PDA

Pogledaj cijelu verziju : PS2 debeli ili tanki



ivan
13-02-2006, 15:28
neznam gdje bi ovu temu stavio...

koja je plejka bolja? koja se manje kvari? dal je bolje uzet bez lasera(mislim uzet preko oglasnika) i poslije ugradit ili odma sa laserom uzet?

Iron Wan Kenobi
13-02-2006, 15:54
prvu plejku dobio sam 2000godine,,u novembru..debela bez ugradenog chipa,al ugradio sam ga nakon nekoliko dana...kutija je dozivjela mnoge padove sa visine od oko 1.5metra,nosenja i vucanja po partiyima...

popravljanja je barem 5 puta(uglavnom neko prospe sok il nesto slicno,te se kutija malo smoci il se laser zaprlja,uglavnom uvjek je uspjesno popravljena)
i dan danas moj debeli ps2 je citav...


sto se tice tankog moj buraz je dobio jedan za rodendan prije nekih mjesec dana,sa ugradenim chipom ...radi super mada djeluje kao igracka i cisto sumnjam da moze da prezivi sve i svasta kao i "debeli stariji ps2..

kod tankog se takoder i laser lakse zaprlja,zbog drugcijeg nacina otvaranja poklopca

inace kod nas ovdje u Bosni svi ps2 dolaze sa ugradenim chipom,naravno prodavac opet daje garanciju



8)

W3DR4N
13-02-2006, 16:19
Sve se to brzo kvari. Nema neke statistike, ali nisu nešto pouzdani uređaji.

ivan
13-02-2006, 16:59
prvu plejku dobio sam 2000godine,,u novembru..debela bez ugradenog chipa,al ugradio sam ga nakon nekoliko dana...kutija je dozivjela mnoge padove sa visine od oko 1.5metra,nosenja i vucanja po partiyima...

popravljanja je barem 5 puta(uglavnom neko prospe sok il nesto slicno,te se kutija malo smoci il se laser zaprlja,uglavnom uvjek je uspjesno popravljena)
i dan danas moj debeli ps2 je citav...


sto se tice tankog moj buraz je dobio jedan za rodendan prije nekih mjesec dana,sa ugradenim chipom ...radi super mada djeluje kao igracka i cisto sumnjam da moze da prezivi sve i svasta kao i "debeli stariji ps2..

kod tankog se takoder i laser lakse zaprlja,zbog drugcijeg nacina otvaranja poklopca

inace kod nas ovdje u Bosni svi ps2 dolaze sa ugradenim chipom,naravno prodavac opet daje garanciju



8)


nije mi problem dati laser na čišćenje jer imam neke veze :D
dal ima problema tvoj buraz s tim tankim? s kojim je čipom i dal vrti sve?

Iron Wan Kenobi
13-02-2006, 17:21
kod buraza mi je neki asusov cip(kaze najnoviji najbolji cip),uglavnom sve igre vrti

takodjer kod tankom mi se svidja sto ima daljinski,jer sam ps na sebi ima ugradjen IF reciever dok debeli nema :wink:

miro u sutonu tihom
13-02-2006, 17:23
Koliko dolje kod vas u Bosni košta dvojka,jer samsi mislio uzeti i jednui konzolu,tek tako da imam,omno radi fore kad buraz igra po kompu!

Iron Wan Kenobi
13-02-2006, 17:40
-oko350km sa cipom,mada je negdje jos uvijek 400(polovnu dvojku mozes naci i za nekih 120-150km)

malo sam bolje pretrazio o razlikama izmedu slim i starijeg ps2..ovako
slim (odnosno serija 70000)dodje sa ethernet utikacet(to ti je za net)
slim je po mnogima losije izrade i generalno slabiji ,a razlog u tome je sto se
slim proizvodi u Kini(koja bas i nije poznata po kvalitetnoj robi)dok se stariji ps2(do serije50000)proizvodio u Japanu.Upravo je to razlog vecih defekata na malom ps2.Velik ps ima mogucnost ugradnje hdd-a,dok mali nema
takodjer mali se nesto vise i grije,i transformator mu se nalazi napolju(na kablu)dok je na debelom ugraden u kutiji
A tu je jos i nekompatibionost sa obicnim multitapom,
mada glavni plus slim ps2 je dizajn i izgled

