PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa zvukom i pitanja u vezi graficke



Tsumetai Ryujin
30-04-2007, 21:09
dakle... konfa je sljedeca

AMD Athlon 64 X2 4600+
DFI Infinity nF570 - M2/G
MSI nVidia GeForce 8800 GTS 320MB
Kingmax 2x1GB RAM 800MHz

sto se tice zvuka... znaci udem u BF2 (bilo singleplayer bilo multyplayer) i krenem igrat i svi zvukovi su pomjesani... kad pucam (iz bilo cega) gotovo da se ne cuje... a kad metak pogodi onda se glasno cuje... i cijelo vrijeme se cuje zastava kak viori na vjetru... i SAMO kad biram koji cu kit/squad biti mi mis divlja ko lud... sensitivity mu je ogroman... a kad izadem iz tog menija vrati mi se na onak kak sam ja odredio...

sto se tice graficke...
1. dakle krenuo sam igrati BF2 sa svime na high... (anti aliasing 8x) i na terenu mi se pokazuju neki tamni sesterokuti... ko na nogometnoj lopti... (ak ste skuzili ke sam htjel rec)
2. igram Company of Heroes i u nekim misijama, kad god vidim neprijateljski tenk, neke plohe idu iz tenka tako da ne vidim nista...
3. jel normalno da mi je, dok nista ne radim na kopu, temperatura graficke 60C i to dok mi je kuciste otvoreno sa jedne strane...

Tsumetai Ryujin
01-05-2007, 17:13
sto se tice ove grafe: dakle igram oblivin sa svime na high i ide mi ko podmazano... a kad krenem igrat BF2 vide se te crne mrlje na terenu... ZASTO??

Bartuc
01-05-2007, 17:28
Što se temperature tiće, to je OK!

Što se grafe i zvuka tiće... prvo se moraš pobrinuti da imaš sve najnovije drivere, a ako i dalje imaš problema onda se moraš zabrinuti!

Što se zvuka tiće... pretpostavljam da imaš integriranu zvučnu, ako sam u pravu, one nisu loše ali i nisu neka sreća! Ja imam integriranu zvučnu i zna mi se raspadati zvuk (Realtek zvučna) tako da si namjeravam kupiti novu karticu!

Što se grafe tiće... Ako Oblivion, koji je uber zahtjevan, radi bez problema onda je vjerovatno greška u ove dvije igre koje si naveo! Probaj instalirati još koju zahtjevniju igru i vidi dali se i dalje javljaju problemi!

Ali prije svega se pobrini da inaš najnovije drivere za grafu i zvučnu! Također je preporuka da detaljno očistiš komp od svih starih drivera, ali nije nužno!

EDIT: geForce 8xxx serija ima svoje "zasebne" verzije drivera na nVidia stranici! Obrati pozornost na to! - znaći ForceWare 93.71 nije dobar za 8800 seriju kartica!

Tsumetai Ryujin
01-05-2007, 17:35
ove komponente koje sam naveo su sve nove... disk je formatiran tak da nema starih drivera... a sve drivere koje sam instaliravo su skinuti prije neki dan... tak da su novi da noviji nemogu bit ^^...

kad sam skido drivere za graficku iso sam: graphics driver>GeForce 8800 Series>Windows XP / 2000 / Media Center Edition

Bartuc
01-05-2007, 17:42
Onda vjerujem da je u igri problem! Jer ipak nemre Oblivion dobro raditi, a BF zajebavati ako je grafa loša... ak me razmeš!?

Tsumetai Ryujin
01-05-2007, 17:44
ma kuzim te... al ne kuzim zake me BF zajbava kad je origigi i sa tim cd-om sam igrao i prije (neg kaj sam si kupio novi komp) dok mi je zvuk valjao... i grafika...

daj ak imas msn javi mi prem PM-a il me sam addaj na listu...

Bartuc
01-05-2007, 17:48
Na žalost nemam MSN niti ICQ...

Probaj skinuti najnovije drivere za zvučnu! Ili možda reinstalirati igru i staviti najnoviji patch!

Također pogledaj Trablšut na official stranici od igre koja te zajebava, možda ima nekaj rečeno o nekompatibilnosti sa nekom od tvojih komponenti!

Također je vrlo važno da imaš instalirane drivere od matične, mene je 7600GS ubijala u pojam dok nisam stavio nove drivere za matičnu!

Tsumetai Ryujin
01-05-2007, 18:09
ma skinuo sam ih sa realtekovih stranica... (jer tu zvucnu (integriranu) imam)

a sto se tice drivera za maticnu; nisam ih ni dobio :o :o tj dobil sam samo neku disketu sa USB driverima... (a neam floppy tak da mi je to zakurac :\ ) sutra bum zval nobilis da ih pitam... a na DFI-ovim stranicama nisam naso drivere za maticnu... vec mi kaze " Sorry no data found!"

Tsumetai Ryujin
01-05-2007, 18:23
evo instaliral sam i stalkera i opet sve na high i opet sve ide ko podmazano... znaci do igre je :\

Bartuc
01-05-2007, 18:28
Znaći da si možeš eventualno reinstalirati igru i vidjeti dali bu OK radila!

PS: Moraš imati drivere od matične... sva sreća pa imaš svemogući nForce čipset :pray:

Evo ti link od drivera: http://www.nvidia.com/object/nforce_nf5_win2k_9.16.html

EDIT: Inaće se nForce driveri (za matičnu) traže također na nVidia stranici ali pod "Platforms"!

Tsumetai Ryujin
01-05-2007, 19:08
eh.. fala ti bartuc... bash si srce ^^

Bartuc
01-05-2007, 19:12
eh.. fala ti bartuc... bash si srce ^^

Ah, znam da jesam :D

Samo javi dali radi nakon kaj staviš drivere od matične! Jedino kaj je bad, driveri od matične bi se trebali prvi instalirati nakon instalacije windowsa :roll:

Tsumetai Ryujin
01-05-2007, 20:11
isto je.. il buraz nije instaliral drivere... i kad sam igral stalkera, poceli su se pokazivat neki trokuti na nebu...

Tsumetai Ryujin
02-05-2007, 13:38
reinstaliro sam BF i sad mi se zvuk kolko tolko poboljsao... sad se gotovo svi zvuci cuju normalno (dok pucas) ali jos uvijek mi se cuje onaj zvuk zastave u pozadini... i to je najglasniji zvuk... i cuje se gdje god otisao...

Prince-Artas
02-05-2007, 18:58
vjerojatno je do drivera, nvidia nikako da izbaci prave drivere za seriju geforce 8

Tsumetai Ryujin
02-05-2007, 19:42
a cek kakve veze imaju zvuk i graficka kartica? :\