PDA

Pogledaj cijelu verziju : Formula 1



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

El Klinjo
07-09-2008, 20:10
Super, ovo je super što su kaznili hamiltona...
Svi znamo šta je bilo prošle godine sa Kimijem, vrlo je moguće da se stvar ponovi jer ipak nitko nemoze bit hladniji od njega u zavrsnici sezone kad je pritisak velik ^^

Sve u svemu čeka nas paklen završetak sezone ^^

pimp
07-09-2008, 20:17
meni super, Heidfeld drugi! :gitara:


my man ,

seahawk37
07-09-2008, 20:18
jos da kubica nije sjebo u boxu... :(

pimp
07-09-2008, 20:24
jos da kubica nije sjebo u boxu... :(

sta mu je bilo ? bio sam na putu pa sam gledao samo zadnjih 5 krugova?

seahawk37
07-09-2008, 20:27
12 sekundi je bio u boxu, dovoljno da ga dvojica preteknu

pimp
07-09-2008, 20:28
aha , to sam vidio , ali nisam skužio zakaj je bio tako dugo , bilo je samo 11 krugova do kraja , nije mu trebalo puno goriva

majstoro
07-09-2008, 20:30
bili su mi braca scumaher ali je sad alonso

seahawk37
07-09-2008, 20:31
aha , to sam vidio , ali nisam skužio zakaj je bio tako dugo , bilo je samo 11 krugova do kraja , nije mu trebalo puno gorivaal nisam mogo vjerovat kad se u gornjem kutu pojavilo "Heidfeld 3."
mislio sam da je doslo do zabune, a poslije puste snimku kak ih je sve prestigo u zadnjem krugu :)

Da_killah
07-09-2008, 23:54
majstor. i intermediji

McPingvin_v2.0
08-09-2008, 07:26
O da, Hamiltonček treći :>

cham3leon
08-09-2008, 08:49
Dugo nisam gledao ovakvu utrku.
Na početku je bilo napeto, a na kraju da ne govorim. Plus to što mi je Spa-Francorchamps omiljena staza.

Sory svim fanovima popularnog crnca koji blokira kotače, ali mi je drago da je ostao bez prvog mjesta. Nikad ne navijam za vozača koji je trenutno najbolji, da je Massa dominantniji ove sezone, navijao bih za Hemiltona, lol! :) Navika koja mi je ostala iz Doba Šumahera.

I pljesak za onog Bourdeisa (ili kako se već piše) iz Scuderia Toro Rosso. Nekako mu leži Spa. Imao je najbolje vrijeme na Q1, a ni na utrci nije imao loše mjesto, kolko se sjećam.

pimp
08-09-2008, 10:08
aha , to sam vidio , ali nisam skužio zakaj je bio tako dugo , bilo je samo 11 krugova do kraja , nije mu trebalo puno gorivaal nisam mogo vjerovat kad se u gornjem kutu pojavilo "Heidfeld 3."
mislio sam da je doslo do zabune, a poslije puste snimku kak ih je sve prestigo u zadnjem krugu :)


haha , car je , slalom je provezao između rulje i 3 na kraju...

Da_killah
08-09-2008, 11:41
Dugo nisam gledao ovakvu utrku.
Na početku je bilo napeto, a na kraju da ne govorim. Plus to što mi je Spa-Francorchamps omiljena staza.

Sory svim fanovima popularnog crnca koji blokira kotače, ali mi je drago da je ostao bez prvog mjesta. Nikad ne navijam za vozača koji je trenutno najbolji, da je Massa dominantniji ove sezone, navijao bih za Hemiltona, lol! :) Navika koja mi je ostala iz Doba Šumahera.

I pljesak za onog Bourdeisa (ili kako se već piše) iz Scuderia Toro Rosso. Nekako mu leži Spa. Imao je najbolje vrijeme na Q1, a ni na utrci nije imao loše mjesto, kolko se sjećam.

je, samo nije imao sreće na kraju, mislim da je završio sedmi

seahawk37
08-09-2008, 13:15
Dugo nisam gledao ovakvu utrku.
Na početku je bilo napeto, a na kraju da ne govorim. Plus to što mi je Spa-Francorchamps omiljena staza.

Sory svim fanovima popularnog crnca koji blokira kotače, ali mi je drago da je ostao bez prvog mjesta. Nikad ne navijam za vozača koji je trenutno najbolji, da je Massa dominantniji ove sezone, navijao bih za Hemiltona, lol! :) Navika koja mi je ostala iz Doba Šumahera.

I pljesak za onog Bourdeisa (ili kako se već piše) iz Scuderia Toro Rosso. Nekako mu leži Spa. Imao je najbolje vrijeme na Q1, a ni na utrci nije imao loše mjesto, kolko se sjećam.
takoder..
Torro Rosso je u zadnje vrijeme jako dobar, Vettel i Bourdais voze odlicno s obzirom na jacinu bolida

Systematic Reverse
08-09-2008, 18:24
Uzeli Hamiltonu pobjedu.
Ovdje cu samo napisat totalno gej. Ispsovo sam se već dosta.

ma da bas je gej lol

budi objektivan, zasto bi bilo gej? pravila su pravila, i nepomaze Hamiltonu wannabe Senna stav tu...

Ps1ho
08-09-2008, 18:30
UAAAAARGHAAHAUAAAARGHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAA !!!!!!!!!!!!!!!

završavam ovu debatu sa

Ferrari International Assistance

:yuck:

Da_killah
08-09-2008, 18:39
dada, jel ista ta fia krojila pravila protiv schumachera pred par sezona?

a kad već pričaš o urotama sigurno se možeš sjetit pred 3 sezone kad je ferrari nakon 5 godina apsolutne dominacije odjednom spao na momčad koja može pobijediti samo u utrci u kojoj starta ukupno 6 bolida. tako su loši bili te sezone, ne samo vozači, nego i mehaničari, inženjeri itd...

seahawk37
08-09-2008, 18:43
dada, jel ista ta fia krojila pravila protiv schumachera pred par sezona?

a kad već pričaš o urotama sigurno se možeš sjetit pred 3 sezone kad je ferrari nakon 5 godina apsolutne dominacije odjednom spao na momčad koja može pobijediti samo u utrci u kojoj starta ukupno 6 bolida. tako su loši bili te sezone, ne samo vozači, nego i mehaničari, inženjeri itd...
iss te sezone je Renault dominiro... ne mogu vjerovat da nakon takve dominacije postanu prosjecna momcad

Da_killah
08-09-2008, 18:47
sve to zavjere :)

jedne godine ratzbacaju ferrari, druge ih nema nigdje :)

Flippy
08-09-2008, 19:13
Od kad je Hakinnen otišao slabo sam pratio. Od kad je Schumaher otišao više ga ni ne pratim. Dovraga :(

Systematic Reverse
08-09-2008, 19:27
Ferrari International Assistance



... :( ...

ferrari > all

vi ostali whineajte koliko hocete

pimp
08-09-2008, 19:28
Od kad je Hakinnen otišao slabo sam pratio. Od kad je Schumaher otišao više ga ni ne pratim. Dovraga :(

aj ti prati nastavu hrvatskog jezika... i baš bi sada trebao pratiti jer je zanimljivije nego u doba vladavine hakinena i šumija... sad su 3 vozača u borbi za prvenstvo... mučo zanimljivo

seahawk37
08-09-2008, 19:30
Saj ti prati nastavu hrvatskog jezika... i baš bi sada trebao pratiti jer je zanimljivije nego u doba vladavine hakinena i šumija... sad su 3 vozača u borbi za prvenstvo... mučo zanimljivohm a na kog mislis? Kubica je sad treci u poretku

pimp
08-09-2008, 19:32
hamilton , masa i raikonen , ma koliko mi god kubica bio drag raikonen je ipak raikonen i iskusniji je

seahawk37
08-09-2008, 19:35
istina, ali BMW se opasno priblizio vodecima, nadam se da ce sljedece godine bit i vise pobjeda za njih a za koju godinu ih vidim u borbi za prvo mjesto u ukupnom poretku

cham3leon
09-09-2008, 15:01
takoder..
Torro Rosso je u zadnje vrijeme jako dobar, Vettel i Bourdais voze odlicno s obzirom na jacinu bolida

Mislim da su napravili neke preinake na bolidu, Rekao je Bourdeis da je uzrok njegovih dosadašnjih rezultata bio bolid koji mu nije odgovarao, a sada je taj problem riješen.

Što se tiče Renaulta i njegovog pada, jedan od najbitnijih razloga za to jer je bolid prilično nestabilan i agresivan prema gumama. Primjetite da i Alonso i Piquet preferiraju tvrde gume, koje su izdržljivije. Kad još dodamo da je Alonso po svom stilu vožnje nešto agresivniji, dođemo do zaključka da Renaultov bolid nije Alonso-friendly.

Lako je Hamiltonu u brkatom McLarenu, da ga stave u Renault, imao bi istih problema ko Alonso, kažem vam.

Ps1ho
09-09-2008, 18:13
ali nije. Točka. Hamilton rula, deal with it !
Kako mi ide na kurac to 'da je u nekom drugom timu imo bi istih problema, il da je ovaj u ovom timu vozio bi isto tako dobro', de to nek decki sami dokazu, ne trebate vi solit pamet sa eh da je bilo kako bi bilo...

Da_killah
09-09-2008, 18:22
zato je lijepo trebao hamilton normalnim putem ići, i sve super, a na odmah u najjači bolid :)

cham3leon
12-09-2008, 09:32
zato je lijepo trebao hamilton normalnim putem ići, i sve super, a na odmah u najjači bolid :)

Tako je.
Bilo bi veselo kad bi blokirao kotače u Renaultu.
Utrku bi završavao a la Scott Speed koji nas je nasmijao do suza prošlu sezonu.

seahawk37
12-09-2008, 14:15
a Massa... da se takav vozac moze izvrtit negdje 15 puta na jednoj utrci :? bez obzira sto je kisa to je velika sramota i prikaz njegovih vozackih sposobnosti...

Da_killah
13-09-2008, 13:45
bit će sutra veselo, nakon 2 runde kvalifikacija otpali kimi, lewis i kubica, massa jedva prošao

eto ti lewis i kimi, zaostaju 4 sekunde za desetim massom

seahawk37
13-09-2008, 14:19
zadnje 2-3 godine kisa je skoro pa na svakoj utrci

btw Vettel 1., Kovalainen 2., Webber 3., Bourdais 4., al utrka ce bit jako zanimljiva, Kimmi 14., Hamilton 15.

BMW je los :( Heidfeld 10. Kubica 11....

Neven <R>
13-09-2008, 16:28
Svaka čast Torro Rosu, već dosta vremena postižu dobre rezultate, makar teško da će zadržati ove pozicije. Ja im držim fige :)

Ps1ho
13-09-2008, 18:11
a ne, Kimi 14. Hamilton 15. :))))))))))))))))))))))))))
svaka čast torru rossu kako su fino prcnili danas na kvalifikacijama ostale :D

Neven <R>
13-09-2008, 18:26
Bit će super trka, Hamilton, Raikonnen, Massa prisiljeni na probijanje, ako će uopće biti u stanju preteći nekoga. :P

Da_killah
13-09-2008, 19:11
massa jedino na startu ako explodira :)

seahawk37
13-09-2008, 19:13
Bit će super trka, Hamilton, Raikonnen, Massa prisiljeni na probijanje, ako će uopće biti u stanju preteći nekoga. :Pi Kubica i Heidfeld su prisiljeni na probijanje
zasto svi zanemaruju BMW damn it! Kubica je treci u poretku ffs!

