PDA

Pogledaj cijelu verziju : Program za mjerenje temp. komjutera.



ssalG
16-04-2007, 19:14
Treba mi program za mjerenje temperature od kompjutera tj. od grafičke.

Fenrir
16-04-2007, 19:15
Treba mi program za mjerenje temperature od kompjutera tj. od grafičke.

Si probao Everest?

str33t6l0w
16-04-2007, 20:01
ako ti graficka ima senzor mozes provjerit u driverima ;)

inace mozes na everestu ;)

Bartuc
16-04-2007, 20:26
Ako imaš dvojezgreni proc, topla preporuka je besplatni programček CoreTemp! Upiši u google i skini!

str33t6l0w
16-04-2007, 20:44
Ako imaš dvojezgreni proc, topla preporuka je besplatni programček CoreTemp! Upiši u google i skini!

jer to mjeri i temperaturu grafe??? (to njemu treba...)

ssalG
16-04-2007, 20:48
ako ti graficka ima senzor mozes provjerit u driverima ;)

inace mozes na everestu ;)

Znam da se može u driverima, ali prema njima mi je temperatura 47 bez da mi je išta pokrenuto pa bi htio provjeriti to sa nekim drugim programom, a Everst govno jedno mi neće prikazati temperaturu jer je Trial verzija, dok stariju besplatnu verziju nisam uspio pronaći.

Bartuc
16-04-2007, 21:12
Ako imaš dvojezgreni proc, topla preporuka je besplatni programček CoreTemp! Upiši u google i skini!

jer to mjeri i temperaturu grafe??? (to njemu treba...)

Sorry, čovjek je malo nezgrapno napisao prvi post pa sam mislio da traži i od kompa i od grafe!

EDIT: 47 temperatura je sasvim normalna! To ti je idle temperatura! Kada nekaj igraš onda ti temperatura grafičke obično naraste preko 70 celzija, to ti je load temperatura! Nemaš razloga za brigu!

Kostolomac
16-04-2007, 21:30
nisam ziher ali mislim da speedfan pokazuje i temperaturu grafe

ssalG
16-04-2007, 21:51
Ako imaš dvojezgreni proc, topla preporuka je besplatni programček CoreTemp! Upiši u google i skini!

jer to mjeri i temperaturu grafe??? (to njemu treba...)

Sorry, čovjek je malo nezgrapno napisao prvi post pa sam mislio da traži i od kompa i od grafe!

EDIT: 47 temperatura je sasvim normalna! To ti je idle temperatura! Kada nekaj igraš onda ti temperatura grafičke obično naraste preko 70 celzija, to ti je load temperatura! Nemaš razloga za brigu!

Jesi ti siguran u to, meni se nekako temperatura od 50 stupnjeva čini malo velikom za idle temperaturu, plus i kompjuter me zajebava u zadnje vrijeme, a jednio što sam bio mijenjao je grafička prije 2-3 dana odkada su i počeli problemi.
Inače grafička mi je "Powecolor X1950 Pro", tako da se baš i nemože reći da nešto posebno "nabrijana".

str33t6l0w
16-04-2007, 22:02
hmm... moja gigabyte 7600gs sa pasivnim hladnjakom na idle temperaturi je 52... radna je oko 65-68....

Bartuc
16-04-2007, 22:17
@ssalG, 100% sam siguran! Meni je sa zalman VF700AlCu idle temp oko 45 celzija!

Ovak... Idle temp kod grafičke je normalno do kojih 52 celzija! Load temp kof grafičke je normalno čak do kojih 80-85 celzija! To ti je najnormalnija stvar, nemreš to uspoređivati sa procesorom i njegovim temperaturama!

Znaći, imaš perfektne temperature i nemaš brige! Isto kao i StreetGlow!

Lijep pozdrav!

EDIT: Tek sad vidim da je street stavio 52 u idle... točno kak sam napisao :rotfl:

str33t6l0w
16-04-2007, 22:26
EDIT: Tek sad vidim da je street stavio 52 u idle... točno kak sam napisao :rotfl:

kako bas pogodis :D

ludo :D

uglavnom.. ja jos imam pasivca na grafi... al uskoro ga planiram zamjenit sa tim tvojim zalmanom....ili onim 900 (ali ako zamjenim sa tim tvojim zalmanom ili ovim iz serije 900 bi uzeo samo CU.. dakle full bakar ;) )

Bartuc
16-04-2007, 22:34
Da naravno! Cu je puno bolji od AlCu! Ja sam dobio VF700AlCu uz grafičku, kao serijska oprema! To mi je kolega Kulamasta preporučio i sad imam ludo hlađenu grafu sa važečom garancijom :D

Uvijek je dobro imati aktivno hlađenje na grafi, makar je ona dizajnirana da radi sa pasivcem! Nikad dovoljno hladno :pray:

PS: Iskreno sam naknadno vidio onih 52 celzija, usredotočio sam se na tvoju load temp, nisam niti vidio idle :rotfl: Znam da je 52 ok idle temp jer sam imao par grafičkih koje su gotovo sve radile na toj temperaturi +/-!

ssalG
16-04-2007, 22:40
Niš onda ide komp. na servis.

