PDA

Pogledaj cijelu verziju : Inteligencija i kako je ocijenjujete?



Arbiter of Change
24-04-2007, 10:40
Evo danas sam sudjelovao u recimo jednoj maloj raspravi poprilično nebitne tematike, ali koja me natjerala da se malo zapitam o ovom pitanju. Ovdje ne mislim direktno na IQ, samo da ne bude zabune. ;)

Kako vi ocjenjujete inteligenciju svojih bližnjih? Gledate li po nekim akademskim rezultatima, po nekom općem mišljenju ili na neki 3. način? Ja sam osobno neodlučan jer obje "metode" imaju svojih strana. Ali živcira li vas ponekad kad razgovarate s osobom, ne bih rekao upitne inteligencije, koja ignorira sve protuargumente i samo tjera svoje zadrto vjerovanje (ovdje ne mislim na vjeru tako da back off) pa makar ono bilo potpuno krivo? Događa li vam se da se jednostavno dosađujete u razgovoru, o temi koja vam je inače interesantna, zbog zamornih sudionika i njihovih predvidljivih odgovora? Mislite li da kvalitetnije školovanje potpomaže inteligenciju?

Neći više proširivati jer me zanima šta vi mislite o ovome i koje točke možete izvući.

Disclaimer: Molim bez flame-a i osobnih uvreda (znate na koje ljude mislim).
Lock ako tema već postoji.

medusa
24-04-2007, 11:13
mjerim inteligenciju onoliko koliko je osoba snalažljiva, školski uspjesi nemaju veze s inteligencijom, jer znam puno ljudi koji imaju super uspjehe u školi ali su glupi ko kurac, isto tako ima hrpa ljudi koji su u školi loši, a pokazuju zavidnu inteligenciju
to je vjerojatno jer se inteligencija dijeli u 2 kraka
socijalna: koliko je osoba snalažljiva i spretna u odnosu s drugim ljudima
znanstvena: koliko je osoba spretna u računaju raznih zadataka, učenju i sl.
koliko sam vidio, ove 2 grane nisu vezane, ali ponekad se može naići na osobe koje imaju obje vrste inteligencije na visokoj razini

Lord Ragnarok
24-04-2007, 14:08
gledam ih kak se ko snalazi u određenoj situaciji, bez obzira na njihovo znanje škol. gradiva

ima jedan učenik u školi koji je pao razred a izuzetno je inteligentan u vezi računala

McPingvin_v2.0
24-04-2007, 14:45
kombinacija svega.
frend s kojim sam prošlu godinu išao u 1. razred je bio podosta pametan, no bio je ponavljač. nije mu se dalo dolaziti na satove,štaš. isto je ponovio i te godine. sada je 3. put 1. razred.
-> glup je ko qrac.




enivej, ne sudim po školskim uspjesima, ali ovo je primjer idiota :)

Shadowhell
24-04-2007, 14:50
mjerim inteligenciju onoliko koliko je osoba snalažljiva, školski uspjesi nemaju veze s inteligencijom, jer znam puno ljudi koji imaju super uspjehe u školi ali su glupi ko *****, isto tako ima hrpa ljudi koji su u školi loši, a pokazuju zavidnu inteligenciju
to je vjerojatno jer se inteligencija dijeli u 2 kraka
socijalna: koliko je osoba snalažljiva i spretna u odnosu s drugim ljudima
znanstvena: koliko je osoba spretna u računaju raznih zadataka, učenju i sl.
koliko sam vidio, ove 2 grane nisu vezane, ali ponekad se može naići na osobe koje imaju obje vrste inteligencije na visokoj razini

Uglavnom se slažem s ovime.. s tim da mogu reći da poznajem osobe s visokom "znanstvenom" inteligencijom a da u razgovoru u nekim slučajima ispadnu zadnji idioti..

Mogao bi staviti i anketu "Smatrate li se inteligentnim?" :D

ivan
24-04-2007, 14:53
po meni je inteligencija snalažljivost u pojedinim situacijama. kratko i jasno :)

flander
24-04-2007, 14:57
po meni je inteligencija snalažljivost u pojedinim situacijama. kratko i jasno :)

baš tak,u nekim situacijama ispadnem idiot, a u nekima ne,sve ovisi kak se snađeš

Black Hawk Down
24-04-2007, 15:40
Zanimljiva tema.Prijatelji su mi glupi kao stupovi(ne svi),po intelegenciji i po svemu već što postoji jer je to retardirano što govore.Moj najdraži-bog je toliko moćan da je samog sebe stvorio iz ničega,možda će nekim ovo biti "dubokoumno"( :rotfl: ) ,ali u kontekstu je još i više :rotfl: .

