PDA

Pogledaj cijelu verziju : Još jedan, još neuništen



Death By Sexy
25-04-2007, 20:56
načuo sam da su pronašli nov planet, koji se ne nalazi u sunčevom sustavu, ali zato ima temp. od 0 do 40 i vrlo je sličan zemlji...
pošto mi ovaj planet još nismo uništili, nije da se ne trudimo, ali to je u procesu, gledamo li prema skorom seljenju? Velim da sam samo načou pa ako ko ima info nek piše

NiX4tHeG@M3R
25-04-2007, 21:00
Je istina je

al udaljen je jebenih 20 svjetlećih godina

a jedna ima 9,015 * 10 na 18-tu

DrunkyDuck
25-04-2007, 21:04
Link za znatizeljne (http://www.net.hr/znanost/page/2007/04/25/0003006.html).

Hmm, gravitacija 2.2 puta veca od "nase", udaljen 20.5 sv. godina. Nije za ocekivati da ce ljudska rasa ikada krociti na njega ali je vrijedno otkrice:

Svi otkriveni planeti i do sada su imali tzv. Goldilocks problem: ili su bili prevrući, ili prehladni, ili jednostavno preveliki i plinoviti, kao nenastanjivi Jupiter.

"Ovo je vrlo značajno", rekao je astrobiolog iz NASA-e Chris McKay, koji nije bio dio istraživačkog tima. "Ne mora tamo biti života, ali je nalik Zemlji u smislu moguće nastanjivosti".

Na kraju će astronomi otkriti desetine i stotine planeta na kojima bismo mogli živjeti, no, ovaj, jednostavno nazvan "c"– ulazi u kozmičku povijest kao broj 1.

cr33p
25-04-2007, 21:06
treba cekat da izume neke uber brze space šatle pa da zapocne exodus..... :D

Booby
25-04-2007, 21:15
treba cekat da izume neke uber brze space šatle pa da zapocne exodus..... :D

........i da onda nastanimo i taj planet i dovedemo ga u propast svojim kreacionizmom i hegemonijom!!

MindReader
25-04-2007, 21:20
baš bih volio kročit na taj planet.. fakjea 8)

cr33p
25-04-2007, 21:29
treba cekat da izume neke uber brze space šatle pa da zapocne exodus..... :D

........i da onda nastanimo i taj planet i dovedemo ga u propast svojim kreacionizmom i hegemonijom!!

pa ja mislim da ce ljudska vrsta unistiti svaki planet na koji kroci,a ovom polako istice rok trajanja.mozda ipak ima nade ako se nepobijemo međusobno i neunistimo planet sa nuklearnim oruzijem.... :)

Shadowhell
25-04-2007, 21:36
Selim se čim istražim za kolonijalne :D

str33t6l0w
25-04-2007, 21:36
ako mi neunistimo planet onda ce ga unistit sunce koje ce eksplodirat za par milijuna (valjda) godina i to je to.....

btw. ja to planiram docekat... :D

McPingvin_v2.0
25-04-2007, 21:45
evo stavljam gradit kolonijalni, valjda će bit preko 200 polja.


nego... 20 svijetlosnih godina? dok ne razvijemo nešto "malo" brže od sadašnjeg putovanja možemo samo sanjati.

Y0$$1p
25-04-2007, 21:48
treba cekat da izume neke uber brze space šatle pa da zapocne exodus..... :D

........i da onda nastanimo i taj planet i dovedemo ga u propast svojim kreacionizmom i hegemonijom!!



ako nastanimo taj planet i njega cemo unistiti ali cemo opet naci neki treci planet koji je slican zemlji i superzemlji i njega nastaniti i unistiti i onda na 4. i tako dalje...

Om3G@
25-04-2007, 21:51
Neka se prvi na njemu pojavi Skoro i zapjeva: "Ne dirajte mi ravnicu...!"

Y0$$1p
25-04-2007, 21:52
Neka se prvi na njemu pojavi Skoro i zapjeva: "Ne dirajte mi ravnicu...!"



:rotfl: :rotfl:
jeste gledali juce vecernju skolu kad je bush pjevao "ne dirajte mi ravnicu...!"

jel to veci ili manji planet od zemlje??