Bartuc
16-04-2007, 22:47
Zašto odmah na servis?

Pa ako si grafu mjenjao onda može biti do drivera! Prvo makni stare drivere sa Driver Cleanerom i nakon toga stavi najnovije Catalyst drivere gore! Ak bu radilo i dalje sranja onda tek furaj na servis...

NITROS
16-04-2007, 23:37
Idemo redom. Nemojte se oslanjati na ove senzore. Najbolje uzeti elektricni termometar i staviti na hladnjak pa izmjeriti temperaturu. Nadalje ako zelis bolje hladenje imas VF700 i VF900. Al proizvodac jamci da ti nece graficka otici u vijecna lovista ako imas stock taktove i stock hladnjak !!!

Temperatura od 50 celzijusa na grafi ti nije velika. Grafa se puno vise zagrijava od procesora tak da ako si mozda to probao usporedivati sa procesorom pogrijesio si :))

hmm koje jos pitanje da rijesimo

aha ovo smrzavanje, vjerojatno ostali su ti neki fragmenti starih drivera, lijepo skini driver cleaner i sve to lijepo pobrisi. Evo bas sam isao pogledati svoju grafu kolika joj je temperatura (imam VF900) i evo poslije igre mi je 56 celzijusa, sto je odlican rezultat, ali to je ipak cisti bakar, tak da nemoze se to usporedivati sa stock hladnjakom. I jos imam slozeni svoj sustav hladenja :D

Lord Jambrek
17-04-2007, 06:23
uglavnom.. ja jos imam pasivca na grafi... al uskoro ga planiram zamjenit sa tim tvojim zalmanom....ili onim 900 (ali ako zamjenim sa tim tvojim zalmanom ili ovim iz serije 900 bi uzeo samo CU.. dakle full bakar ;) )


Uzmi, toplo preporučujem, ja imam Vf700CU Led, kupio u linksu, čovječe, idle mi se kreće od 30-35m nekad i manje.

Bartuc
17-04-2007, 07:06
Evo kolega Nitros je sve ponovio kaj sam ja rekao, znaći da sam u pravu :rotfl:

ssalG
18-04-2007, 23:40
Znam da sam dosadan ali ovo su ako se nevaram artefakti (slikano apratom jer mi print screen i nije bio baš od pomoći):
http://img337.imageshack.us/my.php?imag ... 659ip0.jpg (http://img337.imageshack.us/my.php?image=p1000659ip0.jpg)
http://img337.imageshack.us/my.php?imag ... 666fz1.jpg (http://img337.imageshack.us/my.php?image=p1000666fz1.jpg)

A ni reinstal drivera nije pomogao pa ima li tko kakvu ideju?

P.S.: Kada sam govorio da mi Windowsi "dižu" minutu mislio sam na ovoj ekran
http://www.theeldergeek.com/images/XP%2 ... II/BBB.gif (http://www.theeldergeek.com/images/XP%20Pro%20Setup%20Graphic%20II/BBB.gif)
koji se prije "dizao" 5-6 sekundi.

Bartuc
19-04-2007, 09:27
Ako imaš artefakte i nakon kaj si stavio taktove grafe na default to onda nije nikako dobro! Čak mislim da nema spasa! Ali ako ti je to samo u određenoj igri, onda nemaš razloga za brigu! Meni je takva ista voda u FarCRY-u bila dok nisam stavio zadnji Patch!

Ako ti je problem isti u svim igrama onda se zabrini :cry:

ssalG
19-04-2007, 11:41
Ako imaš artefakte i nakon kaj si stavio taktove grafe na default to onda nije nikako dobro! Čak mislim da nema spasa! Ali ako ti je to samo u određenoj igri, onda nemaš razloga za brigu! Meni je takva ista voda u FarCRY-u bila dok nisam stavio zadnji Patch!