Neven <R>
24-04-2007, 15:42
Po sposobnosti rješavanja problema u životu.

RIPtheREAPER
24-04-2007, 15:54
Ja mislim da inteligencija nije "stabilna", odnosno da se mijenja po potrebi i da ovisi o raspoloženju.
Ja npr. nekad bolje zaključujem a nekad lošije.

Dreamer Deceiver
24-04-2007, 15:58
mjerim inteligenciju onoliko koliko je osoba snalažljiva, školski uspjesi nemaju veze s inteligencijom, jer znam puno ljudi koji imaju super uspjehe u školi ali su glupi ko *****, isto tako ima hrpa ljudi koji su u školi loši, a pokazuju zavidnu inteligenciju
to je vjerojatno jer se inteligencija dijeli u 2 kraka
socijalna: koliko je osoba snalažljiva i spretna u odnosu s drugim ljudima
znanstvena: koliko je osoba spretna u računaju raznih zadataka, učenju i sl.
koliko sam vidio, ove 2 grane nisu vezane, ali ponekad se može naići na osobe koje imaju obje vrste inteligencije na visokoj razini

super si t onapisao jer i ja prema tome "gledam" ljude. Netko može imati super ocijene ali biti glup ko noć. Primjer jedan iz razreda. Prolazi sa četiri a kad je prepisivao s ispita, prepisao je i ime tog od kog je prepisivao. Dok jedan iz razreda prolazi s 3-4 ali je inteligentan i uvijke ce se dočekat na noge. Inteligentne su osobe koje mogu lako imanipulirat neke osobe ili im bacit "pijesak" u oči te koje se nedaju tako lako srušiti

Clutch
24-04-2007, 16:02
Ja mislim da inteligencija nije "stabilna", odnosno da se mijenja po potrebi i da ovisi o raspoloženju.
Ja npr. nekad bolje zaključujem a nekad lošije.

Slazem se ali opet ima ljudi koji su "glupi" slabije zakljucuju i "pametniji"odnosno lakše zakljucuju!

NITROS
24-04-2007, 18:25
Ovako da se razumijemo postoji mnogo vrsta inteligencije. Dvije najpoznatije su znanstvena i socijalna. Mozes ti biti neznam kakva neznalica ali da si inteligentan bar tako kaze znanost, al ako si inteligentan onda bi po meni ta osoba trebala uvidjeti da nest ne radi dobro i to popraviti, bar je to moje razmisljanje.

Nadalje definicija inteligencije je snalazenje u nepoznatim situacijama. Neke frendove smatram inteligentnima neke ne.

e i netko je gore spomenuo da je imao frenda sa izvrsnom kompjutorskom inteligencijom :))))))))))))))))))))))) ako netko ima veliko znanje o kompovima ne znaci da je inteligentan vec da je ucio. :)

Sgt. Bull
24-04-2007, 18:56
Po meni je za određivanje inteligencije presudan svaki oblik snalaženja od onih najobičnijih do neobičnih situacija,naravno važan mi je i iq ali to je tek mali faktor,jer prema njemu jedan od mojih frendova koji se ponaša kao retard(laže,izmišlja,glupira se) bio bi pravi genije...

Rocchiro
24-04-2007, 18:57
e ovo ti je bas dobra tema...cesto razmisljam o tome i nikak da dođem do nekog zakjlucka.inteligenciju definiram kao cjelokupni aranzman koji dobim nakon razgovora s nekom osobom.mozda bi se cak usudil inteligenciju poistovjetiti sa snalazljivoscu

Kostolomac
24-04-2007, 20:02
a, kako smo ono učili? inteligencija je sposobnost pojedinca da se snađe u određenim situacijama... tako nešto. ali vjerojatno znate da postoji više vrsta inteligencije. ono tipa sportska, umjetnička, matematička, ma što ja znam... tako da je inteligencija prilično relativan pojam.

hacker
24-04-2007, 20:31
Inteligencija je mentalna karakteristika koja se sastoji od sposobnosti za učenje iz iskustva, prilagodbe na nove situacije, razumijevanja i korištenja apstraktnih pojmova, i korištenja znanja za snalaženje u okolini.

