PDA

Pogledaj cijelu verziju : Imam prijedlog za nove igre...



Outmind
09-02-2006, 19:15
Evo ja sam malo razmišljao i dosjetio se ideja za 3 igre. Prokomentirajte ih i dodajte svoje, što originalnije ideje. Pa krenimo redom:

Call of duty 3

Sadržaj je svima dobro poznat, ali fora je u sljedećem: Kao što su bile 3 kampanje, za amere engleze i ruse, bile bi druge 3 kampanje: Za njemce, talijane, i japance. Ne mislim sa time propagirat njihove svjetonazore i ideologije iz tog vremena, ali bilo bi fora da sudjelujemo u bitkama gdje su i oni napredovali. Naravno na kraju bi svakom bilo jasno da su izgubili, ali bilo bi to malo drugačije iskustvo. Naravno takva igra nikad neće zaživjeti. Gdje si vidio da se u nekoj igri masovno ubijaju američki vojnici, a ti si na suprotnoj strani.

Druga igra nema naziv. Bio bi to rpg čija bi fora bila u tome da igrač ima izbor biti: kostur, zombi, vukodlak, duh, orc, ili goblin... Stvarali bi družine i haračili okolo protiv sila dobra...

Treća igra bi bila tycoon. Njezina glavna odlika bi bila da nije sra*e kao 90% ostalih tajkuna. A stvar bi bila banalna: vodiš svoj vlastiti supermarket! Određuješ cijene proizvoda, broj kolica i koliko vrsta švicarskog sira ljudi imaju na raspolaganju...

Dobro ovo zadnje možda i nije toliko fora, ali mislim da ova prva dva možda zaslužuju vašu pozornost.

'L$d'
09-02-2006, 19:17
Call of duty 3

Sadržaj je svima dobro poznat, ali fora je u sljedećem: Kao što su bile 3 kampanje, za amere engleze i ruse, bile bi druge 3 kampanje: Za njemce, talijane, i japance. Ne mislim sa time propagirat njihove svjetonazore i ideologije iz tog vremena, ali bilo bi fora da sudjelujemo u bitkama gdje su i oni napredovali. Naravno na kraju bi svakom bilo jasno da su izgubili, ali bilo bi to malo drugačije iskustvo. Naravno takva igra nikad neće zaživjeti. Gdje si vidio da se u nekoj igri masovno ubijaju američki vojnici, a ti si na suprotnoj strani.


Ovo je dobra ideja , o tome sam i ja razmisljao :thumbs2:

Awspuh
09-02-2006, 20:07
Meni se sviđa ovo za CoD3. Bilo bi zakon igrati kao njemački vojnik na Omaha beachu.MG42 i peri mile :D



Naravno takva igra nikad neće zaživjeti. Gdje si vidio da se u nekoj igri masovno ubijaju američki vojnici, a ti si na suprotnoj strani.



W:ET,Battlefield serijal,CoD ( multi )... doduše,to su sve multiplayer igre ali ipak..mrtav amer je mrtav amer :D

Prince-Artas
09-02-2006, 20:16
igraj Flashpoint red hammer i redaj amere

DeusEx
09-02-2006, 20:43
Ideja za call of duty 3 ti je dobra to bi i ja htio ali to se vjerovatno nece nikad dogodit :(

RETROVIRUS
10-02-2006, 17:29
:D mislim da općenito igre u kojim ameri dobe po piksi nemogu zaživit ili postat mega popularne ,to je malo bezveze ali ipak kruta stvarnost--ideje nisu loše :bravo: Out.....

jeretik
10-02-2006, 17:43
Ja samo zelim sto vise igara u kojima mozes komadat ljude, neovisno o zanru

Opucas nekom u stomak, iscure mu crijeva. Opalis mu u glavu, komadici lobanje pomijesani s mozgom se razlijepe od zid. A najvise od svega bih volio vidit takvu WW2 pucacinu. I da igram u ulozi partizana :D (izaberes lika Ljubisu Samardzica, a ono u karakteristikama pise da je brz, okretan, itd. A Bata Zivojinovic bi znao s avionima i teskim oruzjem :rotfl: )

v4MP1r3
10-02-2006, 18:40
samod a nesto pitam, kako to ti mislis ostvariti?
mislim zar ces prodati licencu il sto?