Ako ti je problem isti u svim igrama onda se zabrini :cry:

Nikad nisam ni micao taktove, sve je na defaultu.
Evo sada ću napravit format C: pa ću onda vidjeti hoće li se što promjeniti, ako ne onda na servis pa neka se oni zajebavaj s tim, nego najviše me zabrinjava to što mi je prošla grafička krepala jer su prema njihovim riječima "kontenzatori (ili tako neki vrag) povukli previše struje" pa me sada zabrinjava da mi grafička nije još što "povukla" sa sobom kada je krepala.

ssalG
21-04-2007, 01:23
Evo formatirao sam C: i za svaki slučaj i D:, instalirao Windowse, stavio drivere od ATI-a 7.2 (prošli put su bili 7.3 pa promislio da nije u njima problem), Direct X od ožujka, itd.
Ali ništa se nemjenja, Guild Wars i dalje izbaciva artefakte, instalirao Oblivion, stavio najnoviji patch za igru i u samoj kreaciji lika mi izbaciva artefakte ( iste one šarene kvadrartiće kao u Guild Warsu ) pa dolazim do zaključka da je stručnim riječima nešto u kompjuteru krepalo.

P.S.: Sry na DP.

str33t6l0w
21-04-2007, 10:08
izgleda da je onda otisla u vjecna lovista....

Bartuc
21-04-2007, 10:31
Vjerovatno si grafu uhebo...

To ti je inaće glavni nedostatak kod 6800LE serije... Grafa se da jako lijepo otključati i OC-ati ali ako jednom pobereš artefakte, uglavnom ostanu permanentni!

Pokušaj od nekog frenda posuditi grafu i vidi dali i dalje imaš problema!

Alan Ford
21-04-2007, 10:41
Koji procesor imaš,možda tebe zeza proc; najbolje da navedeš cjelokupnu konfu: napajanje,matična,proc,rami...

Zašto to pitam? Čudno mi je jer ja sam npr. igrao AA Multiplayer i nakon 15-30 min mi počinje u igri bacat artefakte,tj. recimo događa se npr. ograda se proširuje,crte kroz cijeli ekran i sl. ; Pa i mene zanima zašto? Ja nalazim objašnjenje da mi je proc preslab a ni grafa nije nešto jaka pa se možda nakon 30 min pri zahtjevnijoj igri počinju javljat artefakti!?

bar se nadam,nadam se da nije ništa sa grafom jer mi je temperatura bez ikakvog hlađenja bila oko 58 a sad imam vent za kućište i ohladio sam je za nekih 4-5 stupnjeva(celeron 2.6 i agp 6600gt gigabyte)
Šta vi mislite?

p.s. Pogledao sam slike ovih tvojih artefakata ali moji nisu takvi,tebi su ravnomjerno svuda raspoređeni

Bartuc
21-04-2007, 10:46
Artefakti se javljaju kada grafa radi na nemogućim taktovima ili kada je na izdisaju! Procesor može biti pre slab da prati grafu, ali to ne uzrokoje artefakte već nemogučnost da se grafa iskoristi u punom sjaju! Znaći proc, barem po mom mišljenju, nebi smjeo biti kriv! Ipak je monitor spojen na grafu, a ne na procesor!

Mada tko zna, možda postoji neka mogučnost da je cjeli slot na matičnoj u qurcu pa grafa ne radi dobro... u tom slučaju je matična kriva, ali nikada nisam svjedočio takvom problemu tako da sada već nagađam, ali zvuči vrlo logično :D

ssalG
21-04-2007, 13:18
Vjerovatno si grafu uhebo...
To ti je inaće glavni nedostatak kod 6800LE serije... Grafa se da jako lijepo otključati i OC-ati ali ako jednom pobereš artefakte, uglavnom ostanu permanentni!


Ali ja grafičku nisam overclockao, prvo zbog toga jer je neznam clockat, drugo jer je na njoj stock hladnjak i treće nikad nisam imao ni vremena s obzirom da sam je dobio u četvrtak ili petak.




Zašto to pitam? Čudno mi je jer ja sam npr. igrao AA Multiplayer i nakon 15-30 min mi počinje u igri bacat artefakte,tj. recimo događa se npr. ograda se proširuje,crte kroz cijeli ekran i sl. ; Pa i mene zanima zašto? Ja nalazim objašnjenje da mi je proc preslab a ni grafa nije nešto jaka pa se možda nakon 30 min pri zahtjevnijoj igri počinju javljat artefakti!?

E ja sa AA nisam imao nikakvih problema, Guild Wars i Oblivion mi izbacuju artefakte ko ludi ali AA ništa.


Mada tko zna, možda postoji neka mogučnost da je cjeli slot na matičnoj u qurcu pa grafa ne radi dobro... u tom slučaju je matična kriva, ali nikada nisam svjedočio takvom problemu tako da sada već nagađam, ali zvuči vrlo logično

Na nešto takvo sam i ja otprilike sumljao jer mi je prošla otišla zbog struje, to ili su mi u Ve-milu dali pokvarenu grafičku.