NortonCommander
13-02-2006, 18:05
Ista ti je stvar kojeg god da uzmes. Jedina prednost prvog ps2 je ta sta se ovaj drugi vjerovatno puno vise grije(to je bija slucaj sa psone kojeg btw. imam minimalno 4 godine i sve radi bez greske).

ivan
13-02-2006, 18:51
znači svejedno?

gledat ću one koji imaju garanciju :wink:

Osiru$
14-02-2006, 03:13
Sve se to brzo kvari. Nema neke statistike, ali nisu nešto pouzdani uređaji.

Kako kome. Ja imao jedan, još uvijek u super stanju- star 4 godine. Imam novi, silver edition, star 2 godine- bez ikakvih zamjerki.

Ali da, činjenice su na strani da se ps2 jebeno brzo kvari.

ivan
14-02-2006, 15:05
Ali da, činjenice su na strani da se ps2 jebeno brzo kvari.

kaj laser ili nešto drugo?

Osiru$
14-02-2006, 15:50
Da, ali pazi...

Nije potrebno da paničariš. Ako dobro rukuješ s konzolom, ne ubacivaš svakakve dvd-e u rom i ako ju koristiš samo i jedino za igranje DVD igara- nemaš problema.

ivan
14-02-2006, 16:53
Da, ali pazi...

Nije potrebno da paničariš. Ako dobro rukuješ s konzolom, ne ubacivaš svakakve dvd-e u rom i ako ju koristiš samo i jedino za igranje DVD igara- nemaš problema.

ja inače čuvam sve svoje cd i dvd medije kao da su zlato...
inače bi stajao na jednom mjestu i ne bi bilo moguće ga srušiti ili udarit :D
mislim samo na njemu igrati igre... kaj cd-i nisu dobri za laser?

inače, mislio bi igrati novije igre... npr: PES, tekken, GT4 i slične.

dal su sve novije igre za PS2 na DVD-u?

Osiru$
14-02-2006, 17:34
Samo su neki prvi naslovi na PS2 platformi bili na CD-ima.

CTDP_Marko
14-02-2006, 19:01
Vidio sam sam jedan tanki PS2 i dosta se grijao.

ivan
14-02-2006, 19:03
Vidio sam sam jedan tanki PS2 i dosta se grijao.


kažu ljudi da se grije malo više od debeljuce, ali to je za i očekivat!
neki koji ga imaju kažu da su igrali po 12 i više sati u komadu, ali se ništa nije dimilo :D

goGAMERo
09-03-2006, 21:28
Ja sam vlasnik PS2 black slim verzija, star je godinu dana, i grije se do jedne toče i dalje nije, preko ljeta kada ga igram shop u kojem sam hga kupio rekao mi je da ga igrma maksimalno 2 h pa onda bar da se 1 h odmori, a zimi kada je po -5 vani moš ga igrati i po 4 - 5 h, ali ne vidim toliku potrebu, bolje igrati polako i s uživancijom!

Ali po meni je kvalitetniji veliki PS2, ali nažalost nema ga više nigdje kupiti!

i btw. sve su mi igre na DVD-u jedin je PES4 na CD-u!

dmy
13-01-2009, 13:35
bok sorry sto upadam ovako u ovu temu isto neznam gdje bih je smjestio,ali imam pitanje mom bratu je ispao onaj debeli playstation na pod i nesta su otpala vrata a kad sam otvorio onazica sto je spojena s tipkama za palit i restartirat station je pukla ona tanka zica bijela a pukla je ispod cd/dvd citaca zanima me jel se to moze popravit i kolko bi uopce dosla cijena popravka u kunama pomoc plizzz :pray:

Gwin
13-01-2009, 14:04
http://www.imagesforme.com/out.php/i302989_1231591088194.jpg


sophos lab ti ima servis za ps2.. pitaj njih

Razzarach
13-01-2009, 14:07
moj se grije ko konj
moram ga na servis :D

Scourge92
13-01-2009, 14:28
Ponosni vlasnik stare ''debeljuce''
Igrao sam jednom više od 16 sati u komadu i ništa mu nije, radi ko švicarski sat.