Lord of Darkness
24-04-2007, 20:32
e ovo ti je bas dobra tema...cesto razmisljam o tome i nikak da dođem do nekog zakjlucka.inteligenciju definiram kao cjelokupni aranzman koji dobim nakon razgovora s nekom osobom.mozda bi se cak usudil inteligenciju poistovjetiti sa snalazljivoscu

Slažem se. Uvijek možeš prepoznati čovjeka inteligentan po njegovom načinu govora, povezivanja stvari u određenim situacijama i to se primjeti jako.

Aj mi sad recite ako mi ljudi govore da sam snalažljiv, a psihić da sam natprosječno inteligentan zašto mi ljudi govore da sam idiot i budala samo zato što imam drugačije mišljenje?
Koji će mi qurac onda sva ta snalažljivost i "natprosječna" inteligencij?

Matilda Mother
24-04-2007, 21:38
Koji će mi qurac onda sva ta snalažljivost i "natprosječna" inteligencij?

da te ljudi mogu ogovarat kako si zapravo umišljen...

bah, tako je i meni ispalo da sam natprosječno inteligentna, al sam svejedno prvi razred osnovne prošla s 4( dok su se sve ostale mame ponosile svojim odličnim đacima moja je stajala u kutu i sramila se:rotfl:)
al, je*iga, kad mi nije bilo jasno zašto ja moram učiti nešto što me ne zanima; i zašto nas na prirodi i društvu uče o pranju zuba il štogod i zašto sve treba učiti na pamet. i nikad mi nije bilo jasno zašto profe više vole štreberice koje sve uče na pamet od riječi do riječi, a ne ljude koji misle svojom glavom. džaba mi je bilo što sam tad znala sve glavne gradove država u svijetu... ne želim zvučat umišljeno al meni je to tada sve bilo debilno; zato ja nikad nisam dobro prolazila; kasnije sam morala tako učiti jer se inače ne bi mogla upisati u gimnaziju:(


snaći se u nekoj situaciji ili u novom, zaključiti nešto sam to se naziva inteligencijom; svatko može naštrebat knjige

Lord Jambrek
24-04-2007, 22:48
Kad se nalazite u školi u kojoj ima više od 1000 frizerki, jednostavno bi se i pandur osjećao pametnim. Tak da se osjećam inteligentnim kad sam u školi.

MindReader
25-04-2007, 19:19
za mene inteligencija nema veze sa školom (što su neki i rekli).. inteligencija je nečija "prosvjetljenost", sposobnost zaključivanja nekih stvari.. npr : zaključivanja iz raznoraznih grafova iz raznoraznih predmeta.. evo - klima-graf iz geografije.. neko će učit sve odrednice te klime napamet, al oni inteligentni će prokljuvit da mogu sve iščitat iz grafa..

moja stara je profka.. i nije jedna od onih koje obožavaju štrebere. ona neizmjerno cijeni kad neko razumije neko gradivo, voli radit s inteligentnom djecom.. ima ljudi koji su odlični đaci, al su mentalno prilično.. zakinuti... u socijalnom smislu

meni je definitivno lakše razgovarat s osobama iste inteligencije il inteligentnijima.. oni neinteligentniji najčešće prazno gledaju.. što ne volim :D

icecoldkilla
25-04-2007, 19:47
po meni je inteligencija snalažljivost u pojedinim situacijama. kratko i jasno :)

Simon the Dreamer
25-04-2007, 19:47
Ja sam isto ko mali znao sve glavne gradove i zastave. I još uvijek ih znam. Volim misliti da sam prilično inteligentan. Dobro, ako ćemo iskreno, volim misliti da sam najpametniji na cijelom svijetu, a da mi se svi trebaju klanjati. Ali cure uvijek samo kažu da sam idiot i odu. Vidjet će one...
Ali dosta o meni, pričajmo malo o vrtnim patuljcima. (ne, neznam zašto baš vrtnim patuljcima, htio sam zvučati pametno)

D.E.M.O.
26-04-2007, 07:59
inteligentna osoba je osoba koja ce me moci sjebat, prevarit...itd ^^ i onda uvjeriti da to nije nista.. tipa moja cura, prijatelji, mama, tata... 8)

Babitz
26-04-2007, 09:03
inteligencija nema veze sa znanjem. točka.

inteligencija je neka kvazi sposobnost snalaženja u težim situacijama i sposobnost učenja. dakle, čim se netko bolje snađe s manje resursa il brže riješi neki teži zadatak, time je inteligentniji.

