PDA

Pogledaj cijelu verziju : događaji s osobnim računalima :D



Stranica : 1 [2]

Delirium
18-05-2009, 08:11
to sa držačem za šalice je bilo u nekom starijem broju porbat cu nac pa cu vas obavijestit koji je to broj

bornathepicek
07-06-2009, 18:08
Pa evo ovo je dosta staro al mi je bilo full zanimljivo pa sam morao snimit (inace na starom kompu) :rotfl:
Btw. ako malo bolje pogledate na drugom filmicu se na kucistu nalazi nekakav extra dodatak od pcplaya,u obliku nkog casopisa ili nesto slicno, gordon freeman se smijesi sa naslovnice :D

iuVdWX7HWaY

HXJ4gSL42bI

Od drugih dogadja sam imao flashanje biosa, izvadio jumper sa maticne, zaboravio ga vratit jer sam nes drugo obavljao, upalio komp a kad ono light show sa maticne, par iskrica i otislo sve kvragu 8)
Ja sam se doslovno valjo od smjeha :rotfl: :pray:

Snakepriest
10-06-2009, 18:42
meni je ventilator izletio iz kucista....

Assasin`s
22-06-2009, 19:25
hahaha kako sam se ja smijo kad sam išo na neki oglas i vidio kao muha ja mislio da mi na ekranu ja je 5 min udaram i tek onda skužim da nije prava.Skoro sam monitor potrgo

Bob Dylan
01-07-2009, 19:06
ja osobno mrzim svoje računalo koje je ja mislim razvilo svoju inteligenciju da me zajebava..od kada sm ga kupio stalno mu je nešto a kada je počeo zajebavat tako da se ekran neće upalit dobro sam ga izlemo i od tada radi ok..planiram nabavit novo...

Mirogamemasta
14-12-2009, 03:28
Frendu sam posudio Diablo 2. Vratio mi je CD sa malom pukotinom. Sta ces, meni se igralo, ja ubacim cd i sve je bilo ok prvih 5 min. Igra zasteka, cd rom samo jace zavrti cd i opet nastavim sa igranjem. Nakon 2 minute opet zasteka. CD rom ga opet jace zavrti, (sad ga je dulje vrtio,pretpostavljam da je ona pukotina bila sve veca i veca za to vrijeme) sve dok pola cd-a nije izletilo van i izbilo prednju masku.Druga polovica CD-a je ostala unutra, sva strgana na komadice.

maphantom
15-12-2009, 12:41
nekidan pad napona u kući matedr ulazi u sobu i pita jeli opet klokaš (informatićarka FTW) ja kažem nisam pa vidiš da sam na laptopu ona izađe i taman BUM ode laptop u ... . Izdimio je ali malo dok vent nije odahnuuo. Onda prije malo više od par godina (na CRT monitoru) spavala mi maćka na vrhu kad odjednom pobjeli slika i izdimi ja gledam koji racku kad ono maćka mi se popišala po ekranu i otišla nisam imao komp 1 mj. ali sam onda kupio svoj prvi lcd (još danas u uporabii) 3700kn!!
e da i tipkovnica je popila puno udaraca pa malo slova zezaju.

Karlo_from_Bjelovar
17-01-2010, 18:42
frend je, nakon sto je otvorio kuciste nakon xy godina, unutra nasao iskoristeni kondom i 50kn... xD

Chappi
17-01-2010, 19:15
Haaha...Inace ja sam promijenio napon na napajanjuj dok je bio ugasen i puf bijeli dim jroz ventilotar od napajanja..vratio ja na stari napon dignem sklopku puf pukne i bijeli dim kroz drugi vent...jednom sam scupao hladnjak i procesor skupa jer je termlna pasta zapekla...

mrxilix
17-01-2010, 19:24
Ubacio cd od GTA-SA i stavio da se instalira 2 min nakon toga player zujiiii...., stisnu na kompu gumb za izbaciti cd ,kada je izašao bio je u milijun komada :hangin: :hangin:

LorlonWarrior
18-02-2010, 16:37
Eo ovo je nevjerojatno

Znači, napokon skupim sve dijelove za komp koji mi trebaju (bio sam kupovo kako sam pare skupio i to se odužilo koju godinu dana)

I sad, napokon poštekam sve, zašarafam sve zašrafljivo, uštekam sve uštekljivo, namjestim sve namjsetivo i stisnem tipku za paljenje...
Vau, upali se komp, reko ludilo. Al nakon 5 sekundi, nema slike na monitoru i čujem BEEEEEP BEEEEEP BEEEEEP

Vidim, ne valja nešta od komponenti. Odem u manual od matične vidjeti šta znači kakvo pištanje i ustanovim da je ili grafa error ili power supply. Probam izvadit grafu i vratit nazat, ista stvar. Kontam si onda da je napajanje slabo možda? Odem kupim NOVO jače napajanje. Probam ga, ništa, opet beepovi (FAIL). Nekako jedva vratim napajanje u trgovinu i zamjenim za kulere, memory stick (jer nisam mogo dobit povrat novca) Ajde otići ću kod frenda, ima 200W jače napajanje od tog iz trgovine pa probat i to njegovo napajanje i njegovu grafu. I tako i bi. Ja mu ostavio komp, one sve tamo jadan šarafo, mico, vraćo nazat i opet - ništa. I dalje BEEEEP BEEEEP. Ja reko jebem ti sunce drkavo, ima jedan tata od frendice informatičar, idem kod njega odnjeti. Odnesem ga njemu, provjeriomo procesor, sve moguće i ejdno 2 sata kopamo tamo - ništa. Kaže on donjeti će s posla PCI-E grafu i napajanje pa ćemo probat izmjenjivati da eliminiramo šta ne valja. Dođem opet sutra kod njega...


4 SATA!!!! smo mi kombinirali tamo i čačkali da vidimo šta ne valja, i opet ništa. Kontam si da više stvarno nemamo pojma i počnemo bacati sumnju da je matična nispravna. Ok, donjet će on i matičnu s posla...

Donese matičnu, zamjenimo ju, sve opet kombiniramo par sati i ovaj puta mi crkne napajanje od kratkog spoja od svog tog kombiniranja i vađenja van... Na kraju se i čovjek izbediro jer do sada je sve u životu uspio popraviti i blejimo i nemamo pojma šta ćemo i kako. Uzme on ono svoje napajanje da još malo probamo, i meni padne napamet ideja da probam maknuti ovaj gigabajt rama što sam imo i ostaviti samo novu pločicu od 2 gb što sam kupio. Ja to napravim, kad ono nema Beepa. Ja gledam i ne vjerujem, pokazala se slika na ekranu. Vratim rame nazat, opet pištanje i nema slike. Izvadim ih van, sve valja...

Glupi neispravni rami od 1gb


FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Ok napokon shvatimo šta je problem i ja se zahvalim čovjeku na 3 dana vremena, i popizdim jer mi je napajanje crklo

Odem u trgovinu po novo napajanje. Vratim se, sretan sav reko napokon će proraditi komp. Metnem napajanje, idem staviti 6 pin u grafu, kad ono napajanje neko starije, nema 6 pin kabl...

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Odem opet po novije napajanje od 650 W, vratim se, ovaj put već crvenih očiju (svaki puta sam pješke išo u trgovinu koja je 2 km od mene) i metnem napajanje. Ima 6 pin, super. Stavim ga u grafu i sad idem napajanje za proc (4 pin) kad ono napajanje nema 4 pin nego 8 pin a moj proc ima 4 pin.

