PDA

Pogledaj cijelu verziju : AUDIO-LOGITECH Z-5400 review by:amd freak



12-04-2007, 09:47
Ewo često me pitaju jel se isplati uzet Z-5500 ili ne....te ih zanima zašto baš ja imam z-5400...e pa ewoga ovdje ću ukratko napisat zašto...

• Total RMS power: 310 watts RMS • Speakers:
- Satellites: 194 watts RMS (2 x 38W front, 2 x 38W rear, 42W center) - 4 satellites
- Subwoofer: 116 watts RMS - 1 center channel
• Total peak power: 620 watts - 1 subwoofer
• Maximum SPL: 103 dB • 6-channel direct cable
• Frequency response: 35 Hz - 20 kHz • Digital SoundTouch™ Control Center
• Signal to noise ratio: >95 dB, typical 99 • Wireless remote control, batteries included
• Input impedance: 9,500 ohms • User´s manual
• Amplifier: Ultra-linear high-capacity analog • Quick-start guide
• Drivers:
- Satellites: 2 1/2” aluminum phase plug driver
- Band-pass subwoofer: 6 1/2” high-excursion driver • 2 year limited warranty
• Surround sound effects:
- Hardware decoding for Dolby® Digital, DTS® and DTS® 96/24 soundtracks
- Dolby® Pro Logic® II (Movie and Music modes)
- 6-channel direct
- Stereo
- Stereo x2
• Supported digital formats:
- Dolby® Digital
- DTS® and DTS® 96/24
- PCM (uncompressed stereo): 44.1 kHz/16 bit through 96 kHz/24 bit

http://img259.imageshack.us/img259/8696/zvu269nici1bp7.th.jpg (http://img259.imageshack.us/my.php?image=zvu269nici1bp7.jpg)

PAKIRANJE:

Uh šta reči...ogromno...i teško...S tim da sam ga nosio iz king krosa u auto nije mi bilo baš bajno....savršena zaštita---puno stiropora i plastike!

SATELITI:

Kao što je i u specifikacijama rečeno srednji satelit je nešto jači i drugačijeg je izgleda...Iskreno kad sam donio taj sistem doma i vidio te male zvučnike bilo me strah njihove snage.....Ali pokazala si su sasvim ok....što čete i čuti na kratkom filmiću!

http://img204.imageshack.us/img204/1055/satelit1si8.th.jpg (http://img204.imageshack.us/my.php?image=satelit1si8.jpg)

SUB:

Uh ogroman i težak....kažu 30kg...ali nema tolko : wtf :....Za buku raditi savršeno.....kad je na full svoje snage malo preizražajan....što se lako da srediti smanjivanjem njegove glasnoče putem softwera od zvučne ili na samome control centru..Za hip-hop sa jakim basom dušu dalo..isto vrijedi i za rock..pop...ali u technu ipak fali malo one snage kod nekih pjesama u kojima bass nije dovoljno fin.

http://img206.imageshack.us/img206/6756/sub1lq4.th.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=sub1lq4.jpg)
http://img206.imageshack.us/img206/230/sub2xj8.th.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=sub2xj8.jpg)

CONTROL CENTER I DALJINSKI:

Control center je malo smješnog izgleda ali njegove funkcije izgledaju puno ozbiljnije....znači imamo volume control cijelog sistema....samo srednjeg...bass volume...surround...izbor 6.ch.glazbe,stereo,x2 stereo,Dolby za filmove i Dolby za glazbu...
Daljinac mala crna stvar.....jako mi se sviđa gumbić "test" koji kad upalimo...svira glazbu...leti zrakoplov i testira sve zvučnike jedan po jedan da možemo čuti dali sve funkcionira kako treba..Baterija dosta drži...a u paketu se dobiju čak i dvije Duracelke.

http://img204.imageshack.us/img204/2761/control1au6.th.jpg (http://img204.imageshack.us/my.php?image=control1au6.jpg)
http://img204.imageshack.us/img204/2761/control1au6.th.jpg (http://img204.imageshack.us/my.php?image=control1au6.jpg)

Mišljenje+dodaci+zaključak:

Jako dobro pojačalo...sub....sam control centar......e sad visokotonci....ima snage..ima....ali nakon nekog vremena bi vi još....e sad....meni nije dao vrag mira dok ja nisam stavio umjesto centra i jedan zvučnik od linije(Philips)...neam pojma koji model ni kakav je zvučnik....ali vjerovali ili ne preporod se je dogodio....bass do kraja i više se ne guše visokotonci....na više od 70% pojačanog mali zvučnici više nemogu dalje(glasni su ali se više tonovi ne dižu-al glavno da ne krče)dok zvučnik umjesto centralnog tu kaže svoje zube i sobu pretvara u pravi hi-fi ugođaj....Naravno tome svemu je i pomogla zvučna Audigy 4 bez koje bi rezultati bilo puno lošiji...