znas da niko ovdje ne moze napraviti nesto takvo...a ni sjenu takvome... nisu svi profici u tome ;;PP

al sve u svemu, dobre ideje

MS.
10-02-2006, 19:09
Svaka igra u kojoj mozes klati amere je The Igra, dobra ideja za RPG :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou: Amere

v4MP1r3
10-02-2006, 20:12
samo da kazem da ti je pretjerano smajlica "protuzakonito" na forumu, dakle MAX 5, tj 3 ista...

a i da, volim onu igru di mlatish busha, lol, to je dobro...

Aragorn
10-02-2006, 23:08
pa fanatici jedni vec je najavljena CoD 3

Daniel666
10-02-2006, 23:19
Japanac sam mogao biti u MOH:PA a ako netko hoće biti njemac ima German mod za Cod2. A talijan, e to bogati ne bih volio biti.

goGAMERo
11-02-2006, 10:01
pa fanatici jedni vec je najavljena CoD 3



LOL gdje si to čuo majketi, a ja nisam, ali svakako vrlo dobra ideja!

--HS--
11-02-2006, 16:11
activsion ti je to obajvio cim je izasao cod 2..

miro u sutonu tihom
11-02-2006, 18:18
Kao i HL 3,je najavljen prije nego što je izašla dvojka :rotfl:
Nego,sa COD 3 bi bilo fora,ali sa najjacom vojskom toga doba...

Ps1ho
11-02-2006, 21:54
Zamislite ovo...
igra iz 1. lica..
kilometarska plaža...
Rat za Troju ili neka druga povijesna bitka...
10k vojnika na svakoj strani...
Svaki lik drugačije izgleda...
Svaki lik ima svoju osobnost...
A vi igrate u ulozi jednoga...

Ps1ho
11-02-2006, 21:58
Igra tematike WW2...
Igrate u ulozi jednog vojnika a kad vas ubiju u ulozi drugog...
A ako preživite s jednim dobijate odličja...
Tako bi vidjeli wwII iz perspektive cijelih pukovnija i divizija...

'L$d'
11-02-2006, 22:12
Igra tematike WW2...
Igrate u ulozi jednog vojnika a kad vas ubiju u ulozi drugog...
A ako preživite s jednim dobijate odličja...
Tako bi vidjeli wwII iz perspektive cijelih pukovnija i divizija...

http://www.gamer.hr/phpBB/images/smiles/icon_hm.gif

Snake The Best
11-02-2006, 23:33
O takvim stvarima za sad samo sanjamo :( :(

goGAMERo
12-02-2006, 08:50
Activision je stvarno najavio CoD 3! ima na http://www.ga.com.ba


Lunatic777- luda ideja!

MarkaN
12-02-2006, 16:19
Ideja za call of duty 3 ti je dobra to bi i ja htio ali to se vjerovatno nece nikad dogodit :(

misliš? Pa ništa drugo ni nemaju za napravit, a da ispadne dobro :)

Lvx Demos
14-02-2006, 02:13
Druga igra nema naziv. Bio bi to rpg čija bi fora bila u tome da igrač ima izbor biti: kostur, zombi, vukodlak, duh, orc, ili goblin... Stvarali bi družine i haračili okolo protiv sila dobra...

Super ideja.
A koji bi bio cilj igre? Što igrača pokreće da igra, što želi postići? Koji mu je quest?

Snake The Best
14-02-2006, 11:26
Pretvori zemlju u pakao na zemlji

Schrafciger
14-02-2006, 11:31
Preokrenuti tjek rata, potuci Amere i Ruse ko u Enterpriseu i onda se fajtati po Cikaskim ulicama sa mafiom i odbjeglim SS-ovcima. :D

Ps1ho
15-02-2006, 14:06
Svemirska avantura/rpg/fps...
>250 planeta...
Svaki planet velik oko 10k km2...
Svaki planet ima oko >20 gradova...
krećete od ničega...
obavljate savkakve posliće i za good i za bad guys...
kupujete svoj vlastiti brod...
možete ga koristiti za transport, trgovanje, napadanje...
jednostavno surovo preživljavanje u svemiru...

