PDA

Pogledaj cijelu verziju : DLP i LCD Projektori



Simon the Dreamer
06-05-2007, 13:21
Daklem, koja je razlika između DLP (Digital Light Processing) i LCD (Liquid Crystal Display) projektora, koji je bolji, u čemu, zašto...

C
06-05-2007, 16:09
Ne bih ti ja to znao točno, al', recimo, razlika između monitora...CRT i LCD-a, je, što CRT monitor ima "lampice", tj. svaki piksel je jedna "lampica" (tako nešto), i on proizvodi sliku pomoću Refresha (vjerovatno si nekada vidio u opcijama za monitor neki broj, pa "Hertz", to ti je u biti brzina titranja), tj. slika titra, ali jako brzo, tako da mi to okom ne možemo primjetiti, ali, recimo, kamera i te stvari koje su usporene, na njima se jasno vidi titranje ekrana ili prolaženje horizontalne crte po ekranu.
A kod LCD-a nije riječ o titranju, već on nema "lampice", nego kristale, i on ne titra, tj. slika stoji kako treba, i zato je zdraviji za oči.
Ne govorim doslovno o slici, već o prikativanju nečega na ekranu.
I po tome možeš zaključiti da DLP vjerovatno titrajući daje sliku, a LCD preokreće svoje kristale, tj. ne titra, i sigurno je bolji.
Jer, kada gledaš u nešto što svijetli (pa i projektor), zamisli da gledaš u upaljenu žarulju, i, naravno da će ti oku biti lakše gledati u žarulju koja standardno svijetli, nego u neku koja titra neprimjetnom brzinom... :wink: 8)

Simon the Dreamer
06-05-2007, 17:03
Ali DLP radi na principu mikroskopskih zrcala koje svako predstavlja jedan pixel i isto tako ne titraju.

C
06-05-2007, 17:47
Si probao googlati, da vidiš razliku između DLP-a i LCD-a? :D
(Ja nisam)