Po mojem mišljenju bolje je uzet Z-5400(2000kn)+Audigy 4(400)-2400kn nego z-5500 za 2600kn....em imaš jako dobre zvučnike..imaš jako dobru zvučnu...a imaš i još 200kn u džepu....Eventualno poslje stavite neke malo jače visokotonce ko ja na centralni....i vjerujte preporod...drvo je drvo
A i nemožeš tjerat z-5500 na integri..mislim možeš..ali o kvaliteti nebi pričali...dakle z-5500 u tom slučaju dođu i više od 2600kn...to več spada i za dobar hi-fi..pa si vi mislite!

http://img260.imageshack.us/img260/7798/2222vd6.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=2222vd6.jpg)

12-04-2007, 09:49
za par dana i review Z4 VS Z3

ewo malo Z3... :D

http://upload4.postimage.org/1044998/IMG_0525.jpg (http://upload4.postimage.org/1044998/photo_hosting.html)

http://upload4.postimage.org/1045005/IMG_0526.jpg (http://upload4.postimage.org/1045005/photo_hosting.html)

Cali
12-04-2007, 11:38
pohvale za trud, samo bih ti preporučio da ne držiš onaj cp na kasdi, jer se ionako grije ko luda, pa da se ne dogodi.....

12-04-2007, 11:46
HE HE..znam...šljam od t-coma....tnx na pohvalama... :P :rotfl: > :rambo:

str33t6l0w
12-04-2007, 12:49
pohvala za trud ;)

Bartuc
12-04-2007, 17:03
Tak treba Ivek... Kad god se želiš svađati s nekime, lijepo sjedni i napravi nekaj korisno :D

Lijepo napravljeno!

Nego, imam pitanjce... Imam Gigabyte DS3 matičnu i integriranu zvučnu od Realteka te sasvim pristojan 5.1 sistem! Molilo bih te da mi preporučiš neku zvučnu koja je bolja od ove integrirane, a da nije skupa! Znaći, što jeftinija moguće, a da je podosta bolje od tog Realteka! Puno hvala ako mi odlučiš pomoć iako ova tema nije toj svrsi :pray:

ivan
12-04-2007, 17:11
a gdje je spomenuti filmić? :)

THE NO
12-04-2007, 17:14
Svaka čast na trudu. :)

dugi
12-04-2007, 17:35
Tak treba Ivek... Kad god se želiš svađati s nekime, lijepo sjedni i napravi nekaj korisno :D

Lijepo napravljeno!

Nego, imam pitanjce... Imam Gigabyte DS3 matičnu i integriranu zvučnu od Realteka te sasvim pristojan 5.1 sistem! Molilo bih te da mi preporučiš neku zvučnu koja je bolja od ove integrirane, a da nije skupa!SZnaći, što jeftinija moguće, a da je podosta bolje od tog Realteka! Puno hvala ako mi odlučiš pomoć iako ova tema nije toj svrsi :pray:

nema ti tu puno mudrosti

18053 Zvučna kartica CREATIVE LABS AUDIGY SE, bulk 193,00

hg spot

12-04-2007, 17:59
Tak treba Ivek... Kad god se želiš svađati s nekime, lijepo sjedni i napravi nekaj korisno :D

Lijepo napravljeno!

Nego, imam pitanjce... Imam Gigabyte DS3 matičnu i integriranu zvučnu od Realteka te sasvim pristojan 5.1 sistem! Molilo bih te da mi preporučiš neku zvučnu koja je bolja od ove integrirane, a da nije skupa!SZnaći, što jeftinija moguće, a da je podosta bolje od tog Realteka! Puno hvala ako mi odlučiš pomoć iako ova tema nije toj svrsi :pray:

nema ti tu puno mudrosti

18053 Zvučna kartica CREATIVE LABS AUDIGY SE, bulk 193,00

hg spot

slažem se....audigy se za 200kn....za 400.....Audigy2/ZS verzja ili Audigy4 ...a za 700-800....Audigy x-fi.....

@ivan:sorry neam kameru još...bude...obećajem!

Bartuc
12-04-2007, 18:02
Hvala Dugi! Još mi je kolega Pimp3k savjetovao jednu zvučnu i obje su odlične i cjenovno prihvatljive!

Ali sada imam dilemu :D Bum ih malo proučio!

