PDA

Pogledaj cijelu verziju : "Command & Conquer" : "Tiberium" war



Koza
26-04-2007, 23:35
Još se sjetim tih starih vremena... Kada je Kane imao viziju o novom poretku. Na kraju RA kampanje sa sovjetima; Kane: Commander, I'm the future!!! I taj slavni Westwood. Ne znam koga da krivim: Ea-u zbog loše politike i želje za čistim profitom, odsutstvo Westwood-a ( kad sam to pročitao u Pc-playu srce mi se steglo pa i dan danas teže dišem), ili sebe što sam se rodio u ovakvom svijetu. Svi znate priču o Tiberiju, kristalu koji je dobio ime po rijeci Tiber gdje je pao komet koji ga je prenosio. I ta '99 godina kada sam ugledao TS na svom zaslonu monitora(14", onako zaobljeni).
Sama instalacija TS-a govori o igri: "Tiberium traced:New origins discovered!" napravljeno kao članci u novinama. Igra je puna misterija baš kao i Temple of Nod. Pa animacije između misija(živio sam za njih)... Ajme, sve puno živosti, kao stvaran dan...
Serijali su donekle povezani C&C,Renegade(C&C fps),Tiberian sun i njihove ekspanzije. Jednostavno se nadopunjuju i ne mogu živjeti jedan bez drugog. Kao ni neki ljudi bez pive ili bez benzina u svom limenom ljubimcu. Ni Vi, pravi gameri koji teška oka i razorenog srca pratite svoje jedinice u propast.

-A "ovo"! Ne volim čak ni ime spominjati jer ne mogu vjerovati da to postoji. Tiberium wars nastala je kao treći serijal priče o Tiberiju. Al' da li se to može uopće nazvati nastavak Tiberija. Pustimo sad grafiku i gameplay na stranu. Svi znamo da novije igre imaju ljepšu grafiku i sve je bolje. Ali ne znači da je i posao u srži igre dobro obavljen. Naime za mene je ovo katastrofa. Tračak nade mi je dao samo glavni izbornik (menu) kada se igra pokrene(možda zbog muzike).

-Tiberian sun-Uzmimo samo animacije između misija ovisno o izgubljenim ili dobivenim bitkama. Uvijek me imresionirala animacija kada Wolverini idu prema laserima; laseri ih razore i na kraju dolaze Titani sa svojim močnim arsenalom topova. Ili mape i animacije po ledenjacima. Doslovce do sebe sam osjećao tu hladnoću.
-Žar igre u Tw je posve zamro.Animacije su katastrofalno napravljene,bolje da ih ni nema. Sve je nekako uobičajeno. Dosadno i monotono. Nema žive radnje one koja je sjala u mojim očima za vrijeme igranja Ts-a.

-Iluminacija u igri je uobičajena. Kao da izađem van i ovisno o vremenu padne ili kiša ili je "sunčan dan". U Ts-u iluminacija je bila prekrivena kričavo zelenim ili plavim Tiberijem. Rekao bih da je cijelo nebo zrcalilo zelenkaste nijanse.Pa onda Ion storm. Kako dobro obavljeno.A ovaj "Tiberij" iz Tw-a je problijedio kao ja kad sam upalio prvu misiju.

-There's no Titan in the area!!! A kad sam ovo vidio... Ova igra se sve više srozava. Pa čak je i Ts imao pokusno oružje Mammoth MK.II. impresivan izgled, jedino mu agi i speed mogu biti mana. Al ipak bila je priča o pokusnom oružju. Jedinice su se razvijale kroz priču. Titana nema i nestao je. A ne znam ni šta se dogodilo s njim. Kao da su izgubili nacrte za njegovu proizvodnju. A svakog sam Titana doslovce njegovao. I jedna izgubljena crtica (health) slao bih ga na popravak neka ga temeljito pregledaju i srede.