Što mislite?

Bad Boy
15-02-2006, 14:29
Ovo sa CoD 2 je dobra ideja,ali to je nemoguće.

Bad Boy
15-02-2006, 14:37
Mislim da bi igra bila predosadna,sam početak bi bio dosadan ako nemaš ništa.

Svatko ima svoje mišljenje!!!

W3DR4N
15-02-2006, 17:35
Svemirska avantura/rpg/fps...
>250 planeta...
Svaki planet velik oko 10k km2...
Svaki planet ima oko >20 gradova...
krećete od ničega...
obavljate savkakve posliće i za good i za bad guys...
kupujete svoj vlastiti brod...
možete ga koristiti za transport, trgovanje, napadanje...
jednostavno surovo preživljavanje u svemiru...

Što mislite?

Već postoji

Elite :)

raven5
15-02-2006, 17:42
I Freelancer.

Schrafciger
15-02-2006, 20:33
Da neko napravi Elite u Firefly svijetu....

Ps1ho
15-02-2006, 22:34
Ma znam za elite i freelancer ali nekako mi te ige nemaju ''veličinu''.
Ja sam mislio na nešto poput Star Trek online sam bez Star Trek svijeta.
Btw, Bethesda radi na star trek online.

CTDP_Marko
15-02-2006, 22:35
Ma znam za elite i freelancer ali nekako mi te ige nemaju ''veličinu''.
Ja sam mislio na nešto poput Star Trek online sam bez Star Trek svijeta.
Btw, Bethesda radi na star trek online.

Jel koristi Oblivionov engine? Zbog čega su promijenili developera?

Ps1ho
15-02-2006, 22:40
Pa neznam, ali tako sam čou da je Bethesda preuzela Star Trek online, možda nije istina...neznam... :|

Outmind
15-02-2006, 22:55
Malo sam razradio ideju za rpg, pa mi recite što mislite o tome. Doduše nemam nikakvu priču ali smislio sam par fora stvri za likove. Igrajući mnogo različitih rpga uvijek sam se pitao kako je to biti na strani zla, ne u smislu imati zlu družinu pa je 90% igre potpuno isto kao i za good guys, nego biti na strani onih beštija koje si uvijek u takvim igrama tamanio.

Recimo bilo bi fora biti goblin shaman, ili zombie koji level upom dobiva otrovne napade, drainove i postepeno se pretvara iz šepajuće mase u agilni stroj za ubijanje. Ili kostur, tek izašao iz groba, napredovanjem bi postao potpuno oklopljen death knight na konju kosturu.

Ako ne takvo nešto, ne bi bilo loše biti goblin sapper ili gnoll fighter... Samo da nisu vječito humans, elves, dwarves i njihove beskrajne varijacije...

CTDP_Marko
15-02-2006, 22:57
Malo sam razradio ideju za rpg, pa mi recite što mislite o tome. Doduše nemam nikakvu priču ali smislio sam par fora stvri za likove. Igrajući mnogo različitih rpga uvijek sam se pitao kako je to biti na strani zla, ne u smislu imati zlu družinu pa je 90% igre potpuno isto kao i za good guys, nego biti na strani onih beštija koje si uvijek u takvim igrama tamanio.

Recimo bilo bi fora biti goblin shaman, ili zombie koji level upom dobiva otrovne napade, drainove i postepeno se pretvara iz šepajuće mase u agilni stroj za ubijanje. Ili kostur, tek izašao iz groba, napredovanjem bi postao potpuno oklopljen death knight na konju kosturu.

Ako ne takvo nešto, ne bi bilo loše biti goblin sapper ili gnoll fighter... Samo da nisu vječito humans, elves, dwarves i njihove beskrajne varijacije...

Pa ima ti Stubbs za igranje s zombijima.