FearLess
26-04-2007, 09:15
[quote="Lord of Darkness":1scqxzty]
Koji će mi qurac onda sva ta snalažljivost i "natprosječna" inteligencij?

da te ljudi mogu ogovarat kako si zapravo umišljen...

bah, tako je i meni ispalo da sam natprosječno inteligentna, al sam svejedno prvi razred osnovne prošla s 4( dok su se sve ostale mame ponosile svojim odličnim đacima moja je stajala u kutu i sramila se:rotfl:)
al, je*iga, kad mi nije bilo jasno zašto ja moram učiti nešto što me ne zanima; i zašto nas na prirodi i društvu uče o pranju zuba il štogod i zašto sve treba učiti na pamet. i nikad mi nije bilo jasno zašto profe više vole štreberice koje sve uče na pamet od riječi do riječi, a ne ljude koji misle svojom glavom. džaba mi je bilo što sam tad znala sve glavne gradove država u svijetu... ne želim zvučat umišljeno al meni je to tada sve bilo debilno; zato ja nikad nisam dobro prolazila; kasnije sam morala tako učiti jer se inače ne bi mogla upisati u gimnaziju:(


snaći se u nekoj situaciji ili u novom, zaključiti nešto sam to se naziva inteligencijom; svatko može naštrebat knjige[/quote:1scqxzty]


hehe ti to mene opisa

i ja nikad nisam ucio nego svojom glavom kontao i jos uvijek znam sve glavne gradove napamet :D

ali cudno je to kod profa sto vole ucenike koji strebaju sve napamet.


a da intelegencija je mogucnost prilagodjavanja raznim situacijama i pronalazenja rjesenja da se te situacije srede 8)

Matilda Mother
26-04-2007, 10:59
ma to su ti profe bile ljubomorne na nas... :D

The Plague
30-04-2007, 18:40
inteligentna osoba je osoba koja ce me moci sjebat, prevarit...itd ^^ i onda uvjeriti da to nije nista.. tipa moja cura, prijatelji, mama, tata... 8)

kao 1. slažem se, jer ja znam da sam ja takva osoba - volim varat i radit svakakve stvari ljudima iza ledja a da me ne otkriju => pretstavljam se kao druga osoba, nitko me u stvarnosti ne poznaje...

kao 2. inteligencija nema veze sa znanjem

=>ja nisam znanstveno inteligentan jer mi znanje nista ne pretstavlja (zivot je uzalud), za mnoge me nije briga=> jednostavno nekad kazem boli me kurac => bit cu kakav jesam => prijatelji me nazivaju čudakom=>mama želi da idem psihijatru=>kad im kazem da cu se ubit-starci se rasplaču jer su upoznali drugoga mene, a ja takav jesam stalno..mislim da sam inteligentan, i to jako, a to mogu i prepoznati kad sam u drustvu=> a u drustvu sam rijetko, rađe ću biti sam nego sa drustvom =>nemam ni neke velike socijalne inteligencije, osim kada glumim da imam, ali to nisam ja.. ljudi me doživljavaju kao sociopata, a ja mislim da to jesam...inteligentan sam na svoj nacin, i nitko na taj nacin nije od mene inteligentniji... ako inteligencija nije ono sto mislim da je, onda sam ja jednostavno sam sebi bolestan u mozak i volim to biti-takodjer sam vrlo suicidalan i nisam ciničan, dalje, mrzim štrebere i ljude koji vole svoj život.. rađe žeim biti nesretan kako bi i drugi ljudi bili nesretni-
npr. ja zelim da se vrijeme naoblaci pa da ljudi ne idu van (u prenesenom značenju: budu sretni)==>dakle zelim da budu nesretni, tojest nezelim da budu sretni ako sam ja nesretan, a prema tome mišljenju ispada da sam ja uvijek nesretan...

rijesio sam onaj mensa test za hrvatsku sad prije 10 minuta na netu i imam prema tome neslužbeni IQ: 162 Mislim da je to dovoljno visoko=> i nemam pojma kako se moze prema tome testu ustvrditi da je covjek socijalno inteligentan ili mozda znanstveno...