Ps1ho
25-04-2007, 22:14
e gelajte
14Tb/s veza, kiborg koji je isti čovjek, hard sa nekoliko terabajta, pa je*o me svako ak Japanci tam vec ne drkaju na hentai :)

FearLess
25-04-2007, 22:36
[quote="Om3G@":37lmmxoy]Neka se prvi na njemu pojavi Skoro i zapjeva: "Ne dirajte mi ravnicu...!"



:rotfl: :rotfl:
jeste gledali juce vecernju skolu kad je bush pjevao "ne dirajte mi ravnicu...!"

jel to veci ili manji planet od zemlje??[/quote:37lmmxoy]

5 puta veci ako se nevaram

Y0$$1p
25-04-2007, 23:03
[quote="Om3G@":vtzvuwbd]Neka se prvi na njemu pojavi Skoro i zapjeva: "Ne dirajte mi ravnicu...!"



:rotfl: :rotfl:
jeste gledali juce vecernju skolu kad je bush pjevao "ne dirajte mi ravnicu...!"

jel to veci ili manji planet od zemlje??

5 puta veci ako se nevaram[/quote:vtzvuwbd]



ohoo za to ce nam trebati malo vise vremena da unistimo

FaTaL_mRkvA
26-04-2007, 06:09
2 puta veci je od zemlje

D.E.M.O.
26-04-2007, 07:52
Hmm, gravitacija 2.2 puta veca od "nase", udaljen 20.5 sv. godina.
vuci cemo se po podu.. but we'll be there :D
sjetite se kako je bilo kada je goku iz dbz dosao na onaj mali planet sa gravitacijom 10x vecom nego na zemlji :D :rotfl: :rotfl: kkekekekekkekekke

2 puta veci je od zemlje
5

Lord Jambrek
26-04-2007, 07:58
vuci cemo se po podu.. but we'll be there :D
sjetite se kako je bilo kada je goku iz dbz dosao na onaj mali planet sa gravitacijom 10x vecom nego na zemlji


Kakvi bi onda bili kada bi se vratili nazad?



Čovječe, svi počeli sanjat o mogućem preseljenju na planet, a zaboravili ste da nismo još ni na mars stigli.

*Fila*
26-04-2007, 10:00
baš bih volio kročit na taj planet.. fakjea 8)

The Boz
26-04-2007, 10:25
Ukoliko sad odma krenemo s planom, i lansiramo u roku 10 godina, s ionskim motorima i solarnim jedrima tamo smo za oko 60-70 godina. Woop-tee-doo!

Aerial
26-04-2007, 10:36
Nije ni 2 puta ni 5 puta, nego 50% veći od Zemlje.

2 puta je jača gravitacija, a 5 puta je veća masa. :roll:

Da bar na njemu žive zergovi :)

suljo
26-04-2007, 11:08
Možda već ima života i ako ima jesu li oni pametniji ili gluplji od nas?
Možda nas oni promatraju već dugi niz godina ili smo mi njih prvi vidjeli?
A put do tamo će bit moguć tek za nekoliko naraštaja tako da mi samo možemo sanjat o putovanju.

Aerial
26-04-2007, 12:57
A možda su to tek obične žabe i kukci?... Ili dinosauri?..

Malo mi je čudno da planet obiđe sunce u roku od 13 dana (!) ... Koliko brzo piči oko sunca, čovječe...?
Pod uvjetom da je os planete malo nagnuta, ko što je na Zemlji, onda bi godišnja doba trajala nešto više od 3 dana ... ludnica :)

icecoldkilla
26-04-2007, 13:17
ako nastanimo taj planet i njega cemo unistiti ali cemo opet naci neki treci planet koji je slican zemlji i superzemlji i njega nastaniti i unistiti i onda na 4. i tako dalje...

Shadowhell
26-04-2007, 14:02
Hmm, gravitacija 2.2 puta veca od "nase", udaljen 20.5 sv. godina.
vuci cemo se po podu.. but we'll be there :D
sjetite se kako je bilo kada je goku iz dbz dosao na onaj mali planet sa gravitacijom 10x vecom nego na zemlji :D :rotfl: :rotfl: kkekekekekkekekke

2 puta veci je od zemlje
5

Na istu stvar sam pomislio :D

nameless
26-04-2007, 15:09
...2 puta je jača gravitacija...