Priča ! Priča mi je najvažnija!
-Priča je mrtva ili se uvjetno "ponavlja"(opet misija u Sarajevu). Nemam osjećaj dal' bih Tw trebao tretirati kao nastavak ili zaostatak. Ima li uopće veze s prva dva rata ili se veže uz njih samo po imenu? Jedinice su praktički nevezane za ostale serijale kao ni priča. Po meni je ovo Generals 2. Samo maknite Tiberij, važna imena kao što je Kane, par jedinica i stavite američku propagandu!!!

-Animacije- opet one dolaze na udar. Pa glumci nisu bili u stanju naučiti tekst. Točno se vidi da čitaju. I to onako kao kad ja čitam pred profesoricom-kao automat. Glumci su u Ts-u znali iskesiti zube, Vega si je ubrizgao "nešto" u oko da GDI ne izvuče iz njega informacije. Pa "Peace throught power!" ili One Vision, One purpuse, The technology of peace!" Sve nekako sa istinskim uzbuđenjem. Mogao bih se čak i zamisliti u redovima Nod-a ili GDI-a. A najbolje su mi one novinarke. Pa praktički se smiju,a iza njih padaju granate. Ili kada pada Philadelphia station. Točno se vidi kako se ljudi bezveze čude na platnu na kojem je kasnije stavljena animacija pada ostataka Philadelphije iz neba(shvatiti će oni koji su igrali)

Ovo su samo jedni od većih problema koje su mi zapele za oko, iako ih ima još puno koje bih mogao nabrojati, al' i ovako sam puno rekao.
Igru sam uzeo samo zbog tog naslova "Tiberium". Bratić mi je rekao: "Evo pa dat ću ti ja demo pa pogledaj". A ne ja sam ga želio u cijelosti. Da ga u cijelosti i doživim. Sve u svemu ako je ovo "nastavak" (opet navodnici) igri dajem 6/10 (nisam trebao ni toliko jer se neda ocijeniti) zbog stvari nabrojanih a jednu desetinu sam spustio što su uprljali ime Tiberija i pravog rata. Skidam kapu i pozdrav slavnom Westwood-u koji je napravio prvu pravu strategiju, meni zapalio iskru u oku, a svijet preobrazio u bojište i "krvavo" zelenu boju. Ea-i okrećem leđa baš kako su oni okrenuli i Westwood-u.
I molim Boga svaki dan i noć da ne naprave RA3 jer će samo priču koju su i već sada pokopali još više zafušariti. Bolje nek je puste da počiva u miru.


Ugledajte zeleno svjetlo dana!
http://img261.imageshack.us/img261/8443/tiberiansunqi0.th.jpg (http://img261.imageshack.us/my.php?image=tiberiansunqi0.jpg)
http://img367.imageshack.us/img367/3704/5lgwo0.th.jpg (http://img367.imageshack.us/my.php?image=5lgwo0.jpg)
http://img367.imageshack.us/img367/6171/vararcom4137my1.th.jpg (http://img367.imageshack.us/my.php?image=vararcom4137my1.jpg)

THUNDER_DINIX
27-04-2007, 08:46
wow, lijep text, sve sam procitao....

nisam igrao TS, ali kao sto si napomenuo i mene TW jako podsjeca na Generalse

Kenyi
27-04-2007, 08:52
pa upravu si kozo , meni osobno nije ocarao tiberium sun kaao stariji naslov TS.Mislim da ce u buducnosti C&C postati komercijala kao i EA.

whiskey
27-04-2007, 10:40
Sican se dana kad je Tiberian sun još bija u izradi i svaki novi screenshot je bija tretiran poput božanstva. Doslovno se moglo proucavati screenshot danima. Vladala je neka misticna atmosfera vezana uz tiberium kristale. Onaj prvi screenshot pokazuje to, smrkrnuti izraz lica GDI vojnika uz tmurno oblacno nebo, kaciga koju nosi iscitava neku tehnološku nadu. Odlicna igra taj Tiberian sun.
S druge strane imamo Tiberium wars. Dobar dio te atmosfere iz tiberian suna je izgubljen ali svejedno mene igra nije toliko razocarala prvenstveno zbog scrina. Fluidna non stop akcija i zaboraviš na eventualne minuse.A šta se tice glumaca definitivno je najbolje odglumija onaj glumac iz izgubljenih, svi ostali loše.. 8/10 kod mene :)