ne pijem alkohol, ne pusim ne drogiram se, imam 16 godina (čitaj: Ne VoLiM CiNike [ako planirate komentirat ovaj post])
ne izlazim van, i ne planiram poćeti, jer je to samo hrpa glumatanja.... .( drugi mi kazu: doci ce i tvoje vrijeme da pocnes, a ja si mislim, kakva su to sranj*... :) i dobro mi jer sam onakav kakav jesam,... inteligentan za sebe
volim filmove tipa Donnie Darko ..., sada na svoj inteligentni nacin prezivljavam skolu samo da ju prezivim (makar mi ni ocjene nisu tolko lose), a za buducnost kazem da cu se ubit...(vidjet cu jos koji se biti tocan, tj. glavni razlog toga)
u svezi ocjena u skoli, kad me starci pitaju za ocjene ja ih jednostavno ignoriram..
ne zelim se ubiti, a i to je tesko kad pomislim na svoju obitelj.. ali zelim ne postojati, tojest umrijeti...recimo: jedva cekam 21.12.2012. da vidim sto ce se dogoditi..jednostavo sam takav

za kraj: mislim da inteligencija postoji samo jedna, ali je pogresno definirana (ako nije pogresno definirana, onda ja nisam inteligentan, nego "nesto" drugo, moze se tako reći), ili ima puno vise podvrsta inteligencije

NiX4tHeG@M3R
30-04-2007, 19:39
Moj brat je Einstein , prolazi 5.0 u MIOC-u ali nesnalažljiv glup ko qurac u stvarnom životu , jebeš tu školu ak si nemreš šupak obrisat!

W3DR4N
30-04-2007, 20:05
Hrpa dreka

Fućkaš ti pamet i inteligenciju osobe koja napiše ovakve gluposti i još stoji iza njih.

Neven <R>
30-04-2007, 20:10
Nekima se dogode takve faze u životu -teenage angst.

m777
30-04-2007, 21:19
Osim "znanstvene" i socijalne inteligencije, postoje i mnoge druge, kao npr. kreativna i duhovna (Tony Buzan specificira 10 vrsta inteligencije)... Sve su podjednako važne i vjerujem da svaki čovjek ima visoko razvijenu barem jednu vrstu...

Naš školski sustav ne cijeni previše inteligenciju, bilo koje vrste. Više cijeni naporan rad i marljivost. Ja sam u prvom razredu srednje učio samo pred ispite, to mi je bilo dovoljno jer imam dobro i prilagodljivo pamćenje. U drugom razredu više niti ne prepisujem gradivo na satu (nisam ponosan na ovo, jednostavno si ne mogu pomoći), a odlične ocijene zarađujem manipuliranjem profesora na temelju ugleda koji sam stekao također odličnim ocjenama u prvom razredu. To je dokaz da socijalna inteligencija može biti izrazito korisna čak i u školi...

Od svojih prijatelja bih samo jednog nazvao inteligentnijim jer je sposoban (tj. sposobna) vidjeti stvari s različitog gledišta nego drugi ljudi. Ostalima je prelako manipulirati da bi ih se moglo nazvati nadprosječno inteligentnima...
Ujedno imam i inteligentnu obitelj (objektivno gledajući). Vater mi, npr., ima jako razvijenu "znanstvenu" inteligenciju i (nevezano za temu, ali vezano za ovu vrstu inteligencije) vrlo široko opće znanje...

The Plague
30-04-2007, 21:26
De pusti me jebote viš' da serem.Puštam te da sereš po ovom forumu.

Svi su ljudi stvoreni samo za sebe i ne mogu razumiti nikog drugog osim sebe, zato ja ni ne očekujem od vas da vi mene shvatite. A to niti ne želim. U onom postu sam napisao samo svoje mišljenje. Nemaš tiSpravo MeniSreći da je to hrpa sranja, jer za mene sigurno nije. Moš se jebat, blago rečeno...

vidimo se...NE!

IONAK JE FORUM GLUP KO KUR.AC

:fof: :fof:

eto ti sad, zabij si to u šupak :twisted: dok polako brišeš ovaj post i ideš u admin section...

Kron
30-04-2007, 21:27
ja imam malo iznad prosiječnu inteligenciju (mjerio 8) )
al sam glup. al stvarno. ono svaki dan, kad nesto neko prica ja nekuzim nista i ne mogu sve pohvatat. bokte, ko da gledas Kelly Bundy, isto. sve mi treba 2 put obijasnit. Tata mi kaže da sam asfalt.

W3DR4N
30-04-2007, 21:53
Plague, savjetujem ti da ne gubiš vrijeme, mene ne možeš razljutiti.

