PDA

Pogledaj cijelu verziju : prebacivanje sa t-coma na voljatel



Y0$$1p
01-05-2007, 18:38
e zanima me dali se mogu prebaciti sa t-coma na voljatel.
oni kazu da samo izaberem paket koji zelim i da mi vise nece dolaziti racuni od t-coma (jer imam onaj flat od 24 sata)
pa me zanima jel oni to mene hoce zajebati ili se to moze

flander
01-05-2007, 19:00
pa kaj nema ona neka caka ak prekineš ugovor sa t-comom i odeš na drugu mrežu plačaš neke pare? radije nazovi T-com prije neg to napraviš :wink:

Y0$$1p
01-05-2007, 19:16
pa kaj nema ona neka caka ak prekineš ugovor sa t-comom i odeš na drugu mrežu plačaš neke pare? radije nazovi T-com prije neg to napraviš :wink:



hocu, sutra

Outmind
01-05-2007, 19:17
Gle, ti ako si već dugo sa t-comom onda ja mislim da ne snosiš nikakve sankcije. Što se voljatela tiče, ako nemaš t-comov račun, plaćaš isto ko i za t-com jer koriste njihovu infrastrukturu. Evo kako sam ja to riješio. Imam t-comov 5gb paket koji plaćam 60kn / mj, i uz to sam si uzeo voljatime 24h koji plaćam 16 kn / mj, što btw koristim samo za intenzivni download, čemu to jedino i služi. Nema šanse da ti je dan surfanja dovoljan za cijeli mjesec, osim ako si umjereni surfer. Ja sam recimo prošli mjesec imao 7 i pol dana kod t-coma, i dan i 4 sata kod voljatela.

Y0$$1p
01-05-2007, 19:32
ja sam od 15.9. kod t-coma jel to dosta dugo???

Bartuc
01-05-2007, 19:36
ja sam od 15.9. kod t-coma jel to dosta dugo???

Pa na T-Com si vezan ugovorom na 12 mjeseci ako se ne varam!

Ako se skineš s njih tj. ako podrapaš taj ugovor onda moraš platiti svotu koja je propisana tim ugovorom! Zašto... Zato jer ti s ugovorom dobiješ ADSL za 1kn koji inaće dođe bubam 1000 kuna!

Y0$$1p
01-05-2007, 19:44
ma sutra cu ja njih nazvati pa cemo vidjeti.


EDIT:
nazvao sam ih i rekli su mi da to nista ne kosta ali moram koristiti njihovu brzinu (od t-coma) a mogu uzeti paket od voljatela a to mi dode na isto jer su kod voljatela i t-coma brzine iste i cijene su iste jedino su paketi jeftiniji tako a cu najvjerojatnije uzeti paket od 10 gb on je 90 kn plus 79 kn brzina a sad imam od 5 gb on je 59 kn plus 79 kn brzina.

Bens
29-06-2007, 23:02
Vodatel rulezzzz...brzina priključka na net je 2mb/sek...al prava 2mb,a ne t-comovih 100kb,iliti po njihovom 1mb :twisted:

30-06-2007, 07:41
Vodatel rulezzzz...brzina priključka na net je 2mb/sek...al prava 2mb,a ne t-comovih 100kb,iliti po njihovom 1mb :twisted:

ha ha lol...da skida ti 2megabajta po sekundi..nemoj pričat gluposti ako nisi dobro upučen..i nisu megabajti nego megabitovi!

Fenrir
30-06-2007, 09:36
Vodatel rulezzzz...brzina priključka na net je 2mb/sek...al prava 2mb,a ne t-comovih 100kb,iliti po njihovom 1mb :twisted:

ha ha lol...da skida ti 2megabajta po sekundi..nemoj pričat gluposti ako nisi dobro upučen..i nisu megabajti nego megabitovi!

A gdje je on napisao da su megabajti? :?

EDIT: I stand corrected...

30-06-2007, 09:38
Vodatel rulezzzz...brzina priključka na net je 2mb/sek...al prava 2mb,a ne t-comovih 100kb,iliti po njihovom 1mb :twisted:

ha ha lol...da skida ti 2megabajta po sekundi..nemoj pričat gluposti ako nisi dobro upučen..i nisu megabajti nego megabitovi!

