PDA

Pogledaj cijelu verziju : komp se pali iz drugog pokušaja --help--



Alan Ford
13-04-2007, 19:02
1. U posljednje vrijeme upalim komp,i pri pojavi desktopa ugasi se i zatim se upali sam ponovno

Proc je celeron 2.6 ghz i radi na defaultu kao i grafa gf 6600gt agp

Neznam šta bi moglo biti jer dosad se nije tako palio a nekad se upali i iz prve...slao sam i onaj log greške microsoftu ali nema nekog rješenja za popravak
Ja sam pomislio da je napajenje MS 400 w krivo pošto imam priključena još dva ventilatora za kućište od 120 i 80mm?! Da nije možda proc?

2. problem (ako se može tako nazvat): Odmah po paljenju i odlasku na net računalo mi se na tenutke potpuno zblokira(npr. minimaliziram firefox i onda se zblokira pa moram čekat da mi se ponovno otvori)
To se zna i ponovit,međutim kasnije radi u redu i više se ne zblokira

Je li to posljediva hardwera ili možda internet pretraživača ili nekog softwera?

Pa ako možete pomoć nekim prijedlozima...ako trebate još informacija pitajte...

NITROS
13-04-2007, 19:03
mislim da je ili otisao windows kvragu, al posto nema onog plavog ekrana mislim da je moguce da ti napajanje sere.

Btw. reci dal si sta overclockao

Alan Ford
14-04-2007, 08:08
mislim da je ili otisao windows kvragu, al posto nema onog plavog ekrana mislim da je moguce da ti napajanje sere.

Btw. reci dal si sta overclockao

jesam proc,držao ga na 3.12 pa malo spustio,pa je sad na defaultu
Da nije šta sa grafom? Nju sam klokao ali me počelo izbacivat iz igre pa je na defaultu

Alan Ford
14-04-2007, 08:59
evo za 1. problem informacija šta daje microsoft:

Problem caused by Device Driver

You received this message because a device driver installed on your computer caused the Windows operating system to stop unexpectedly. This type of error is referred to as a "stop error." A stop error requires you to restart your computer.

More information

Problem report summary

Problem type


Windows stop error (a message appears on a blue screen with error code information)

Solution available?


No

What does this problem mean?


Windows has encountered a problem it cannot recover from and it needs to be restarted

Cause


Unknown

Computer symptoms


A message appears on a blue screen with error code information (for example: 0x0000001E, KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED)

Additional steps for you to take


Please continue to send problem reports so analysts at Microsoft can study and try to correct the problem as quickly as possible

Technical Information
How to Troubleshoot Hardware and Software Driver Problems in Windows XP (Q322205)

Gwin
14-04-2007, 10:13
1. reinstalacija drajvera za sav mogući hardware

ako to ne upali

2. reinstalacija windowsa.

ja obično preskočim opciju 1

Alan Ford
15-04-2007, 11:02
očistio sam komp malo po kućištu,proc sam izvadio i opet stavio pastu i izgleda premalo jer mi je sad temperatura 40 ,nikako nemogu potrefit pravu količinu-je li to u redu,mislim 40-----npr.upalim ga i ništa ne radim i temperatura je 33-34,čim nešto otvorim,bilo šta odmah nekako brzo raste na 40-50--zašto???

Ištekao sam onaj ventilator od 120mm a onog od 80 mm sam ostavio i komp mi se nije ponovo sam ugasio i upalio---da li to znači da je napajanje krivo?

15-04-2007, 11:06
pa snaga napajanja varira..tj količina potrebne struje...te ovisi o cijelom hardweru..iako može biti....Jedini način da se uvjeriš da staviš friški os.....ako se to pnovno bude događalo..greška je do hardwera...

Alan Ford
15-04-2007, 16:21
pa snaga napajanja varira..tj količina potrebne struje...te ovisi o cijelom hardweru..iako može biti....Jedini način da se uvjeriš da staviš friški os.....ako se to pnovno bude događalo..greška je do hardwera...

ne kužim,nekad se ne ugasi a nekad da :shock:

16-04-2007, 17:50
Da neotvaram temu.

Imam slican problem kada upalim komp, komp ne prepozna odma grafu nego kada ga restartiram tek onda je prepozna.Zasto mi se to desava.

Slayer
04-05-2007, 08:15
meni se isto ponekad pali od druge ali mislim da je to zbog overklokiranja, tj. u mom slucaju sam siguran 100%

04-05-2007, 13:56
Oboje imate problem u ploči...bilo da je kriv bios ili sama ploča!

FujiLim
08-05-2007, 21:08
Flešaj BIOS pa vidi...

Alan Ford
13-05-2007, 10:35
Oboje imate problem u ploči...bilo da je kriv bios ili sama ploča!

Šta da napravim? Ovo postaje četa pojava da mi se komp zblokira a kad uđem u bios temperatura je 48 celzija

A da možda tamo u biosu nariktam na temperaturu da je ne prikazuje,odnosno Ignore, bi li to šta rješilo?

13-05-2007, 11:23
ja sam rijesio svoj problem sada se pali u redu.

Alan Ford
13-05-2007, 12:58
ja sam rijesio svoj problem sada se pali u redu.

kako si riješio?

13-05-2007, 22:00
ja sam rijesio svoj problem sada se pali u redu.

kako si riješio?

meni se palio iz prvog pokusaja samo sto mi grafe nije bilo kada se upali prvi put tek kada ga restartiram tek se onda pojavi.snimio sam naj novi update dx9c i naj novije drivere 93.71.

Slayer
14-05-2007, 07:32
ja sam odoverklokirao i sad mi radi super, mislim da je meni problem u napajanju

Alan Ford
14-05-2007, 16:41
Mislim da meni temperatura proca raste zbog napajanja;

Ovako:
kad je napon stabilan 11.958 ili 11.906 tada je i temperatura u redu(33-37)
ali kad padne na 11.707 tada temperatura brzo poraste na 47-50 stupnjeva
i tada mi se komp zamrzne i to na način(upravo se sad događa):

mogu koristit firefox i upravo ovo pišem a dolje mi je izbornik START potpuno zamrznut i nedostupan kao i svi otvoreni prozori i one sve dolje ikonice jer je temperatura sigurno 50,možda i više

Kvagu, je li stvarno napajanje? ja mislim da je,zašto bi inače temperatura za 5 sekundi došla do 50