PDA

Pogledaj cijelu verziju : WinXP SP2, Retestrak modified edition



NITROS
12-04-2007, 07:24
Evo



Gwin kakva ti je ovo verzija Windowsa "WinXP SP2, Retestrak modified edition"...
Nisam za to cuo, koja je fora taj Retestrak modified edition???
Jel to neka nadogradnja ili ih kupis takve???

odgovorit ću ovdje, a onda molim moderatore da prebace u novi topic

maintenance free windows, polulegalni windowsi.
Borg, Retestrak, Black, One su samo neke od varijanti, ima ih jedno 30-ak kvalitetnijih,
radi se o izrezanoj instalaciji windowsa. iz instalacije se izrežu raznorazni windows programi tipa windows movie maker, IE, windows defragmentSi sve ostale gluposti koje nitko nikad ne koristi. korisniku se pri instalaciji nudi izbor između cijelog spektra alternativnog softvera: Adobe Premiere ili Ulead Video studio, DVD Workshop, Opera, Firefox, DiskeeperSi sl

u čemu je fora? u tome da su u većini slučajevaStakvi windowsi brži i stabilniji, zato što je instalacija manja i ne diže se hrpa windows aplikacija pri svakom bootu. ako takve windowse registriraš sa original cd-keyem (koji fala bogu imam) onda možeš uredno sa microsofta skidat zakrpe, drajvere, software (tipa MediaPlayer 11) i slično. nemreš dobit puni tech-support jer to nisu njihovi originalni windowsi. u svakom slučaju, ako ih uspiješ ispravno instalirat, u pravilu su bolji od original windowsa.

problemi su slijedeći:
1. svi ovi windowsi ne zahtijevaju cd-key, nego su u principu crackane verzije , daklem, ilegalno
2. iako je jedan dio alternativnog softwera freeware, sav ostali software (kaspersky, bitdefender recimo, office) je crackan, daklem ilegalan. osim ako, naravno, legalnim putem ne kupiš licencu i registiraš software
3. nemaš nikakvu tehničku podršku. niti od microsofta, niti od autora modificiranih windowsa, što pri promjeni hardwera zna bit zajeb.
4. pošto nema patcheva za takve windowse, ne mogu se instalirat na sve strojeve (ja konkretno na ovaj komp ne mogu instalirat Borg verziju, jer mi ne prepoznaje chipset na grafičkoj, ali Retestrak radi). šta je od hardvera i softwarea izašlo do trenutka puštanja u opticaj takvih windowsa radi je granica. dobio si zadnje drajvere za sve moguće uređaje (MBO, VGA...), ali recimo Retestrak je poznat da se ne voli sa novim Forceware drajverima. ne radi ti igra? trebaš nove drajvere? ako imaš retestrak zaboravi. ili se vrati na original windowse ili nauči programirat pa si sam izreži windowse i zaobiđi problem

svatko sa malo boljim poznavanjem programiranja može sam napravit ovakvu verziju windowsa (vidio sam barem 300 različitih varijanti), pa je onda može i sam popravljat, tj. bit sam sebi tech-support. svi ostali, poput mene, instaliraju verziju koja im radi, registriraju (ako hoće) šta mogu i mole boga da nešta ne pukne.

zašto instaliramo takve cirkuse na komp? zato što ja u 2 godine korištenja Borga i Retestraka nisam doživio BSOD, niti smrzavanje kompa. par puta mi se komp zgasio bezveze, ali zbog hardverske, odnosno moje greške

ako bude dodatnih pitanja, imaš PM

str33t6l0w
12-04-2007, 09:11
da znam za te verzije i koristio sam jedno vrijeme Borg....