1) Creative Labs Audigy SE- by Dugi
2) Terratec Aureon FUN 5.1 - by Pimp3k

Prije sam imao Creative Labs Live 5.1 i OK je bila zvučna, ne znam zakaj sam je poklonio :cry:

dugi
12-04-2007, 18:10
Hvala Dugi! Još mi je kolega Pimp3k savjetovao jednu zvučnu i obje su odlične i cjenovno prihvatljive!

Ali sada imam dilemu :D Bum ih malo proučio!

1) Creative Labs Audigy SE- by Dugi
2) Terratec Aureon FUN 5.1 - by Pimp3k

Prije sam imao Creative Labs Live 5.1 i OK je bila zvučna, ne znam zakaj sam je poklonio :cry:

Nisam imao prilike isprobati Terratec ali znam da mnoge ili gotovo svaka bolja igra podrzava upravo Audigy tako da se ja bas i nebi kockao sa kompatibilnoscu drivera.Ovaj Audigy ce ti zadovoliti sve potrebe za igranjem i slusanjem muzike,barem je tako kod mene.

12-04-2007, 21:50
Uzmi ti taj Creative..provjereno je provjereno...ne očekuj nemoguće za cijenu od 200kn! :wink:

Bartuc
12-04-2007, 21:55
Ma obje kartice su provjerene! Ako ti netko da preporuku iz vlastitog iskustva onda znaš da nije loše! Barem ja tak kada nekaj preporučim onda stojim iza toga ako je iz vlastitog iskustva, nije mi cilj nekoga zahebati!

Siguran sam da su obje kartice "zvjeri" (za prosjećnog usera poput mene, naravno) - ne patim previše na zvuk ali mi lagano "špricaju" tonovi na ovoj integriranoj zvučnoj u nekim igrama!

Budem ih malo proustudirao na netu pa bum vidio kaj uzeti...

100EURO
03-05-2007, 19:39
Da ne radim novu temu , zanima me koji zvućnici su bolji:philips mms 460 ili logitech X-540.Ak znate neke bolje u tom cjenovnom rangu slobodno recite.Hvala

03-05-2007, 19:49
definitivno x-540......ako pak ideš na 2.1 uzmi Z4!

100EURO
03-05-2007, 20:52
Ima kakva preporuka za zvucnu?Do 500 kuna max.....

04-05-2007, 13:54
Za 400kn Audigy 4!..za 700kn x-fi!

100EURO
05-05-2007, 20:41
Jel bi se ovi x-540 zvucnici mogli nekak spojit na 2.1 zvucnu na maticnoj?

05-05-2007, 20:42
da..samo kaj neče radit svi zvučnici...pa kupiš si za prvu silu neku 5.1 zvučnu za 40kn!

100EURO
05-05-2007, 21:29
Ok , hvala na pomoći....

Bartuc
05-05-2007, 21:49
Koliko je bolji Audigy 4 od Audigy SE? Jel vrijedi 200 kuna više? I koliko je zapravo bolji Audigy SE od integriranog Realteka na mojoj matičnoj?

Ovih dana si kupujem zvučnu pa da utvrdim gradivo :D

100EURO
05-05-2007, 22:09
Kupi ko i ja neku za 50 kuna i to je to...

Bartuc
05-05-2007, 22:14
Kupi ko i ja neku za 50 kuna i to je to...

Želim zvučnu a ne igračku :D

Već su me dečki savjetovali za Audigy SE (190kn) i TerraTec (140kn)... ali me zanima kolika je razlika između Audigy SE i 200 kuna skuplje kartice Audigy 4 te kolika je ralika između SE i Realtek (intgr.)!

06-05-2007, 08:10
Nemožeš to tako uspoređivat....Sve ti ovisi na kakvim zvučnicima če se zvučna vrtjet....

Ovako ja to raspoređujem:

Audigy SE:Logitech x-540,Z-3,Z-4
Audigy 4:Logitech Z-2300 najjači 2.1 sustav od logitecha!
Audigy x-fi:Logitech Z-5400,Z-5500

E sad logično je da se bilo koji sustav može imat na bilo kojoj zvučnoj....ali razlike u zvuku bome ima-pogotova za bass-on postaje topliji i dublji....a zvuk na slabijim zvučnicima ne krči-kao na integri...

Dakle ako kupuješ zvučnu rangiraj si je ovako kao što sam ti napisao!

Ako dobro pogledaš te tri skupine vidjet češ i razliku u cijeni zvučnika(kolko para tolko muzike :) ):
1.max 600-700kn
2.1200kn-1500kn max
3.2000kn>nadalje


Bilo kako bilo sve je bolje od integre.....4-ka je bolja od se-a al naravno to ti nitko točno nemože reć za kolko jer ti to ovisi o zvučnicima....z-5400 i z-5500 če lijepo radit na 4-ki....ali ako ih imaš na integri to je grijeh..ipak imaš high-end speakers for pc.....Ewo nadam se da sam pojasnio malo činjenice...