Pa ljudi kaj je vama??!!?!? 2 puta jača gravitacija? Pa znate vi kaj to znači za ženske si*se i guz*ice?!?! Sve će im se objesit!!! Tko bi živio tamo sa ženama koje izgledaju ko bakice sa placa?!?!
A naša ja*ja?!?! Pa doslovce bismo hodali po svojim ja*jima!!! A znate, to boli!!!

Nema šanse da ja odem tamo!!!

:rotfl:

Sterpo
26-04-2007, 15:15
ma ne vjerujem :)

FaTaL_mRkvA
26-04-2007, 16:12
Hmm, gravitacija 2.2 puta veca od "nase", udaljen 20.5 sv. godina.
vuci cemo se po podu.. but we'll be there :D
sjetite se kako je bilo kada je goku iz dbz dosao na onaj mali planet sa gravitacijom 10x vecom nego na zemlji :D :rotfl: :rotfl: kkekekekekkekekke

2 puta veci je od zemlje
5
ja se sjećam da sam čuo na vjestima da je duplo veći, mozda sam ja krivo čuo ili se krivo sjećam

Wolfwrath
26-04-2007, 17:33
Ukoliko sad odma krenemo s planom, i lansiramo u roku 10 godina, s ionskim motorima i solarnim jedrima tamo smo za oko 60-70 godina. Woop-tee-doo!

Da putujemo brzinom svjetlosti trebalo bi nam 20 godina.
A uvezi dbz-a,prvo mi ti nađi snake way da dođemo do tog planeta.
Jel neko možd zna jel ima vode i oceana tamo?Ako ima,šta mislite kakvi su kontinenti?

Evo ja ću dati ime prvom. Letz see.

Oranga 8)

Tri66a
26-04-2007, 18:33
A možda su to tek obične žabe i kukci?... Ili dinosauri?..

Malo mi je čudno da planet obiđe sunce u roku od 13 dana (!) ... Koliko brzo piči oko sunca, čovječe...?
Pod uvjetom da je os planete malo nagnuta, ko što je na Zemlji, onda bi godišnja doba trajala nešto više od 3 dana ... ludnica :)
wohooo!!! bela nedeja svakih 13 dana!!!!gdje se potpisuje za odlazak?

FearLess
26-04-2007, 18:36
planet se neokrece oko svoje ose kao mjesec 8)

Ps1ho
26-04-2007, 19:49
planet se neokrece oko svoje ose kao mjesec 8)

sta si ti reko :pray:

flander
26-04-2007, 20:23
Jebg ti to,meni je dobro i ovdije 8)

Aerial
27-04-2007, 09:54
planet se neokrece oko svoje ose kao mjesec 8)

ne kužim...? :o

Helena
27-04-2007, 10:10
planet se neokrece oko svoje ose kao mjesec 8)

Krivo. Planeti se okreću oko svoje osi i oko Sunca ili koje već druge zvijezde.

Dopusti da ti ilustriram primjerom: http://img340.imageshack.us/img340/9646/suncezemljasn8.jpg. Dakle, ovo okruglo narančasto je Sunce. Ovo zeleno-plavo-nekakvo je Zemlja. Zemlja se vrti oko svoje osi (crvene strelice), a istovremeno radi krog oko Sunca (roze strelice).

Arbiter of Change
27-04-2007, 10:12
Da, zato i imaš ciklus dan-noć i sve što dolazi u paketu s tim.

.....digao nas.

FearLess
27-04-2007, 10:15
ali ovaj novi planet nekruzi oko svoje ose 8)

Helena
27-04-2007, 10:28
Nije osa nego os. Kaže se oko svoje osi.

