PDA

Pogledaj cijelu verziju : Silent Hill



LeftY
08-02-2006, 13:41
jel ce izaci 5-ti dio ove fenomenalne survival-horror avanture?

Rocchiro
12-02-2006, 14:45
mislim da da

Phillip
12-02-2006, 15:07
Ali nista jos bar godinu dana. Ali vrlo skoro ce se pojaviti film.

CTDP_Marko
14-02-2006, 16:33
jel ce izaci 5-ti dio ove fenomenalne survival-horror avanture?
Mislim da dolazi ove godine ili početkom iduće

LeftY
14-02-2006, 19:31
znate mozda kako ce se zvati?

Michel
15-02-2006, 10:24
Ne ali nije važno strah je zagarantiran :pray:

CTDP_Marko
15-02-2006, 12:06
Ne ali nije važno strah je zagarantiran :pray:

Pa i nije baš toliko strašna

Michel
15-02-2006, 13:22
Ali ima toliko bolesnih finta da je to đudo.
Baš su psihički u kur... :rotfl:

Pain
16-02-2006, 11:23
ja prešo 1 2 3 a sad ću i 4 wicked igra a najbolji i bolesniji nastavak mi je drugi sa pyramid headom.(kad lik jebe onu lutku na sudoperi u onom hotelu,tj gura ju u sudoper)

Rocchiro
17-02-2006, 17:29
ja prešo 1 2 3 a sad ću i 4 wicked igra a najbolji i bolesniji nastavak mi je drugi sa pyramid headom.(kad lik jebe onu lutku na sudoperi u onom hotelu,tj gura ju u sudoper)

upravo to...pyramid head rula...

da ne govorim o bolesnom sountracku... :pray:

Rocchiro
17-06-2006, 11:23
daklem,zasad 5. dio izlazi samo za PSP

trailer

itWfQiSKplw&search=silent%20hill%20origins

Jerry
17-06-2006, 12:54
ah sranje ja se ponadao i za PC

goGAMERo
17-06-2006, 12:55
Ma biti će vjerovatno i neka konverzija za PC!

Rocchiro
17-06-2006, 12:58
Ma biti će vjerovatno i neka konverzija za PC!

nadam se da si u pravu :cry:

Nefarnius
17-06-2006, 13:00
prvi je najbolji, ostale ko jebe!

goGAMERo
17-06-2006, 13:01
A ikao ne bude kupi si brate PSP! :rotfl: Pogledajte trailer onaj na youtubeu! :pray:

LeftY
17-06-2006, 13:37
A ikao ne bude kupi si brate PSP! :rotfl: Pogledajte trailer onaj na youtubeu! :pray:

zakon

Jerry
17-06-2006, 13:43
jebale ih konzole i taj PSP sad stalno to preferiraju a PC ko njega jebe!!! :-x :-x

Valtiel
17-06-2006, 15:19
jao... kako samo malo znate... na PSP ce izaci Silent Hill koji ce biti samo neki potpuno neovisni ili samo obrada keca ili dvice... NE SILENT HILL 5 nece izaci za PSP... Silent Hill 5 ce izaci za Playstation 3 i pc... i prica ce se odvijati oko mentalnog bolesnika koji ce prepricavati svoj zivot. Dozivljavat cemo flashbackove... Imate google i nekoliko raznih Silent Hill foruma... trazite informacije i nemojte bljuvati po legendi :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Valtiel
17-06-2006, 15:25
Sa teme strah: Najbolju muziku ima Silent Hill 3 zbog odlicne pjevacice i odlicnih pjesama... iako svaki dio ima odlicnu muziku, Akira Yamaoka legenda. Silent Hill 2 ima najveci psiho efekt dok Silent Hill 3 ima najbolje scene. Ipak, svaki dio pridonosi prici i smatra se jednom cjelinom.... Silent Hill 4 ima apsolutno najbolju pricu i najvise filozofije...

Sram vas bilo, kada sam ja otvorio ovu temu zakljucali ste je bez ikakvog razloga :yuck: :-x

Rocchiro
17-06-2006, 15:32
Sa teme strah: Najbolju muziku ima Silent Hill 3 zbog odlicne pjevacice i odlicnih pjesama... iako svaki dio ima odlicnu muziku, Akira Yamaoka legenda. Silent Hill 2 ima najveci psiho efekt dok Silent Hill 3 ima najbolje scene. Ipak, svaki dio pridonosi prici i smatra se jednom cjelinom.... Silent Hill 4 ima apsolutno najbolju pricu i najvise filozofije...