Bartuc
06-05-2007, 09:56
Znaći po toj logici mi je Audigy SE sasvim dovoljan! Imam 5.1, ne sjećam se toćno cijene (cca 400+ kuna) ali su zvjeri :D

Još bum na netu usporedio neke recenzijice i mišljenja korisnika između Audigy SE i Terratec (mislim da je Auerion - nisam ziher dal sam dobro napisao)!

Hvala na info Ivek!

NITROS
06-05-2007, 10:22
Nemožeš to tako uspoređivat....Sve ti ovisi na kakvim zvučnicima če se zvučna vrtjet....

Ovako ja to raspoređujem:

Audigy SE:Logitech x-540,Z-3,Z-4
Audigy 4:Logitech Z-2300 najjači 2.1 sustav od logitecha!
Audigy x-fi:Logitech Z-5400,Z-5500

E sad logično je da se bilo koji sustav može imat na bilo kojoj zvučnoj....ali razlike u zvuku bome ima-pogotova za bass-on postaje topliji i dublji....a zvuk na slabijim zvučnicima ne krči-kao na integri...

Dakle ako kupuješ zvučnu rangiraj si je ovako kao što sam ti napisao!

Ako dobro pogledaš te tri skupine vidjet češ i razliku u cijeni zvučnika(kolko para tolko muzike :) ):
1.max 600-700kn
2.1200kn-1500kn max
3.2000kn>nadalje


Bilo kako bilo sve je bolje od integre.....4-ka je bolja od se-a al naravno to ti nitko točno nemože reć za kolko jer ti to ovisi o zvučnicima....z-5400 i z-5500 če lijepo radit na 4-ki....ali ako ih imaš na integri to je grijeh..ipak imaš high-end speakers for pc.....Ewo nadam se da sam pojasnio malo činjenice...

Ako se ima para za Z-5400 nek si kupi E-MU 0404 i spoji ju sa zvucnicima sa optickim kablom !!! Najbolje rjesenje

dugi
06-05-2007, 10:48
Ma obje kartice su provjerene! Ako ti netko da preporuku iz vlastitog iskustva onda znaš da nije loše! Barem ja tak kada nekaj preporučim onda stojim iza toga ako je iz vlastitog iskustva, nije mi cilj nekoga zahebati!

Siguran sam da su obje kartice "zvjeri" (za prosjećnog usera poput mene, naravno) - ne patim previše na zvuk ali mi lagano "špricaju" tonovi na ovoj integriranoj zvučnoj u nekim igrama!

Budem ih malo proustudirao na netu pa bum vidio kaj uzeti...


Pa daj onda uzmi taj Terratec Aureon FUN 5.1 pa nam javi dojmove iz prve ruke :wink: .

Iskreno ja se nebi kockao i uzeo bi provjereno,driveri znaju biti skakljiva stvar.

Bartuc
06-05-2007, 10:59
Ono kaj je najgore, deset ljudi deset mišljenja! Čitam o Audigy SE... njih 5 kaže da je zvuk savršen i da je zvučna ludo dobra te joj daju ocjenu 5/5, a drugih 5 kaže da je sranje i daju joj ocjenu 1/5!

Na PCExp-u sam čitao da je SE - OK, ali da Terratec ima neke prastare čipove na sebi i da nije neka sreća... i onda u drugoj temi izjavi da u životu nije imao bolju zvučnu :rotfl: Ne znam kome vjerovati :cry:

Znam da je Audigy poznata i respektabilna marka ali uvjek mrzim te SE dodatke na bilo kojem proizvodu! Dok Terratec i nije neke revolucionarne pomake u tehnologiji napravio...

Mislim da bum uzeo Audigy SE! Ali možda ipak... :D

06-05-2007, 13:03
Imo sam i se i 4-ku i x-fi.....svaka vrijedi para....a što se drivera tiče...stavljaš najnovije i nikad beda...barem ne kod mene.

Svinjoguz
06-05-2007, 14:25
Ono kaj je najgore, deset ljudi deset mišljenja! Čitam o Audigy SE... njih 5 kaže da je zvuk savršen i da je zvučna ludo dobra te joj daju ocjenu 5/5, a drugih 5 kaže da je sranje i daju joj ocjenu 1/5!

