PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvučna problem



Piccolo
12-04-2007, 22:04
imam problem sa integriranom zvučnom na matičnoj (bar mislim da je to).
imam headset i kad odem na "test sound hardware" da ga poštimam počnu problemi na prozoru gdje je "recording" i "playback" simultano: kad ispustim najmanji zvuk slider s epočne ludo pomicati gore-dolje, a echo je nezamisliv i zvuk je potpuno distorziran. a kad ga testiram u BF2, isto potpuno distorzira zvuk, al je fora što zvuk ide i kad iskopčam mikrofon. čini mi se kao da spaja direktno na matičnoj iz out kanala u in/mic. jel to moguće i kako popravit ako je. any advice most welcome. tnx

Piccolo
12-04-2007, 22:09
eh, da konfu zaboravih :) :


MB Gigabyte M55S-S3, sAM2, nVidia NF550, FW,GLAN, ATX

HDD Seagate ST3160812AS/ST3160811AS, 160 GB 8MB,

Powercolor Radeon X700 PCIE, 256MB

Leadtek DT2000 H, Hybrid TV kartica,

AMD Sempron 64 BOX 2800+, Sck AM2

DDR2 512MB PC5300 (667MHz), Aeneon

12-04-2007, 22:42
skini najnovije drivere za zvučnu i instaliraj je..naravno ove prije izbriši sve stare.....preporuka sa driver cleanerom koji če i u registriju maknut sve!

Piccolo
14-04-2007, 18:24
ovo je pomoglo donekle, sad nema više distorzije al još uvijek mi ne radi mic u BF2

DrunkyDuck
14-04-2007, 19:53
-Idi na start>run, upisi sndvol32Si stisni ok
-pogledaj "microphone", stavi slider na ~50%
-idi na "advanced" pod "microphone" i trebao bi imati opciju "Microphone +20dB boost" upali ili ugasi ju po potrebi. Nakon toga idi na close.
-options>properties, izaberi "recording" i pod "Show the following volume controls" sve upali. OK.
-"What U Hear" je sav zvuk generiran od strane zvucne kartice. Ako ga upalis i upalis mikrofon u igri, drugi igraci ce cuti sve sto ti cujes, zvuk ce se poceti beskonacno ponavljati kroz mikrofon i doci ce do gadne buke (mikrofonija). Zato, pazi da ti je na ovom ekranu kvacica na "Microphone". Opet, namjesti slider na ~50% i stisavaj/pojacavaj po potrebi. BTW, ovaj slider ti namjesta i glasnocu mikrofona u teamspeaku i slicnim programima. Koristi njega za namjestanje glasnoce.

To bi trebalo biti to ako je s driverima sve u redu.

14-04-2007, 19:56
A i kolko ja znam BF2 ima ona posebna podešenja za mikrofon..pa prostudiraj i to malo!

Piccolo
15-04-2007, 13:59
posted by Drunkyduck:


...-"What U Hear" je sav zvuk generiran od strane zvucne kartice. Ako ga upalis i upalis mikrofon u igri, drugi igraci ce cuti sve sto ti cujes, zvuk ce se poceti beskonacno ponavljati kroz mikrofon i doci ce do gadne buke (mikrofonija). Zato, pazi da ti je na ovom ekranu kvacica na "Microphone".

tnx. pokušao sam prem ovom i nije upalilo, al mi je dalo par ideja da malo prošuškam dalje. otkrio sam da je for u nekom "stereo mixu" kad to mutiram sve je u redu, plus malo mic boosta i radi. thanks very much