D.E.M.O.
27-04-2007, 10:43
ali ovaj novi planet nekruzi oko svoje ose 8)
mda? to znaci.. (sada nisam siguran)
2 opcije - prva, jedna strana je uvijek okrenuta prema suncu
- druga, kako se planet okrece oko sunca, strane uvijek ostaju na istom polozaju, ali ih sunce obasjava sa razlicitih strana, zbog micanja planeta... znaci da bi u drugom slucaju dan bio 6.5 dana, dok bi noc trajala.. isto toliko (^^) (tkao nekako.. sryte glewp sam^^)

Gothmog
27-04-2007, 10:47
Nekako mi je doslo da zaigram Alpha Centauri,ili Colonization,ili Freelancer...hehe...

Lord Jambrek
27-04-2007, 11:13
Ak tam ima free ćevapa i pive, ja sam prvi koji tam ide :D


Teško da će se taj planet nastaniti, bar ne dok smo mi živi.

FaTaL_mRkvA
27-04-2007, 11:21
u roku od 50 godina će biti već sigurno dosta istražen(ukoliko do tada ne otkriju neki bliži nama i pogodniji za nastanjivanje)[mozda čak i lansiraju neku letjelicu na njega do tada{ili više njih}]

Aerial
27-04-2007, 14:16
Jel postoji planet koji se oko vlastite osi vrti u suprotnom smjeru od onog u kojem se vrti oko sunca... ?.... Onda bi dan i noć trajali duplo kraće nego inače...

ma...

Enivej, dva put jača gravitacija možda i nije tako loša stvar - barem bi se nabildali i imali jake noge :)

DrunkyDuck
27-04-2007, 16:15
Enivej, dva put jača gravitacija možda i nije tako loša stvar - barem bi se nabildali i imali jake noge
Da, sve dok ljudska rasa ne bi evoluirala u dwarfovsku.

Nego, govorite kao da je jedini problem doci do tamo, a sto je s vodom i zrakom?


u roku od 50 godina će biti već sigurno dosta istražen(ukoliko do tada ne otkriju neki bliži nama i pogodniji za nastanjivanje)[mozda čak i lansiraju neku letjelicu na njega do tada{ili više njih}]
Dvadeset

svjetlosnih

godina.

m777
27-04-2007, 16:20
Dvadeset

svjetlosnih

godina.
Hvala ti, bar netko je shvatio...

Neven <R>
27-04-2007, 16:24
Mislim da bi prvo trebali bolje istražiti susjedstvo. Prije će se npr. Mars iskoristiti za kolonizaciju nego taj udaljeni planet.

McPingvin_v2.0
27-04-2007, 16:47
ekipa, sve zvijezde, planeti, sateliti i planetoidi se vrte oko svoje osi. Mjesec se isto vrti oko svoje osi ali točno takvom brzinom pa mi uvjek vidimo jednu stranu mjeseca.

http://en.wikipedia.org/wiki/Moon#Two_sides_of_the_Moon

Aerial
27-04-2007, 17:11
Mislim da bi prvo trebali bolje istražiti susjedstvo. Prije će se npr. Mars iskoristiti za kolonizaciju nego taj udaljeni planet.

Mars je mrtav, unatoč 150 000 SF filmova koji govore suprotno :roll:

Najgora stvar kod Marsa nije ta što nema tekuću vodu, nego što uopće nema atmosferu. Sunce i radijacija te piči bez problema. 5 dana na Marsu bi ti zagarantiralo sve moguće tumore, opekline, odumiranje tkiva itd itd you get the point :)

Wolfwrath
27-04-2007, 17:15
Dvadeset

svjetlosnih

godina.
Hvala ti, bar netko je shvatio...

Reko sam ja već,da idemo brzinom svjetlosti,trebalo bi nam 20 godina,a ne putujemo tom brzinom.

Trebal bi se mi orijentirati na teraformiranje.Valjda znate što je to?

Neven <R>
27-04-2007, 17:16
Napredak tehnologije + teraformiranje + voda u smrznutom obliku. Još uvijek puno veće šanse za kolonizaciju od planeta čija slika dok stigne do nas je stara 20 godina.

cr33p
27-04-2007, 17:46
20 SVJETLOSNIH godina

Simon the Dreamer
27-04-2007, 17:48
Pa šta ako bi nam trebalo puno više 20 godina, sa današnjom tehnologijom možemo napraviti brod na kojem možemo živjeti generacijama, preko 200 godina, sve dok ne stigne na planet, a onda se tamo naselit.