Na PCExp-u sam čitao da je SE - OK, ali da Terratec ima neke prastare čipove na sebi i da nije neka sreća... i onda u drugoj temi izjavi da u životu nije imao bolju zvučnu :rotfl: Ne znam kome vjerovati :cry:

Znam da je Audigy poznata i respektabilna marka ali uvjek mrzim te SE dodatke na bilo kojem proizvodu! Dok Terratec i nije neke revolucionarne pomake u tehnologiji napravio...

Mislim da bum uzeo Audigy SE! Ali možda ipak... :D

Svakako uzmi Audigy SE,frend mi je ima i moram reć da je zvučna preimba,u igrama,filmovima i buđenju susjeda. :D

Bartuc
06-05-2007, 15:09
Ok, hvala svima na pomoći. Vjerujem da nebi niti sa jednim od ta 2 fulao ali uzimam Audigy SE! Trenutno je nedostupan u Ve-Milu ali ćim dođe idem po njega pa vam javim dojmove!

dugi
06-05-2007, 15:50
Ok, hvala svima na pomoći. Vjerujem da nebi niti sa jednim od ta 2 fulao ali uzimam Audigy SE! Trenutno je nedostupan u Ve-Milu ali ćim dođe idem po njega pa vam javim dojmove!

Svakako prvo dobro ukloni drivere od integrirane zvucne,iskljuci integriranu u biosu pa tek onda ustekaj audigy se.I koristi drivere sa cd koji dobijes u pakiranju,novi sa njihove stranice samo ako ides na Vistu jer na XP su ovi sa cd savrseni,dok sa novima bas i nisam bio zadovoljan(pucketav zvuk na mp3-cama).

Bartuc
06-05-2007, 16:16
Ok, hvala svima na pomoći. Vjerujem da nebi niti sa jednim od ta 2 fulao ali uzimam Audigy SE! Trenutno je nedostupan u Ve-Milu ali ćim dođe idem po njega pa vam javim dojmove!

Svakako prvo dobro ukloni drivere od integrirane zvucne,iskljuci integriranu u biosu pa tek onda ustekaj audigy se.I koristi drivere sa cd koji dobijes u pakiranju,novi sa njihove stranice samo ako ides na Vistu jer na XP su ovi sa cd savrseni,dok sa novima bas i nisam bio zadovoljan(pucketav zvuk na mp3-cama).

Hvala na savjetu... Vjerovatno bi zaboravio onemogučiti integriranu zvučnu da me nisi sjetio!

06-05-2007, 17:57
Ok, hvala svima na pomoći. Vjerujem da nebi niti sa jednim od ta 2 fulao ali uzimam Audigy SE! Trenutno je nedostupan u Ve-Milu ali ćim dođe idem po njega pa vam javim dojmove!

Svakako prvo dobro ukloni drivere od integrirane zvucne,iskljuci integriranu u biosu pa tek onda ustekaj audigy se.I koristi drivere sa cd koji dobijes u pakiranju,novi sa njihove stranice samo ako ides na Vistu jer na XP su ovi sa cd savrseni,dok sa novima bas i nisam bio zadovoljan(pucketav zvuk na mp3-cama).

ne nisu savršeni..baš zato sam i napomenio....da treba skinut najnovije ako postoje...i da nikako nemoj stavljat onaj media player koji dobiješ s cd-om...jako je lijep..ali i bugovit i nestabilan!

dugi
06-05-2007, 18:58
Hm,meni taj player radi kako treba ne kuzim o kakvoj ti nestabilnosti pricas.Sto se drivera tice probao sam tri verzije i verzija 1.04 mi se pokazala najbolja i samo njih koristim.
Eto bas sam pogledao na njihovoj stranici i 1.04 su zadnji driveri tak da ispada da sam nekaj zabrijao,amd freak moj naklon.
I da player stvarno izgleda super ,kao da je za mac napravljen.Ja ga uredno koristim.

Opcenito sva ta spika sa zvucnim karticama pada u vodu ako nemate neke pristojnije zvucnike jer se razlika izmedju integrirane i ugradbene nece ni osjetiti.Ja sam najveci skok osjetio u igrama koje zvuce puno bolje pogotovo na mojim 5.1 sluskama ali i na 2.1 stolnom altec leansig zvucnicima.

Bartuc
06-05-2007, 19:05
@Dugi, jel ti u svim igrama - filmovima - mp3 muzici zvučna super radi? Ne krče zvučnici u nekim novijim igrama?

Što se Player-a tiće, to tak i onak nebum koristio. Možda ga samo pogledam kakav je pošto ste ga toliko nahvalili (vizualno)! Koristim WMP11 i to mi je sasvim dosta!

dugi
06-05-2007, 19:12
@Dugi, jel ti u svim igrama - filmovima - mp3 muzici zvučna super radi? Ne krče zvučnici u nekim novijim igrama?