Da_killah
13-09-2008, 19:47
treći je jer svaku utrku skupi par bodova, osim one u kojoj je pobijedio

uostalom, realno gledano, kubica nije u borbi za naslov, dok kimi ipak je, ipak je to on :)

seahawk37
13-09-2008, 19:56
par bodova?... :( 5 puta je bio na postolju, jedna pobjeda, nikad ispod 8. mjesta, uz 2 odustajanja
al nvm... BMW ftw

Ps1ho
14-09-2008, 11:02
to za kimia, uopce me nebi zacudilo da sad zalaufa 5 utrka za redom sa pobjedama
tip je blesav ko noć :)))))))

Neven <R>
14-09-2008, 12:09
Bit će super trka, Hamilton, Raikonnen, Massa prisiljeni na probijanje, ako će uopće biti u stanju preteći nekoga. :Pi Kubica i Heidfeld su prisiljeni na probijanje
zasto svi zanemaruju BMW damn it! Kubica je treci u poretku ffs!
A čuj, oni mogu pretendirati za postolja kad netko od onih gore navedenih zakaže. Volio bih da nije tako i da BMW redovito pobjeđuje te vozače, ali je to ipak više-manje rijetkost.

Systematic Reverse
14-09-2008, 14:39
Vettel n1

Hamilton je opet pokazao kakav je peder kad je zatvorio Webbera 5-6 krugova pred kraj i natjerao ga na kontakt... To nitko tako neradi, gg'ed

seahawk37
14-09-2008, 15:26
evo Kubica se opet dokazo, a bome i Heidfeld nije bio los... BMW ftw

cestitke Vettelu, zao mi je za Bourdaisa

jedva cekam nocnu utrku u Singapuru

Jack v2.0
14-09-2008, 15:58
bravo nijemac,pobjediti sa toro rosom...svaka čast

pederski hamilton se može sakrit

Ps1ho
14-09-2008, 19:04
pederski hamilton je imo najviše pretjecanja na utrci, tako da stfu!
je da je imo 2 situacije di je nepotrebno bio agresivan, neznam zasto,
ali valjda pritisak od svega onog sta se dogodilo proslu utrku čini svoje

Da nije njegov tim onako sjebo sa gumama, mogo je realno bit 2. i 3., a starto je sa 15. pozicije
to nemojte zaboravit...

Inače, bojim se Vettela, ima isti nekako tupav osmjeh ko i Schumi, ne bi vljalo da sad dobjemo jos jednog : )

seahawk37
14-09-2008, 19:10
Hamilton se u dvije situacije ponio jako bahato, prvo kad je pored njega bio Glock, uopce mu nije dao prostora nego je covjek morao po travi vozit jer se gospodin ne moze pomaknut, istu stvar je napravio dvaput, nemrem se sjetit ko je bio druga zrtva... ugl vec je poceo radit pokvarene poteze ko Schumi

Flippy
14-09-2008, 19:12
Schumi nije pokvaren ^^

pimp
14-09-2008, 19:12
on se nemora nikome micati.... btw. jedva cekam singapure po noci i to jos ulicna utrka... bit ce napeto...

seahawk37
14-09-2008, 19:33
izgurao je covjeka sa staze, nigdje ne pise da ne smije ali to je bahat potez koji se rijetko viđa...on si malo previse dopusta...

Da_killah
14-09-2008, 19:45
eh da sam ja vozač, ne bi meni tako neš napravio :)

inače svaka čast i njemu i kubici, i naravno vettelu na današnjoj utrci, ali i massi, nije se okrenuo, niti odustao, a niti lewisa propustio :)

Ps1ho
14-09-2008, 20:45
nije imo sta propustit, Lewis ga nije ni jednom napo cini mi se : )

Systematic Reverse
15-09-2008, 08:44
on se nemora nikome micati.... btw. jedva cekam singapure po noci i to jos ulicna utrka... bit ce napeto...

Nemora se micat, ali je nenapisano pravilo da se u takvim situacijama malo drugcije ponasa...

Nodakim
15-09-2008, 09:04
Schumi nije pokvaren ^^



schumi je jedne sezone(zadnja utrka mislim bila) uzrokovao sudar (namjerno) da bi on dobio utrku i tako dobio prvenstvo(a taj koji je bio u sudaru je trebao dobiti prvenstvo da nije schumi to napravio,imena se ne sjećam)

cham3leon
15-09-2008, 13:55
pederski hamilton je imo najviše pretjecanja na utrci, tako da stfu!
je da je imo 2 situacije di je nepotrebno bio agresivan, neznam zasto,
ali valjda pritisak od svega onog sta se dogodilo proslu utrku čini svoje

Da nije njegov tim onako sjebo sa gumama, mogo je realno bit 2. i 3., a starto je sa 15. pozicije
to nemojte zaboravit...

Inače, bojim se Vettela, ima isti nekako tupav osmjeh ko i Schumi, ne bi vljalo da sad dobjemo jos jednog : )

UUU, najviše pretjecanja...
Ako je Hamilton takav majstor, zašto onda nije uspio preteć Massu? Mogo je pljunut na njega kolko mu se približio.

Zato što su za ona preticanja zaslužniji dečki u McLarenu od samog Hamiltona. 95% ih je obavljeno na ciljnoj ravnini, a stiskanje gasa do daske i ne zahtjeva neku vještinu. Jedini je ostao na full wet gumama, i vjerojatno bio podešen za jaku kišu, i kad su svi bili na intermediate i kad se staza malo osušila odjednom je stao.

Ne kažem da je loš vozač, jer da je to istina ne bi bio gdje je sada, ali nije baš takav genij kakvim ga mnogi smatraju, i još gore kakvim sam sebe smatra. A i fair play mu je špansko selo. Radio je neka arogantna sranja za koja su mogle uslijediti sankcije, ali ga nakon onog na zadnjoj utrci nisu htjeli kazniti.

I ne, nisam rasist.

pimp
15-09-2008, 14:16
ustvari , oni su sve isti vozači , svi su tu negdje , ali bolid je ono presudno , pobjeđuje onaj tko ima bolje podešen bolid i mal oviše srece od ostalih ,

Ps1ho
15-09-2008, 22:42
pa ne smatram ga ni ja genijem, ali ljudima ide na kurac bez pravog razloga, ti si prvi napiso kolko tolko sta te smeta, mnogima samo ide na kurac i tocka, a opet mene to smeta :)

cham3leon
16-09-2008, 12:04
pa ne smatram ga ni ja genijem, ali ljudima ide na prozor bez pravog razloga, ti si prvi napiso kolko tolko sta te smeta, mnogima samo ide na prozor i tocka, a opet mene to smeta :)

Ne znam ni ja zašto mi smeta, vjerojatno sam napisao samo pola razloga.
Ugl, moram priznat da u potpunosti razumijem Alonsa. Dobro je i izdržao cijelu sezonu s njim u ekipi.

Systematic Reverse
27-09-2008, 16:08
GG

Massa je ownao na kvadrat

PERFECTIOOOOOON

Da_killah
27-09-2008, 16:16
samo nek to i sutra pokaže :)

Systematic Reverse
27-09-2008, 16:25
nadam se da bude:)

GaTa666
27-09-2008, 18:39
Moj favorit je Massa.
Moram priznat da sam prvo navijo za hamiltona al onda sam shvatio da i nije tako dobar vozac.

Systematic Reverse
28-09-2008, 02:32
Moram priznat da sam prvo navijo za hamiltona al onda sam shvatio da i nije tako dobar vozac.

lol nemogu vjerovat da ima takvih ljudi, ja navijam za iste klubove i ljude otkad sam rodjen, i kad gube i kad pobjedjuju... neshvacam kako mozes prestat navijat za nekoga :/

jackob
28-09-2008, 09:07
Moj favorit je Massa

Deadwalker
28-09-2008, 10:04
Imam neki feeling da bu Hamilton opet pobjedil...

Da_killah
28-09-2008, 13:39
neka netko kaže da hamilton nema sreće, a massa da nije živi luzer :(

Systematic Reverse
28-09-2008, 14:55
a u kurac ode i Kimmi...

:S

gg Alonso

seahawk37
28-09-2008, 15:10
ebemu Kubica je mogo bit na postolju al ga sjebo safety car

Neven <R>
28-09-2008, 17:09
Drago mi je za Alonsa, pošto je imao peh na kvalifikacijama pa mu se sad to vratilo.

RIPtheREAPER
28-09-2008, 17:19
kako su masu zajebali, strasno

Da_killah
28-09-2008, 17:38
Drago mi je za Alonsa, pošto je imao peh na kvalifikacijama pa mu se sad to vratilo.

istina ovo za alonsa, al masse mi je sad stvarno žao, kimi je car i zajebant, sve mu ravno, pa ono manje-više, iako mi je draži od masse, mi ga je manje žao nego felipea

Neven <R>
28-09-2008, 17:52
Ne znam Masse mi nije žao, to je stigla na naplatu ona pljačka FIA-e od prije 2-3 utrke kad je Hamiltonu oduzeta pobjeda. Taman je tu negdje razlika u bodovima. :D

Systematic Reverse
28-09-2008, 17:56
Ne znam Masse mi nije žao, to je stigla na naplatu ona pljačka FIA-e od prije 2-3 utrke kad je Hamiltonu oduzeta pobjeda. Taman je tu negdje razlika u bodovima. :D

Pljacka? Fakat se pitam koliko ljudi od tu gleda uopce formulu i koliko dugo...

PRAVILA SU PRAVILA

SU NOW tnx

RIPtheREAPER
28-09-2008, 18:22
prije ljudi nisu pratili tu forumulu previse
od nedavno svi su postali nekakvi fanovi

Neven <R>
28-09-2008, 18:43
Pa čuj prije sam dosta pratio formulu (Villeneuve, Hakkinnen i ekipa kad su rulali) zadnje 2-3 sezone slabo sad me opet zaintrigirala, ono kužim dečki vi ste ovdje tr00 poznavaoci formule i imate vrhunsko znanje. Hamilton je smeće, Massa rula, neću više protiv vas vi ste najpametniji, sorry.

A kad smo kod pravila prije jedno 4 utrke Massa nije dobio (Valencia) nikakvuSkaznu iako je uletio Sutilu ili Fisichelli u putanju tijekom izlaska iz boksa, a danas je za to isto dobio prolazak kroz boks. Al dobro onda bi izgubio pobjedu, a sada to nije bilo bitno. Ali ok PRAVILA SU PRAVILA I JA NIŠTA NE ZNAM, A VI GLEDATE FORMULU OD 1974.

Btw čak je i Niki Lauda kritizirao tu odluku FIA-e i nazvao ju najgorom odlukom u povijesti (u vezi oduzimanja pobjede Hamiltonu), ali šta je Niki Lauda prema super znalcima sa PCP foruma.

A sad vi znalci objasnite mi kako to da Massa onda nije bio kažnjen prolaskom kroz boks, a danas jest kada je situacija identična? Isto tako su mogli Hamiltonu progledati kroz prste ili oduzeti Massi pobjedu na VN Valencije, no to nije učinjeno pa ja samo mogu zaključiti da je riječ o pljački FIA-e.

seahawk37
28-09-2008, 19:33
prije ljudi nisu pratili tu forumulu previse
od nedavno svi su postali nekakvi fanovi
lol od kud ti ta informacija

GaTa666
28-09-2008, 19:46
Moram priznat da sam prvo navijo za hamiltona al onda sam shvatio da i nije tako dobar vozac.

lol nemogu vjerovat da ima takvih ljudi, ja navijam za iste klubove i ljude otkad sam rodjen, i kad gube i kad pobjedjuju... neshvacam kako mozes prestat navijat za nekoga :/

Pa normalno da cu uvjek podrzavat npr moju reprezentaciju ili klub iz svog grada(tu uvjek treba bit odan i principijelan) ali sto nebi promjenio za koga cu navijat u F1.