Wolfwrath
27-04-2007, 18:31
Misliš freezat se u neku komoru? Nije ni to loše.
Jedino dok mi stignemo za nekih recimo 1000 godina,a ono planet nesto.
Šta onda?
A i trebalo bi velike količine goriva.Sa sadašnjom tehnologijom trebalo bi nam brodsko spremište veličine Azije-minimalno. :|

Aerial
27-04-2007, 18:31
Hm, sumnjam...

Znaš li koliko bi nam goriva trebalo za propulziju takvog svemirskog broda?.. Morali bi iscrpiti svu naftu i plin na Zemlji da bi nas odguralo do Gliese :)

Simon the Dreamer
27-04-2007, 19:02
Ma ne nužno na iscprne energente, možemo ionski pogon koristiti, i ne zamrznut se, nego doslovce živjet tamo, generacijama, imati bio-vrtove na brodu i sve...

hacker
27-04-2007, 19:17
Ma ne nužno na iscprne energente, možemo ionski pogon koristiti, i ne zamrznut se, nego doslovce živjet tamo, generacijama, imati bio-vrtove na brodu i sve...

A brod ko Europa

Gaas
27-04-2007, 19:18
dosta nam je slovenija :D :rotfl:

The Boz
27-04-2007, 20:41
Brod veličine Slovenije? Kaj, na planetu će pisati "Welcome to Earth Two, Inhabitants: 1"

Bishop_45_(2)
27-04-2007, 21:53
Ovako, dragi moji, u slucaju da neznate,ovaj je tjedan u Rijeci bio Festival Znanosti, na kojeg sam s frendovima drage volje odlazio (kada nisu pricali o hrani ili kada nisam imao obaveza u skoli). U utorak navecer bio je nekakav talk-caffe, u svakom slucaju ja bas nisam spretan s tim Fancy naslovima, uglavnom to vam je funkcioniralo tako sto su 3 profesora sjedila za stolom, a publika (uglavnom odrasli ljudi koji su, po izgledu, spadali u isti sloj drustva poput navedenih profesora, i par nas, entuzijasticnih srednjoskolaca), znaci publika im je postavljala pitanja sa temom 'Tehnologija: za ili protiv'; rasprava je bila i vishe no zanimljiva i definitivno mi je drago sto sam sudjelovao, ali to nije bas vazno za ovaj topic, tako da predjem na stvar, jedno od pitanja je bilo :' Kakvog smisla ima raspravljati o necemu ovakvom kada se sve dogadja i bez naseg utjecaja, koliko god da je kratka ova tehnoloska civilizacija, mi nemozemo utjecati na njezin brz rast i jos brzi pad, npr. dok mi o ovome raspravljamo na televiziji na vijestima su objavili vijest o otkricu novog planta, koji kruzi oko bijelog patuljkai ima uvijete dovoljne za podrzavanje zivota i zar je uistinu moguce da cemo jedno postici nesto poput nastanjivanja takvog planeta?'
Na sto je prof. Korado Korlević (http://www.festivalznanosti.hr/2007/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=63)Sodgovorio:
'Da, ovoga, sutra cete, u novinama, citati vijest, vijest staru 3 godine; ovako taj vam je planet pred 3 god. otkrila skupina amatera koji su malo istrazivali, to je njihovo otkrice kasnije prouceno i ono sto je zakljuceno sa strane profesionalaca jest da je to planet koji NE rotira oko svoje osi, već je njegova atmosfera zdruzena sa atmosferom zvijezde, tj. bijelog patuljka (to je naziv vrste zvijezde, ne ime), tako da planet rotira zajdeno sa bijelim patuljkom oko njegove osi (postoji ime ovoga fenomena, ali nazalost ga se ne sijecam), tako da nikakav zivot nije na njemu moguc, da vam to pojasnim: kako planet rotira oko osi zvijezde znaci da je jedna strana konstantno okrenuta prema zvijezdi i ona je na +100°C, dok je ona druga strana zaleđena voda na -200°C, sada postojanost pare je cista slucajnost probijanja vode na onu stranu koja stalno gori, naravno ona se pretvara u paru, odlazi na drugu stranu gdje se ledi; da tome jos dodamo da je gravitacija 5 puta snaznija, tako da bi ja tamo imao 500kg, dobijemo potuno nenastanjiv planet, cak kada bi tamo poslali koznjenicku koloniju nebi bilo koristi jer, sto biste imali, skupinu ljudi koja lezi na podu?, takvi sigurno nece kopati nikakvu rudu! Sada tko je dao tu pricu tisku, zar smo zaista toliko ocajni da si moramo stvarati iluzije takvih "mogucnosti za spas"..' ,
uglavnom bilo je tu jos puno rijeci, ja sam vam pokusao prenesti koliko sam se trenutno sjetio i koliko mi vrijeme dopusta, lol, i thx onome tko se uopce potrudi procitati !!!

