PDA

Pogledaj cijelu verziju : U čemu je problem?



DVS
12-05-2007, 22:03
Evo ovako, u zadnje vrijeme imam problema sa konstantnim rušenjem sustava. Kad upalim komp, sve radi ok (u 90% slučajeva) dok se u onih 10% komp sam od sebe smrzne ili jednostavno ugasi, čuje se nekakav zvuk svaki put kad mi se to dogodi (tup ili škrip --> na zvučnicima).

Isti taj problem (ali sad u 99% slučajeva), kad igram igrice (WoW, GTA SA, ...), igram nekih 5 minuta i nakon toga opet crkne (opet čujem one zvukove a jednom se dogodilo da se ugasio kao da si ga iskopčao iz struje). Prije se to događalo samo kad uđem u battleground, a dok sam zujao okolo po outlandu sve je bilo ok. Sad uđem u igru i nakon 4-5 minuta jednostavno se komp zamrzne (ostane upaljen ali ne reagira).

E sad me zanima u čemu bi mogao biti taj problem.

U procesoru?
Sinoć sam ga očistio detaljno, rastavio sam cooler i izvadio barem tonu prašine i temperatura se smanjila sa 75-80c na nekih 60-65c.

U hard disku?
Svaki put kad upalim komp na hardu mi se pojavi jedan file koj se zove "ScanSectorLog", to je dat file i uglavnom u njemu piše "NTLDR is missing"
(Ali da imam problema sa NTLDR-om komp ne bih mogao niti upaliti, zar ne?) Skenirao sam disk sa svakakvim programima i defragmentirao sam ga i svaki test je prošao.

U matičnoj?

U napajanu?

Evo ovo su komponente:

CPU--> Intel Pentium 4, 2.8 GHz
RAM--> 1 GB (2x512)
HDD--> Western digital 80GB & Maxtor 300GB
GRAFIČKA--> ATI Radeon 9550 128MB
MATIČNA--> ASUS P4S800

Stvarno nemam pojma u čemu je problem.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći
:pray:

DVS
13-05-2007, 19:10
Pa šta nitko ne zna? :shock:

dugi
13-05-2007, 19:12
Pretpostavljam da ti dolazi do pregrijavanja procesora.

Za pocetak stavi os na novo.Ako si nesto klokao vrati sve na defoltne postavke.

C
13-05-2007, 19:15
Vjerovatno ti je do Hardwarea, a ako ti je Windows na Maxtorovom HDD-u, ne bi me čudilo.