PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opet, opet, i opet, smrc, mukama nikad kraja !!!



Bishop_45_(2)
14-04-2007, 23:58
Hey, ljudi imam jos jedan poblem, moji predragi Winz-i me ponovo zajebavaju, ali ovoga puta mislim da je nesto na hardware-skoj bazi:::>
comp mi se poceo jako sporo bootat, ali to je tak kada krenu Windowsi, tako da sam posumljao u viruse/spyware..., ne, nije , sve je cisto (Alarm Zone) i provjerio sam da mi se bootaju samo Nero i AZ, NISTA DRUGO !!!; dobro da sada skratim pricu, sve bi to bilo lijepo i slatko da mi se sada nije dogodilo nesto cudno; comp mi se zamrznuo PRIJE odbrojavanja memorije (prije no sto mozete kliknuti Del , za BIOS); ostao je crni ekarn i na njemu blinka kursor, ne mogu nista pisati (a driveri za misha se pokrecu puno kasnije, nije da mi uopce trebaju s obzirom da je sve crno) !!!, restartam 2 puta, i sada treci put, onako bez volje pomalo bjesno, i vidi cuda, sve se boota !!!; comp je pred 5 dana bio u servisu zbog problema oko HDD-a, USB-a, PS/2 i citaca i przilice; svi su navedeni uredjaji prestali raditi (doshao sam obeshrabljen u servis, umoran od 5 reinstallova sa svime i svacime, cak je i Slackware govorio da nestaju podaci na HDD-u), tip je reinstalirao Winz-e i sve radi-> WTF !!!, lol, sve radi do sada, nes ti popravka, pa cuj barem je tip posten nije me sjebo vec me trazio 50 kn, samo onako, zbog reinstalacije; u svakom slucaju pitanje stoji WTF ?!?!??, vishe ne mogu ovako, svako tolko gubiti podatke, reinstalirati, provoditi testove, pa ponovo sve izgubiti :cry: , jedan ocajnicki HELP !!!!!!!!!!

15-04-2007, 08:49
Veliš sranja prije dizanja iz biosa---hmmm windowsi nemaju veze s tim.....problem leži najvjerovatnije u ploči...ramima....ili samome biosu....

Moja preporuka:Resetiraj prvo bios......ako imaš dvije pločice rama...stavi samo jednu......reinstaliraj windowse.....pa javi.....

Bishop_45_(2)
15-04-2007, 10:52
Veliš sranja prije dizanja iz biosa---hmmm windowsi nemaju veze s tim.....problem leži najvjerovatnije u ploči...ramima....ili samome biosu....

Moja preporuka:Resetiraj prvo bios......ako imaš dvije pločice rama...stavi samo jednu......reinstaliraj windowse.....pa javi.....

ram nije, trebalo bi resetirati BIOS, ali to cu kasnije, tj. iduci tjedan, ovo je prvi tjdan nakon praznika, sto znaci da ima brdo ispita, tako da BIOS, get ready for next friday :roll: !!!

Ali osim toga, takodjer postoji prob u Winzima, rekoh kada boot normalno uspije, njemu treba oko 5 min da sa onog plavog welcome scrn-a dodje na desktop i ukljuci Win Exlorer; to me full jebe; kada idem kopirati DVD ili CD to traje po pol sata do sat vremena :? ; u svakom slucaju, dok sam u Win stalno nesto steka i radi sporo, igre rade normalno (lol, one koje uspijem instalirati za krace od pol ure) ?!?!

15-04-2007, 10:55
po čem znaš da ram nije???

Bishop_45_(2)
15-04-2007, 10:56
po čem znaš da ram nije???

pa probao



postoji li mogucnost da je DEAMON kriv, znam da mi je frend pricao nesto o njegovim musicama ?

15-04-2007, 10:57
probao?izjasni se!Dok ne izvrtiš memtest 100% prolazno do onda nemožeš reć da je ram ispravan!