cr33p
27-04-2007, 22:01
ovi podatci su dosta netocni.zvijezda je crveni patuljak(ili sta vec),a gravitacija je 2 puta veca.te dvije su mi upale u oko mozda ih ima jos.... :D

Bishop_45_(2)
27-04-2007, 22:05
ovi podatci su dosta netocni.zvijezda je crveni patuljak(ili sta vec),a gravitacija je 2 puta veca.te dvije su mi upale u oko mozda ih ima jos.... :D

lol, zajeb, uistinu zvijezda jest crveni ne bijeli patuljak, to je bilo u utorak, a ja sam n00b astronom, tako da ovakva pogreska je cisto slucajna; ali sto se tice gravitacije, oko toga sam prilicno siguran da se sijecam profesorovih rijeci !!!

cr33p
27-04-2007, 22:09
u novinama i drugim medijma pise da je gravitacija 2 puta veca nego na zemlji,a mislim da je planet 5 puta veci od zemlje :)

Black Hawk Down
27-04-2007, 22:16
Hmm, gravitacija 2.2 puta veca od "nase", udaljen 20.5 sv. godina.
vuci cemo se po podu.. but we'll be there :D
sjetite se kako je bilo kada je goku iz dbz dosao na onaj mali planet sa gravitacijom 10x vecom nego na zemlji :D :rotfl: :rotfl: kkekekekekkekekke

2 puta veci je od zemlje
5
ja se sjećam da sam čuo na vjestima da je duplo veći, mozda sam ja krivo čuo ili se krivo sjećam


Ili su kao inače krivo rekli.

Bishop_45_(2)
27-04-2007, 22:16
u novinama i drugim medijma pise da je gravitacija 2 puta veca nego na zemlji,a mislim da je planet 5 puta veci od zemlje :)

lol, znam da zvuci jadno, ali ja ne vjerujem novinama ni televiziji, sada su jos gorinego u socijalizmu !!!

Uostalom to su nevazne sitnice, bez obzira na gravitaciju, ti ne mozes imati forosintezu pod tako slabim svjetlom; nema dostupne vode, taj ej planet samo jos jedna novinarska patka !!!

Aerial
27-04-2007, 22:30
PLANET JE 50% VEĆI OD ZEMLJE, zaboga, zapamtite to već jednom :D

MASA je 5 puta veća. Masa nije isto što i veličina, i ne mora proporcionalno rasti.

A sad, što se tiče ove rotacije... hmm.. čudno. Ali kladim se da bi Vin Diesel mogao trčati brže nego što ga svitanje sunca može dostići :)

Black Hawk Down
27-04-2007, 22:33
Bishop ovo je važno za astronomiju,to ne možeš znaijekati.
I pusti "novinare" na miru oni su jednostavno površni kreteni u potrazi za slavom.

Bishop_45_(2)
27-04-2007, 22:33
PLANET JE 50% VEĆI OD ZEMLJE, zaboga, zapamtite to već jednom :D

MASA je 5 puta veća. Masa nije isto što i veličina, i ne mora proporcionalno rasti.

A sad, što se tiče ove rotacije... hmm.. čudno. Ali kladim se da bi Vin Diesel mogao trčati brže nego što ga svitanje sunca može dostići :)


a, lol, sry, zaboravih, uostalom zar je to toliko vazno kada ce svi za 2 dana zaboraviti sve i nastaviti zivot...........