12-04-2007, 09:25
Ma ja imam bolji...malo sigurniji... princip....Lijepo instaliram Win xp PRO sp2....naravno s orginal cd-keyem.....pa skinem najnoviji autopatcher.....stavim s njime sve zakrpe za xp do toga dana/mjeseca....instalam sve programe koje koristim....tipa office 2007....Firefox....nakon toga lupim run-msconfig-i izgasim sve stvari koje se startaju s mojim pc-jem a netrebaju mi uvijek ili pri svakom startovanju....i na kraju mi je memorija koja je zauzeta otprilike oko 110-115mb....što je prilično dobro....a za gaming stvoreno....ima tu još niz stvari...pa ako koga zanima neka kaže ovdje pa ču objasnit...

npr...

Start up programi i efekti

Kako isključiti ?

Instaliranje puno programa može zapuniti vašu registry bazu nepotrebnim programima koji se startaju sa pokretanjem računala,što može dovesti do usporavanja računala i zauzimanjem dijela memorije

1. Pokrenite Regedit, "Start - Run i upišite regedit zatim kliknite na "ok"
2. Dođite do ključa HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Run
3. Kada ste došli do ključa,na desnoj strani možete identificirati programe koje ne želite pokrenuti pri startu računala.
4. Desni klik na program koji ne želite da se pokrene pri startu računala i odaberite "Delete".
Na ovaj način programi neće biti učitani u memoriju sve dok ne bude potrebe za njima.

Uklanjanje vizualnih efekata također će osloboditi dio raspoložive memorije.
Idite u Settings - Control Panel - System - Advanced i pod stavkom Performance kliknite na gumb Settings i u prozoru Visual Effects ostavite kvačice samo na "Use drop shadows… i Use visual styles…" ,sad kliknite na Advanced i pod opcijom Memory usage označite Programs, zatim kliknite Apply i sve je ostalo isto, a vaše računalo radi brže

Oslobodite još memorije

Nepotrebni DLL - ovi i servisi

Ako koristite puno programa u vrijeme rada, svi dll-ovi {dynamic linked library) se učitavaju u memoriju od strane Windows Explorera.
To utječe na količinu raspoložive memorije, kao i na brzinu rada samog računala. Evo kako natjerati Windowse XP da izbace iz memorije sve nepotrebne dll-ove:

Potražimo u registry-u HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows-CurrentVersion- Explorer. U ovom ključu kreirajte novi Dword unos imena AlwaysUnloadDLL i postavite mu vrijednost na 1.

Servisi su programi koji se pokreću sa Windowsima i oni nepotrebni utječu na performanse računala.
Odite u Start - Run i upišite services.msc i sada ste dobili listu servisa koje možete isključivati i uključivati desnim klikom,odaberete Properties i zatim Disable. Sada je servis isključen.

Ako ne pretražujete često datoteke na računalu isključivanjem servisa indexing možete malo poboljšati performanse.

Burek_fr0m_SPACE
12-04-2007, 09:41
Nepotrebni DLL - ovi i servisi

Ako koristite puno programa u vrijeme rada, svi dll-ovi {dynamic linked library) se učitavaju u memoriju od strane Windows Explorera.
To utječe na količinu raspoložive memorije, kao i na brzinu rada samog računala. Evo kako natjerati Windowse XP da izbace iz memorije sve nepotrebne dll-ove:

Potražimo u registry-u HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows-CurrentVersion- Explorer. U ovom ključu kreirajte novi Dword unos imena AlwaysUnloadDLL i postavite mu vrijednost na 1.
Zašto neki misle da je više slobodne memorije uvijek nužno dobra stvar? Ovim predloženim "tweakom" ćeš često napraviti više štete nego koristi.

12-04-2007, 09:43
Ako se zna koristiti nemaš beda....ja ga osobno ne koristim...već piše u mojoj bazi podataka na kojoj skupljam ovakve tweakove... 8)

Đeri
12-04-2007, 10:29
koristim Black editrion,owna,mogu instlirat i ie7 i wmp 11 :P
btw,Windows Nemesis sam instalirao,kad neprepoznaje zvučnu,,damn!
Al zato je black bolji hehe