PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opet problem :(



Djuro
26-04-2007, 16:35
Dakle, igrah ja danas Wow i odjednom mi se ugasio komp, kad sam ga pokusao upalit on dvije tri sekunde kao da ce ga pokrenut i onda se ugasi i tako cijelo vrijeme u intervalu od 15-ak sekundi. dakle kad pritisnem gumb za paljenje on kao da ce krenut (upale se ventilatori) i onda se nakon 5 sekundi ugasi, nakon 15 sekundi sve isponova...
I tako ga vise nemogu upalit, probao sam iskljucivanjem svega pomalo i drugim napajanjem i stalno ista prica.

Gwin
26-04-2007, 16:38
1. probaš drugo napajanje
2. probaš drugu memoriju
3. odneseš matičnu na servis

mislim da nije proc

The Boz
26-04-2007, 16:40
Nosi na servis. Najjednostavnije rješenje moguće. Unutar prvih 5-10 sekundi može biti i proc i matična i napajanje i rami, stoga neznam šta drugo reć.

Djuro
26-04-2007, 17:06
ah bas sam sretan, bas danas sam dobio zamjensku graficku ... :-x

26-04-2007, 18:47
ako nije do napajanja i ostalih dijelova...ram..grafa..proc....onda je do ploče....

Gwin
26-04-2007, 20:21
nije grafa..

da je grafa umrla komp bi se digo u 8 boja
moro bi ju fizički strgat da nema signal na izlazu

26-04-2007, 20:23
ako se napola rastilila jedna od dioda u sklopovima sve je moguće!

Scuderia
26-04-2007, 20:27
mozda tipka za paljenje ostaje unutra

pomoglo meni

26-04-2007, 20:30
joj uopče nisam pročitao taj zadnji dio....

da rastavi sve žice za kontakt-paljenje-pa ako znaš stavi ih ponovno..

Ili još bolje probaj dal je do toga tako da šrafincingerom spojiš 2 pinova za paljenje-dolazi do spoja i komp se manualno pali!

Bartuc
26-04-2007, 20:34
ako se napola rastilila jedna od dioda u sklopovima sve je moguće!

Kak se može nekaj na pola rastaliti u elektronici? Ili je krepalo ili nije... pogotovo dioda! Ako krepa onda nema funkciju propuštanja signala u jednom smjeru i blokiranja u drugome! Nema treće funkcije gdje je nekaj na pola krepano!

Inaće se komp restarta ako je previše OC-an ali se pri restartu mora vratiti na optimalne vrijednosti! Da nisi nekaj skurio ako si OC-ao!

Drugo... možda matična daje krive napone na određene slotove što nema veze sa napajanjem tako da je vrlo vjerovatno matična krivac!

EDIT: - da ne spamam... ovo je odgovor na post ispod ovoga!!!

1) Ako je žica načeta... automatski raste otpor žice i struja će na posljetku skuriti izolaciju i element (ako ne dođe do kratkog spoja prije toga)!

2) Dioda kada krepa ili ne vodi struju uopće ili je vodi u oba smjera! Nema treće! Nemre na pola crknuti!

26-04-2007, 20:38
Pojednostavit ču ti!

Imaš žicu kroz koju teče struja....napola je presiječena...struja ide i dalje kroz nju..ali ne u potpunosti..ne dovoljno!

Da nejdemo više offtopic...da matična je pošto nije napajanje kao što sam i prije rekao!

Gwin
26-04-2007, 20:55
Pojednostavit ču ti!

Imaš žicu kroz koju teče struja....napola je presiječena...struja ide i dalje kroz nju..ali ne u potpunosti..ne dovoljno!

Da nejdemo više offtopic...da matična je pošto nije napajanje kao što sam i prije rekao!ti nisi baš naučio puno na fizici??

struja je uvijek ista. ako presječeš žicu napola, jedino šta će se desit je da dobiješ žicu manjeg presjeka i da se ta žica rastopi zbog prejake struje

na tom principu rade oni stari osigurači, znaš??



ok ok :D :D

amd freak

Bartuc
26-04-2007, 20:57
Pojednostavit ču ti!

Imaš žicu kroz koju teče struja....napola je presiječena...struja ide i dalje kroz nju..ali ne u potpunosti..ne dovoljno!

Da nejdemo više offtopic...da matična je pošto nije napajanje kao što sam i prije rekao!ti nisi baš naučio puno na fizici??

struja je uvijek ista. ako presječeš žicu napola, jedino šta će se desit je da dobiješ žicu manjeg presjeka i da se ta žica rastopi zbog prejake struje

na tom principu rade oni stari osigurači, znaš??

To sam ja napisao u prethodnom postu... onaj editirani dio!

Ne studiram uzalud Elektrotehniku i Računalnu tehniku :D

EDIT: - da ne spamam :D

Evo drago mi je kaj smo razrješili nesporazum... Nebum više offtopičio u ovoj temi!

LP!

26-04-2007, 20:58
no dobro..my bed :D

dajte admin če me ubit...dosta offtopica please!

Djuro
26-04-2007, 21:30
Probao sam sa prespajanjem zica i nikakvog pomaka, a nista sutra ponovo na servis, hapy me, happy happy happy...
Hvala vam svima jos jednom.


Moja pretpostavka je da je maticna u pitanju... vidjet cemo :)

str33t6l0w
27-04-2007, 09:37
napajanje ti je sigurno problem.. probaj ga zamjenit....

meni se isto dogodilo i zamjena napajanja je sve sredila..