Black Hawk Down
27-04-2007, 22:39
PLANET JE 50% VEĆI OD ZEMLJE, zaboga, zapamtite to već jednom :D

MASA je 5 puta veća. Masa nije isto što i veličina, i ne mora proporcionalno rasti.

A sad, što se tiče ove rotacije... hmm.. čudno. Ali kladim se da bi Vin Diesel mogao trčati brže nego što ga svitanje sunca može dostići :)


Pod veličinom se misli opseg ili kilometar kvadratni.

Aerial
27-04-2007, 22:42
Pod veličinom se misli opseg ili kilometar kvadratni.

Opseg se računa u kubnim metrima, ne u kvadratnim :)

@ Bishop:

pa da, u biti ovo će biti fora tjedan dana, a onda vragu briga, ionako smo udaljeni toliko da ćemo svi pokrepavati dok se shvatimo kakav je planet :)

M4tth3w
27-04-2007, 22:52
opseg se racuna u metrima, povrsina u kvadratnim metrima, a obujam u kubnim metrima...

inace, planet je predaleko tako da mislim da bi se trebali orijentirat na otkrivanje blizih na kojima bi mozda bio moguc zivot

Aerial
27-04-2007, 23:07
opseg se racuna u metrima, povrsina u kvadratnim metrima, a obujam u kubnim metrima...
inace, planet je predaleko tako da mislim da bi se trebali orijentirat na otkrivanje blizih na kojima bi mozda bio moguc zivot

ajme lol, čini se da sam krivo skužio (opseg, obujam, whatever).... kasno je pa loše funkcioniram :)

A mislim da je to zapravo i najbliži takav sustav u kojem bi mogao biti "normalan" planet...

FearLess
28-04-2007, 09:28
ma nevjerujem da je najblizi sustav na kojem bi mogao biti zivot


jednu stvar ljudi nekontaju, nereba zivot samo ovisiti kiseoniku i ugljiku

ko zna kakva jedinjenja i kakvi hemijski elementi postoje na drugim planetama i sta je potrebno "drugim" oblicima zivota da prezive.



btw. ja sam oduvijek ucio da se planeta vrti oko svoje ose ne osi. Drugacije ipak malo pricamo 8)

Bishop_45_(2)
28-04-2007, 11:04
Bishop ovo je važno za astronomiju,to ne možeš znaijekati.


polako, ja sam samo prenio profesorove rijeci, nigdje nisam napisao nista sto nijece vaznost novog otkrica, samo sam spomenuo da seda ne ocekujete da se pocnu slati kakve expedicije, kada je Mars vishe nastanjiv od ovog planeta !!!



btw. ja sam oduvijek ucio da se planeta vrti oko svoje ose ne osi. Drugacije ipak malo pricamo 8)

vec sam lijepo objasnio da je ovaj planet prakticki zanjepljen za crvenog patuljka !!!, vjerovatno postoji nekakva rotacija, ali je ocito nezamjetna !!!

Wolfwrath
28-04-2007, 12:01
A šta mislite o ovom.Recimo,neki baja završio 8.razred i ošo na taj planet,tu je krenio u srednju.E tu počinje zajebancija.Šta mislite kolko će ispočetka trebati učiti fiziku da bi se mogao nastaviti normalno školovat.

Death By Sexy
28-04-2007, 12:22
A šta mislite o ovom.Recimo,neki baja završio 8.razred i ošo na taj planet,tu je krenio u srednju.E tu počinje zajebancija.Šta mislite kolko će ispočetka trebati učiti fiziku da bi se mogao nastaviti normalno školovat.

ma....o čem ti pričaš jeate? o čem trabunjaaaaaaš? Ti pišeš scenarij za komediju?? Mogo bi se taj baja žvalit za 100 kn pred cijelim razredom... jer kao što svi znamo to je veoma ludo

Simon the Dreamer
28-04-2007, 12:24
[quote="Wolf Burn":3dwu938d]A šta mislite o ovom.Recimo,neki baja završio 8.razred i ošo na taj planet,tu je krenio u srednju.E tu počinje zajebancija.Šta mislite kolko će ispočetka trebati učiti fiziku da bi se mogao nastaviti normalno školovat.

ma....o čem ti pričaš jeate? o čem trabunjaaaaaaš? Ti pišeš scenarij za komediju?? Mogo bi se taj baja žvalit za 100 kn pred cijelim razredom... jer kao što svi znamo to je veoma ludo[/quote:3dwu938d]
Hahaha, nemoj ga zezat, on je jebač!

