PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dreamweaver - par pitanja



Bartuc
04-05-2007, 08:23
Pozdrav!

Imam par pitanja, a mislim da ima ljudi koji se kuže u to pa bih molio pomoć!

PS: Radim u Dreamweaveru 8 - ako pomogne

1) Kako mogu napraviti stranicu da je na svim rezolucijama monitora jednaka? Znaći da se stranica prilagođava rezoluciji monitora!

2) Ako ovo gore nije moguće... Za koju rezoluciju monitora je najbolje raditi stranicu? I kako mogu napraviti da prilikom povećanja rezolucije monitora, web stranica ostaje na sredini ekrana u prirodnoj velićini (da se ne pomjeri u lijevo pa ima puno praznine sa desne strane)?

3) Kako mogu optimizirati stranicu da je na svim ili barem na većini Web Browsera (najbitnije IE i FireFox) jednaka? Inaće mi je super u IE-u ali mi se stranica distorzira u Firefoxu (nikaj nije na svome mjestu)!

4) Nekoć mi je netko preporučio korištenje Layer-a i Frame-ova... Za kaj su oni bitni i kako se koriste?

Eto to je to, ako netko zna odgovor na bilo koje pitanje molio bih ga da mi objasni!

Puno hvala!

Neven <R>
04-05-2007, 08:52
3) Ubaci html kod ovdje: http://validator.w3.org/
Ako se pokaže greška znači da nešto nije u redu sa kodom, a u IE se ispravno prikazuje zbog toga što nije do kraja kompatibilan sa w3c standardima.

Bartuc
05-05-2007, 21:52
Hvala Neven, to sam već isprobao i imam minimalno grešaka... sve je OK što se toga tiće!

Jedini bad je to kaj ne znam kako baratati s tim rezolucijama! Npr. ja sam napravio stranicu za 1024x768, ali čovjek koji je gleda na recimo 1600x1200 je vidi totalno jadno... stranica je pomaknuta u lijevo, a sa desne strane ima mjesta za još pola stranice :D