Outmind
15-02-2006, 23:00
Ali stubbs je parodija i nije rpg...

CTDP_Marko
15-02-2006, 23:03
Ali stubbs je parodija i nije rpg...
Ah da tako mi i treba kad polovično gledam post. Nego kakav je Stubbs?

mravojed
15-02-2006, 23:15
outmind ovo ti je dobra ideja stvarno,za evil rpg hehe,valjda će netko jednom napravit nešto takvo,nadam se.

-Jojo-
19-02-2006, 20:39
pa fanatici jedni vec je najavljena CoD 3

Kako ,gdje ,kada ,zasto , di?????

Lvx Demos
19-02-2006, 22:25
Ali stubbs je parodija i nije rpg...

Užasno je teško, zapravo skoro nemoguće, napraviti dobru priču ili setting u igrama gdje se glumi negativca a da nije parodija. Čak i jedan ozbiljni Dungeon Keeper ima onog prebolesnog naratora koji sam samcat drži vodu igri. Ili slično, Evil Genius ima cartoon like grafiku i humoristični setting.

A za ovaj tvoj rpg, odmah mi na pamet pada priča o mladcu orku kojem su ljudi pobili familiju i frendove pa kreće postati ultimativni evil overlord sa ciljem osvajanja svijeta. Ali njegov plan uvijek omeću nesposobni guardovi, heroji koji uvijek pronalaze self destruction sistem, sinovi koji žele preuzeti vlast i sl. Npr. trenira minione da NE idu istražiti sumnjive šumove u grmlju ili mora odabrati uniforme za svoje minione koja NE pokriva lice tako da se skuži heroj koji pokušava ući u tvoj kompleks preobučen.

Uglavnom, glavni lik mora ispravljati greške svojih nesposobnih miniona na jedan humorističan i satiričan način...

P.S. jednom sam naletio na neki popis 100 stvari koje bi/nebi netko učinio da je evil overlord. Šteta što se ne sjećam više gdje je to, to bi se moglo jebeno iskoristiti.

Snake
19-02-2006, 23:07
eh ja sam još u osnovnoj smišljo igre i piso prohode za njih, sve likove i sve nivoe, sva oružja i mape, objektive i sve da bi mi još i danas pale na pamet ideje za neke igre, samo što više ne pišem prohode za igre i takvo što (iako bi bilo dobro da se recimo jedan izdavač dočepa te priče i scenarija) već pišem nekakve knjige jer to netko može i čitat a od scenarija za igre nema nikom ništ.
Tako da bez uvrede, ali smatram da mogu puno bolje smislit neku radnju za Call of duty 3. neda mi se sad pisati, ali ako želite čut...

Ps1ho
19-02-2006, 23:14
Mene zanima, ozbiljno.

Lvx Demos
19-02-2006, 23:25
Hajde, hajde ne srami se... :wink:

Snake
19-02-2006, 23:40
Mene zanima, ozbiljno.

evo primjer, kampanja 1: random sam ovo puko - oslobađanje pariza od njemaca već negdje pri kraju 2. svj. rata

(btw. nisam toliko informiran s povijesnim činjenicama pa sorry ako neđe griješim)