Kladim se da je ta "prezgodna treba" u biti bio neki pas ili u boljem slučaju ovca.

DrunkyDuck
28-04-2007, 12:33
Lol. Osnovna pravila fizike se nece promijeniti, bez obzira na planet.

O velicini:

Usto, dodaje, "njezin je polumjer 1,5 puta veći od našeg planeta", što upućuje "ili na kamenit sastav (kao kod Zemlje) ili na površinu prekrivenu oceanima".
1.5 puta veci od Zemlje. Dakle, 50% veci. Zemlja i pol'.

Arbiter of Change
28-04-2007, 12:34
A šta mislite o ovom.Recimo,neki baja završio 8.razred i ošo na taj planet,tu je krenio u srednju.E tu počinje zajebancija.Šta mislite kolko će ispočetka trebati učiti fiziku da bi se mogao nastaviti normalno školovat.

Do tada bi to već bilo drugačije standardno znanje (ne o elementarnim pojmovima, već o specifikama za taj planet) koje bi novi učenici stjecali tokom svog školovanja; ne ide to preko noći.

Pomalo sam iznenađen vašim reakcijama. :?

DrunkyDuck
28-04-2007, 12:45
Pomalo sam iznenađen vašim reakcijama.
Mislim da je Vučko htio reci da bi se na drugom planetu trebala uciti neka druga fizika zbog njegovih karakteristika. Sto nije tocno, buduci da je su formule (ako se slozimo da su tocne) univerzalne. Jednostavno, g vise ne bi bila 9.81 nego 21.58. I opet bi iz toga bilo moguce izracunati kosi hitac na toj planeti, npr.

E, da, i cini mi se da nije govorio o stoljecima razvoja tehnologije (i znanja) nego je u pitanju dosta povrsno razmisljanje.

Specifikacije planeta bi bile za neke druge predmete (biologija, zemljopis, kemija).


Jos nesto: Not gonna happen.

Wolfwrath
30-04-2007, 13:06
E baš to Drunky.Nisam mislio samo na fiziku nego i na druge predmete.
Šta će ti znanje o kralježnjacima na tom planetu ako su totalno druge vrste i specifikacije.

A onoj stotki,držite to tamo gdje i spada. :naughty:

DrunkyDuck
30-04-2007, 16:05
Šta će ti znanje o kralježnjacima na tom planetu ako su totalno druge vrste i specifikacije.
To ne znaci da bi znanje o njima naglo postalo nebitno.

Wolfwrath
01-05-2007, 11:53
Pa ne bi.Ali bi palo u drugi plan.Ono,učenje 1 do 4 razred.Nadalje o domaćima.

Simon the Dreamer
01-05-2007, 13:05
Ali vjerojatno bi podjela vrsta bila slična i samo poznavanje zemaljskih bi bilo dobro za proučavanje i usporedivanje.

Wolfwrath
01-05-2007, 13:07
Uspoređivanje da.Ali podjela ne.U najboljem slučaju podjela bi bila slična,ne ista.Nemoj mi govorit ništ o podjeli,stara mi je biolog,predaje u gimnaziji.

Simon the Dreamer
01-05-2007, 13:10
Stara ti je biolog i sad si ti stručnjak... To me podsjeća na mog starog kojem je u osnovnoj u selu u Slavoniji matematiku predavao čovjek čija je jedina veza s matematikom bila njegova žena koja je završila srednju i isto predavala matematiku drugdje.

A i nisam reko iste nego slične, nemoj mi stavljat riječi u usta.

Wolfwrath
01-05-2007, 14:16
Krivo sam pročito.

I nekažem da sam stručnjak neg mi je stara natrpala glavu s tim podjelama.