Systematic Reverse
29-09-2008, 00:48
Pa čuj prije sam dosta pratio formulu (Villeneuve, Hakkinnen i ekipa kad su rulali) zadnje 2-3 sezone slabo sad me opet zaintrigirala, ono kužim dečki vi ste ovdje tr00 poznavaoci formule i imate vrhunsko znanje. Hamilton je smeće, Massa rula, neću više protiv vas vi ste najpametniji, sorry.

A kad smo kod pravila prije jedno 4 utrke Massa nije dobio (Valencia) nikakvuSkaznu iako je uletio Sutilu ili Fisichelli u putanju tijekom izlaska iz boksa, a danas je za to isto dobio prolazak kroz boks. Al dobro onda bi izgubio pobjedu, a sada to nije bilo bitno. Ali ok PRAVILA SU PRAVILA I JA NIŠTA NE ZNAM, A VI GLEDATE FORMULU OD 1974.

Btw čak je i Niki Lauda kritizirao tu odluku FIA-e i nazvao ju najgorom odlukom u povijesti (u vezi oduzimanja pobjede Hamiltonu), ali šta je Niki Lauda prema super znalcima sa PCP foruma.

A sad vi znalci objasnite mi kako to da Massa onda nije bio kažnjen prolaskom kroz boks, a danas jest kada je situacija identična? Isto tako su mogli Hamiltonu progledati kroz prste ili oduzeti Massi pobjedu na VN Valencije, no to nije učinjeno pa ja samo mogu zaključiti da je riječ o pljački FIA-e.

1. plz nemoj mi pisat rijeci tipa "tr00"
2. nekazem da je Hamilton smeće, naprotiv, dobar je vozac, ali nista vise ~_~ (jest da je imao par pederskih poteza, mozda i vise od par al nvm)
3. budi objektivan
4. sry NISAMSclan FIA-e i nemogu ti odgovoriti na pitanja tipa "A sad vi znalci objasnite mi kako to da Massa onda nije bio kažnjen prolaskom kroz boks, a danas jest kada je situacija identična?"


ddddddddddddddddddddddd

-_-



btw "MASSA JE SMEĆE, HAMILTON RULA" ja tu najvise prepoznajem tebe atm ;)

go chill

Sickmanno1
29-09-2008, 02:33
Potpuno se slazem sa Nevenom.

Systematic ak nemas sta pametno za reci nemoj replayat :P

cham3leon
29-09-2008, 06:56
Pitaj Jergovića :P


Uglavnom, Ferrarijev pit stop je pokazao da je najbolji sustav za puštanje vozača iz boxa onaj čovo koji drži lollipop.

Moram pohvaliti Hamiltona kojeg baš i ne volim jer se zbilja potrudio. Mogao je puno lošije završiti. Na sporijim stazama sa kratkim i oštrim zavojima (kojih je doduše jako malo u f1 iako su ove godine čak 3 gradske utrke) McLaren nema takvu prednost, a npr. Renault (konačno) se može nositi s konkurencijom.

McPingvin_v2.0
29-09-2008, 08:13
Da, vidim. Pogotovo Piquet :>

Systematic Reverse
29-09-2008, 09:14
Potpuno se slazem sa Nevenom.

Systematic ak nemas sta pametno za reci nemoj replayat :P

hejteri :yuck:

Pokazat ce vama Massa svoju moc! http://www.jacbri.com/forum/Smileys/default/oldman.gifS :)

Da_killah
29-09-2008, 10:20
naravn, lokalni teoretičari zavjera, neće ni spominjati to da je fia prekrajala pravila samo da prekine dominaciju ferrarija, a kako objasniti sezonu 2005. kada je ferrari nkon 5 godina dominacije imao samo jednu pobjedu u sezoni i to u utrci u kojoj je startalo još samo 4 bolida. teorija zavjere? i think so...

a možda su i ferrarijevi mehaničari plaćeni da rade sranja :)

btw, massa je za utrku u valenciji dobio kaznu od 10.000€, a niki lauda koristi svaku priliku da popljuje ferrari, mislim da je još dok je vozio za njih rekao da vozi traktor :)

Neven <R>
29-09-2008, 10:26
Da al nije dobio 25 sekunde, dok Hamilton jest. Po meni je to nepravedno i ne sviđa mi se kada se tako grubo intervenira u jednom slučaju kod Hamiltona, a tako blago u drugom kod Masse. Meni se čini da sam objektivan jer mi Hamilton nije najdraži vozač ni ništa, ali što je očito je očito.

I čisto zato kažem da je karma jučer vratila Massi za sve što se dešavalo. :D

Systematic Reverse
29-09-2008, 10:30
Ferrari je svjedno previse baksuzan ove godine da im jos i karma vraca...

Neven <R>
29-09-2008, 10:31
Kimi je najviše baksuzan, sjećam se u jednoj sezoni u McLarenu mu je krepao motor u jedno 7-8 utrki. A i ove sezone ima više peha od ostalih.

Da_killah
29-09-2008, 10:32
to onda više nije slučajnost :P

al ono što se massi desilo u valenciji, takvih situacija ima u manje-više svakoj utrci

cham3leon
29-09-2008, 10:47
Da, vidim. Pogotovo Piquet :>

Kad je noob. Gradske utrke su samo za hardcore vozače koji imaju muda.

Systematic Reverse
29-09-2008, 12:30
Kimi je najviše baksuzan, sjećam se u jednoj sezoni u McLarenu mu je krepao motor u jedno 7-8 utrki. A i ove sezone ima više peha od ostalih.

Kimmi je fakat baksuzan, prebaksuzan.

Kad smo vec kod vasih teorija zavjere i nepostenja, kako to da svi zaboravljalju proslogodisnju McLarenovu SPIJUNAZU u Ferrarijevim redovima? :roll:

Neven <R>
29-09-2008, 12:41
Za koju su bili itekako kažnjeni. Oni su uvijek kažnjeni kad ih je i trebalo kazniti, niti se ja žalim na to. Smeta me što se s druge strane Ferrari tj. Massa nije kaznio u već navedenom slučaju iako je očito trebao biti.

Sickmanno1
29-09-2008, 13:35
Nitko to nije zaboravio, vec kao sto kolega Neven kaze...kaznjeni su jel su zasluzili...

Uglavnom meni je foruma postala tek sad zanimljiva u zadnjih par sezona dok nema vise Šumija...nije bilo fora onda uopce gledat :(

Da_killah
29-09-2008, 13:49
u kojem slučaju ferrari nije kažnjen?

Neven <R>
29-09-2008, 14:00
Massa, Valencia. Napravio je isto jučer i bio kažnjen prolaskom kroz boks, a tada u Valenciji nije bio kažnjen zbog iste te stvari (osim novčano). O tome već tupim zadnje dvije stranice topica.

Systematic Reverse
29-09-2008, 14:14
Nitko to nije zaboravio, vec kao sto kolega Neven kaze...kaznjeni su jel su zasluzili...

Uglavnom meni je foruma postala tek sad zanimljiva u zadnjih par sezona dok nema vise Šumija...nije bilo fora onda uopce gledat :(


Meni je zanimljiva od neke '97-'98 do sad :)

Powered by Ferrari :)))

Najzanimljiviji dvoboji su mi bili Schumacher - Hakkinen <3 ^^

Da_killah
29-09-2008, 14:36
Massa, Valencia. Napravio je isto jučer i bio kažnjen prolaskom kroz boks, a tada u Valenciji nije bio kažnjen zbog iste te stvari (osim novčano). O tome već tupim zadnje dvije stranice topica.

i ja sam ti već na prošloj stranici odgovorio da je massa kažnjen s 10.000€ :P pičkin dim, al kažnjen je

Neven <R>
29-09-2008, 14:53
I ja sam još prije toga napomenuo da je onda u skladu sa Massinom kaznom i Hamilton trebao biti kažnjen samo novčano ili je obojici trebala biti dana jednaka kazna prolaska kroz boksa (tj. 25 sekundi ako se dodjeli nakon utrke), što bi rezultiralo oduzimanjem pobjede Massi. Je'l smo sad gotovi s time? :P

jackob
29-09-2008, 15:04
Nedjeljna utrka je trebala biti važna za Massu jer je imao prvo startno mjesto i trebao je preći u vodstvo ukupnog poretka , a on nije ni bod osvojio.Po meni je ferrari baksuzan

Systematic Reverse
29-09-2008, 15:36
Nedjeljna utrka je trebala biti važna za Massu jer je imao prvo startno mjesto i trebao je preći u vodstvo ukupnog poretka , a on nije ni bod osvojio.Po meni je ferrari baksuzan

Ovo smo vec zakljucili :D

seahawk37
29-09-2008, 16:58
a nitko ne spominje Sutila, kak ga je Massa sjebo

Da_killah
29-09-2008, 16:59
I ja sam još prije toga napomenuo da je onda u skladu sa Massinom kaznom i Hamilton trebao biti kažnjen samo novčano ili je obojici trebala biti dana jednaka kazna prolaska kroz boksa (tj. 25 sekundi ako se dodjeli nakon utrke), što bi rezultiralo oduzimanjem pobjede Massi. Je'l smo sad gotovi s time? :P

al prijestup nije bio isti, onakva ubacivanja u boxu su praktički na svakoj utrci, iako se massa opasno ubacio, ali i sutil je onda zaostajao za cijeli krug, nije bila borba za pozicije :)

eto, sad smo gotovi

THUNDER_DINIX
29-09-2008, 17:32
juce predobra utrka bila, najbolja dosad

downforce3d
30-09-2008, 10:01
A kad smo kod pravila prije jedno 4 utrke Massa nije dobio (Valencia) nikakvuSkaznu iako je uletio Sutilu ili Fisichelli u putanju tijekom izlaska iz boksa, a danas je za to isto dobio prolazak kroz boks. Al dobro onda bi izgubio pobjedu, a sada to nije bilo bitno. Ali ok PRAVILA SU PRAVILA I JA NIŠTA NE ZNAM, A VI GLEDATE FORMULU OD 1974.
A sad vi znalci objasnite mi kako to da Massa onda nije bio kažnjen prolaskom kroz boks, a danas jest kada je situacija identična? Isto tako su mogli Hamiltonu progledati kroz prste ili oduzeti Massi pobjedu na VN Valencije, no to nije učinjeno pa ja samo mogu zaključiti da je riječ o pljački FIA-e.

Prije nego objasnim razliku izmedu Valencije i Singapura, moram napomenut da ne volim ni Ferrari ni Mclaren. I jos nesto ako si gledao F1 prijasnje sezone, pa cak i ovu vidio bi da se onakvih uletavanja u boksu dogodilo vise puta. Nikad se nije kaznilo s kaznom za vrijeme utrke, eventualno samo novcano.
A sad razlika izmedu dvije utrke je sto je ipak ona u singapuru daleko opasnija. Ne samo sto je daleko gore uletio ispred Sutila(opet) nego je povukao cijev za dovod goriva koje je sve to lijepo povukao kroz cijeli boks i usput i prolio ostatke goriva sto su ostali u cijevi.

Systematic Reverse
30-09-2008, 15:51
A sad razlika izmedu dvije utrke je sto je ipak ona u singapuru daleko opasnija. Ne samo sto je daleko gore uletio ispred Sutila(opet) nego je povukao cijev za dovod goriva koje je sve to lijepo povukao kroz cijeli boks i usput i prolio ostatke goriva sto su ostali u cijevi.

Sounds fair to me x)

Neven <R>
30-09-2008, 16:40
Sounds like nitpicking to me. :)

cham3leon
02-10-2008, 10:40
Ima pravo čovjek.
Pa šta bi ti Nevene, da dobijemo još jednog Šumahera koji će pobjeđivati 98% utrka u idućih 6-7 godina?
Što se mene tiče, neka malo slabijima u poretku gledaju kroz prste. FIA-i je najbitnije od svega da utrke budu zanimljive.
Koliko znam, u FIA GT utrkama ako pobjediš, dobiješ uteg od par desetaka kila u auto za sljedeću utrku.