Što se Player-a tiće, to tak i onak nebum koristio. Možda ga samo pogledam kakav je pošto ste ga toliko nahvalili (vizualno)! Koristim WMP11 i to mi je sasvim dosta!

Ja sam ti ovu zvucnu kupio bas zbog igri koje mi na mojoj staroj ploci nisu radile kako treba.A imala je toliko hvaljeni saunstorm od nvidie(nforce 2 chipset).I upravo su igre imale pucketavi zvuk,ne sve ali neke da.kada sam kupio ovu plocu(nforce 4) odmah sam gore upiknuo audigy se,tj.ni na sekundu nisam probao onboard zvucnu,tak da neznam cak ni da li radi.Mislim da to dovoljno govori.Nisam jos ni sa jednom igrom imao problema,uostalom velika vecina igri preporuca i i ima audigy logo( a ne terratec) tak da nemas frke.

06-05-2007, 19:18
Tako ako zvučna na sebi ima procesor....ne muči pravi cpu-pa se povečavaju čak i performanse!

Player je dobar ali ima nestabilnosti tipa-kad stalno mijenjaš efekte zna se dogoditi da se poremeti cijeli zvuk..tj poremete se driveri i ne gine reinstall....a to se bome na zvuku osjeti...ko da sam na integri...nije mi se to jednom dogodilo..a i kolko vidim na kreativ forumu nisam jedini kome se to dogodilo!....

Najbolji lijek ti je winamp za pjesme....wmp ili bsplayer za filmove...i nikad greške!

100EURO
06-05-2007, 19:33
Onda ću si i ja kupit a Audigy SE , bolje to nego IGRAĆKU :D

Bartuc
06-05-2007, 21:01
Kolega Dugi i kolega Ivek, hvala vam puno! Razriješili ste me svih nedoumica! Sad samo da dođe u Ve-Mil pošto mi je on najbliže i idem po nju! Piše da za 3 dana dolazi, to je jučer pisalo - danas im je site u banani!

PS: Ivek, čuo sam za to da prava zvučna olakša proc i zbog toga da su bolje performanse! Fakat ludnica, to sam tek jučer saznao!

@Euro, tak treba...

NITROS
07-05-2007, 08:06
Skoro svaka externa kartica olaksava proc, a cuj bartuc si razmisljao da pogledas PCI-e zvucne? Mislim ostaje ti onda jedan PCI utor prazan

Bartuc
07-05-2007, 08:29
Skoro svaka externa kartica olaksava proc, a cuj bartuc si razmisljao da pogledas PCI-e zvucne? Mislim ostaje ti onda jedan PCI utor prazan

Gigabyte DS3 nema podršku za SLI tako da ima samo jedan PCI-E utor gdje je grafa piknuta! Slobodni su mi samo svi PCI utori :D

A zašto to pitaš? Kaj ima i takvih zvučnih? Inaće se nikad nisam zanimao za zvučne pa o njima najmanje znam! Daj neki primjer takve zvučne!

NITROS
07-05-2007, 10:42
imas one pcie utore od 4x ovaj od grafe je 16x ili kad je u SLI onda je 8x

Da postoje te zvucne.

Malo sam zahebal PRESKUPE SU :)))

http://www.bizrate.co.uk/soundcards/pro ... press.html (http://www.bizrate.co.uk/soundcards/products__keyword--pci+express.html)

vidio sam i jeftinijih modela, al nemogu ih naci. Bilo je u BUGu

Bartuc
07-05-2007, 10:54
U, zvučna skuplja od moje grafičke :shock: Mislim da je Audigy SE još uvijek prihvatljiviji za kupnju :D

Bartuc
08-05-2007, 14:14
Bumpam ali nema veze... :D

Danas sam bio u Linksu u nabavci i kupio sam:

1) Corsair Flash Drive od 1Gb - savršen je, najbrži na tržištu, otporan na vodu i udarce, ma ludnica kažem vam :D

2) Produžni za USB, napokon... išlo mi na qurac saginjanje ispod kompa!

3) Creative Audigy SE - zvučna je odlična, isprobao sam je u par igri i na par MP3-ca i zvuk je savršen! Stvarno se osijeti poboljšanje naspram integrirane zvučne! Basovi su mi nekak izraženiji te mi je općenito zvuk življi! Čak sad čujem efekte koji prije nisu bili izraženi!SJako sam zadovoljan i svatko tko želi dobru zvučnu za "malo para" ima moj blagoslov za Audigy SE!