Pariz - podijeljen na tri velike lokacije - mape, mogućnost igranja sa šest likova (nešto kao komandos) naravno fps iz prvog lica, s tim da možete izabrat stealth i otvoreni pristup, može se birat i noć/dan, uostalom kako vam odgovara. Od likova imamo jednog Rifle mana, tj. gunnera ili slično, jednog snajperistu, liječnika, izviđača (slično kao thief u commandosu samo što bi ovaj izviđao situaciju i onda se vraćao u sjedište, bunker ili neki rov da izvijesti šta je vidio), onda možda jednog Captaina za otvorenu borbu, i po mogućnosti vozača kamiona, tenka ili što već... onda snajperista stavimo na jednu poziciju gdje on može promatrat kretanje jednog njemačkog vojnika na straži, koji ponekad ode i pišat. Pa onda sa izviđačem otvoriš neku kapiju, usput postaviš koju minu pokraj stražarskih kućica, s tim da te ne vide... vratiš se na hiding place, sa snajperistom još jednom promotriš situaciju, onda sa gunnerom zasjedneš za obližnji mašin gan koji si prije toga ukrao mladom njemcu. To bi onda bio prvi dio akcije. Bila bi onda mogućnost da se prebaciš samo na jedan lik, staviš pod ai kontrolu ostale, npr. izabereš Captaina i stisneš šprint preko promatrane zone, i dereš njemce koji izlaze iz rovova, one man action, tad se pali i ai, dere snajper, ona dvojica izlaze i aktiviraju se mine, buum, pobiješ otpor, zoveš lječnika, nađeš hiding place, switch na vozača koji sad ima otvoren put do obližnjeg kamiona dok ga štite gunner, snajperist i Captain, u kamion utovarite i izviđača, a onda se provezete do ograde jednog zatvora (recimo da je objektiv spasit zarobljenike iz zatvora kako bi na sljedećoj mapi imali otvoren fajt sa švabama, inače možete tamo otić i ranije nije linearno, ali ćete biti nadjačani brojčano, tako da...prvo ide ovaj zadatak). Dovedete Captaina do kamiona, pokupite Panzerfaust i raznesete ogradu... Onda očistite područje i stavite gunnera za mašin gun da pazi leđa. Ono što sad slijedi je brza akcija košenja švaba kroz zatvor. Kad oslobodite svoje drugove, naravno, švabe dolaze i pružaju otpor. Kad vide da im je to uzaludno, šalju avione za zračni napad, a vama preostaje da se što brže potrpate u kamione, motore ili što već te da se odvozite do sljedeće mape, ili do skloništa.

Možda je ovo više strategija, ali mislim da bi call of dutyju dobro došao i taj dašak, a ne samo da linearno prelazimo nivoe, s tim da čak (ČAK) imamo izbor igrati više nivoa jer su 3 kampanje - govorim o COD2.

Ok, zamislite jednu veliku mapu, mostove, polja, grad, zrakoplovne luke... i sve to nekako povezano pričom o oslobođenju jednog grada, u jednoj kampanji... Call of duty-u treba priča, makar bila ona i nestvarna, a mislim da bi se ovako što moglo realizirati

Snake
19-02-2006, 23:44
Mogu smislit i bolje i više, samo da sjednem i razmislim, a sad gubim vrijeme na netu ovako (56k sam) pišući i smišljajući.
I ne samo za COD3, već za puno puno igara jer imam dosta bujnu maštu.

CTDP_Marko
19-02-2006, 23:48
I ovo je odlično. :pray:

W3DR4N
20-02-2006, 00:07
Evo nešto kratko, da izbacim koju ideju...

Kako sam ipak odrastao na filmovima, i to mi je primarni izvor zabave u životu, često se dogodi da su mi oni inspiracija za ovakve stvari. Igre, koliko god imao godina staža u njima, nikad neće zamjeniti film u meni. To ne znači da s igrama nisam upoznat. Godine i godine uzele su svoj danak i zapisale i tu vrstu zabave u moje sjećanje. Povezivanje film u igru i obratno često izrodi lošim proizvodom, no jer to zbilja nužno. Ima i kvalitetnih, promišljenih načina da se to suzbije. Predstavljam jednu svoju ideju, ispričanu uz pomoć jednog od omilenih filmova, koji je zapravo i poslužio za inspiraciju.