Pilip
30-04-2007, 21:54
De pusti me jebote viš' da serem.Puštam te da sereš po ovom forumu.

Svi su ljudi stvoreni samo za sebe i ne mogu razumiti nikog drugog osim sebe, zato ja ni ne očekujem od vas da vi mene shvatite. A to niti ne želim. U onom postu sam napisao samo svoje mišljenje. Nemaš tiSpravo MeniSreći da je to hrpa sranja, jer za mene sigurno nije. Moš se jebat, blago rečeno...

vidimo se...NE!

IONAK JE FORUM GLUP KO KUR.AC

:fof: :fof:

eto ti sad, zabij si to u šupak :twisted: dok polako brišeš ovaj post i ideš u admin section...

Ovakvim pametnih i kreativno obradenim postom nebi mogao razljutit niti klinca od 13 godina.

McPingvin_v2.0
01-05-2007, 01:56
bar nije napisao "meni" velikim slovom.


i bar nije glup ko noć.

Xenon Demon
16-05-2007, 19:52
Meni inteligencija nije uopče važna ,jer ma koliko god čovjek može biti pametan on sve jedno može bit govno...Najviše cijenim odanost i čast!

Paran0a
16-05-2007, 19:55
Meni inteligencija nije uopče važna ,jer ma koliko god čovjek može biti pametan on sve jedno može bit govno...Najviše cijenim odanost i čast!
pamet i inteligencija nije isto.. :rotfl:

Fenrir
16-05-2007, 20:01
Meni inteligencija nije uopče važna ,jer ma koliko god čovjek može biti pametan on sve jedno može bit govno...Najviše cijenim odanost i čast!

Odlika budala je da su odane, ja više cijenim da mi je odan jedan inteligentan čovjek, nego 10 neinteligentnih, čast je najpohvalnija od svih vrlina i užasno ju cijenim, al jebeš budale..

Xenon Demon
16-05-2007, 20:07
Da vas razuvjerim samo ču napisat:"I HITLER JE BIO INTELIGENTAN ČOVIJEK".
Ili možda :

Zar i ti sine Brute!

McPingvin_v2.0
16-05-2007, 20:26
e, nemoj spominjat hitlera jer će biti locka čim počnem vadit argumente o njegovoj inteligenciji i ludosti.

Fenrir
16-05-2007, 20:29
Da vas razuvjerim samo ču napisat:"I HITLER JE BIO INTELIGENTAN ČOVIJEK".
Ili možda :
[quote="Julije Cezar":1sh7mbst]Zar i ti sine Brute![/quote:1sh7mbst]

I to bi nekog trebalo razuvjeriti...KAKO....ZAŠTO?!?

dugi
16-05-2007, 20:50
Poznata je stvar da fakultete zavrsavaju uporni( nisam bio dovoljno uporan).Zato za mene je broj jedan upornost u bilo cemu.Inteligentan covjek bez upornosti i zivotne hrabrosti nece puno postici.Znaci treba biti uporan,hrabar,inteligentan + ako dobro izgledas i sva ce ti vrata biti otvorena.Znam dosta poduzetnika koji kada progovore ,pomislis pa koja si ti sirovina.Inteligencija za snalazenje mu je visoka ali neko opce znanje jako malo.Ali ima hrabrosti napraviti ono sto netko sa malim mudima i diplomom koja je kao dokaz neke inteligencije nema.Sve je relativno tako i inteligencija.Ono sto je nekome inteligentno drugome je glupo.

Xenon Demon
16-05-2007, 20:53
I ako me bio crnijo slažem se s dugim ali mislim da takav čovijek bez časti i odanosti če priječ preko tebe samo da dođe do uspijeha...takve ne poštujem!!

dugi
16-05-2007, 20:59
I ako me bio crnijo slažem se s dugim ali mislim da takav čovijek bez časti i odanosti če priječ preko tebe samo da dođe do uspijeha...takve ne poštujem!!


To ti se zove svijet odraslih,nema ti tu mjesta za romantizam,samo goli opstanak.Malo je danas iskrenosti isve se radi u rukavicama a tko to shvati na vrijeme tim bolje po njega.

Xenon Demon
16-05-2007, 21:02
Da osjetio sam ga jako okrutno na svojoj koži stoga svima poručujem ne tražite frendove po inteligenciji nego po lojalnosti!

