownaju." :rotfl:

djubrex
24-05-2007, 12:03
Ma nemaš frke, nisam ja mislio nikaj loše :D

@djubrex, formatiranje-instaliranje-optimiziranje ti sve zajedno traje cca 2-4 sata (ovisi kak ti se da...) ne ovisno o jačini kompa!

To ti je vrlo jednostavan postupak koji je toliko pojednostavljen da ga bilo koji newb može savladati...

Pokušaj, nemreš fakat nikaj ujebati!
kaj mi treba za instaliranje vindovsa??? (cd?dvd? ja nemam niti jedno niti drugo...)
kako zbrisati postoječi sustav???
briše se automatski????





Pročitao sam prva dva posta...ne da mi se čitat'...
Znači...vidim da je ovaj drugi imao problema s overclockiranjem...pa da ti malo pomognem...kada nešto zezneš, otvoriš kućište, isključiš ga iz struje, i sa matične izvadiš bateriju, pričekaš koju minutu i vratiš bateriju, te upališ komp, i sve postavke BIOS-a ti budu na normali, pa onda samo nastaviš clockati.
A ovaj prvi...šta to...komp jedan dan radi, drugi ne radi...i tak'...Pa, čuj, moguće je da ti je komp doživio temperaturni šok, jer je i to moguće na kompu. Naime, uzmimo primjer, ako je u tvojoj sobi normalna temperatura 20 °C, i tako je tjedan dana, i sada temperatura od jedanput' skoči na 30 °C, komp ti se neće htijet upaliti, tj. resetiravat' će se, sve dok se ne privikne na 30 °C temperature okoline...i zato je preporučeno, kada se neki PC donese tek u neku kuću/stan, da odstoji neko vrijeme, na jednom mjestu, gdje će bit' korišten.

Edit: Pročitah sve...
Ak' ti se resetirava pri radu, ili pak zamrzava, probaj u TM naći internat.exe, isključi ga ako je prisutan u radu, pa pokušaj onda nešto raditi na kompu...
još je žif (komp)
kaj je to TM
nije doživio temp. šok imam ga več 6 god.
nemoj se čudit ak ti takva pitanja postavljam ali ja ti se ne kužim u to...
overclockiranjem (prijevod)-
clockati-

C
24-05-2007, 12:14
MA, nije bitno koliko ga dugo imaš u jednoj sobi, nego, kao što sam ti već rekao, vani se mijenja vrijeme, a samim time i temperatura zraka okoline, itd. I to ne odgovara kompu, ak' se ta temperatura naglo mjenja. Recimo, nagli prelazak iz vrlo hladne zime na pakleno ljeto je prebrzo mjenjanje temperature i komp može doživit' temperaturni šok.
TM ti je Task Manager.
OC => OvarClockiranje => Clockati
Za instalirat' Windows ti treba CD od Windowsa, ali, ako to nisi nikada radio, moja preporuka ti je, nemoj ni sad', jer ak' pogriješiš, pa-pa podaci.
Inače, možeš srušiti taj Windows, pa instaliravati sve na novo...dugo traje, ili možeš samo ovaj, već postojeći Windows samo reinstalirati, drugim riječima, ak' mu nešto fali, ili ako je nešto pokvareno u Windowsu, on ti to doda, kako bi mogao radit'.
Ne briše ne ništa automatski, sve naredbe ti trebaš dati. Neće on raditi nešto što mu ti nisi rekao.

djubrex
24-05-2007, 14:51
MA, nije bitno koliko ga dugo imaš u jednoj sobi, nego, kao što sam ti već rekao, vani se mijenja vrijeme, a samim time i temperatura zraka okoline, itd. I to ne odgovara kompu, ak' se ta temperatura naglo mjenja. Recimo, nagli prelazak iz vrlo hladne zime na pakleno ljeto je prebrzo mjenjanje temperature i komp može doživit' temperaturni šok.
TM ti je Task Manager.
OC => OvarClockiranje => Clockati
Za instalirat' Windows ti treba CD od Windowsa, ali, ako to nisi nikada radio, moja preporuka ti je, nemoj ni sad', jer ak' pogriješiš, pa-pa podaci.
Inače, možeš srušiti taj Windows, pa instaliravati sve na novo...dugo
traje,*edit-kokiko dugo??* ili možeš samo ovaj, već postojeći Windows samo reinstalirati, drugim riječima, ak' mu nešto fali, ili ako je nešto pokvareno u Windowsu, on ti to doda, kako bi mogao radit'.
Ne briše ne ništa automatski, sve naredbe ti trebaš dati. Neće on raditi nešto što mu ti nisi rekao.
da, ali ja taj cd nemam
kolko košta?
gdje ga nabavit ili posudit?
kolko košta instalranje windowsa u servisu?

C
24-05-2007, 17:31
Ha, čuj, možeš ga nabaviti orginalnog za kojih...ne znam sad' točno, ali mislim da je oko 1000 kuna, sada vjerovatno i jeftiniji.
A instaliranje windowsa u servisima je po mojoj procijeni preskupo, iako svaki servis ima neke svoje cijene, al' kad vidiš da je to lagan posao, onda ti bude jasno da ti gule pare...
A instaliravanje svega na novo ti traje (kao što je već netko prije rekao), onoliko dugo, ovisno o tvojoj volji. Pa, računaj da ćeš na windows izgubiti 30 min, na SP1 15 min, i na SP2 još 15 min, pa instaliravanje ostalih programa za kojih pol sata (15 na drivere), ovisno o tome, jesili prikupio arhivu programa (kao ja) ili su ti svi ti programi raštrkani uokolo na particijama, ili CD/DVD-ima, no, recimo 30 min do 1 h, pa onda podešavanje svega još kojih max. 30 min, i još čišćenje koje će trajati 30 min, i onda u 10 min sve provjeriš, jesil' nešto krivo podesio, ili je možda neka opcija "pala" i tako to, al' ako nisi to nikad' radio, mislim da bi tebi malo duže trajalo sve to, a i ako nešto zezneš, valja ti to popravit'...drugim riječima, to je još više vremena...