Lord AngelRI
02-10-2008, 18:52
malo kanim al eto, baš mi je drago što je Alonso konačno opet pobjedio!!!!! :pray:

seahawk37
12-10-2008, 12:47
i opet :wink:

zanimljiva utrka, nadao sam se pobjedi Kubice ali i drugo mjesto nije lose... s druge strane Hamilton opet dokazuje da jos nije zreo za velike stvari... izgleda da ce uprskat jos jednu sezonu taman pred kraj.. A svaka cast Kimiju da nakon toliko problema i jedne kazne uspije doc do 3. mjesta

trenutni poredak
1. Hamilton - 84
2. Massa - 79
3. Kubica - 72
4. Raikkonen - 69

Neven <R>
12-10-2008, 13:44
Još će Kubica osvojiti prvenstvo ak će Massa i Hamilton ovako griješiti. :P

Lord AngelRI
12-10-2008, 14:13
mah meni ful drago zbog Alonsa!!! svaka čast care!!!! :pray:

seahawk37
12-10-2008, 15:05
Još će Kubica osvojiti prvenstvo ak će Massa i Hamilton ovako griješiti. :P
zapravo Massa ovaj put nije nis skrivio, nego pametni Hamilton, a poslije ga je jos Bourdais malo sjebo...

Neven <R>
12-10-2008, 15:59
Skrivio je kad je išao prelaziti Hamiltona na šikani, zato je i bio kažnjen. ;)

A Bourdais je pak isto tako kažnjen te je izgubio 4 mjesta, što znači da Massa nije praktički ništa izgubio u tom susretu.

seahawk37
12-10-2008, 16:03
cek kad je to bilo? znam da je Hamilton na zavoju samo produzio ravno i tak sjebo oba Ferrarija... jbmu, bio sam jos mamuran pa valjda nisam sve pohvato :wink:

Neven <R>
12-10-2008, 16:09
Ja sam gledao snimku, to je bilo par krugova nakon starta. Massa je izgurao Hamiltona nakon šikane, Hamilton se pritom izvrtio.

pimp
12-10-2008, 16:57
hamilton prestigao masu i na izlasku iz šikane masa ga je udario u zadnji lijevi kotač i hamilton se okrenuo ni kriv ni dužan te pao na zadnje mjesto....

tako da je masa kriv isto...

Da_killah
12-10-2008, 18:15
i opet :wink:

zanimljiva utrka, nadao sam se pobjedi Kubice ali i drugo mjesto nije lose... s druge strane Hamilton opet dokazuje da jos nije zreo za velike stvari... izgleda da ce uprskat jos jednu sezonu taman pred kraj.. A svaka cast Kimiju da nakon toliko problema i jedne kazne uspije doc do 3. mjesta

trenutni poredak
1. Hamilton - 84
2. Massa - 79
3. Kubica - 72
4. Raikkonen - 69

neće uprsat, jedino ako kubica ne pobijedi, massa nema sreće za naslov...

seahawk37
12-10-2008, 19:37
i to sto kazes, Massa nema srece da ga hebes... :wink:

gooo Kubica!! :)

Lord AngelRI
13-10-2008, 12:10
Ja sam gledao snimku, to je bilo par krugova nakon starta. Massa je izgurao Hamiltona nakon šikane, Hamilton se pritom izvrtio.

neka je... bravo Massa!!!!! :thumbs2:

cham3leon
13-10-2008, 16:08
Šteta da nisam gledao. Sve utrke u zadnjih mjesec-dva su bile zanimljive.

Neven <R>
13-10-2008, 16:42
[quote="Neven <R>":1kgbxegu]Ja sam gledao snimku, to je bilo par krugova nakon starta. Massa je izgurao Hamiltona nakon šikane, Hamilton se pritom izvrtio.

neka je... bravo Massa!!!!! :thumbs2:[/quote:1kgbxegu]
Naravno, kada Hamilton tako nešto napravi odmah se svi pjene. :roll:

cham3leon
13-10-2008, 16:50
[quote="Lord AngelRI":3pf45pxb][quote="Neven <R>":3pf45pxb]Ja sam gledao snimku, to je bilo par krugova nakon starta. Massa je izgurao Hamiltona nakon šikane, Hamilton se pritom izvrtio.

neka je... bravo Massa!!!!! :thumbs2:[/quote:3pf45pxb]
Naravno, kada Hamilton tako nešto napravi odmah se svi pjene. :roll:[/quote:3pf45pxb]

Zato jer Massa za promjenu vozi normalno i obzirno prema ostalim vozačima.
Hamilton bi radije dao desnu ruku u vatru nego kome pustio prostora. Mora da je jebeno kad ga susretneš na raskrižju.

Da_killah
13-10-2008, 17:29
[quote="Lord AngelRI":222y89tn]

neka je... bravo Massa!!!!! :thumbs2:
Naravno, kada Hamilton tako nešto napravi odmah se svi pjene. :roll:

Zato jer Massa za promjenu vozi normalno i obzirno prema ostalim vozačima.
Hamilton bi radije dao desnu ruku u vatru nego kome pustio prostora. Mora da je jebeno kad ga susretneš na raskrižju.[/quote:222y89tn]

i zašto se niko ne buni što je massa kažnjen, a bunilo se kad je hamilton bio kažnjen :)
a i nakon kazne hamiltonu, počeli su bit ipak nešto rigorozniji...

Neven <R>
13-10-2008, 17:42
Zato jer Massa za promjenu vozi normalno i obzirno prema ostalim vozačima.
Hamilton bi radije dao desnu ruku u vatru nego kome pustio prostora. Mora da je jebeno kad ga susretneš na raskrižju.
Iskreno BMK, ako će meniSzbog toga biti F1 zanimljivija za gledati, neka to Hamilton radi i dalje. Nakon par godina uspavanke utrke su u zadnje vrijeme puno zanimljivije.

pimp
13-10-2008, 21:37
[quote="Neven <R>":nxkxxjdo]
Zato jer Massa za promjenu vozi normalno i obzirno prema ostalim vozačima.
Hamilton bi radije dao desnu ruku u vatru nego kome pustio prostora. Mora da je jebeno kad ga susretneš na raskrižju.
Iskreno BMK, ako će meniSzbog toga biti F1 zanimljivija za gledati, neka to Hamilton radi i dalje. Nakon par godina uspavanke utrke su u zadnje vrijeme puno zanimljivije.[/quote:nxkxxjdo]


istina , svaku utrku ima neke akcije , ovu sezonu su odvožene jedne od najboljih utrka u zadnjih 7-8 godina koliko pratim formulu

THUNDER_DINIX
13-10-2008, 22:38
istina , svaku utrku ima neke akcije , ovu sezonu su odvožene jedne od najboljih utrka u zadnjih 7-8 godina koliko pratim formulu
slazem se, odlicne su utrke :thumbs2:

cham3leon
14-10-2008, 15:38
[quote="Neven <R>":18y3zkmi]
Zato jer Massa za promjenu vozi normalno i obzirno prema ostalim vozačima.
Hamilton bi radije dao desnu ruku u vatru nego kome pustio prostora. Mora da je jebeno kad ga susretneš na raskrižju.
Iskreno BMK, ako će meniSzbog toga biti F1 zanimljivija za gledati, neka to Hamilton radi i dalje. Nakon par godina uspavanke utrke su u zadnje vrijeme puno zanimljivije.[/quote:18y3zkmi]

Istina, uvijek mora netko bit ko radi sranja. Ali mi je ipak antipatičan.

Lord AngelRI
14-10-2008, 17:57
[quote="Lord AngelRI":2a2yxf3b][quote="Neven <R>":2a2yxf3b]Ja sam gledao snimku, to je bilo par krugova nakon starta. Massa je izgurao Hamiltona nakon šikane, Hamilton se pritom izvrtio.

neka je... bravo Massa!!!!! :thumbs2:[/quote:2a2yxf3b]
Naravno, kada Hamilton tako nešto napravi odmah se svi pjene. :roll:[/quote:2a2yxf3b]

ah on ima NX puta takvih bisera, dok Massa eto ovo mu je prvi...


Zato jer Massa za promjenu vozi normalno i obzirno prema ostalim vozačima.
Hamilton bi radije dao desnu ruku u vatru nego kome pustio prostora. Mora da je jebeno kad ga susretneš na raskrižju.

slažem se, odlično rečeno...

Systematic Reverse
15-10-2008, 08:51
[quote="Neven <R>":3qg7xqy4]
Zato jer Massa za promjenu vozi normalno i obzirno prema ostalim vozačima.
Hamilton bi radije dao desnu ruku u vatru nego kome pustio prostora. Mora da je jebeno kad ga susretneš na raskrižju.
Iskreno BMK, ako će meniSzbog toga biti F1 zanimljivija za gledati, neka to Hamilton radi i dalje. Nakon par godina uspavanke utrke su u zadnje vrijeme puno zanimljivije.[/quote:3qg7xqy4]

nemogu vjerovat da nekom moze biti zanimljivo takvo ponasanje :)

to je ko da bug abuseas u nekoj mp igri xD

Nodakim
15-10-2008, 09:23
Bug abuse is my specialty?
Meni je Singapur bio najbolja trka sezone
:pray:

seahawk37
18-10-2008, 08:04
damn Kubica tek 12. na startu.... steta... steta i zbog zanimljivosti kraja sezone... ali ko zna.. mozda Hamilton opet napravi neku od svojih poznatih gluposti i izmjesa cijeli poredak.. ne bi se cudio

Da_killah
18-10-2008, 11:07
ili da alosno ispuni ono što je rekao, a to je da će napraviti sve da neki hamiltonov konkurent osvoji naslov :)
kako bi zakon bilo da se u brazilu zabije u lewisa i izbaci ga :pray:

seahawk37
18-10-2008, 12:19
a Vettel i Bourdais opet u prvih 10, svaka im cast

Jack v2.0
19-10-2008, 10:52
ili da alosno ispuni ono što je rekao, a to je da će napraviti sve da neki hamiltonov konkurent osvoji naslov :)
kako bi zakon bilo da se u brazilu zabije u lewisa i izbaci ga :pray:

:bravo:

Lord AngelRI
19-10-2008, 12:48
damn Kubica tek 12. na startu.... steta... steta i zbog zanimljivosti kraja sezone... ali ko zna.. mozda Hamilton opet napravi neku od svojih poznatih gluposti i izmjesa cijeli poredak.. ne bi se cudio

ja bi bio presretan!!!! ali sumljam :(

Da_killah
19-10-2008, 13:53
eto završilo je, dosadna utrka dozlaboga, srećom se nisam ipak nakon 4 sata spavanja jutros probudio da gledam uživo. hamilton ima 7 bodova prednosti, i ako ovo sada uspije prokockati, onda stvarno...

RA7R
19-10-2008, 18:58
slijedeču trku u brazilu hamilton izliječe sa staze, zakopat če se u pijesku, a massa če ostat prvi :D to je moja prognoza, baš bi volio da bude tako

Lord AngelRI
20-10-2008, 18:41
slijedeču trku u brazilu hamilton izliječe sa staze, zakopat če se u pijesku, a massa če ostat prvi :D to je moja prognoza, baš bi volio da bude tako

ja također.... al šanse za to su... :(

cham3leon
22-10-2008, 20:58
Mogla bi bit jako dobra utrka u Brazilu. Kako bi bio sretan kad bi Hemilton poljubio zaštitni zid. :evil:

El Klinjo
27-10-2008, 12:42
Tko nebi?

Neznam vidit ćemo kako se nosi sa pritiskom...Prošle godine se nije pokazao

Lord AngelRI
27-10-2008, 18:52
Tko nebi?