Helena
16-05-2007, 21:29
Tikvić, umjesto da se baviš ovakvim temama (koje su očito previše za tebe) prihvati se radije pravopisa... :roll:

Slayer
16-05-2007, 22:58
Naš školski sustav ne cijeni previše inteligenciju, bilo koje vrste. Više cijeni naporan rad i marljivost.

nažalost istina, i to je loše, ali prije je bilo drugaćije;
jedino vjeronauk... "duhovna inteligencija" nešto o tome nam je profesor pričao

Joco
17-05-2007, 04:00
Tikvić, umjesto da se baviš ovakvim temama (koje su očito previše za tebe) prihvati se radije pravopisa... :roll:

totalno nepotreban komentar,ti znas sta je za njega previse?

McPingvin_v2.0
17-05-2007, 07:09
Helene zna znanje.

Simon the Dreamer
17-05-2007, 08:35
Ja se slažem da Tikvić nije niti skužio temu, niti skužio način ponašanja na forumu, niti skužio kad mu je učiteljica objašnjavala gramatiku u 3em razredu.
Mislim da se Tikvić treba sčilati, i možda još eventualno objasniti kakve veze ima citat Julija Cezara prije njegove smrti sa raspravom o inteligenciji.
Također, u slučaju da nisi shvatio, Tix, s pitanjem "Kako OCIJENJUJETE inteligenciju", autor je htio pitati "Šta smatrate inteligencijom" i "Šta je za vas visoka/niska inteligencija"
Glagoli Ocijeniti i Cijeniti NISU ISTO, iako bi to mogli biti po tvojoj gramatici.

@Helena - You Go Girl!

K4ciga
17-05-2007, 09:04
ma tikvić je naša maskota :D

Xenon Demon
17-05-2007, 11:13
Evo vi ste inteligentni pa vas sve jedno ne cijenim ....
Inteligencija je po meni ono nešto šta vas spriječava da ne kažete glupost!
A toga nam svima očito fali...
e i ako mislite da ne razumim forum (vjerojatno) pošaljite mi u pp poruku te mi to objasnite....

Burek_fr0m_SPACE
17-05-2007, 11:24
Inteligencija je po meni ono nešto šta vas spriječava da ne kažete glupost!
Ne daj se ti smetat', Tikvić...

LD
17-05-2007, 14:07
Da osjetio sam ga jako okrutno na svojoj koži stoga svima poručujem ne tražite frendove po inteligenciji nego po lojalnosti!

Dobra. Inteligentan je snalažljiv covjek, a to sto oni vecinom imaju veliko znanje je stvar shvacanja biti samoga ucenja o cemu mi se neda pricat. Sa druge strane je lijenost, a djecji receno to je glupost.

NoNCoNFoRMiST
17-05-2007, 15:33
Da osjetio sam ga jako

lol

Simon the Dreamer
17-05-2007, 20:41
Da osjetio sam ga jako

lol

Ovo ide u moj sig...

K4ciga
17-05-2007, 20:57
haha također xD

Arbiter of Change
17-05-2007, 21:12
A u što se ovo razvi... ali zna je provaliti, to moram priznati. :D

Xenon Demon
18-05-2007, 13:50
Pa dobro...imam prijatelja koji ide trgovačku kojemu je ocjena jednaka brcini mog procesora procesora....u GHz ,ali toliko je snalažljiv i ostalo da ga nisam nikad odredio kao nekog nižeg (psihički) od mene!
PS:Za one koje misle kako sam provalio opet glupost mislio sam o tome kako ocjene se kreču od 1 do 5 a on bi imao 2.4

Ogg The Dogg
19-05-2007, 02:08
nisam čito temu, možda vam je ovo već neko reko ali neki fuckin psihlogog je tvrdio da postoji više vrsta inteligencije: matematičk, logička, govorna i sl. tako da ljudi ne mogu bit nadareni za sve. i zato iz pukog razgovora ne možete odredit ko je inteligentan a ko nije.
a što se tiče pameti i učenja:
jedna ženska odg. povijest. i profesor ju pita ko je vlado od neke do neke godine. ova nema pojma. i sad prof ju pita: ko je bio taj i taj( ovaj lik što je odg. na prvo pitanje.) ona kaže on jevlado tom i tom državom o d te do te godine i kaže ISTE GODINE koje ju je ovaj pito prije manje od 3 min. ja sam se kočio od smijeha kad sam to čuo!