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Ok, ja popizdim i počnem grist tamo sve i kako sam ne znam ni ja šta radio, skontam zapravo da to 8 pin možeš uzeti malo jače povuči i odvojiti ga u 2 x 4 pin :D

WEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Napokon spojim taj 4 pin konektor u za proc i od onda evo imam svoj komp napokon jej jej jej :pray: :pray:


EDIT: Te neispravne rame mi je prodo jedan frend... Sada više nije :evil:

I već 2 mjeseca čekam da mi vrati pare

Aral
18-02-2010, 16:42
Haha dobra priča, tak nešto sam ja prolazio u mlađim danima...zato ponekad danas imam tikove :D Inače, ak ti to ide beep beep prvo kaj pogledaš je memorija, to je onak u večini slučajeva problem.

LorlonWarrior
18-02-2010, 16:47
Da, to su mi svi rekli (ali tek nakonog ovog događaja nažalost)

Ali ono, ja sam izgubio jedno tjedan ipo korištenja tog kompa, živaca od tog čovjeka, para i para a sve zbog glupih smrdljivih neispravnih rama koje mi je porodo ovaj (ne znam kako da ga nazovem)

Strašno :?

EDIT: Doslovce sam bio tolko ljut i popizdio da mi je faca bila ko ova Snejkova s avatara ;<

LorlonWarrior
19-02-2010, 14:38
Ok evo još jedan događaj

Lik prodaje HD 4870 na PC Ekspert forumu i ja se dogovorim s njim sve super i kaže on meni kao da je samo napravljena modifikacija na cooleru grafe, da je kabl promjenjen tako da se može uštekati u 7V a ne u grafu... Ja reko aj dobro, ako tako bolje radi zašto ne?

Dogovorimo cijenu 750kn (malo puno za tako šta bez garancije i sa čačkanjem po njoj) i ja reko uplatit ću prvo 400 pa nek on pošalje, ja vidim da sve valja i onda ostatak pošaljem. I tako i bi. Stigne danas grafa i ja uzo je i gledam kad ono

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUU

Ok nije baš za FFFFUUU ali evo šta je bilo - pasivac s grafe IZREZAN (da, tragovi pile na njemu ili čega već) i tragovi ljepila po memoriji od bivšeg coolera

Znači uopće nije reko da je MIJENJAN kuler i da je pasivac REZAN da bi taj novi kuler stao

Onak de koji će mi k HD 4870 s rezanim pasivcem (ajde zamisli kako to izgleda) i tragovima i komadićima ljepila bez garancije za 750 kn?

Za to bi najviše dao 500

Eto, tako da sad dogovaram se ponovo s likom da mu vratim i da mi vrati pare nazat

Ja baš neam sreće :(

EDIT: I evo sad me optuži da sam cjepidlaka :(

la50
19-02-2010, 15:44
Ja nebi bio na tvome mjestu :D.Al da sam umirao dok sam čitao ovo zezanje oko kompa koji post gore sry al jesam :rotfl: .Hvala bogu pa meni nije bilo tako nekih sick shitova.Btw meni je isto bio dva puta taj biip biip biip i riješio sam iz prve jer mi je najlaške povadit rame.

LorlonWarrior
19-02-2010, 16:15
Ma... Vjeruj mi da sam povraćo od muke kad sam skonto da je sve to zbgo rama bila

Znači samo da sam ih izvadio, uštedio bi jedno tjedan ipo dana, 2 kupovanja napajanja, mučenja tate ovog, i mučenja frenda :(

Enivejs, ako neko prodaje ili zna nekog da prodaje HD 4870, ja vrlo rado kupujem ^^

(po mogućnosti bez izrezanih pasivnih kulera) ^^

darkside
27-02-2010, 23:41
mom frendu se dogodilo to da je otisao na wc i da mu je baba hitila hamper vode na komp jer se poceo dimit.

BigBongman
01-03-2010, 15:36
tek dobio komp, stavio kućište na neki mali usrani stol i kad sam stavljo novi monitor od 22 inča slučajno sam rubom monitora gurnuo kućište s stola i BUUUM...kućište na podu smo se čuje napajanje kako se gasi...no nekim čudom niš nije puklo :D...na moju sreću...