Hvala još jednom ljudima koji su mi pomogli oko odabira - Dugi, Ivek (AMD), i Cronicus

I hvala Pimp3ku na savijetu za Terratec koji ipak nisam uzeo ali je savijet na mjestu jer vjerujem da je i Terratec sasvim dobra zvučna!

08-05-2007, 14:17
Pa valjda ja znam što valja :) ....


Inače za vikend ovdje dobivate usporedni test Z3 VS Z4....da napokon saznamo koji je bolji!Da li je viša cijena z4-ke opravdana ili ne....saznat čete za manje od 5 dana! :wink:

Bartuc
08-05-2007, 14:19
Na koj način buš ih testirao?

08-05-2007, 14:22
Ja i 2 frenda puni iskustva....sa svim mogučim zvučnicima...od starih radia do hi-fi-a za po 10-15 soma kuna.....U istoj sobi.....a najvjerojatnije i db mjerać :wink:

ivan
08-05-2007, 16:43
to će mi bit zanimljivo jer sam posjedujem z3 zvučnike. upravo spomenuta razlika u cijeni je odlučila moju dilemu između z3 i z4 modela.

nadam se da ću i ja jednog dana imat 200kn viška pa da se maknem s integruše :)

str33t6l0w
08-05-2007, 21:06
evo uzeo sam i ja audigy se :D ludnica... pomogle su mi stvari opisane ovdje ;) hvala ;)

ivan
09-05-2007, 09:21
možeš i ti svoja opažanja napisat? da se što prije i ja odlučim :)

str33t6l0w
09-05-2007, 14:12
a sta da kazem kad je vec sve receno???

al ajd :D.. reci cu :D

cim sam dobio zvucnu spojio sam je na veliki razglas od jednog benda (oko 20k kuna)... nije bilo uzasnog krcanja (sto me prije uvijek iritiralo)... bass je bio izrazeniji i bolje oblikovan dok ga slusas... nekako bolje zvuci.... cuju se neke stvari u pjesmama koje se prije nisu cule.... ma ludnica ;)

NITROS
09-05-2007, 18:44
Da bar ja imam Hi-Fi komponente pa da i ja svoju E-MU spojim da vidim kako to zvuci :)))

Lord Jambrek
09-05-2007, 19:01
Koliko dođe uopće Audigy SE? Pitam tak okvirno. Neću ju uzet jer sam kupio Audigy 2 ZX za 150kn od frendice.

Zanima me samo jer frendu treba.

str33t6l0w
09-05-2007, 19:09
200 kn u ve-milu ;)

11-10-2007, 11:07
EDITED:

Našao sam tekst koji sam napisao pa ču ga sada dodati:



Test-Zvučnici-Logitech Z-5400

Ovo toplo vruče ljeto 2007-e godine mnogi od nas provesti če u ugodnom ambientu.Neki
su krenuli
na more,neki u dalje krajeve,ekstremisti zamjenili ljeto zimovanjem a mi sa manje
sreče utjehu
potražili u svojim domovima uz klimu i hladne tuševe tokom dana.Dosadu možemo
riješiti na
razne načine a jedan od njih je i korištenje našeg računala u multimedijske
svrhe.Ovdje se
baziram direktno na igre,glazbu ali i filmove vrhunske kvalitete slike ali i
zvuku..Osim same
konfiguracije za ugodno uživanje u multimediji bitna je i periferija stoga ču danas
za vas
napisati recenziju jednih od boljih 5.1 sistema za zvuk na računalu.

Dakle riječ je o 5.1 sistemu od poznatog i vrlo kvalitetnog
proizvođača-Logitecha.5.1sustav
danas je sinonim za uživanje u surround zvuku.Laički rečeno to je sistem sa 5
zvučnika(visokotonaca)i 1 subwooferom(popularna „kutija“ koja proizvodi
duboke
tonove-bass).Gledanje filmova s kvalitetnim 5.1 zvučnim sustavom je potpuno drugačije
iskustvo
nego kada smo ograničeni na običan stereozvuk.Ipak,surround sustavi pate od problema
čije
riješavanje zahtjeva velika ulaganja a nerijetko i građevinske radove kako bismo ga
uklonili.

Totalna snaga cijelog kompleta Z-5400 iznosi 310watt-a RMS i to točnije 194watta
sateliti(2x38w
prednji,2x38w stražnji,42w centar)i subwoofer 116watta RMS-a.Frekvencijski odaziv je
od 35hz-20khz
sa input impendacijom od 9,500ohms.Zvučni procesor u odvojenom kučištu omogučuje
dekodiranje
Dolby Digital i DTS zapisa,“razvlačenje“ stereozvuka na sve zvučnike,a
sve uz prikaz
načina rada na matričnom LC ekranu.Zvuk možemo dovesti u analognom i digitalnom
obliku,a
netreba zaboraviti niti THX certifikat.