Da_killah
27-04-2007, 17:38
koza je sve lijepo rekao...

nego da pitam imena glumaca iz cut-scena, glumci su mi poznati a da ga jebeš ne mogu se sjetiti imena. znam samo da ona japanka glumi u galactici

flander
27-04-2007, 18:47
koza je sve lijepo rekao...

nego da pitam imena glumaca iz cut-scena, glumci su mi poznati a da ga jebeš ne mogu se sjetiti imena. znam samo da ona japanka glumi u galactici


onaj lik glavni,onaj čelavi ubiti ima glas ko Sam Fisher,da ga jebeš on mu je dao glas

Koza
28-04-2007, 14:20
Thx dečki. Evo jedan art koji sam našao na netu. Ovo je meni odma išlo na desktop. Samo pogledajte tu veličinu i ponos GDI arsenala koja se ističe...
http://img175.imageshack.us/img175/3871/ts01wall1280960nj8.th.jpg (http://img175.imageshack.us/my.php?image=ts01wall1280960nj8.jpg)
ove animacije se svi sjećate...
http://img168.imageshack.us/img168/7496/titanthreemx7.th.jpg (http://img168.imageshack.us/my.php?image=titanthreemx7.jpg)

Slayer
28-04-2007, 18:02
igra je ko starcraft pa je zato vrlo loša jer je starcraft bio prvi i po meni bolji od ovog

Black Hawk Down
28-04-2007, 18:40
Westwood :pray: .
Electronic arts :killyou: .
Animacije su šit,to je njima gluma ma to je :rotfl: .
Samo je onaj crnac dobar.(neki političar)
Atmosfera je ono :yuck: .
Ali ne slažem se da jako sliči na generalse(pa malo sliči),meni još više sliči na Red Alert.
Ocjena 1/10.
Ali ću je odigrat do kraja. :) (zbog informacija)

bozzomfeeder
30-04-2007, 19:29
daj ne dramite...

Igra je skroz ok

ZorgTheBorg
02-05-2007, 19:09
<--- Gledaj moj avatar, zar bih ga stavio da je igra losa?

Da_killah
02-05-2007, 19:38
pa, ne znam?

Rocchiro
02-05-2007, 19:45
isprintat cu prvi post i procitati ga u skoli.igru nisam jos probal,al brijem da me nebude dugo zabavljala

ZorgTheBorg
02-05-2007, 20:35
...al brijem da me nebude dugo zabavljala
Mozda ne... al je igra fenomenalna.

RIPtheREAPER
02-05-2007, 21:12
Kopirka Starcrafta...
Cak su stavili rasu 87% slicnu Protosima...

ZorgTheBorg
02-05-2007, 21:16
Kopirka Starcrafta...
Cak su stavili rasu 87% slicnu Protosima...
Pa (skoro) svi alieni su tog tipa.
U drugim stvarima, ova igra nema veze sa SC-om.

Da_killah
02-05-2007, 21:40
isprintat cu prvi post i procitati ga u skoli.igru nisam jos probal,al brijem da me nebude dugo zabavljala

već ga ja imam kopiranoga, samo ne mogu čitat jer je to napisao tip iz razreda...

IgGy
03-05-2007, 15:13
koza je sve lijepo rekao...

nego da pitam imena glumaca iz cut-scena, glumci su mi poznati a da ga jebeš ne mogu se sjetiti imena. znam samo da ona japanka glumi u galactici


onaj lik glavni,onaj čelavi ubiti ima glas ko Sam Fisher,da ga jebeš on mu je dao glas

Michael Ironside. Da, on je dao glas Fisheru.

