PDA

Pogledaj cijelu verziju : MP3 player do 800kn



ivan
26-04-2007, 17:25
Koji preporučate? Sony E005 2gb i Creative Zen V Plus 2gb su mi zapeli za oko. Imate li koju drugu preporuku ili iskustvo s jednim od navedenih?

Prednosti dajem:
-kapacitetu 2gb
-punjivoj bateriji (lithium i sl.)
-kvaliteti zvuka
-kvaliteti izrade

Gwin
26-04-2007, 17:48
ja iz osobnog iskustva preporučam da probaš zaobić sony nw-eoo seriju

fenomenalan je po svemu osim po onom bitnom, file managementu

dolazi u paketu sa SonicStage aplikacijom koja zahtijeva da svu glazbu ili ripaš direktno sa CD-a, ili da imaš apsolutno savršeno psložene ID3 tagove na mp3icama (u suprotnom dobiješ hrpu unknown artist-unknown song pjesama, ili ti jedan album razvrsta u 4 hrpe)
slaganje playlista je praktički neizvedivo
ne koristi mp3-ce nego ATRAC format, koji je kvalitetniji od mp3-a ali ga samo sony podržava. znači da nema drag-and-drop nego moraš konvertirat preko SStage

sony je izdao alternativu SonicStageu, koji dopušta klasični drag and drop, ali gle čuda radi sa svim playerima OSIM nw-eoo serijom

ekipa na netu je uspjela raskopat i zaobić tu zaštitu, napravili su file manager koji se instalira direktno na player (slično flashanju firmwarea), ali je malo bugovit i hirovit. manager je dosta nestabilan, voli se rušit. a player nakon njega ima problema sa previsokim odnosno preniskim bitrateom. nisam uspio 320-kbitne mp3-ice pokrenut na njemu, čini mi se da radi samo sa 192, 224 i 256 kbitnom kompresijom

znači, kad ovo uzmeš u obzir imaš dva stava

1. često ću mijenjat popis pjesama na playeru pa mi ovo ide na bananu
2. ima 2GB pa ću mijenjat popis pjesama jednom u 6 mjeseci pa ću onda preživjet tu muku

moja žena spada u skupinu 2 i sasvim je zadovoljna sa playerom.
ja sam u skupini 1, mene je to izludilo pa sam kupio jedan generični od gige, koji dublira kao memory stick prema potrebi :D

ivan
26-04-2007, 17:56
znao sam za sonicstage, ali da je tako kompliciran, nisam... hmm...

navodno uz ovog irivera dolaze sennheiser slušalice :o
http://links.hr/index.php?naziv=MP3+pla ... 50.609.027 (http://links.hr/index.php?naziv=MP3+player+IRIVER+T10,+2048MB,+Shi ny+Black+,voice+recording,+FM&option=artikl&id_kategorija=350609&id_artikl=350.609.027)

malo mi je čudno ovo:
US and EU models support only Windows XP with WMP10
znači prelaskom na vistu, mp3 može skupljat prašinu? :|

edit:
a i nedostatak mu je što nema punjivu bateriju. jednostavno nema ultimativnog mp3 playera na tržištu. mislim, ima, ali koja mu je cijena :boohoo:

Gwin
26-04-2007, 18:04
prelaskom na vistu nećeš ništa izgubit.. mislili su reć da ne podržava win95,98,2000, millenium