djubrex
27-05-2007, 17:01
Ha, čuj, možeš ga nabaviti orginalnog za kojih...ne znam sad' točno, ali mislim da je oko 1000 kuna, sada vjerovatno i jeftiniji.
A instaliranje windowsa u servisima je po mojoj procijeni preskupo, iako svaki servis ima neke svoje cijene, al' kad vidiš da je to lagan posao, onda ti bude jasno da ti gule pare...
A instaliravanje svega na novo ti traje (kao što je već netko prije rekao), onoliko dugo, ovisno o tvojoj volji. Pa, računaj da ćeš na windows izgubiti 30 min, na SP1 15 min, i na SP2 još 15 min, pa instaliravanje ostalih programa za kojih pol sata (15 na drivere), ovisno o tome, jesili prikupio arhivu programa (kao ja) ili su ti svi ti programi raštrkani uokolo na particijama, ili CD/DVD-ima, no, recimo 30 min do 1 h, pa onda podešavanje svega još kojih max. 30 min, i još čišćenje koje će trajati 30 min, i onda u 10 min sve provjeriš, jesil' nešto krivo podesio, ili je možda neka opcija "pala" i tako to, al' ako nisi to nikad' radio, mislim da bi tebi malo duže trajalo sve to, a i ako nešto zezneš, valja ti to popravit'...drugim riječima, to je još više vremena...
znači-sljedeča 2-3 mj. sa bez komp-a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

C
27-05-2007, 19:57
LOL!!
Pa nećeš sve to instaliravati 2-3 mjeseca. :

OT: Ispričavam se na višku smajlića.
SNemaš beda, smajlići riješeni.S

djubrex
17-06-2007, 22:53
LOL!!
Pa nećeš sve to instaliravati 2-3 mjeseca. :

OT: Ispričavam se na višku smajlića.
SNemaš beda, smajlići riješeni.S
nemrem bilivit
još se drži
sad i najmanja animacija meta...
nemre se niti pržit cd a kamoli neku igricu igrat
nema više youtube-a
itd...

C
17-06-2007, 22:57
Možda ti je komp pun virusa...
Ili ako koristiš Omega Drivere, onda ti je do njih, jer sve to što si rekao može biti do njih...ali, ako ih koristiš...

djubrex
19-06-2007, 09:08
ješ se držim
nekim čudom


kaj je to omega driver?

C
19-06-2007, 11:51
Ne da mi se objašnjavati Omega drivere...potraži topic na ovom forumu...

Daj, valjda imaš nekog frenda koji se kuži u kompove malo više, da ti barem instalira win na novo... :|

djubrex
25-06-2007, 19:53
Ne da mi se objašnjavati Omega drivere...potraži topic na ovom forumu...

Daj, valjda imaš nekog frenda koji se kuži u kompove malo više, da ti barem instalira win na novo... :|
hehe
još sam tu
imam bratiča
imam kuma
ali nikom se neda
jbg

C
25-06-2007, 19:59
Ala posla, eeee... :|
Ja sam neki dan svojim frendovima sređivao kompove...dofurali su ga do mene, i dok se to sve instaliravalo, ja sam radio na svom kompu...i, na kraju sam uzeo sat vremena za podešavanje...nisam ni osjetio da sam na gubitku vremena...
A, šta da ti ja radim...ako neće oni, radi s njim šta hoćeš. Nauči i ti srediti vlastiti komp barem. Neka ti posude CD od Windowsa, i sredi ga...a za programe ćeš lako...

djubrex
27-06-2007, 16:06
Ala posla, eeee... :|
Ja sam neki dan svojim frendovima sređivao kompove...dofurali su ga do mene, i dok se to sve instaliravalo, ja sam radio na svom kompu...i, na kraju sam uzeo sat vremena za podešavanje...nisam ni osjetio da sam na gubitku vremena...
A, šta da ti ja radim...ako neće oni, radi s njim šta hoćeš. Nauči i ti srediti vlastiti komp barem. Neka ti posude CD od Windowsa, i sredi ga...a za programe ćeš lako...

s njima se visim 2 put godišnje
i jbg nisu baš druželjubivi
i kažeš:sa programima ću lako?

C
27-06-2007, 18:11
Evo, ja sam sastavio svoju kolekciju svakakvih programa (bez zasebnih [200MB-9GB]) od 4 GB, tj. na DVD-u su, i sklapao (skupljao) sam ih cca godinu-dvije, što sa neta, što sa CD-a i DVD-a od časopisa.
Ako me razumiješ šta ti hoću reći...
Sve programe možeš naći na netu (što i nije teško), a jedan od lakših načina ti je da kupuješ svaki mjesec drugi časopis s DVD-om na kojemu možeš dobiti progreme...ili jednostavno odeš u knjižnicu i posudiš kojih 50 DVD-a iz tih časopisa pa ih pregledavaš. :rotfl:

djubrex
07-07-2007, 12:54
eh
kad bi se ja u to kužio onda bi bilo dobro
a ovak...

C
07-07-2007, 21:38
Ti se još oko toga mučiš?? :o :rotfl: :pray:
-Svašta...nedaj Bože nikome... :|

djubrex
12-07-2007, 12:58
baš tako :(

EDIT:19.7
baš tako:)