Jean Reno je Leon, profesionalac koji u životu nema što izgubiti. Kad je s osamnaest godina ubio oca svoje djevojke, bio je prisiljen otići iz rodne Francuske. Otišao je u slobodnu zemlju, u Ameriku. Bez posla i mjesta za spavanje, Leon je izgubljen. Jedino što mu je preostalo od stare domovine je slomljeno srce. Leon upoznaje Tonyja, sitnog kriminalca, talijana srednjih godina , popunjenog, oblog lica i prosjeđene kose. Tony ga prihvaća, daje mu hranu i mjesto za život. Leon postaje «čistač», čistač svijeta od ljudskog šljama. Dvadesetak godina kasnije, spletom slučaja, Leon upoznaje Matildu, dvanaestogodišnju djevojčicu kojoj je korumpirani policajac Stansfield zbog droge pobio obitelj. Iako Matilda nije osobito voljela obitelj, voljela je svog mlađeg brata, te od Leona traži da se pravda zadovolji. Leon odbija to učiniti, čak i za novac, jer smatra da je preriskantno, budući da se radi o policajcu. Ipak pristaje na nešto. Obučit će Matildu «čišćenju». Ovo je samo prepričan istoimeni film «Leon», remek-djelo 7. umjetnosti. Naravno, vješto je prepričan samo uvod i razrada radnje i lišen je većih spoilera, koji bi vam pokvario dojam filma.

Iako se od Leona mogla složiti kvalitetna filmska trilogija, kako je Besson priliku propustio početkom devedesetih, ne možemo očekivati Leonovog predhodnika. Prošlo je desetak godina, Reno je ostario i sad više ne bi mogao glumiti Leona osamnaestogodišnjaka, a mijenjati ulogu nema smisla. Portmanica je također ostarila desetak godina, ali u nejnom slučaju, to je savršeno. Sad bi Besson mogao snimiti fim «Mathilda», svojevrstan nastavak Leona. Može koristiti istu glumicu, jer bi i kao Matilda narasla i preuzela posao «čistačice». E to bi bio film za pamćenje. Čak se i Reno može pojaviti u njenim flashbackovima. Ako Besson nije voljan ponuditi takvo što, zasigurno bi mogao Ubisoft. Ako otkupi licencu, imaju snažnu podlogu, te mogućnost nastavaka. Manje više, Splinter Cell s krive strane zakona, s N. Portman kao glavnom protagonisticom i znatno kvalitetnijom radnjom. S druge strane, tijek radnje od Leonova dolaska u Ameriku do upoznavanja Matilde isto nije prikazan na filmu. Transformacija momka slomljena srca u hladnokrvnog i nečujnog ubojicu bilo bi nevjerojatno iskustvo za jednog igrača. Inspiraciju za Leonov mladenački izgled, mogli bi naći u filmovima Jean Renoa s početka osamdesetih. Ipak, kako svijetom danas upravlja novac, te je zarada na prvom mjestu, postoji način kako maximalno zaraditi i napraviti nešto šta se mnogi ne usude. Napraviti nevjerojatan ugovor. Besson neka se primi izrade dva scenarija, jedan za film, a drugi za igru. Film bi pratio Matildu kao odraslu čistačicu, a igra mladog Leona kao početnika. Radnju sad neću smišljati iako sam pun ideja, no izdati igru i film paralelno, te još napraviti deluxe dvd izdanje orginalnog Leona iz '94. bio bi komercijalno prekvalitetan posao. Sneak igre se odlično prodaju, pogotovo ako bi je radio Ubisoft, koji je «kriv» i za uspješnost Splinter Cell serijala. Akcijski filmovi vrlo brzo i učinkovito pune kinodvorane. Dvd reizdanje samo je šlag na ionako ukusnoj torti. Kvalitetna poveznica između te tri kvalitetne moderne grane izrodio bi ogroman uspjeh i gomilu love.

Onda šta kažete?

Snake
20-02-2006, 00:10
super je, nisi uzalud odrasto na filmovima

DrunkyDuck
20-02-2006, 00:13
Transformacija momka slomljena srca u hladnokrvnog i nečujnog ubojicu bilo bi nevjerojatno iskustvo za jednog igrača.
Eh, sad tu me sjetio Mafie... TO je igra s pricom.
Dobro, nije momak slomljena srca a ni necujni ubojica, ali tranzicija iz vozaca taxi-a u mafijasa...

Ne slazem se sa izjavom da je tesko napraviti igru sa negativcem kao glavnim likom a da nije parodija.