Neznam vidit ćemo kako se nosi sa pritiskom...Prošle godine se nije pokazao

ono šta te ne ubije ojača te...

McPingvin_v2.0
27-10-2008, 20:03
Što te ne ubije učini te invalidom ili biljkom do kraja života :P

Nodakim
27-10-2008, 20:57
No No...što te ne ubije će te napraviti da želiš da te ubilo...

cham3leon
28-10-2008, 08:05
Što te ne ubije učini te invalidom ili biljkom do kraja života :P

Istinu zboriš...

Nego, upravo sam čuo na CNNu da je moguće da će se 2010. standardizirati motori za F1, i ako se to dogodi (ali bez brige, vjerojatno neće jer bi to uništilo cijelu F1), Ferrari bi se povukao iz F1.
:o

Lord AngelRI
28-10-2008, 19:44
^^ ma neće ne, 100% to neće napravit to bi uništilo F1...

cham3leon
29-10-2008, 09:11
Znam da neće, nisu ludi, iako Bernie želi učiniti utrke čim zanimljivijima, pa dolazi do takvih ideja.

Ionako će se malo protrest F1 zbog ekonomske krize. Neki sponzori su se počeli povlačiti

Lord AngelRI
30-10-2008, 20:25
Ionako će se malo protrest F1 zbog ekonomske krize. Neki sponzori su se počeli povlačiti

a doć će drugi... a tko zna možda uskoro vidimo bolid na neko od ekoloških goriva...

cham3leon
30-10-2008, 21:41
Ionako će se malo protrest F1 zbog ekonomske krize. Neki sponzori su se počeli povlačiti

a doć će drugi... a tko zna možda uskoro vidimo bolid na neko od ekoloških goriva...

To ćemo definitivno vidjet, pitanje je samo kada.
Na Pariškom auto-showu pola svih auta predstavljenih ima ekološke karakteristike, a oni koji više troše su potrpani u kutove. Velik zaokret, rekao bih.
Makar nećemo gledati F1 na hibridnoj bazi (nadam se) jer te gluposti moraju uvijek imati automatske mjenjače jer bez njih to ne funkcionira. Zamisli F1 bolid ili sportski auto uopće sa automatikom? Fuj! (osim ako si amerikanac, oni ni ne znaju vozit na H mjenjač)

Jack v2.0
02-11-2008, 09:20
Kimi! Ima da sjebeš hamiltona! ; malo fol promašiš brzinu pa ako te proba pretjecat samo ga izguraš sa staze

Da_killah
02-11-2008, 12:24
ili alonso ako želi u ferrari :) koliko god bi to bilo fora za vidjeti, bilo bi glupo da massa tako osvoji naslov, iako ga je zaslužio ove sezone

Systematic Reverse
02-11-2008, 19:51
lucker hamilton... wtf odakle mu toliko srece uopce... :o

Systematic Reverse
02-11-2008, 19:53
pa ofc da nije, neznam wtf se Glocku dogodilo :/ glok njub

seahawk37
02-11-2008, 20:05
ovo se rijetko vida... zao mi je Masse, bio sam za njega, al jebga Glock sve sjebo... ko izda, pizda

RA7R
02-11-2008, 20:16
ma onaj glock je kreten, samo me zanima koliko če miljuna strpat u džep

Neven <R>
02-11-2008, 20:20
Glock je bio na suhim gumama dok su svi ostali otišli u boks, zato i je pao sa 2. na 6. mjesto u 3 kruga.

Inače: hohohohohoho, neizmjerno mi je drago što je Hamilton osvojio prvenstvo pogotovo nakon čitanja komentara u zadnje dvije-tri stranice topica :D

cham3leon
02-11-2008, 20:31
Glock je bio na suhim gumama dok su svi ostali otišli u boks, zato i je pao sa 2. na 6. mjesto u 3 kruga.

Inače: hohohohohoho, neizmjerno mi je drago što je Hamilton osvojio prvenstvo pogotovo nakon čitanja komentara u zadnje dvije-tri stranice topica :D

Uf, pa nismo ni sumnjali da će lil' nigga osvojit prvenstvo ove godine.

Da se razumijemo, ja se u potpunosti slažem da je on jedan od najboljih vozača danas, mada mi je jako antipatičan.

O ovoj utrci će se vjerojatno raspravljat još danima, pa i tjednima. Očekujem da ova tema dosegne 85 stranica. :D

Ono što će ostati visjeti u zraku je upitan performans Time Glocka koji je baš na vrijeme propustio borbenog Vettela i nešto opuštenijeg Hamiltona. Jeste da majstor nije mijenjao gume, ali propustio je veselu družinu u točno tempiran trenutak, i to ni manje ni više, na ravnici (!) pred zadnjim zavojem. Ako mene pitate opcija o namještanju utrke je sasvim otvorena.

Neven <R>
02-11-2008, 20:34
Da imali su kristalnu kuglu i prije početka utrke su rekli Glocku da u zadnjem krugu propusti Hamiltona i Vettela. Da.

cham3leon
02-11-2008, 20:37
Samo ti likuj, ali tu nešto smrdi.

A nije tvoj avatar :D

Neven <R>
02-11-2008, 20:42
OK, al daj malo racionalno razmisli.

Da su kojim slučajem Toyota i Glock za Hamiltona, zašto bi onda Glock (ne ušavši u boks) prestigao Hamiltona i onda ga pustio pred kraj utrke?

Zar ne bi onda Glock ušao u boks kad i svi drugi? I onda ne bi ni završio ispred Hamiltona pa drame uopće ne bi bilo? Zar su oni išli namještati baš to da Glock izgubi svoja mjesta u zadnjem krugu? Sorry, ali meni to zvuči smješno.

Da su se kojim slučajem dogovorali onda drame uopće ne bi bilo.

cham3leon
02-11-2008, 20:49
OK, al daj malo racionalno razmisli.

Da su kojim slučajem Toyota i Glock za Hamiltona, zašto bi onda Glock (ne ušavši u boks) prestigao Hamiltona i onda ga pustio pred kraj utrke?

Zar ne bi onda Glock ušao u boks kad i svi drugi? I onda ne bi ni završio ispred Hamiltona pa drame uopće ne bi bilo? Zar su oni išli namještati baš to da Glock izgubi svoja mjesta u zadnjem krugu? Sorry, ali meni to zvuči smješno.

Da su se kojim slučajem dogovorali onda drame uopće ne bi bilo.

Kako ne kužiš? čim je drama, postoji šansa da je tako namještena baš zato da bude drama. Malo je neobično da odjednom Glock uspori, u jednom momentu. Sry, ali ne mogu preć preko toga.

Da se razumijemo, ne pišem ovo zbog toga da ponizim Hamiltona. Kao F1 fan nema ničega ljepšeg što bih poželio u svijetu F1 od ovakve sezone i ovakvog završetka, i ovakvu dramu bi pamtio dok sam živ, samo da me ne škaklja taj Timo Glock.

Neven <R>
02-11-2008, 20:54
Ali reci mi zašto bi netko pretekao nekoga, ugrozio prvenstvo i onda ga na kraju pustio. Nema smisla, nemoguće je tako nešto dogovoriti, to bi bio suludi i sumanuti rizik koji je izvan granica zdravog razuma.

McLaren je definitivno naredio Hamiltonu da vozi ziheraški, i sad bi oni to odjednom ugrozili natjeravši Hamiltona da riskira u zadnjem krugu? Zašto? Čista glupost.

Jednostavno se ove teorije zavjere IMO protive zdravom razumu, jer da su se dogovarali nešto onda bi Glock otišao u boks i drame niti ikakvog rizika za Hamiltona ne bi bilo. Zašto bi s jedne strane Hamilton vozio ziheraški, a s druge strane bi stvorili takav rizik? Nema apsolutno nikakvog smisla.

seahawk37
02-11-2008, 21:01
Massa je plako jer zna da mu je to bila zadnja sansa za naslov.. sljedece godine BMW dolazi na prijestolje 8)

Neven <R>
02-11-2008, 21:02
Nadam se, vrijeme da netko više razbije veliku četvorku.

seahawk37
02-11-2008, 21:04
mislis trojku? Kubica je cetvrti :wink: a trebo je bit treci :(

Neven <R>
02-11-2008, 21:07
Mislim na velike 4 momčadi (Ferrari, McLaren, Renault, Williams). Koji su osvojili sve titule u posljednjih 20-ak godina.

Da_killah
02-11-2008, 23:06
draži mi je kimi, ali kakve massa nema sreće, to je nevjerojatno, i tokom cijele sezone, a i danas, zaslužio je naslov, al jebiga, nije imao sreće.

btw, jel alonso na kraju rekao di ide?

Lord AngelRI
03-11-2008, 19:21
eto ga na... mah ludilo... razočaran sam (mada sam takav rasplet i očekivo, na žalost)....


btw, jel alonso na kraju rekao di ide?

to i mene zanima...

cham3leon
03-11-2008, 21:23
eto ga na... mah ludilo... razočaran sam (mada sam takav rasplet i očekivo, na žalost)....

[quote="Da_killah":2iqhggrv]btw, jel alonso na kraju rekao di ide?

to i mene zanima...[/quote:2iqhggrv]

Vjerojatno Ferrari. Vrlo vjerojatno.

@ Neven:

Ja pokušavam reći kako je FiA (možda) narihtala utrku, kako bi dobili spektakl za kraj. Potpuno logično. Glock vozi neko vrijeme normalno, onda ko fol stane, i eto preokreta od kojeg milijuni ljudi diljem svijeta iskaču iz fotelja, sponzori trljaju ručice i pripremaju masne ugovore za sljedeću sezonu.

downforce3d
03-11-2008, 21:36
Vjerojatno Ferrari. Vrlo vjerojatno.


Ferrari je prije nekih mjesec dana produzio ugovor Raikkonenu, a Massa vec ima potpisan za iducu sezonu.
Alonso ostaje u Renaultu. :wink:

cham3leon
03-11-2008, 21:43
Vjerojatno Ferrari. Vrlo vjerojatno.


Ferrari je prije nekih mjesec dana produzio ugovor Raikkonenu, a Massa vec ima potpisan za iducu sezonu.
Alonso ostaje u Renaultu. :wink:

Da? Pričalo se da će možda škartirat Rajkonena.
A onda možda Alonso ostane u Renaultu. Možda otiđe u Force Indiu :rotfl:

RA7R
03-11-2008, 22:34
ja mislim da bi ferrariju u budučnosti bilo pametno, baciti oko na onog malog Sebastiana Vettela, čovjek je strašan, bit če vrlo dobar vozač. A ako me itko nervira, onda je to onaj usrani Nelsinho Piquet, čovjek nema pojma, več sam na njemu spušio 3 lističa, i to ne za male pare, a glupost je to što je on sin od nekad velikog Nelsona Piqueta, pa se smatra da će i on doči na tu razinu, a evo još jedan primjer, dododine čemo gledati nečaka, od Senne, bivšeg vozača F1, koji je 100% slučaj kao i Piquet...

