PDA

Pogledaj cijelu verziju : Optički pogon



100EURO
15-04-2007, 15:02
Koji dvd-rw uređaj da kupim , da ima crnu masku(zbog armora) , lightscribe i da košta maksimalno 400 kuna.Kaj mislite o asusu DRW-1612BL?Pomagajte!!!

15-04-2007, 15:13
Sve ti je to više manje isto....pošto želiš lightscribe..i iznos ti nesmije biti viši od 400kn baš i nemaš nekog velikog odabira kod nas....da taj Asus nije loš.....ali ako nađeš nekog NEC-a ili Plextora nemaš šta razmišljati uzimaj.....iako mislim da če taj asus savršeno radit svoj posao i da če opravdat svoju smiješno nisku cijenu!

Gwin
15-04-2007, 16:52
najjeftiniji ti je
DVD+RW/-RW AOPEN DSW2012P, Lightscribe, 18x, black u ve-milu za 209kn
osobno bih ti preporučio
DVD+RW/-RW/RAM LG H22L, Dual Layer, LightScribe, 18x, bulk 280kn u M-Computers
a ovaj mi se posebno sviđa :D

DVD snimač interni SATASASUS DRW-1814BLT Lightscribe, Retail, crni 327kn u optimum online
nec i plextor izgleda nemaju lightscribe modele, barem ne u hrvatskoj

15-04-2007, 18:18
Nemoj uzet LG..uzmi asus!

Gwin
15-04-2007, 18:32
ne znam kaj fali LG-u ?? kod mene radi besprijekorno

15-04-2007, 18:36
Asus je bolji...lg je lg...shrot....

Gwin
15-04-2007, 18:39
ne znam.. otkad su hitachi i lg objedinili elektroniku nisam čuo da im se uređaji kvare

15-04-2007, 18:40
pa nisam reko da se kvare....više vjerujem asusu..plextoru..nec-u....

Bartuc
15-04-2007, 18:56
Lg služi svojoj svrsi ali je daleko glasniji od konkurencija (Pioneer, Teac...) te ima podosta sporiji autorun media! Sa mojim Pioneer-om se pokrene CD/DVD u roku cca 4 sekunde, dok sa LG-om se pokreće cca 10 sekundi! To zna ubiti u pojam, pogotovo ako se navikneš na Pioneer koji je gotovo po svakom segmentu identičan sa Teac-om!

Asus i Plextor nisam imao priliku isprobati, ali vjerujem da je Plextor zvjer i pol... to se i po cijeni vidi! Dok za Asusa nisam čuo niti dobru niti lošu stranu, nisam se nikada susreo sa njime!

PS: Podatci koje sam naveo su provjereni jer imam 1xPioneer, 1xTeac, 4xLG (na žalost - stari kupio bez da me pitao) :-x

Prince-Artas
15-04-2007, 21:00
ja preporučam nešto NEC-ovo, već dosta vremena proizvode best buy prže

dugi
15-04-2007, 21:45
ja se drzim NEC-a ko pijan plota jer me jos nije iznevjerio,a przim poprilicno (filmofil).

W1k1n6
15-04-2007, 22:13
Meni upravo NEC počeo rikavati, sve teže prži, sve manje čita i mislim da će u mirovinu.

NITROS
15-04-2007, 23:31
hmmm, meni NEC rikavao stalno. Imao 3 komada i svi riknuli, od onda sam na plextoru koji me hvala bogu evo dobro sluzi 5 godina !!!, naravno prije 2 godine sam strgao vratasca i sve unutra jer sam ga zakacio s nogom i dobio noviji model plextora :))))))))) i ovaj mi sad drzi vec dvije godine

Shadowhell
16-04-2007, 08:21
ja se drzim NEC-a ko pijan plota jer me jos nije iznevjerio,a przim poprilicno (filmofil).

također

ezav
16-04-2007, 15:05
Hmmm...

Moja preporuka je Lite On.... Poprilicno dobre przilice za male novce...
U kompu od starog je jedna stara 6 godina i jos uvijek radi ko luda...
Imas u kvarku sata model za cca 250kn

Ali kao dugogodisnji korisnik plextora savjetujem da negdje iskopas 760a plextora...je oko 500-600 kn ali vjerujem da vrijedi svake lipe (ja sam svojeg platil prije 3-4 godine 1400 kn i do sada nisam zazalio)...

16-04-2007, 15:53
hmmm, meni NEC rikavao stalno. Imao 3 komada i svi riknuli, od onda sam na plextoru koji me hvala bogu evo dobro sluzi 5 godina !!!, naravno prije 2 godine sam strgao vratasca i sve unutra jer sam ga zakacio s nogom i dobio noviji model plextora :))))))))) i ovaj mi sad drzi vec dvije godine

ha ha...sve ovisi od serije do serije....kako se rukuje s njim..što se prži..koliko se prži..koliko često se prži..na kojim brzinama se prži.....kakve medije čitaš---itd......A šta misliš da se s vremenom ni plextor ne "sjebe"??hmm onda se grdo varaš....Nijedan RW nema god mode da mu laser nikad nemože posustati....da se mene pita uzeo bi si bilo koji rw-dapače koji mi se sviđa....i kad otiđe kupit neš drugo.....imat novo opet a plextor će biti skuplji od dva obićna-skoro pa no-name....