SharpDressedChevap
01-03-2010, 22:02
Brat uzeo one štapiće od lizalica i gurnuo ih u floppy... kad je komp crko, imao sam što vidjet... najmanje 10 štapića u kućištu. Čudim se kako mu je to uspijelo. Onda je reko da ih je gurao u CD ROM. Sad znam zašto mi je i to štekalo.

LorlonWarrior
03-03-2010, 15:07
Brat uzeo one štapiće od lizalica i gurnuo ih u floppy... kad je komp crko, imao sam što vidjet... najmanje 10 štapića u kućištu. Čudim se kako mu je to uspijelo. Onda je reko da ih je gurao u CD ROM. Sad znam zašto mi je i to štekalo.

Đizs, de nemoj biti fosil, koji će ti k floppy?

Mirogamemasta
03-03-2010, 15:15
Ja sam od floppya samo prednju masku ostavio, tek toliko da nemam rupu. Jos da je nisam naopacke zaljepio...

SharpDressedChevap
03-03-2010, 19:08
Brat uzeo one štapiće od lizalica i gurnuo ih u floppy... kad je komp crko, imao sam što vidjet... najmanje 10 štapića u kućištu. Čudim se kako mu je to uspijelo. Onda je reko da ih je gurao u CD ROM. Sad znam zašto mi je i to štekalo.

Đizs, de nemoj biti fosil, koji će ti k floppy?



Bilo je to prije neke 3 godine... tad sam imao doslovni fosil, maksimum igre koje je mogao pokrenut bez štekanja je bio Deus Ex :(

LorlonWarrior
03-03-2010, 19:10
Aha, sad je sve jasno :D

SkunK
10-04-2010, 08:15
Jučer sam malo zadrijemao na tipkovnici jer dobra dva dana ne spavam i ostala cigara u pepeljari a kraj pepeljare neki papiri (od printera) i baš kada sam se probudio već se počelo hvatati. Samo mi nije jasno kako se počelo hvatati kada nije bio u izravnom dodiru papir i žerav...
hmmm...dobro da se nisam spalio :D

El Klinjo
10-04-2010, 23:04
Starcraft? :D

LorlonWarrior
13-04-2010, 11:04
Evo nedavno mi se opet dogodilo neš

Inače kako mi je komp više-manje nov i nisam još zatvorio kućište, ova stranica od kućišta mi je ostala na fotelji. I sad kako vrijeme prolazi i ja bacam robu na fotelju koja se tamo taloži, nisam skonto uopće da se tamo nalazi ta stranica. I tako ti meni u po igranja neke igre počne po lusteru gmizat spajdermen (čitaj "pauk"). Ja lijepo papuču, na fotelju stanem da ga ubijem kad ono "krc". Kontam si sigurno sam stao na neku bocu koja je ispod majci i maznem paukija i siđem fino s fotelje. Maknem majce da vidim "bocu" i bome nađem tu stranicu koju sam fino svojom težinom savijo ko kiflu tolko da se lak ogulio. To sam kupio prije 3 mjeseca tako da je bilo lagano FFFFFFFUUUUUU al eto, čekić, štrafštok, i ispravljaj :D

Sad mi ta stranica izgleda ko da je custom made i treba mi 3 sata da sjedne na kućište jer je sva isavijana i neispravna :(

SkunK
13-04-2010, 11:10
Starcraft? :D

A ne sjećam se. Kombinacija svega.

cham3leon
13-04-2010, 11:46
Brat uzeo one štapiće od lizalica i gurnuo ih u floppy... kad je komp crko, imao sam što vidjet... najmanje 10 štapića u kućištu. Čudim se kako mu je to uspijelo. Onda je reko da ih je gurao u CD ROM. Sad znam zašto mi je i to štekalo.

Đizs, de nemoj biti fosil, koji će ti k floppy?

Šta ne bi imao? Ja još uvijek imam floppy koji mi ponosno stoji u kućištu. Disketa još imam cijelu kutiju, pa što ne bi koristio :>

Da mi treba, stvarno ne, ali ponekad dođe zgodno za razmjenu podataka sa starijim računalom.