A gdje je on napisao da su megabajti? :?

piše se 2Mbit/s

NiX4tHeG@M3R
30-06-2007, 09:48
Yep , naučite se to to su osnovne !


1bajt = 8 bit-ova

______________

Download ćemo dobiti tako da ćemo swoju brzinu u Megabitima ili kilobitima podjeliti sam 8 , primjer :

1 mbit/s (1000 kbit/s brzine) / 8 = 125 kb download

Bens
30-06-2007, 10:59
Vodatel rulezzzz...brzina priključka na net je 2mb/sek...al prava 2mb,a ne t-comovih 100kb,iliti po njihovom 1mb :twisted:

ha ha lol...da skida ti 2megabajta po sekundi..nemoj pričat gluposti ako nisi dobro upučen..i nisu megabajti nego megabitovi!
Gle to što imaš prek 1700 postova,ne daje ti pravo da tvrdiš i stavljaš te smajlić i pljuješ po onom što sam ja reko...
JEDAN (1) BAJT IMA OSAM (8) BITOVA
JEDAN (1) KILOBAJT IMA TISUĆUDVADESETČETIRI (1024) BAJTA
JEDAN (1) MEGABAJT IMA MILIJUNČETRDESETOSAMTISUĆAPETSTOSEDAMDESETŠEST (1 048 576) BAJTOVA
Dalje mi se neda objašnjavat zato što to nije potrebno...valjda si sada shvatio razliku...
A sada o T-COM-u i VODATEL-u
PRVO IDE T-COM adsl (sada ga koristim-nažalost)
nači t-com za maxadsl daje sljedeće u osnovnom paketu
1mbit/sek download,256kbit/s upload,1gb prometa
VODATEL
2048kbit/s download - 2048kbit/s upload,2gb prometa+TELEVIZIJA S 13 PROGRAMA+TELEFON==>99KUNA/MJESEČNO+500kuna uređaj(možete ga uzet na 12 rata)...
sry za uvrede,i to što sam KRIVO napiso bit,inače neda mi se pisat mbit,neg pišem mb...moro sam se nekak ispuhat...inače skida ti duplo brže neg t-comov adsl(to je stvarno duplo brže),a ima i istu brzinu uplouda i downloda...znači VODATEL WINS

A da imamo brzinu 1mb/sek onda bi mi film od 700mb/a skinio za 700 sekundi ili ti ga za 11 i pol minuta...BILO BI TO FINO,AL KOD NAS JOŠ NEMA T3

30-06-2007, 11:01
al to opet nije 2megabajta koje ti spominješ u prvom postu..stoga stfu....i ne bahati se!

megabajti i megabitovi su meni potpuno drugačija stvar!

po tvojoj logici ti sa 2megabita skidaš 2mb/sec..daj se pokopaj lik...

Bens
30-06-2007, 11:04
al to opet nije 2megabajta koje ti spominješ u prvom postu..stoga stfu....i ne bahati se!

megabajti i megabitovi su meni potpuno drugačija stvar!
dobro ok sry,zajeb..
al opet je VODATEL BOLJI
inače to se megabajtima i megabitima
magabajt je 8 puta veći od megabita,tako da....
al opet priznajem zajeb
VODATEL JE BOLJI :pray:

30-06-2007, 11:07
bolji?cjenom možda i da...al imaj na umu da t-com vodi monopolom..tj ima najviše korisnika....stoga sva ona pljuvanja o t-comu su shit...naravno da ima problema..kad ima i hrpa korisnika...al sama veza konekcija-je ok...da samo ok....

Bens
30-06-2007, 11:11
al se opet isplati uzet vodatel...zato što za cijenu samog t-com adsl-a,od VODATELA dobiješ i telefon,internet i digitalnu TV s 13 programa!
gle ja sam to uzo na 12 mjeseci,a ak nebude onak kako sam očekivo,onda ću prodat router,i vratit se na t-com kada bude neka akcija,tako da opet dobijem 3 mjeseca free,i novi router!

Outmind
30-06-2007, 11:14
A nije vodatel nego voljatel, as in dobra volja...

30-06-2007, 11:15
ako tako briješ na cijenu trebo si uzet amiš...al opet za sve postoji caka....svi oni kradu..bez brige.. :wink:

Bens
30-06-2007, 11:16
A nije vodatel nego voljatel, as in dobra volja...
imaš i jedno i drugo....mi govorimo o VODATELU...Oni imaju svjetlovod...ostali (za t-com sam siguran) nemaju
Što je to amiš!??!?Daj link il nešto!