Da_killah
03-05-2007, 15:41
e, tako je, hvala care, a ovaj drugi je naravno lando carlrssian

THUNDER_DINIX
03-05-2007, 16:24
^^
da, Billy De Williams. inace, zadovoljan sam sa glumackom postavom, stvarno su dobro odradili svoj posao.

Mjutant
18-05-2007, 21:17
Igra je zakon :D, ali
Ja imam demo :(

Electromaster
25-08-2007, 22:50
Ja ne ću reći da je Tiberium Wars smeće. Zapravo, igra je odlična. Grafika, oni ludi alieni, mothership i sve to- ali to onda više nije pravi nastavak Tiberian Sun-a i zbog toga je shit. :?

U Tiberium Wars-u se sve svodi na tank rushSi silovanje neprijatelja superoružjima, i samo tako u krug (jedino odajem čast onim shadow letačima i outpostima :roll: ). Ali svejedno, Tiberian Sun je puuuuuuuuno bolji. I gdje su dovraga nestali Nod- ovi podzemni transporteri?! I Cyborzi?! I Devil's tongue!

Meni je s NOD-om najdraža taktika bila poslat hrpu bajkova da upadnu GDI-u u bazu, poslat missile da im sredi koji pover plant, i onda im izać iz zemlje usred baze s devil's toungovima i hrpom transportera nakrcanih inžinjerima i cyborzima :killyou: te zauzest glavne zgrade i lagano ih prodat(nemojte me kopirat).
A sad je sve to nestalo! S
Mogu oni srat u onom databaseu što se već prikuplja u misijama kako je došla nova verzija flame tankova pa su stari povučeni iz proidvodnje, ili kako se titani i ostali više ne proizvode jer ih je lako uništit postavljanjem bombe im na nogu, ali to su sve gluposti. :yuck:

I superoružja! Prije je to sve bilo taktički, ono znate, skinete im ion cannonom jedan pover plant pa im struja bude kritična, pa pošaljete wolverine da skinu još jedan, i onda kad im prestane radit obrana dovezete disruptore i mammotha MK. II da ih sravne sa zemljom... ali sad svaka budala može pobijedit- raspali ion cannon i uništi pola baze, a zatim samo nakrca 30 mammotha i pobjeda.

Za kraj, samo da rečem... Ja sam zaigra i preša Tiberium Wars. Ali sad, kad želim zabacit partiju, uvijek pokrenem Tiberian Sun. :wink:

E, da. Za one koji su igrali... sučelje Tiberium Warsa je totalni ripoff sučelja iz Westwoodovog starog Emperor: Battle for Dune.S:|

100EURO
26-08-2007, 01:07
red alert najbolji ,dvojka rula skroz , yuri's revenge jedna od boljih igri koje sam igrao...sve novije od ovog(od EA)je bezveze i prenapuhano(moje misljenje)

Jopax
26-08-2007, 08:37
Igrao sam TS i igra je bila dobra, igrao sam i TW ali brzo dosadi igra jer igrao sam kamoanje neko vrijeme i ne pokrećem je više
dok još imam RA2 i koliko god ga igrao neće mi dosaditi, i kampanja i skirmish
Dok je TW dosta monoton i jako brzo dosadi :yuck:

Koza
26-08-2007, 19:19
Ajme cak je ovaj thread isao na dvije strane. lol. Pr3dator NE hvala sto si me posjetio da ova igra uopce postoji... lol2x...Sala. Inace, atmosfera igre i kako su neki rekli misticnost te screenshotovi koji citiram : "mogli su se danima proucavat", sve je to izgubljeno. ja sad pokusavam nabaviti First Decade da vidim kako su to rijesili bez westwood-a. Barem se nadam da su sve animacije na broju...
-RA, RA2, Yuri's Revenge, C&C, TS i TS:Firestorm su One Vision. Ofkors i Lara Croft kao i ostali junaci FPS-a,RTS-a i bla bla RPG-a ofkors.

-Zivjela Game Scena, te ljudi koji su je zamislisli!!! Loyal to the end.