Pakiranje...ufff sama pomisao na tu riječ mi zadaje glavobolje jer još nikad u životu
nisam
nosio ovakav paket vezan uz računalo-i to sam samcat.Ne pitajte me kolko muke sam
imao.Uglavnom
kratko rečeno ogromno i teško,odlična zaštita protiv udaraca i vlage..sve je bilo
obloženo
stiroporom,plastikom i najlonom.
Kao što je i u specifikacijama rečeno srednji satelit je nešto jači i drugačijeg je
izgleda...Iskreno kad sam donio taj sistem doma i vidio te male zvučnike bilo me
strah njihove
snage.....Ali pokazali su se sasvim ok....Veličina je sasvim ok i problemi s
prostorom su barem
malčice uklonjeni.Subwoofer Uh ogroman i težak....kažu 30kg...ali nema tolko : wtf
:....Za
buku raditi savršeno.....kad je na full svoje snage malo preizražajan....što se lako
da
srediti smanjivanjem njegove glasnoče putem softwera od zvučne ili na samome control
centru..Za
hip-hop sa jakim basom dušu dalo..isto vrijedi i za rock..pop...ali u technu ipak
fali malo one
snage kod nekih pjesama u kojima bass nije dovoljno fin. Control center je malo
smješnog izgleda
ali njegove funkcije izgledaju puno ozbiljnije....znači imamo volume control cijelog
sistema....samo srednjeg...bass volume...surround...izbor 6.ch.glazbe,stereo,x2
stereo,Dolby za
filmove i Dolby za glazbu...Nemoram vam ni govoriti o kvaliteti zvuka
dvd-filmova-usudio bih se
reći bolja stvar od kina :)
Daljinac mala crna stvar.....jako mi se sviđa gumbić "test" koji kad
upalimo...svira
glazbu...leti zrakoplov i testira sve zvučnike jedan po jedan da možemo čuti dali
sve
funkcionira kako treba..Baterija dosta drži...a u paketu se dobiju čak i dvije
Duracelke.


I za kraj testiranje...Testna konfiguracija bila je Athlon 64 3800+,1gb ram.7300gt
grafa i
najbitnije usporedba onboard zvučne i zvučna kartica CREATIVE Audigy 4. Jako dobro
pojačalo...sub....sam control centar......e sad visokotonci....ima snage..ima....ali
nakon nekog
vremena bi vi još....e sad....meni nije dao vrag mira dok ja nisam stavio umjesto
centra i jedan
zvučnik od linije(Philips)...neam pojma koji model ni kakav je zvučnik....ali
vjerovali ili ne
preporod se je dogodio....bass do kraja i više se ne guše visokotonci....na više od
70%
pojačanog mali zvučnici više nemogu dalje(glasni su ali se više tonovi ne dižu-al
glavno
da ne krče)dok zvučnik umjesto centralnog tu kaže svoje zube i sobu pretvara u pravi
hi-fi
ugođaj....Naravno tome svemu je i pomogla zvučna Audigy 4 bez koje bi rezultati bilo
puno
lošiji... Onboard zvučna jednostavno nije imala same kvalitete u zvuku,bass nije imao
onu dubinu
i punoću,a doživljaj u filmovima bio je sveden na minimum.Razlika je nebo i zemlja.
Po mojem
mišljenju bolje je uzet Z-5400(2000kn)+Audigy 4(400)-2400kn nego z-5500 za
2600kn....em imaš
jako dobre zvučnike..imaš jako dobru zvučnu...a imaš i još 200kn u
džepu....Eventualno
poslje stavite neke malo jače visokotonce ko ja na centralni....i vjerujte
preporod...drvo je drvo
A i nemožeš tjerat z-5500 na integri..mislim možeš..ali o kvaliteti nebi
pričali...dakle
z-5500 u tom slučaju dođu i više od 2600kn...a to več spada i za dobar hi-fi..pa si
vi
mislite!


Po cijeni od 1900kn ovaj 5.1 sistem je dobra konkurencija najjačem 5.1 sistemu za
zvučnike
njegovom bratu z-5500..jer cijenom opravdava svoju kvalitetu.Usudio bih se reči da za
taj novac
nema boljeg zvučneg sistema.Ukoliko imate 2000-2500kn ne gledajte dalje...ukolito
imate više
hi-fi je next level za vas.

LOGITECH Z-5400
+ Kvaliteta izrade i zvuka,Thx certifikat,lakoća korištenja
- Previše kablova,viša cijena,stalci zvučnika se nemogu pomicati po vertikali

OCJENA:9/10