Hidraulicar Kreso
03-11-2008, 22:57
massa je zakon, a ova zadnja utrka je bila čista namještaljka. Gluposti, Hamilton nije imao šanse.

downforce3d
03-11-2008, 23:05
Da? Pričalo se da će možda škartirat Rajkonena.
A onda možda Alonso ostane u Renaultu. Možda otiđe u Force Indiu :rotfl:

Da, pricalo se sve dok Raikkonen nije produzio ugovor jos za 1 godinu(znaci do kraja 2010, jer je prvi put potpisao ugovor za 07,08,09). Od slobodnih mjesta ima jos samo Honda i ToroRosso. TR ne stoji najbolje ako gledamo pravila za 2010, prelazak na jednu godinu nema smisla, a Honda je momcad ciji aero odjel ne stoji bas najbolje vec par godina. Sto se tice Force Indie oni su potvrdili svoju vozacku postavu za iducu sezonu.

pimp
04-11-2008, 13:17
massa je zakon, a ova zadnja utrka je bila čista namještaljka. Gluposti, Hamilton nije imao šanse.


yep , formula je u rangu bosanske nogometne lige , svaku drugu utrku namještaju.... kak su ljudi glupi omg, aj odi na prethodnu stranicu i procitaj nevenove postove koji se sastoje od čiste logike... a ne tu obicnog trabunjanja

Da_killah
04-11-2008, 14:46
ja mislim da bi ferrariju u budučnosti bilo pametno, baciti oko na onog malog Sebastiana Vettela, čovjek je strašan, bit če vrlo dobar vozač. A ako me itko nervira, onda je to onaj usrani Nelsinho Piquet, čovjek nema pojma, več sam na njemu spušio 3 lističa, i to ne za male pare, a glupost je to što je on sin od nekad velikog Nelsona Piqueta, pa se smatra da će i on doči na tu razinu, a evo još jedan primjer, dododine čemo gledati nečaka, od Senne, bivšeg vozača F1, koji je 100% slučaj kao i Piquet...

nije ni ralf bio nešto :)

Neven <R>
04-11-2008, 15:56
Inače Rosberg i Nakajima su isto sinovi vozača F1, usto da je Rosbergov stari i osvojio prvenstvo jedne godine.

Što se tiče Vettella kolko znam on prelazi u Red Bull racing gdje će zamjeniti Coultharda koji ide u zasluženu penziju. IMO to je ok, ne bih volio da Vettel odmah ode u neku superjaku ekipu. Iako tko zna kakav će sljedeće godine biti odnos snaga.

Da_killah
04-11-2008, 17:46
i bolje da ode u rbr, jednostavno nije fora kad odmah dođeš u najjaču ekipu, teško onda biti "najbolji" :D

Neven <R>
04-11-2008, 19:15
A pogle Webbera, koji je IMO odličan vozač, sjećam se da je čovjek s Minardijem znao ubost tu i tamo bod pa nikad nije imao šansu otići u neku top momčad.

cham3leon
04-11-2008, 23:21
Ja bi stavio Hemiltona u Force indiu!
:rotfl:






Da, Nevene, namjerno te provociram.

Neven <R>
05-11-2008, 19:48
Nisam ja Hamiltonovac, više sam anti-ferrari. :P

King’s Rider
05-11-2008, 19:57
Za sve koji su protiv Hamiltona tj svi ljubitelji Ferrarija i Masse , mislim da ste zažmirili na situaciju iz VN Kine koja je bila prije Brazila.

40. krug: Kimi lagano usporava, očito se u Ferrariju spremaju na zamjenu mjesta da bi Massa imao što bolju situaciju uoči posljednje utrke u Brazilu.

41. krug: Kubica drugi put u boksu i ovaj put stavlja mekše gume. Pri izlasku iz boksa dočekalo ga je sedmo mjesto.

44. krug: O, da. Ništa se ne događa. Nažalost.

48. krug: Čeka se na velebno pretjecanje Masse. No, Brazilac nikako dostići Kimija.

49. krug: I fantastično pretjecanje Felipea Masse! Brazilac je odličnim potezom prestigao svog momčadskog kolegu pri kočenju u zavoj.

50. krug: Naravno, šalimo se. Kimi je evidentno pustio papučicu gasa i prepustio Massi svoje mjesto.


Sve se vraća sve se plaća ;))))

Da_killah
05-11-2008, 20:04
zar nije bilo nijedne situacije ove sezone u kojoj je to heiki napravio lewisu?

King’s Rider
05-11-2008, 20:10
zar nije bilo nijedne situacije ove sezone u kojoj je to heiki napravio lewisu?


ne znam , ako imaš kakav video zapis ili text htjeo bih ga vidjeti jer nisam upozat niti sa jednom takvom situacijom.Samo da se razumijemo nisam rekao da ih nije bilo jer ne znam pa pitam Vas.

Neven <R>
05-11-2008, 20:17
Dvostruki svjetski prvak u Formuli 1 Španjolac Fernando Alonso produžio je ugovor s Renaultom na još dvije godine, dok je Brazilac Nelson Piquet mlađi produljio vjernost na još jednu sezonu.

-- Net.hr


Izgleda da su dali još jednu šansu Piquetu.

Lord AngelRI
05-11-2008, 21:12
Vjerojatno Ferrari. Vrlo vjerojatno.


Ferrari je prije nekih mjesec dana produzio ugovor Raikkonenu, a Massa vec ima potpisan za iducu sezonu.
Alonso ostaje u Renaultu. :wink:

nadam se da ne, jer on zaslužuje bolje bolid, a renaut hm neznam dali to može ispuniti...

King’s Rider
05-11-2008, 21:23
mogu mu dati daciu logan by renualt gruop xD

Da_killah
05-11-2008, 21:41
sad je to sandero, što ne? :)

Neven <R>
05-11-2008, 21:56
nadam se da ne, jer on zaslužuje bolje bolid, a renaut hm neznam dali to može ispuniti...
Errm, Alonso je bio 2 puta svjetski prvak s Renaultom tako da oni itekako znaju složiti bolid i na kraju ove sezone su to pokazali.

cham3leon
05-11-2008, 22:00
Uf, kakvog li skandala. Kimi pustio Massu.
To je sasvim normalno i prihvatljivo. Ako se i ne slažete sa mnom, činjenica je da sve ekipe to rade usprkos pravilima. Kad su pitali Rajka zašto je to napravio, kaže on da je "bio sporiji od Masse i nije uspio zadržati poziciju ispred njega", makar svi znamo o čemu se radi.

@Lord AngelRi
Da, istina, ali nikad se ne zna.

Tijekom ove sezone Renolci su trebali predstavit poboljšani bolid, tako da su najavljivali mogući uzlet tamo negdje oko Turskog GP-a. Naravno, ništa se očito nije dogodilo, ali možda imaju nešto u rukavu za iduću sezonu.

Tko zna, Renault dosta brine o okolišu inače, možda će briljirati na području KERS-a?

Neven <R>
05-11-2008, 22:05
Pa pogle u zadnjih 5-6 utrki Alonso je osvojio najviše bodova od svih vozača, tak da ti tvrdnje ne stoje. IMO Renault itekako ima potencijala za sljedeću sezonu.

downforce3d
06-11-2008, 00:11
Renault ima velike sanse da se vrati na pobjednicke staze. Zbog ovih razloga mislim da je to moguce:
-Napokon popravljen zracni tunel pocetkom godine sto se vidilo u drugoj polovici sezone(renault je najvise uspio ubrzat bolid)
-Od sredine ove godine imaju u upotrebi najjace super racunalo u f1 za CFD
-FIA je odobrila pojacavanje motora Renaultu sto bi trebalo nadoknadit deficit od 30 ks
-Imaju vjerojatno najboljeg vozaca danas, jedinog dvostrukog prvaka u f1, covjeka koji je dokazo kako se osvajaju prvenstva 05/06 godine.
-Renault je odobrio F1 odjelu 40% vise novca
-Navodno ce imat spreman KERS na predstavljanju bolida
Ne treba zaboravit da je Renault aero odjel jedan od najbojih u F1, sto su dokazali odavno. Po meni jedina slaba karika zasad je Nelson Piquet koji se nije bas dokazo ove godine.

BTW Alonso je potpisao jos 2 godine za Renault, a Piquet samo za iducu.

cham3leon
06-11-2008, 17:21
Eto, moglo bi biti svega iduće sezone.

Piquet je još mlad i neiskusan, treba mu dati šansu. Ima čovjek stvarno i od koga učiti.

Ps1ho
06-11-2008, 20:14
ako bude KERSa, BMW ce jebat majke...

Lord AngelRI
06-11-2008, 20:18
[quote="Lord AngelRI":39nhjgsn]
nadam se da ne, jer on zaslužuje bolje bolid, a renaut hm neznam dali to može ispuniti...
Errm, Alonso je bio 2 puta svjetski prvak s Renaultom tako da oni itekako znaju složiti bolid i na kraju ove sezone su to pokazali.[/quote:39nhjgsn]

da znam, ali to je prošlo vrijeme... a sad hm neznam baš... mada bi to bilo lijepo...

cham3leon
06-11-2008, 21:47
Zašto ne, pa nisu ni ove godine bili katastrofa, samo je bolid bio malo nestabilan.

RA7R
06-11-2008, 22:04
Za sve koji su protiv Hamiltona tj svi ljubitelji Ferrarija i Masse , mislim da ste zažmirili na situaciju iz VN Kine koja je bila prije Brazila.

40. krug: Kimi lagano usporava, očito se u Ferrariju spremaju na zamjenu mjesta da bi Massa imao što bolju situaciju uoči posljednje utrke u Brazilu.

41. krug: Kubica drugi put u boksu i ovaj put stavlja mekše gume. Pri izlasku iz boksa dočekalo ga je sedmo mjesto.

44. krug: O, da. Ništa se ne događa. Nažalost.

48. krug: Čeka se na velebno pretjecanje Masse. No, Brazilac nikako dostići Kimija.

49. krug: I fantastično pretjecanje Felipea Masse! Brazilac je odličnim potezom prestigao svog momčadskog kolegu pri kočenju u zavoj.

50. krug: Naravno, šalimo se. Kimi je evidentno pustio papučicu gasa i prepustio Massi svoje mjesto.


Sve se vraća sve se plaća ;))))
pa stvarno....
nemojte komentirat takve gluposti, kao prvo taj "incident" je opravdan, to se radi u timu, ali ova situacija sa hamiltonom je drukčija, jer su 2 različita tima.
ista situacija je bila kad su u ferrariju bili barrichelo i schumacher, barrichelo je prpustio schumahera

King’s Rider
07-11-2008, 15:02
Al opet to mijenja situaciju.Oni jesu u timu , ali vi cijelo vrijeme tvrdite da je to bio dogovor kada je Glock propustio Hamiltona.

xolan
07-11-2008, 21:32
Evo malog pregleda kakav je volan F1 vozačima BMW Saubera 2006. :pray:
http://www.f1technical.net/articles/envi/images/steering-bmw.jpg
1. Pit lane speed limiter
2. Differential +
3. Engine push
4. Gear upshift
5. Traction control +
6. Engine push setting switch
7. Clutch lever
8. Traction control
9. Team info inlap
10. Burn out
11. Multifunctional switch
12. Lambda 13. Diagnostic
14. Wing angle info switch
15. Clutch
16. Differential selective switch
17. Team radio
18. Traction control -
19. Gear downshift
20. Engine break
21. Differential -
22. Neutral
23. Display page change
8) 8) 8) 8) 8) 8)

seahawk37
07-11-2008, 21:36
06? daj nam 08-09

xolan
10-11-2008, 16:11
Nažalost još nisam našao.
Ali kad nađem javit ću se što prije.
Do tad uživajte u ovom sta sam do sad poslao.
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

cham3leon
10-11-2008, 17:39
Ček, ček, oni na volanu imaju kuplung?!

RA7R
10-11-2008, 17:43
ja mislim da formule nemaju kuplung, nego samo 2 polugice na volanu za višu/nižu

Nodakim
10-11-2008, 19:01
Za sve koji su protiv Hamiltona tj svi ljubitelji Ferrarija i Masse , mislim da ste zažmirili na situaciju iz VN Kine koja je bila prije Brazila.

40. krug: Kimi lagano usporava, očito se u Ferrariju spremaju na zamjenu mjesta da bi Massa imao što bolju situaciju uoči posljednje utrke u Brazilu.