-Dugo nisam bio na ovom forumu al sad kad se sjetim prvih brojeva pc-playa (imam od 5 broja mislim) pozelim ponovno kupovat. Ali nije ni pc-play sto je nekad bio. Zato cu ostat po strani samo na ovom forumu... Pozz Gamerima sirom Hrvatske.
Games aren't what they have been.

Herr Schnitzel
30-08-2007, 09:31
Tiberian Sun... Covjece, jos uvijek ju imam u originalnoj kutiji...

U tu igru bilo se jednostavno prelako uzivit...

Svaka vam cast i slava, a EA je vjecna budala...

DON METAK
09-09-2007, 12:00
krenuo sam sa generalsom završio sa tiberium warom.generals i wars su najbolje igrice rts i zato. :pray:

Da_killah
09-09-2007, 12:07
pa imaš pravo, možda i jesu najbolje "rts igrice", ali igre sasvim sigurno nisu

Norther
25-09-2007, 15:49
Kopirka Starcrafta...
Cak su stavili rasu 87% slicnu Protosima...di si 87% naso :rotfl:

Da ne bude offtopic, igra mi je ok, al ima i boljih (igrao sam ju)

Hamti Damti
25-09-2007, 18:30
krenuo sam sa generalsom završio sa tiberium warom.generals i wars su najbolje igrice rts i zato. :pray:

tako je :bravo:

Fenrir
25-09-2007, 20:22
[quote="DON METAK":14x27xiy]krenuo sam sa generalsom završio sa tiberium warom.generals i wars su najbolje igrice rts i zato. :pray:

tako je :bravo:[/quote:14x27xiy]

Ček, ako sam sve pohvatao, počeo je sa Generalima i završio sa TW, odigrao je te dvije iz serijala i zato su one najbolje? HINT: Samo zato što je neka igra jedina koju si ti igrao, ne znači da je dobra, a kamoli najbolja, da ne spominjem da si propustio prejebene igre u serijalu.

Rang€r
25-09-2007, 20:48
:yuck: to je sve sto imam za reci(sad sam se sjetio da sam igro igru xD)
sam sto mi brat nije dopusta al jbg nije on cjelo vrijeme doma :D igra me i nije nes ocarala, BfME 1&2 su x puta bolji

Da_killah
25-09-2007, 21:12
[quote="DON METAK":14kcp5re]krenuo sam sa generalsom završio sa tiberium warom.generals i wars su najbolje igrice rts i zato. :pray:

tako je :bravo:

Ček, ako sam sve pohvatao, počeo je sa Generalima i završio sa TW, odigrao je te dvije iz serijala i zato su one najbolje? HINT: Samo zato što je neka igra jedina koju si ti igrao, ne znači da je dobra, a kamoli najbolja, da ne spominjem da si propustio prejebene igre u serijalu.[/quote:14kcp5re]

ma rekao je on istinu, to su najbolje rts igrice :D

Jopax
25-09-2007, 22:45
[quote="Hamti Damti":3p8lry35][quote="DON METAK":3p8lry35]krenuo sam sa generalsom završio sa tiberium warom.generals i wars su najbolje igrice rts i zato. :pray:

tako je :bravo:

Ček, ako sam sve pohvatao, počeo je sa Generalima i završio sa TW, odigrao je te dvije iz serijala i zato su one najbolje? HINT: Samo zato što je neka igra jedina koju si ti igrao, ne znači da je dobra, a kamoli najbolja, da ne spominjem da si propustio prejebene igre u serijalu.[/quote:3p8lry35]

ma rekao je on istinu, to su najbolje rts igrice :D[/quote:3p8lry35]

da da vjerovatno ih je na mobu igrao

ZorgTheBorg
25-09-2007, 23:07
Ajde grizite se vi kolko hocete ali nista ne nadjebava Tiberian sun i Red Alertove. Stare. Nista.

Hamti Damti
26-09-2007, 10:39
Ajde grizite se vi kolko hocete ali nista ne nadjebava Tiberian sun i Red Alertove. Stare. Nista.


osim mozda starcrafta i warcrafta.. :|