Glupo je vodit rasprave oko optičkih pogona koji vrijede 200-300kn...ako imaš para i troši ti se....uzmi Plextor i bit češ zadovoljan..nemaš para---uzmi lg...nec...lite-on...itd...i ako si normalan korisnik neće ti riknut samo tako....Imam lg-a već 2 godine jednog u staroj konfi i još se drži...drugog imam godinu dana i polako posustaje..nec imam 6,j i radi ko beba-ko nov....dakle sve ovisi.....Kao i kod ms-industriala..neki proizvodi rade mnogo-dugo dok drugi posustaju i takorekoć su obićni "šljam"...

100EURO
16-04-2007, 20:00
Hvala na savjetima , ali mislim da cu ipak uzet onaj asus koji sam napisao(iz linksa), jel možda znate neki bolji iz tog ducana(da nije sata jer ga nemam).Može biti bez lightscribea , mislim da mi nije potreban.

NITROS
16-04-2007, 23:06
hmmm, meni NEC rikavao stalno. Imao 3 komada i svi riknuli, od onda sam na plextoru koji me hvala bogu evo dobro sluzi 5 godina !!!, naravno prije 2 godine sam strgao vratasca i sve unutra jer sam ga zakacio s nogom i dobio noviji model plextora :))))))))) i ovaj mi sad drzi vec dvije godine

ha ha...sve ovisi od serije do serije....kako se rukuje s njim..što se prži..koliko se prži..koliko često se prži..na kojim brzinama se prži.....kakve medije čitaš---itd......A šta misliš da se s vremenom ni plextor ne "sjebe"??hmm onda se grdo varaš....Nijedan RW nema god mode da mu laser nikad nemože posustati....da se mene pita uzeo bi si bilo koji rw-dapače koji mi se sviđa....i kad otiđe kupit neš drugo.....imat novo opet a plextor će biti skuplji od dva obićna-skoro pa no-name....

Glupo je vodit rasprave oko optičkih pogona koji vrijede 200-300kn...ako imaš para i troši ti se....uzmi Plextor i bit češ zadovoljan..nemaš para---uzmi lg...nec...lite-on...itd...i ako si normalan korisnik neće ti riknut samo tako....Imam lg-a već 2 godine jednog u staroj konfi i još se drži...drugog imam godinu dana i polako posustaje..nec imam 6,j i radi ko beba-ko nov....dakle sve ovisi.....Kao i kod ms-industriala..neki proizvodi rade mnogo-dugo dok drugi posustaju i takorekoć su obićni "šljam"...

Da, al ja svaki dan przim i nisam bas obican korisnik :)))

Prince-Artas
17-04-2007, 21:06
Meni upravo NEC počeo rikavati, sve teže prži, sve manje čita i mislim da će u mirovinu.

može li se znat koji model imaš

W1k1n6
18-04-2007, 15:09
Nec DVD RW 2500-A
Prejeftin da bi se za njime žalilo previše, jer se dosta toga nagledao i napržio, Bog da mu dušu prosti...

Prince-Artas
18-04-2007, 18:50
a imaš tog veterana, mislim da je on među prvim mogao pržit na dual layer dvd-e

100EURO
21-04-2007, 13:22
Jucer sam kupio u linksu:DVD±RW NEC AD-7173BL, 18x, crni, Dual layer ± recording, LabelFlash, bulk- 249,73 kn

21-04-2007, 13:39
odlično..i jesi zadovoljan?

100EURO
22-04-2007, 13:32
Jesam , jedino je malo glasan kad čita cd/dvd-e.Kod prženja je sve ok.

NITROS
22-04-2007, 14:36
Znate sta mene odusevljava. Kada su dosli DVD RW prze u BUGu je izasao clanak koji je govorio kako te prze nikada nece preci 8x brzinu zapisivanja. I to su potrkrijepili dokazima nekim, da bi se disc mogao ostetiti i puknuti od te brzine rotacije. Ubrzo su dosli prvi 12x pisaci, u BUGu niti rijeci da bi se ispricali za glupost koju su rekli. I onda dosli 16x brzinski pisaci 2x brzi od onoga sto je bug napisao da je nemoguce, i onda su poceli clanci kako je to revolucionarno i sada vec postoje 18x, eto tolko od mene, htio sam samo napomenuti da se ne vjeruje casopisima previse, jer znaju JAKO zasrati.

Pimp3k
22-04-2007, 14:42
Znate sta mene odusevljava. Kada su dosli DVD RW prze u BUGu je izasao clanak koji je govorio kako te prze nikada nece preci 8x brzinu zapisivanja. I to su potrkrijepili dokazima nekim, da bi se disc mogao ostetiti i puknuti od te brzine rotacije. Ubrzo su dosli prvi 12x pisaci, u BUGu niti rijeci da bi se ispricali za glupost koju su rekli. I onda dosli 16x brzinski pisaci 2x brzi od onoga sto je bug napisao da je nemoguce, i onda su poceli clanci kako je to revolucionarno i sada vec postoje 18x, eto tolko od mene, htio sam samo napomenuti da se ne vjeruje casopisima previse, jer znaju JAKO zasrati.

Pa BUG opravdava svoje ime u potpunosti...