PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ugradnja nove grafičke



zorand
25-04-2007, 21:11
pozdrav svim forumašima, prvi sam put na ovom forumu mada ponekad citam PC PLAY.
molio bih vas za pomoc:
posto nisam dugo sastavljal racunala vrijeme me pomalo pregazilo :(
konfiguracija mi se sastoji od dolje navedenih komponenti i nabavio sam novu graficku karticu za AGP , SAPPHIRE X1950 pro, ali neznam kako je upiknuti. prije sam graficku samo upiknul u AGP i instalacija drivera i to je to. sad me muce dodatna napajanja. dobio sam kabel sa dva konektora koja idu na gravicku a druga strana valjda na napajanje.
dali je to potrebno spojiti i na koji konektor od napajanja.
meni izgleda kao konektor za HD i CD romove dali je to to ili ima slicno pa moram mjerit napone da vidim koji je koji.
napajanje od sonate je dovoljno jako za takvu karticu , tako su mi barem rekli samo neznam kako spojit ta napajanja i dali je to potrebno.

25-04-2007, 21:15
Nisi naveo koje napajanje imaš!To je dosta bitno!

Da isto se spaja kao i hdd i optika...jedan ide na grafu....drugi na jack od napajanja jedan!

zorand
25-04-2007, 21:23
hvala freak na brzom odgovoru
ma moram otvorit kuciste da pogledam napajanje, ali mi je tip kad sam kupoval kuciste sa napajanjem rekal da nema problema za upgrade i sutra na core duo procesor i ostale komponente. otvorit cu ga pa cu vam javit.
na grafickoj imam dva spoja za napajanje tz. dva mulexsa ako se ne varam i kabel koji sam dobio ima dva spoja na jednoj strani i jedan na drugoj.
dali to znaci da oba ubodem na graficku a drugi kraj na jedan izvod od napajanja ( isti kao i za HD)

25-04-2007, 21:26
lol ova dva naprijed su za monitor.....a ovaj jedan za napajanje koji je iza...Neam tu puno filozofije..upikni grafu kako treba....uzmi molex...jedan rukneš u grafu....i taj iz grafe direktno na jedan slobodan on napajanja....i deri!

zorand
25-04-2007, 21:33
ma znam ja DVI konektore otraga za monitor, ni to problem
nego graficka ima dva mulexsa na sebi i kabel ima dva konektora u paraleli za ta dva utora na grafickoj .
dal da spojim oba na grafu i drugu starnu na napajanje??
ako kazes da moze ode ja instalirat pa vam javim rezultat.

25-04-2007, 21:38
yep....drugi put probaš...nemaš što zajebat..samo bez straha... :wink:

zorand
27-04-2007, 21:28
sory za zakasnjenje , upiknuo graficku i spojio oba konektora , starta windowse sve radi ok.
hvala na savjetu i pomoci
jos jedno pitanjce

s obzirom na moju konfiguraciju sta mislite dali moj procesor P4 2.4 GHz i 1.0 GB RAM-a moze nahranit tu graficku???
odlucio sam malo prebrzo na upgrade samo sa grafickom i novim monitorom do nove godine pa cu poslije promjenit cijeli sistem mislim plocu i procesor itd.

27-04-2007, 21:32
da se radi npr o athlonu 64 na nekih 2.4ghz sve 5....

e sad za tvoj....ima snage...i radit če ok...ali ako znaš klokat diži..isplatit če ti se!

zorand
27-04-2007, 21:39
ka da si mi procita misli, mislim klokat procesor ali nisam bio siguran dali se isplati.
ok to ce bit sljedeci korak necu puno ali probat cu i stavit cu mu novi cooler pa da vidimo.
jos jedno pitanjce
vidim da mi ploca ima i sata konektor za HD, ali vecina sata HD su sata2.
dali mogu kupit sata 2 HD 200 GB i upinut ga u moju plocu dal ce to delat brze nego ovaj moj sadasnji IDE 80 GB, pa cu ga poslije koristit za nou konvigurciju na core duo2 u visti?

27-04-2007, 21:47
možeš...što se tiče klokanja javi ako zapneš!

zorand
27-04-2007, 22:14
svrljam malo po postovima pa sam nasal da si vec dizal moj procesor.
mos mi rec do koliko mou klokat procesor bez dizanja napona i promjene coolera pa idem i to probat prvi put poslije 10 godina bavljenja kompjuterima

28-04-2007, 11:38
veliš šečer na kraju....gle nemogu ti točno reć..jer gotovo svakome je drugačije...različiti su ramovi...chipsetovi na pločama!

Diži si fsb do granice kad se već neželi botat....onda vratiš na niže frekvencije na kojima radi..nakon toga vrtiš prime i super pi 2-3....i ako je komp stabilan tu frekvenciju si ostaviš!Moraš se igrat malo!

30-04-2007, 12:15
Odvrti 3d mark i stavi ss.

zorand
30-04-2007, 20:39
dva dana nisam mogal poslat post, nemam pojma zasto??? eror
novi sam na ovom forumu ali pratim jos jedan godinama i nikad mi se nije takvo sta desilo
evo odgovora od prekjucer, komp jos uvjek radi

ok
diga u biosu sve za 10%, zasad radi stabilno, 2.63GHz i 878 fsb.
mislio sam da se dize samo mnozitelj a ne cijeli fsb, cuj pitanje je kako sve komponente mogu to podnjet. memorija je TwinMos bumo vidjeli.
u planu je novi cooler pa sve probat dignut na 3.0 GHz
3DMark 06 se poveca sa 2500 na 2950.
nemogu vjerovat kako se <cpu test vuce po ekranu 0 fps, a kupio najbolju agp karticu :(

Cali
30-04-2007, 20:51
ne brini za cpu test, jer je ista stvar i meni sa C2D. vjerojatno si tih 450 bodova i dobio samo na cpu testu zahvaljujući clocku.

zorand
30-04-2007, 21:15
ma cini mi se da nisam sta mi je cudno, cpu je i dalje oko 500 bodova.
malo cudno za tebe pa imas 2 giga memorije i C2D kako to da se cpu ne vrti, sta onda treba da taj test radi normalno sa nekom normalnim fps recimo 20 fps?????????????

sta je frik mislio pod ovim

''nakon toga vrtiš prime i super pi 2-3....i ako je komp''

NITROS
30-04-2007, 21:52
Pa mora biti stabilan i davati bolje rezultate nego kad je na stock. Jer se se u suprotnom jako zagrijavati i rusiti

30-04-2007, 22:06
i da zašto dižeš množitelj??Diži fsb...on je važniji!A tebi če bit lakše...

30-04-2007, 22:34
I meni isto je 0-2 fps u cpu test 3d mark.

Cali
30-04-2007, 23:05
ma cini mi se da nisam sta mi je cudno, cpu je i dalje oko 500 bodova.
malo cudno za tebe pa imas 2 giga memorije i C2D kako to da se cpu ne vrti, sta onda treba da taj test radi normalno sa nekom normalnim fps recimo 20 fps?????????????

sta je frik mislio pod ovim

''nakon toga vrtiš prime i super pi 2-3....i ako je komp''

i na X6800 se cpu test vrti na 0-2 fpsa.