PDA

Pogledaj cijelu verziju : Safe mode



omfgnoob1
04-05-2007, 12:45
LJudi svaki put kad palim kopm on se upali u safe mode-u ne znam kako ga vratiti na normalno. Cak i kad pritiscen ono F8 i kliknem na star windows normally opet bude u safe mode-u :(

Alan Ford
04-05-2007, 15:47
kad se pali u safe modu to znači da je komp u problemima,virusi i ostala gamad ili problemi sa hardwerom

omfgnoob1
04-05-2007, 16:30
Skenirao sam komp i nema virusa, a ovo sa hardweron ne znan

C
04-05-2007, 17:10
Podesi malo TweakUI ili kako već se zove... :wink:

omfgnoob1
04-05-2007, 21:33
Ma evo reinstalirao sam drivere za grafu i radi, ali je braco rekao da bi trebalo reinstalirat windowse jer je komp spor i sad mene zanima di cu ja njemu spremit njegovih 10-ak GB mjuze. Jer sijecan se da se to moglo negdje spremit da se ne obrise nakon reinstal windowsa pa me zanima di.
P.S: Hard disk mi je podijeljen na dvi particije u jednoj (sys c) su mi svi programi, igre i to,a u drugoj (data e) mi je stari disk od 15 Gb sa starog kompa i mjuza pa mene zanima kako taj stari disk tj. mjuzu spremit

spidEY
04-05-2007, 21:35
Ma evo reinstalirao sam drivere za grafu i radi, ali je braco rekao da bi trebalo reinstalirat windowse jer je komp spor i sad mene zanima di cu ja njemu spremit njegovih 10-ak GB mjuze. Jer sijecan se da se to moglo negdje spremit da se ne obrise nakon reinstal windowsa pa me zanima di.
P.S: Hard disk mi je podijeljen na dvi particije u jednoj (sys c) su mi svi programi, igre i to,a u drugoj (data e) mi je stari disk od 15 Gb sa starog kompa i mjuza pa mene zanima kako taj stari disk tj. mjuzu spremit

Pa samo formatiraj C, E ne moraš dirat.

C
04-05-2007, 21:53
Kažeš da ti je HDD podjeljen na dvije particije, a na jednoj jedna particija, a na drugom HDD-u druga particija. :o
Ne znam kako ti je to, al' koliko sam skužio, svaki HDD ima samo jednu particiju. Pa, pretpostavljam da ti je prvi HDD Primari (multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)), a drugi Sekundarni (multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)), al' tako trebaju biti spojeni na matičnu...što pretpostavljam da je, tako da sve što ti je važno prebaciš na drugi HDD, i kad' budeš rušio i instaliravao Win na novo, ne diraj taj drugi HDD. :wink:

I nemoj samo tako formatirati C: particiju, jer će boot ostati i dalje na njoj. 8)

Edit: Ouii...tek sam ti sad' vidio nick. XD

omfgnoob1
04-05-2007, 22:42
Kako cu ja njega ne dirat mene zanima oce mi se reinstalirat samo onaj primarni tj. C ili sekundarni tj. E.

04-05-2007, 22:46
formatiraj samo C particiju.Nediraj E.

omfgnoob1
04-05-2007, 22:55
Pise nesto da windows ne moze formatirat ovaj drive i da izgasin sve druge disk utilitije koji koriste taj disk, nesto tako uglavnom nece, a jel ja mogu ikako drugcije spremit mjuzu da samo ubacim windows xp home edition cd i to instaliram bez formata?

Frky
04-05-2007, 23:10
Ovo si iz windowsa proba formatirati ili ... ?

Ovako, mjuzu spremi na onu particiju gdje ti nije instaliran windows.
Ubaci windows cd i stavi u biosu da ti boota sa cd-a prvo.
Stisneš neku tipku kad te pita i sljediš instalaciju windowsa samo što trebaš izabrati da ti formatira disk (particiju) na koju stavljaš windowse (stavljaš ih na onu particiju gdje ti NIJE glazba).
Kad se instaliraju win. imaš svu glazbu na ovoj nediranoj particiji.

Ili jednostavnije

Spremiš glazbu na particiju gdje ti nisu windowsi i odeš do frenda, spojiš svoj hard s njegovim kompom i iz windowsa nek ti formatira particiju.

C
04-05-2007, 23:37
Misliš da će on to znati?
Ma, neka sve što mu je bitno spremi na DVD, i nek sve na novo formatira i instalira.
Inače, ak' si pokušavao formatirati preko Win CD-a, onda ti može pisati da formatira dvije particija, a u biti na jednu zapisuje boot (ne formatira je, iako piše da je formatira), a drugu formatira, tak' da ne brineš ništ'.

FujiLim
05-05-2007, 00:03
Najbolji savjet, ako ti neide sa particijama da ne izgubiš tu muziku pitaj prijatelja da ti posudi hard za back up :)

omfgnoob1
07-05-2007, 18:58
Ma evo uspio sam formatirat c i komp je isao ludo, brzo onako kako treba. I onda j brat skinuo par programa (bitlord, limewire, msn, evil lyrics i jos njih nekoliko) i ja odem lipo u warcraft uzivljen jer ce ic napokon normalno kad ono ide gore nego prije. Slika kao da trza, loading je spor, a i komp nije brz kao sta je bio poslije reinstala. Pa mene zanima da nije valjda moguce nakon par instaliranih programa da se komp odma uspori. FFS!! I na kraju sam za ku**c formatirao C jer je komp opet na starom.
Jel to mozda do AVG-a pa da skinem neki drugi antivirus?

Frky
07-05-2007, 19:00
Nevjerujem da je do avg-a , ali si možda popušio neki virus !


Ili možda jednostavno nisi stavio sve potrebne drivere !?!?

omfgnoob1
07-05-2007, 19:42
Sta da poskidam sve novije drivere za grafu i zvuk?
EDIT: Evo jesam i opet je isto nego sad sam se sjetio da kućište nisam otvarao pola godine pa jel moze bit do prašine koja je najvjerojatnije unutra jer frend mi je rekao da je njemu to cesto znalo komp usporavat, ovo pitam da đžabe ne otvaram kućište :)

K4ciga
10-05-2007, 14:06
hm,pa meni je nekada comp radiio sporije a kad sam skenirao & defragmentirao & očistio & obrisao prašinu sve je bilo ok...probaj obrisat,samo se sjeti uzet neku masku ako to nisi dugo napravio :D
ja sam tako naivno uletio i... pirnio... :shock: :o

omfgnoob1
10-05-2007, 22:03
Evo ja i frend smo ga ocistili i mogu rec da ide odlicno, naravno prašine je bilo ... masu :D

C
10-05-2007, 22:09
Evo ja i frend smo ga ocistili i mogu rec da ide odlicno, naravno prašine je bilo ... masu :D
Pa, šta nije sada vrijeme (godišnje doba) oprašivanja?? :D