LorlonWarrior
13-04-2010, 11:53
I za flashanje biosa grafe :D

A znam al ono... Iskreno da ti kažem, ne koristim ni CD/DVD rom zapravo. Zadnje što sam ubacio unutra su bili drajveri od matične s tim da ni to nisam moro ubacivat jer su ovi supersonični Win 7 već to sami ne-znam-od-kuda instalirali

sickpetey
13-04-2010, 12:56
Prvo računalo sam dobio kad sam imao 9 godina..promijenio sliku na desktopu i izgasio ga...sljedece jutro pao sistem i win pao

LorlonWarrior
13-04-2010, 18:53
Prvo računalo sam dobio kad sam imao 9 godina..promijenio sliku na desktopu i izgasio ga...sljedece jutro pao sistem i win pao

See?! You see that?! A stoput sam vam reko da ne mjenjate sliku na desktopu jer će vam sljedeće jutro pasti i Windowsi i sistem

damir1994
21-06-2010, 19:01
nogom prebio cd rom
par tipkovnica razbio
par miseva od zid bacio
napravio spoj na kucistu dok je radio pc

Mirogamemasta
23-06-2010, 22:23
NOT ENOUGH POWEEEEEEEEEEEEEEER!

Iskocila sigurnosna sklopka u stanu i sve se iskljucilo. :-x
Upaljena 2 kompa 500W + 500W (GTA IV i WAR3).
Pegla 1500-1700W (ovo nisam znao dok nisam otisao pogledati :shock:).
Stednjak ukljucen, perilica i TV + najmanje 5 zarulja.

Reko malo smo pretjerali. :D
Inace nisam mogao vjerovati da mi je zbog toga otisla sklopka, pa sam ukljicio opet kompove jos jednom da se uvjerim. (dobio sam isti rezultat.)

LorlonWarrior
24-07-2010, 19:32
nogom prebio cd rom
par tipkovnica razbio
par miseva od zid bacio
napravio spoj na kucistu dok je radio pc

Ovakvih faca nikad dosta :(

Torpedo
24-07-2010, 20:57
Prije nekih mjesec dana sam otvorio DVD čitač i opalio šakom po njemu.

Mirogamemasta
24-07-2010, 21:47
Iduci put mozes i sebe... slobodno...

Torpedo
24-07-2010, 21:59
Koji idući put? :?

Mirogamemasta
24-07-2010, 23:31
:rotfl:

LorlonWarrior
25-07-2010, 00:46
Koji idući put? :?

:pray: :pray:

Systematic Reverse
27-07-2010, 10:22
nisam valjda vec 5-6 godina nista lose napravio kompu 8)

ali kad sam bio mladji znao sam ga sakom u monitor ili misem u ormar koji je pokraj..

Dania
02-08-2010, 03:55
Ja sam znala pokidat' miševe zbog svakavih stolova, poda i tako...ali ovaj zadnji je bio ultimativni pa mi bilo žao :)
imala sam ih jaaaako puno, a kad sam kupovala zadnjeg, Logitecho-ovog, sva sam bitna upala u shop misleći kako je taj miš zakon...a nije, običan je, samo što je na slici djelovao deblje, a ja, ofkors, s godinama bolje igram

croking1994
04-08-2010, 16:46
ja sam prije nezz 4 godine valjda na starom laptopu odvalio šakom u monitor,na tom shitu nisam mogo ni cod2 igrat.N maonitoru crne mrlje, ekran puknut itd.
P.S: Nije mi nimalo žao što sam ga tresnuo, kakve sam probleme imao s njim ima sreće što nisam s njim tresnuo od zid xD

Sad već dosta dugo nisam ništa strgao...

cham3leon
04-08-2010, 16:48
Baš si faca.