Daemon nema veze s dizanjem kompa-ne i windowsa(os-a)

Bishop_45_(2)
15-04-2007, 11:00
Daemon nema veze s dizanjem kompa-ne i windowsa(os-a)

eh da, ali mi tip stalno ponavlja dali koristim kakav virtual device prog., ja kazem da, i on tvrdi da je to mozda; pa nebi me zajebavao kupujem sav hardware kod njega, otkad znam za svoj comp!!!
uostalom on se boota u startup-u , tako da....

15-04-2007, 11:04
Daj reci ti tom svom nek ne priča lovačke...daemon tools se pali s windowsima i nema veze sa samim dizanjem računala....jer se ono diže iz biosa....a ne os-a......

Bishop_45_(2)
15-04-2007, 14:51
Daj reci ti tom svom nek ne priča lovačke...daemon tools se pali s windowsima i nema veze sa samim dizanjem računala....jer se ono diže iz biosa....a ne os-a......

lol, gdje si se ti izgubio; da ponovim ::> imam 2 problema
1. jest onaj kojeg sam opisao na pocetku prvog posta, sa bootanjem prije Winza i to se vishe ne ponavlja
2. jest onaj koji stoji, a to je za vrijeme boota Winza, iz nekog razloga Win explorer zahtijeva nekih 2-3 min da se sredi i jos uvijek ne funkcionira ok ako je rijec o dvd citacu, e s time sumljamo da bi Deamon mogao zajebavati !!!

15-04-2007, 15:05
1.Zašto onda govoriš da imaš 2 problema ako se više ono ne ponavlja o čemu si govorio??
2.TI sam znaš kolko su ti stari windowsi i što sve radiš s njima.....e sad dal je deamon tools kriv ili ne...to ti nitko nemože točno utvrditi osim samog tebe....a pošto vidim da neznaš ni windowse stavit...daj komp nekom frendu koji zna...neka ti ga on cijelog pregleda i riješi stvar!

P.S:A i ono teško je deamon uninstalirat zbilja!

Gwin
15-04-2007, 16:55
još kad bi znali koji windowsi, koji service pack, kad su instalirani, kad je zadnji put defagmnentirana C: particija.. čoeče.. di bi nam bio kraj.. mislim da bi čak mogli i riješit problem.

e da.. btw.. DToolsi nisu, jedno 99% sam siguran

Xenon Demon
18-04-2007, 14:14
To zapravo nema veze s ničim dobro ste rakli kad ideš nešto popravljat nikad kraja.....jednostavno izbrišeš CMOS i znaš da nije do postavki zatim ako neradi staviš novu bateriju (za CMOS) te flashas bios (staviš novi) ako to neradi otvoriš kučište totalno ga rastavi i sastavi (do zadnje vide) ,i najvažnije ako neznaš to napravit ne budi tvrdoglav te nemoj to radit sam :-x i još ako ti netko kaže da je deamon tools kriv opali ga sa letvom imam ga već 3 g sa alcoholom 120% samagic iso te i nikad baš nikad nisam imao problema. I znaš da se na bios mogu loadat virusi. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Pazi da li ti je procesor overclockan ili se pregrijava pa češ znat zbog čega je to .

Đeri
18-04-2007, 18:04
onak ::> manje smajlija ;; :D

NITROS
18-04-2007, 18:35
Sansa da se virus zaljepi na BIOS je 1:10000000000000000000000000000

jer gledaj, to moras flashati bios za biosom koji je zarazen. Sve u svemu skoro nemoguce, a i ako postavljas ovdje pitanja onda mi je jasno da nikada nisi flashao BIOS

EDIT: da dodam jos jednu stvar. Nove maticne imaju hardwareski firewall, tak da ti virusi nemogu to probiti.

camping
20-04-2007, 19:34
ako slucajno imas bsplatni CD/DVD Burner,moja prica je bila ista,svaki puta,ali ne odmah,ponekad poslije sat-dva,imao bih cirkus sa windowsima...