W3DR4N
20-02-2006, 00:22
Transformacija momka slomljena srca u hladnokrvnog i nečujnog ubojicu bilo bi nevjerojatno iskustvo za jednog igrača.
Eh, sad tu me sjetio Mafie... TO je igra s pricom.
Dobro, nije momak slomljena srca a ni necujni ubojica, ali tranzicija iz vozaca taxi-a u mafijasa...



"Nisam takav Kay, nemam posla s svojom obitelji." reče Michael. Sjeti se kakav je samo dva sata kasnije u filmu.

Kvalitetne transformacije su oduvijek bile vrijedne divljenja.

Snake
20-02-2006, 00:25
Ne slazem se sa izjavom da je tesko napraviti igru sa negativcem kao glavnim likom a da nije parodija.

koliko si igara vidio s negativcem u glavnoj ulozi (a to je širok pojam - i CJ iz GTA San A. može biti neka vrsta negativca)?

za mene negativni lik predstavlja nešto puno kompleksnije od običnog osjećaja i razmišljanja. Nije to, uf ljut sam na sve, odo ih pobit. Nebi to tjeo spominjat, ali Kill Bill ti prikazuje savršeno ponašanje, razmišljanje i emotivno proživljavanje negativnog lika. Sigurno ima još takvih filmova, pitaj Vedrana, mislim da to nije tako jednostavno napravit jer se u svim igrama za takav lik učini nekakva površna obrada, eto tek toliko da može udarat nečim da izlazi krv iz neprijatelja i da se onda taj lik osjeća pokvarenim i zlim (neću reć zločestim)

W3DR4N
20-02-2006, 00:39
Al najbolji su oni filmovi gdje ne znaš tko je tu dobar, a tko loš. Jedan od takvih je i film Heat. Michael Mann, redatelj navedenog filma slaže radnju oko dva čovjeka, kriminalca i policajca i manje više im daje jednaku važnost u filmu. Gledatelj se opredjeljuje koja strani pripada i za koju želi da izvuće kraći kraj. Profil kriminalca nije opisan kao luđaka koji ubija. On je u filmu samo čovjek, pun ljubavi i razumijevanja, samo što radi nešto šta nije s "prave" strane zakona. S druge strane, policajac je nemaran, zbog posla zapušta ženu i pokćarku te ponekad ima i neprikladne metode u provođenju zakona. Mann zapravo želi prikazati kriminalca kao boljeg čovjeka, samo s "drugačijim" poslom. Sličnu stvar ponovio je i u Collateralu pred dvije godine. Iako nije kvalitetan kao Heat, isplati se pogledati. Također film koji ima negativca u glavnoj ulozi, te ga prihvaćate pod pozitivca. Ima još mnogo filmova koje bi sad nabrajao, ali evo Mann mi je prvi pao na pamet pa je poslužio kao dobar primjer. Čak i gore navedeni Leon je pozitivac u negativcu. Čovjek ubija za novac. To je nemoralno, ali kako nema obrazovanja, taj mu je način zarađivanja jedini poznat. Ima svoje pravilo: Nikad ne ubija žene i djecu. Takvo što ipak ukazuje na njegovo dobro srce.

Ps1ho
20-02-2006, 08:29
Složio bih se s mišljenjem da je teško napraviti igru s badguy a da nije parodija, evo primjera:
Vi ste serijski ubojica, lunjate gradom i nasumično birate žrtve, pratite ih i na kraju se odlučite te ih ubijate u ritualnom činu. Prikaz nasilja i krvi najdeteljniji što može biti, mislim da bi takva igra bila zabranjena u 99% zemalja.Osim možda kod amera :)
Evo još jedan primjer:
Vi ste terorista, čistokrvni afganistanac i obavljate misije po cijelom svijetu, tj. ako preživivite itd.itd.itd ima još puno ovakvih primjera...

Ps1ho
20-02-2006, 08:34
Snake svaka čast :bravo:

miro u sutonu tihom
20-02-2006, 11:25
Svemirska avantura/rpg/fps...
>250 planeta...
Svaki planet velik oko 10k km2...
Svaki planet ima oko >20 gradova...
krećete od ničega...
obavljate savkakve posliće i za good i za bad guys...
kupujete svoj vlastiti brod...
možete ga koristiti za transport, trgovanje, napadanje...
jednostavno surovo preživljavanje u svemiru...