Lord Ragnarok
04-08-2010, 16:52
bas je prava kraljčina, kaj ismijavas ovu hrvatinu? kaj ne vidis da je bio u ratu

Konj
03-10-2010, 14:15
Vani je grmilo i baš kad ja htio isključiti sve iz struje sam se zaiskrilo s kompa.Izgorjela matična,grafička,napajanje i modem,al zbog toga dobio bolju grafu inače je ne bih dobio :)

Znam kako vm je...lol
Ja kad sam mijenja grafu,bilo je zato sta se komp nije tia upalit jedan dan...odnesem na popravak,kaze napajanje crklo i odnilo grafu....i tako sam ja dobio svju 8400 gs...:D

VedranO
03-10-2010, 23:54
Igram BFBC2 i svako malo pogledavam na temperaturu procesora, kad god pogledam sve visa i visa.
Na kraju sve raskopam i idem ocistit od prasine. I nekak u procesu vracanja ventilatora uspijem potrgat plasticnu capicu s desne strane di se zahakla vent. 2 sata kasnije to je bilo polijepljeno i oglas stavljen na njuskalo

Prodajem racunalo, u savrsenom stanju bla bla bla.

Kupil sam prije neki skart HP laptop. i svako malo mi tipke sa tipkovnice ispadale van, pa sam nekak s vremenom one koje koristim cesce zamjenio s tipkama koje rjetko. Sve ok dok sam igrao al kad sam mejl isao napisat...." a di mi je slovo A??? a da u ormaru, 9 je novo A"

Zbunjolo
05-10-2010, 00:34
Ništa osobito..par prolivenih tipkovnica,pregorio napajanje!

Bs0d
05-10-2010, 16:22
Moj bratić i ja idemo kod jednog frenda. I sad igramo malo NFSU (ne dvojku prvi dio), pa malo GTA SA, pa malo gledamo filmiće po youtubeu. A sami doma. I sad gledamo te gluposti na youtubeu, neki Ronaldinho akcije gluposti, BMX sranja. I odjednom ekran počne sniježit onako. Mi gledamo onako kao mulci WTF? Odjedanput skoči neki odbrojavač na arapskom onako (nisam siguran ni dan danas koji je to jezik bio) i 5 minuta odbrojava. Mi onak izlazi izlazi brzo idemo... I tako smo mi u dvorištu sjedili 5 minuta. I ništa mi već tamo 10 minuta nema nikakve eksplozije. Uđemo u kuću, a kompjuter nije u sobi nego onako prostor mali, separe, polica sa strane i komp. I prozor gore. I moj bratić uzme neki štap i sad ko će ga upaliti. I frend štapom onako zavezao ih par jedan za drugi i sa donjeg kata pali. Ma to je bila pišancija živa. Ali komp je dan danas živ i zdrav.. :)

Korpse
16-10-2010, 18:22
Moj bratić i ja idemo kod jednog frenda. I sad igramo malo NFSU (ne dvojku prvi dio), pa malo GTA SA, pa malo gledamo filmiće po youtubeu. A sami doma. I sad gledamo te gluposti na youtubeu, neki Ronaldinho akcije gluposti, BMX sranja. I odjednom ekran počne sniježit onako. Mi gledamo onako kao mulci WTF? Odjedanput skoči neki odbrojavač na arapskom onako (nisam siguran ni dan danas koji je to jezik bio) i 5 minuta odbrojava. Mi onak izlazi izlazi brzo idemo... I tako smo mi u dvorištu sjedili 5 minuta. I ništa mi već tamo 10 minuta nema nikakve eksplozije. Uđemo u kuću, a kompjuter nije u sobi nego onako prostor mali, separe, polica sa strane i komp. I prozor gore. I moj bratić uzme neki štap i sad ko će ga upaliti. I frend štapom onako zavezao ih par jedan za drugi i sa donjeg kata pali. Ma to je bila pišancija živa. Ali komp je dan danas živ i zdrav.. :)
A šta si doručkovao kad si se probudio? :D

Sonic_Moronic
16-10-2010, 18:24
Sve je bilo dobro do zadnjih 6 rečenica, tu sam se potpuno pogubio.