41. krug: Kubica drugi put u boksu i ovaj put stavlja mekše gume. Pri izlasku iz boksa dočekalo ga je sedmo mjesto.

44. krug: O, da. Ništa se ne događa. Nažalost.

48. krug: Čeka se na velebno pretjecanje Masse. No, Brazilac nikako dostići Kimija.

49. krug: I fantastično pretjecanje Felipea Masse! Brazilac je odličnim potezom prestigao svog momčadskog kolegu pri kočenju u zavoj.

50. krug: Naravno, šalimo se. Kimi je evidentno pustio papučicu gasa i prepustio Massi svoje mjesto.


Sve se vraća sve se plaća ;))))
pa stvarno....
nemojte komentirat takve gluposti, kao prvo taj "incident" je opravdan, to se radi u timu, ali ova situacija sa hamiltonom je drukčija, jer su 2 različita tima.
ista situacija je bila kad su u ferrariju bili barrichelo i schumacher, barrichelo je prpustio schumahera

Isti tim nije nikakva isprika jer su u F1 dvije nagrade,u pojedinačnoj konkurenciji i timskoj...

RA7R
10-11-2008, 19:34
Za sve koji su protiv Hamiltona tj svi ljubitelji Ferrarija i Masse , mislim da ste zažmirili na situaciju iz VN Kine koja je bila prije Brazila.

40. krug: Kimi lagano usporava, očito se u Ferrariju spremaju na zamjenu mjesta da bi Massa imao što bolju situaciju uoči posljednje utrke u Brazilu.

41. krug: Kubica drugi put u boksu i ovaj put stavlja mekše gume. Pri izlasku iz boksa dočekalo ga je sedmo mjesto.

44. krug: O, da. Ništa se ne događa. Nažalost.

48. krug: Čeka se na velebno pretjecanje Masse. No, Brazilac nikako dostići Kimija.

49. krug: I fantastično pretjecanje Felipea Masse! Brazilac je odličnim potezom prestigao svog momčadskog kolegu pri kočenju u zavoj.

50. krug: Naravno, šalimo se. Kimi je evidentno pustio papučicu gasa i prepustio Massi svoje mjesto.


Sve se vraća sve se plaća ;))))
pa stvarno....
nemojte komentirat takve gluposti, kao prvo taj "incident" je opravdan, to se radi u timu, ali ova situacija sa hamiltonom je drukčija, jer su 2 različita tima.
ista situacija je bila kad su u ferrariju bili barrichelo i schumacher, barrichelo je prpustio schumahera

Isti tim nije nikakva isprika jer su u F1 dvije nagrade,u pojedinačnoj konkurenciji i timskoj...
to se radi odkad postoji F1¸ nije se nitko sjetio da oni komuniciraju preko radija, te da je kimiju rečeno da pusti massu, a FIA ima kontrolu svakog radija.
tako da je to 100% legalno i uredu

cham3leon
10-11-2008, 21:58
ja mislim da formule nemaju kuplung, nego samo 2 polugice na volanu za višu/nižu

A lepo piše clutch (klač) na slici.
Znam da ga ne moraju stiskat dok brzine mijenjaju, ali sam mislio da ga imaju na pedali.

downforce3d
10-11-2008, 23:13
A lepo piše clutch (klač) na slici.
Znam da ga ne moraju stiskat dok brzine mijenjaju, ali sam mislio da ga imaju na pedali.

Imaju kvacilo, nije ga potrebno pritiskat za mijenjanje brzina nego samo kad se bolid zaustavlja ili tek ide krenut. Nisam siguran da bas ima mjesta pored gasa i kocnice za tu ga ubacit, ali nije ni potrebno kad se ne koristi previse. :)

Systematic Reverse
11-11-2008, 13:18
massa je zakon, a ova zadnja utrka je bila čista namještaljka. Gluposti, Hamilton nije imao šanse.


yep , formula je u rangu bosanske nogometne lige , svaku drugu utrku namještaju.... kak su ljudi glupi omg, aj odi na prethodnu stranicu i procitaj nevenove postove koji se sastoje od čiste logike... a ne tu obicnog trabunjanja

nemoj se bahatiti pimp bezveze

mi mozemo samo nagadjat sta je bilo... ko da se nezna koliko je industrija jaka..

cham3leon
11-11-2008, 14:07
Doći ćemo na kraju do pretpostavke da je sav sport na ovom planetu naštiman.
:)

Da_killah
11-11-2008, 14:48
što je najžalosnije...

Nodakim
13-11-2008, 20:12
@RA7R
Ne moralno je i isprika nije ama baš nikakva to se odavno radi...za takve stvari trebaju sankcije...

cham3leon
13-11-2008, 20:59
@RA7R
Ne moralno je i isprika nije ama baš nikakva to se odavno radi...za takve stvari trebaju sankcije...

...ali takve stvari u praksi je gotovo nemoguće zabraniti.

Da ti opet citiram Bibliju? :rotfl:

Nodakim
13-11-2008, 21:50
Ajde...u zadnje vrijeme nisam puno vrijeđao kršćane :P
Znam da je ne moguće zabraniti,ali mislim da bi ipak FIA trebala napraviti barem nekakvu prosvjednu notu...samo da kazu hej nije oke,dopuštamo,ali nije sportski...

cham3leon
14-11-2008, 11:53
Nije sporcki ali je povoljno. Barem za tim. A možda i onaj vozač koji pušta kolegu dobije šta u đep.

Nodakim
16-11-2008, 19:57
Šta je đep?
To je indirektno istina..ne dobiva dodatne pare zbog toga nego ostaje u timu jel :P

cham3leon
16-11-2008, 19:59
Šta je đep?
To je indirektno istina..ne dobiva dodatne pare zbog toga nego ostaje u timu jel :P

Ok, DŽEP. Moram prestat sa tim namjernim pravopisnim pogreškama. I pisat Hrvatskim Književnim jezikom :rotfl: .

downforce3d
12-01-2009, 15:40
Jutros je bila prezentacija Ferrarija F60 s kojim ce nastupati ove sezone u F1.
http://img152.imageshack.us/img152/149/13a3acc4wy8.th.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=13a3acc4wy8.jpg)

Jack v3.0
12-01-2009, 19:25
massa je izgubio naslov onda kad mu se pokvario auto na onoj utrci kad je bio vodeći i zato jer je hamilton imao vjernog kolegu

downforce3d
19-01-2009, 22:51
Jos 4 momcadi su predstavile svoje nove bolide.
Toyota
http://img81.imageshack.us/img81/1751/2pow2ltel4.th.jpg (http://img81.imageshack.us/my.php?image=2pow2ltel4.jpg)
Renault
http://img80.imageshack.us/img80/3752/26y1387ph5.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=26y1387ph5.jpg)
Williams
http://img181.imageshack.us/img181/5389/diapo101cx9th2.th.jpg (http://img181.imageshack.us/my.php?image=diapo101cx9th2.jpg)
Mclaren
http://img231.imageshack.us/img231/8035/diapo129nl4kb2.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=diapo129nl4kb2.jpg)

cham3leon
20-01-2009, 08:18
Pravo je reko Blažičko da će bolidi bit čudni s tim zadnjim krilima...

Neven <R>
20-01-2009, 11:45
http://www.postimage.org/image.php?v=Pq33dvU0

Evo usporedba BMW-ovog bolida iz 2008. (desno) i 2009. (lijevo).

cham3leon
20-01-2009, 11:47
E, da, i nisam napomenuo ove full slick gume bez kanala. Isto nova stvar.

Neven <R>
20-01-2009, 12:00
Jep navodno bi sve ove promjene trebale omogućiti lakše preticanje, no bumo vidli.

Da_killah
20-01-2009, 12:51
jebeš ti sve to ako se kimiju ne bude dalo :)

serijski samoubojica
27-03-2009, 22:13
U nedjelju započinje jubilarna 60. sezona formule 1 pa da oživim temu :)

cham3leon
27-03-2009, 22:21
Možda bi bilo bolje otvorit novu, budući da je ova bila više vezana za sezonu 2008.

Inače, što mislite? Sve se okrenulo naglavačke, F1 se strahovito promjenio. Osim čudnovatih i prilično gnjusnih bolida, nešto novo je i to što su one "slabije" momčadi sad svakako u igri. Brawn GP navodno postiže sjajne rezultate na testovima, dok McLaren ima povećih problema. Može li ih hvaljeni Lewis izbaviti iz loše situacije na samom početku?

Ne zaboravimo: Full slick gume su tu, i navodno bi trebale osigurati više preticanja u utrkama zahvaljujući stabilnosti. Od ove godine smije se koristiti KERS (Kynetic Energy Recovery System), iako ima mnogo problema s istim. Renault je sigurno potvrdio nastup u Australiji s KERS-om. Hoće li im to značit prednost? I može li Nelsinho ne zabiti bolid negdje u zid?

Neven <R>
27-03-2009, 23:18
Pogledaj prvi post, u ovom topicu se pisalo još kad je Schumacher vozio. :P

Što se mene tiče, nadam se što većem broju preticanja i nadam se da će opet biti neočekivanih obrata kao prošle sezone. Što se tiče ekipa, Brawn mi je najdrža čisto zato što su se praktički digli iz pepela, ali Williams, Toyota, Red Bull, ma mogu i svi ostali, dok god Ferrari ne pobjeđuje ja sretan. :)

Makar čini mi se da je McLaren u najvećim problemima ove godine, Hamilton je izjavio da će biti sretni ako osvoje bod, a na treninzima su među najlošijima pa tako i Force India s njihovim motorima ima bolje rezultate. Jedan lijep i meni vesel trenutak je snimka kako Sutil prestiže Raikonnena (http://www.turkiyef1.com/multimedia/video/flv/default.asp?id=776&Sutil-ve-Raikkonenin-kap%FD%FEmas%FD), nadam sa da će takvih trenutaka biti što više u ovoj sezoni.

Hellboy
27-03-2009, 23:24
Bljah. Ponovno sam vidio onu fotku sa bolidima i opet je ovaj novi jezivo ružan. Stari je bio prekrasan stroj fluidnih linija. Novi izgleda kao ružna nakupina LEGO kocaka.

I Ferrari bez Schumija FTW. :D

cham3leon
27-03-2009, 23:31
Ali stvarno, mislim, bolidi su ogavni. Prošireni prednji spojler i povišeni uži stražnji možda ne zvuči tako ružno, ali kad sam vidio na što to liči...

Ali još gori su Red Bull i Toro Rosso. Imaju onako podignute tanke noseve. Grozno!

Već vidim da će biti igara s tim KERS-om. Ako opet sprži nekoga... :D

Neven <R>
27-03-2009, 23:36
Meni izgledaju ok bolidi, onako old school iako im je zadnji spojler malo preuzak. Al' su mi bolji u usporedbi sa svemirskim brodovima i čudnovatim kljunašima od zadnjih par godina.

Frky
27-03-2009, 23:44
Baš me zanima hoće li Trulli uspjeti održati svoju reputaciju onoga-kojeg-nemoš-tako-lako-preteći (jbg. neznam jednom riječju) uz sve ove promjene koje donose više pretjecanja!