Što mislite?


Ogame :| :? :)

Mr.G4m3r
20-02-2006, 21:33
Imam ideju potaknutu OGameom, GTA:SA, i WoW(malo...).

Ovako: Zamislite MMOTPS(Massive Multiplayer Online Third Person Shootout)... Na prvi pogled zvuči malo smiješno, ali zamislite GTA preko neta; milijun razlicitih bandi(savzei na ogameu) se kolju za svaki djelić grada. Koji bi to bili gušti, kao da se boriš protiv ballasa, samo ča su ti ballasi neka banda s neta, npr. tvoji frendovi.

Ova bi igra bila puno prodavanija od WoW-a i nikoga ne bi zanimala clanarina...

Wizard
20-02-2006, 21:39
Imam ideju potaknutu OGameom, GTA:SA, i WoW(malo...).

Ovako: Zamislite MMOTPS(Massive Multiplayer Online Third Person Shootout)... Na prvi pogled zvuči malo smiješno, ali zamislite GTA preko neta; milijun razlicitih bandi(savzei na ogameu) se kolju za svaki djelić grada. Koji bi to bili gušti, kao da se boriš protiv ballasa, samo ča su ti ballasi neka banda s neta, npr. tvoji frendovi.

Ova bi igra bila puno prodavanija od WoW-a i nikoga ne bi zanimala clanarina...Slipo, lipo a tko bi to moga pokrenuti i kad bi pokrenio kako bi lagavalo :cry: :cry: :cry:

Mr.G4m3r
20-02-2006, 21:41
pa ne moraju biti neki special hardware zahtjevi, GTA.SA uopce nije nesto posebno zahtijevan...

DrunkyDuck
20-02-2006, 22:20
koliko si igara vidio s negativcem u glavnoj ulozi
To nema veze sa tezinom izrade takve igre nego developeri izbjegavaju. Nemam pojma zasto, valjda misle da su nam zabavnije igre sa sretnim zavrsetkom i tipicnim glavnim junakom koji spasava svijet.

Ali stvarno neznam zasto bi po vasem misljenju bilo tesko napraviti takvu igru. Mozda jer ste razocarani pricama u igrama, a ovo bi debilnim piscima bio jos veci zalogaj? Zbog grafike i ostalih elemenata valjda nije.

Ps1ho
20-02-2006, 22:44
koliko si igara vidio s negativcem u glavnoj ulozi
To nema veze sa tezinom izrade takve igre nego developeri izbjegavaju. Nemam pojma zasto, valjda misle da su nam zabavnije igre sa sretnim zavrsetkom i tipicnim glavnim junakom koji spasava svijet.

Ali stvarno neznam zasto bi po vasem misljenju bilo tesko napraviti takvu igru. Mozda jer ste razocarani pricama u igrama, a ovo bi debilnim piscima bio jos veci zalogaj? Zbog grafike i ostalih elemenata valjda nije.

Takvu igru nije teško napraviti nego developeri izbjegavaju ozbiljne igre u kojima bi bili na lošoj strani jer bi vjerojatno bile pune nasilja i stoga bivale bi zabranjivane diljem svijeta, a to pak utječe na profit

Mr.G4m3r
21-02-2006, 18:41
koliko si igara vidio s negativcem u glavnoj ulozi
To nema veze sa tezinom izrade takve igre nego developeri izbjegavaju. Nemam pojma zasto, valjda misle da su nam zabavnije igre sa sretnim zavrsetkom i tipicnim glavnim junakom koji spasava svijet.

Ali stvarno neznam zasto bi po vasem misljenju bilo tesko napraviti takvu igru. Mozda jer ste razocarani pricama u igrama, a ovo bi debilnim piscima bio jos veci zalogaj? Zbog grafike i ostalih elemenata valjda nije.

Pa zapravo si ti i na nfs negativac... Iako si tamo pozitivni negativac :rotfl:

horzy
21-02-2006, 19:07
SSMmOooOtThH