30-06-2007, 11:17
google is your friend(or not :o ) 8)

Fenrir
30-06-2007, 11:20
To je amiš (http://en.wikipedia.org/wiki/Amish)
A ovo je AMIS internet provider (http://www.amis.hr/)

Bens
30-06-2007, 11:42
To je amiš (http://en.wikipedia.org/wiki/Amish)
A ovo je AMIS internet provider (http://www.amis.hr/)
Život bez kompa...rofl....budale niš drugo
A ovaj amis ima 128/128 kbit/sec flat za 99kuna

30-06-2007, 11:53
1.To je njihova kultura i bolje se ne miješati u to,,,jer svaka kultura je zasebna i drugačija i po tome je posebna pa je treba i icjeniti....a sad jesu li normalni il ne...dalo bi se raspravljat...ali to odilazi pravilima ovog foruma


2.Kaj se tiče brzine možda nije bajna ali kolko sam ja upučen imaju najjeftiniji flat u našoj državi!

Bens
30-06-2007, 12:14
2.SLAŽEM SE...Al je brzina u k***u....a kako se adsl temelji na brzini,tj čovjek ima takav nagon da je sve brži i brži,smanjenj standarda surfanja po netu ne dolazi u obzir

SuperVegeta
01-07-2007, 08:30
T-com su lopovi,ja nažalost još jednu godinu imam ugovor s njima...Jel sam uzo Wlan----Želio bih preći u Optima telekom-Flate rate 50 Kn!!! :D

Čux
01-07-2007, 17:48
ja uzeo 1M/256 flat za 99kn i telefon od tipova koji mi nude kabelsku TV i rješio sam se od T-koma zauvijek.

Arbiter of Change
01-07-2007, 17:51
A oni bi bili...?

Čux
01-07-2007, 18:05
BTNet nudi kabelsku TV a Primatel telefon+internet, ali je to ustvari jedno te ista firma. Najveći problem je dostupnost. Pokrivaju cijelu Klaku, al za šire neznam.

Ogg The Dogg
01-07-2007, 18:24
e ljudi da ne bude zabune mb-megabit, mB-megabajt. oke?
ja idem u optimu ovaj tjedan uzet ADSL kod njih i onda sam miran.
samo me zanim jel ima več ljudi koji su to isprobali da podjele iskustva s nama (lagovi, pucanje veze i sl)

Prince-Artas
01-07-2007, 19:05
bolji?cjenom možda i da...al imaj na umu da t-com vodi monopolom..tj ima najviše korisnika....stoga sva ona pljuvanja o t-comu su shit...naravno da ima problema..kad ima i hrpa korisnika...al sama veza konekcija-je ok...da samo ok....

ček imaju monopol i paprene cijene i ja neću pljuvat po njima :o
isto optima koristi istu mrežnu infrastrukturu kao t-com, tj t-com ima vlasništvo nad navedenom infrastrukturom (zahvaljujući debilima u saboru) pa ako imaju niže cijene go for it

Dux
01-07-2007, 23:26
evo, ja imam adsl preko voljatela vec 4-5 mjeseci.
mogu reci da su sasvim ok, pa ako pogledate koliko imaju razlicitih paketa, a i recimo 5gb paket je 40kn sasvim su ok.
Svaki mjesec promjenim paket neki da vidim sta mi pase,sve je vrlo jednostavno. Preporucam!

02-07-2007, 07:42
[quote="amd freak":266vvoot]bolji?cjenom možda i da...al imaj na umu da t-com vodi monopolom..tj ima najviše korisnika....stoga sva ona pljuvanja o t-comu su shit...naravno da ima problema..kad ima i hrpa korisnika...al sama veza konekcija-je ok...da samo ok....

ček imaju monopol i paprene cijene i ja neću pljuvat po njima :o
isto optima koristi istu mrežnu infrastrukturu kao t-com, tj t-com ima vlasništvo nad navedenom infrastrukturom (zahvaljujući debilima u saboru) pa ako imaju niže cijene go for it[/quote:266vvoot]

nisi shvatio..ja govorim opčenito o problemima....znači tipa sigurnost i problemi u mrež tj samom internetu!