Neven <R>
28-03-2009, 17:31
Rezultati kvalifikacija:

http://www.f1-hr.com/poredak.php?show=1


1. Jenson Button - 664.5 kg
2. Rubens Barrichello - 666.5 kg
3. Sebastien Vettel - 657 kg
4. Robert Kubica - 650 kg
5. Nico Rosberg - 657 kg
6. Felipe Massa - 654 kg
7. Kimi Raikkonen - 655.5 kg
8. Mark Webber - 662 kg
9. Nick Heidfeld - 691.5 kg
10. Fernando Alonso - 680.7 kg
11. Kazuki Nakajima - 685.3 kg
12. Heikki Kovalainen - 690.6 kg
13. Sebastien Buemi - 675.5 kg
14. Nelson Piquet - 694.1 kg
15. Giancarlo Fisichella - 689 kg
16. Adrian Sutil - 684.5 kg
17. Sebastien Bourdais - 662.5 kg
18. Lewis Hamilton - 655 kg
19. Jarno Trulli - 660 kg
20. Timo Glock - 670 kg

Težine bolida nakon kvalifikacija, ovog prije nije bila, a korisno jer se lako može odrediti koliko tko benzina ima. Očito je da je BrawnGP nadmoćan jer su imali 10-ak kila više od prve desetorice, a svejedno su imali najbolja vremena. Go go Barrichello!

serijski samoubojica
28-03-2009, 17:55
Lijepo je vidjeti Hamiltona na 15. mjestu :D

TheJack
28-03-2009, 21:14
Lijepo je vidjeti Hamiltona na 15. mjestu :D

slažem se,neka se sada pokaže faca

da meni sada daju priliku ili bilo kome od vas tko dobro vozi auto bili bi konkurentni sa njima a neki i bolji od njih

cham3leon
28-03-2009, 23:24
Ja bih tako jako htio da me puste na neku dobru stazu, pa makar i sa Mazdom 2 koju inače vozim, ali po mogućnosti s nekim Lamborghinijem ili nečim sličnim, da vam to ne mogu opisat. I da, rado bi se probao natjecati s Lewisom u nekoj malo noobastičnijoj klasi tipa Formula BMW.

Inače, budilica je narihtana za sutra u 7, pa da i to vidimo...

Neven <R>
29-03-2009, 09:27
Odlična utrka, puno preticanja pogotovo ako uzmemo u obzir da Melbourne baš i nije staza gdje se puno pretiče. Žao mi je Kubice i Vettela i mislim da bi Kubica na onakvim gumama možda i pobjedio. Hamilton na kraju 4. što je nevjerojatni krump, a Ferrariji bez bodova, kao i BMW i Red Bull, bit će i više nego zanimljivo u Maleziji. :D

Ps1ho
29-03-2009, 09:33
Ček ček ček, kad je Hamilton pobjeđivo onda je imo najbolji bolid na svijetu, sad kad dođe sa 18. na 4. (da nisu ispali Vettel i Kubica 6.) onda je krumpir?

De jednostavno priznajte, Hamilton je odličan vozač, bez obzira kakav bolid imo...

A sad, osvrt na utrku, prejebena utrka, Brawn Grand Prix :pray:

Neven <R>
29-03-2009, 09:50
Ček ček ček, kad je Hamilton pobjeđivo onda je imo najbolji bolid na svijetu, sad kad dođe sa 18. na 4. (da nisu ispali Vettel i Kubica 6.) onda je krumpir?

De jednostavno priznajte, Hamilton je odličan vozač, bez obzira kakav bolid imo...

A sad, osvrt na utrku, prejebena utrka, Brawn Grand Prix :pray:
Gle skrumpo se u svakom slučaju, kao i Trulli, Barrichello i ostala ekipa. Svaka čast Hamiltonu odlično je odvezao utrku, ali za ovakav plasman je ipak trebalo imati i nešto sreće, ali u svakom slučaju odlično je odvozio s obzirom na bolid kakav ima.

Ps1ho
29-03-2009, 09:52
e sam sam to htio čut :D

Da_killah
29-03-2009, 11:39
mene fascinira kako su se ferrariji opet uspjeli sjebat

TheJack
29-03-2009, 12:16
mene fascinira kako su se ferrariji opet uspjeli sjebat

ma nek idu u kurac,stalno navijam za ferari ali nema više schumachera a ovaj kimi i masa me počinju živcirat

a hamilton :rotfl: koji je to srećković,najprije safety car,pa se onda oni dva slumpaju

Da_killah
29-03-2009, 12:40
a tek trulli, startao je iza lewisa i završio ispred njega :)

serijski samoubojica
29-03-2009, 13:34
mene fascinira kako su se ferrariji opet uspjeli sjebat

ma nek idu u prozor,stalno navijam za ferari ali nema više schumachera a ovaj kimi i masa me počinju živcirat

a hamilton :rotfl: koji je to srećković,najprije safety car,pa se onda oni dva slumpaju

Kimija boli prozor za sve. On je postao prvak pretprošle godine i sad samo odrađuje ugovor do kraja tako da... A Massa jednostavno nije u rangu sa Hamiltonom.

Neven <R>
29-03-2009, 13:46
a tek trulli, startao je iza lewisa i završio ispred njega :)
Samo što je diskvalificiran pa je Hamilton sad na postolju.

EDIT: evo promijenio sam poll da bude malo više u toku

cham3leon
29-03-2009, 14:17
Pozitivna stvar je što je FIA uspjela pojačati preticanja u F1, bile to nove slick gume ili KERS. Bit će veselo ove sezone.

Najkomičnija stvar mi je bila kad je pričao moj stari za Hamiltona:
"Evo ga, već je na 8. mjestu. I sad će se neka dvojica ispred njega slupat i on će proć, vidjet ćeš." - I onda se Kubica i Vettel razbiju. :rotfl:

Inače svaka čast Lewisu, ide mu kad je zadnji. Čovjek ne gubi koncentraciju. Iako mi je jako iritantan...

Izgleda da se Ferrari nije riješio svojih bolesti iz prošle sezone, što je grozno. Ako ostatak sezone nastave s otkazivanjem motora, postat će jako lejm. Nekako je glupo kad Ferrari dođe van konkurencije. A još bolje, opet su stavili onu elektroničku pitstop signalizaciju. Cijevi za gorivo, čuvajte se!

Aral
29-03-2009, 15:21
Koja utrka, fenomenalno. Sta rec, ocito je FIA uspjela nesto napravit pa sad konacno u top tri ili cetiri mjesta nemamo samo ferrari, mclaren ili bmw. Ono sto se, gledajuci BrawnGP, pokazalo na testovima i kvalifikacijama, u utrci se i obistinilo, i to na najbolji moguci nacin; drago mi je zbog njih. Istina, da je vettel mozda dopustio kubici da ga prodje pitanje je sto bi vidjeli, mozda i kubicu na prvom mjestu. Uz to, kubica mi je favorit ove, a bio je i prosle godine. Zao mi je zbog vettela i kubice prakticki u predzadnjem krugu ali i to je formula i to je cini zanimljivom.
Ona mala stvarcica, kers, pokazala se jako zanimljivom, pogotovo kaj je mogu koristi u svakom krugu po 6,6sec...i tako svaki put; i tih 70-80ks ce jako dobro doc negdje, sto se je uostalom i pokazalo. Kad 14.2. izglasaju implementiranje doubledecker difuzora jos ce bit zanimljivije. A tek slikovi...fijuuuu
Momcadi su se raznovrsno rasporedile, ferrari bez bodova, ajde da se i to konacno dogodilo. I dalje su zadrzali onaj elekrtonicki semafor u boxu, danak napretku, tko zna dal ce vratit covjeka s palicom. A bogme ni mclaren nije bas u najboljoj formi, moglo bi se rec da je cijelu fi brawn naveliko iznenadio. Ima da se japanci sad lupaju po glavi i razmisljaju zasto su brawnu prodali hondu...mozda im je to jedan od boljih poteza.
Ova sezona ce sigurno bit luda, rezanjem troskova i novim pravilima ce nadam se okrenuti neku sasvim novu stranicu f1, uz nadam se dolazak jos ponekih timova u f1, cim raznovrsnije to bolje!
Iduci tjedan je malezija na rasporedu, nemoramo cekat dva tjedna ^^

cham3leon
29-03-2009, 15:37
Dolazak Brawna na čelo umjesto Ferrarija/McLarena ne čini stvar zanimljivijom, jer opet imaš dominaciju, samo ne od onih timova koji su je prije održavali. Zanimljivo bi bilo vidjeti preokrete svakih par utrka, ali tko zna, možda i do toga dođe.

Aral
29-03-2009, 17:18
Ma nisam mislio na neku vrstu dominacije, nakon godina i godina i godina jednih te istih imena lijepo je vidjet nekog drugog medju prva dva mjesta. Iako se pred kraj vidio odredjeni zamor, ili vozaca ili bolida, da je kubica slucajno prosao ok pitanje je kaj bi bilo na kraju. Mozda je ovo samo neki tracak nade za brawn, vidjet cemo u iducih par utrka...mozda se stvarno pokazu vrhunskom momcadi, nikad neznas. Iako potajno navijam za kubicu, valjda ce i njemu past barem jedan naslov prvaka! Sve u svemu, ovo ce biti definitivno zanimljiva sezona!

pimp
29-03-2009, 19:18
Također mi je Kubica favorit , drago mi je da nakon par godina dominacija ferarija-renaulta-mclarena netko drugi dođe na tron ,

serijski samoubojica
29-03-2009, 21:37
Ove godine ću se suzdržat od navijanja. Bit ću u observe načinu rada :D Čekam sljedeću godinu kada bi, barem po pričama, Alonso trebao doći u Ferrari.

Neven <R>
29-03-2009, 22:31
Dolazak Brawna na čelo umjesto Ferrarija/McLarena ne čini stvar zanimljivijom, jer opet imaš dominaciju, samo ne od onih timova koji su je prije održavali. Zanimljivo bi bilo vidjeti preokrete svakih par utrka, ali tko zna, možda i do toga dođe.
Nije to takva dominacija, Vettel je praktički cijelu utrku bio unutar 5 sekundi od Buttona, a Kubica je na kraju mogao i pobjediti. Istina je da dvostruko pobjeda izgleda kao nekakva dominacija, ali to je ipak više splet okolnosti i vrlo lako je moglo doći i do potpuno drugačijeg raspleta. Mislim da će već na sljedećoj trci situacija biti drugačija, zapravo mislim, a i nadam se da ove sezone nijedna ekipa neće dominirati što je u biti i najbolje što se može dogoditi F1.

seahawk37
30-03-2009, 07:30
*ebem ti Vettela, kaj vrijedi to kaj su ga kaznili kad je Kubica ostao bez bodova. Za to bi ga onda bar trebalo debelo kaznit, ovak sjebe pred kraj trke nekom pobjedu, to kaj je on sjebo i sebe nema veze jer je sam kriv.

Ugl.. Kubica je pokazao da moze bit prvi tako da mislim da mu ovih 10 bodova nece falit za ukupnu pobjedu :evil:

BMW FTW!

edit:
slazem se s Nevenom, Brawn ne dominira i siguran sam da ce se kroz par utrka to i vidjet, i prije bi cestitao Toyoti i Hamiltonu nego Buttonu i Barrichellu

Ps1ho
30-03-2009, 08:36
Ne.

Ima da skinete kapu Brawnu jer imaju daleko najbolji bolid na početku sezone. Button je odradio odličan posao, čovijek sa samo 1 pobjedom u karijeri do Albert Parka je odvozio na čelu kao da mu je to rutinska stvar, a Barichello je bio uporan i uz malo sreće došo do 2. mjesta, zato svaka im čast, momci koji su inače naviknuti vozit tamo među zadnjima pokazali su da sa pravim bolidom itekako mogu konkurirat mladim jebivjetrima : )

Neven <R>
30-03-2009, 09:29
Ja sam samo rekao da nijedna ekipa neće dominirati, svejedno mislim da Gumbek itekako ima šanse osvojiti vozački naslov, a Brawn konstruktorski, ali je odlično što im konkurencija neće biti samo jedna ekipa kao što je to prošlih godina bilo (Mclaren vs, Ferrari i Renault vs. Ferrari) već će naprijed biti i Red Bull, Toyota, možda i Williams. Ali čestitke Brawnu, ono što su napravili skoro nitko nije očekivao, ljudi su i nakon testiranja bili vrlo skeptični.