Sram vas bilo, kada sam ja otvorio ovu temu zakljucali ste je bez ikakvog razloga :yuck: :-x

a)daj lol...pogle kad je ova tema otvorena,malo prije nego si ti tvoju otvoril.tvoja je lockana zbog ove

b)nemoj doublepostati

c)From Spong, "At this early stage of proceedings, very little more is known. Tsuboyama-san did however state that, "It wont be on the current consoles." So that means Silent Hill 5 will be heading to PS3 or Xbox 2, or maybe even the next Nintendo console?"

nema ni govora o PC-u,al dobro,na to smo naviknuti

Valtiel
17-06-2006, 15:39
a) sorry, nisam vidio...

b) jao.. jesi sitnicav... samo sam pogledao drugu temu pa umjesto da tamo postam odlucio ovdje jos jednom postati... pravo sitnicavo :?

c) dakle ps3 ne psp... A vjeruj, zna Konami kako je pc trziste ogromno... dokaz je sto imas Silent Hill 2, 3 i 4 za pc... nimalo ne sumnjam da ce biti i za pc, to se podrazumjeva... ne brini 8)

Rocchiro
17-06-2006, 15:41
kaj se tice mjuze-u jedinici je ona divlja i stvara filing da se priblizava neko sranje,u drugom djelu je mjuza vise tisa i misterijoznija,u trojci je mjuza nekak necro hebena a u cetvrtom je dobra ali nesto losija(cast iznimkama tipa onog sounda kad si kasnije u sobi i pocne ona neka bolesna mjuza i ekran ti se crveni :pray: )

Valtiel
17-06-2006, 15:44
Akira Yamaoka :pray: :pray: :pray:

i cijeli Konami team :pray: :pray: :pray:

The Halo of the sun shall return... i naravno Sammael :D

Rocchiro
17-06-2006, 15:50
http://faqs.ign.com/articles/618/618317p1.html

daj pogle ovo,tip je napravil psyho-analizu SH-a.oprez-puno,puno teksta!

Valtiel
17-06-2006, 17:44
But one cannot help but
ask: why does the human consciousness get used so quickly to such a world: is
that because of the flexibility of the consciousness or because such a world
grants a subconscious pleasure, fulfills hidden desires?

:pray: :pray: :pray:

Does
insanity fulfill desires?

(in fact he wanted people to make fun of him, thus making
violence a righteous revenge from his point of view)

kao da sam ja pisao :D

The
thing is, there is no such thing as absolute reality (nether there is no
absolute truth)

Hmmm, ne slazem se.... mislim da je zapravo svaka realnost apsolutna i dio apsolutne jedne istine.

"Silent Hill 2 the materialization of delusions" :pray: :pray: :pray:

So it's not the world, that went insane... "Perhaps, it's we who are insane...
hopelessly insane".

Ne slazem se nikako.

evo njegovo objasnjenje:
Did the Closer attack Heather? We know that Closers have the longest
attack range (apart from the nurses' guns), so it could've just hit her from
afar - it would be enough to kill her on Extreme X, but it just approached
her. And she shot it dead. Hmmmm…

Ali prije toga closer je jeo drugo cudoviste! Dakle po njegovom drugu osobu! To normalno? Jesti neku mrtvu osobu na podu neke radnje? :shock:

Hmmm, u MNOGO se stvari ne slazem sa njim... jednostavno ne odgovara na pitanje kako onda ako je sve iluzija pogines od napada iluzije? :o Previse po meni sere... Siletn Hill je napravljen da bude realan... da predoci kako stvarnost jedne osobe zaista predstvalja jednu realnost, i da snovi nisu samo tu kada zatvorite oci.

Though, if we assume that our reality is just another subconscious world
("What is real? What is real? What is real?" - SH4 OST, Tender Sugar) which
has consumed all people a long time ago… then why cannot they disappear during
a transfer to another world? But the whole "disappearance" theory is based on
some cloudy theoretical assumption… Anyhow, hardly…

Jednostavno... Sve je real! Sve je real! Sve je real!

"This is not a dream!" - © Harry Mason :)

"Even if I die, it's not the end…" Death in "Paradise" and in the
Otherworld.
Is it possible to die inside the world of your own subconsciousness? Well… the
"Game over" confirms that you sure can. But this death is not necessarily the
end - in fact the world of subconsciousness cannot kill human consciousness,
expressed in this world by a spirit. Actually the death in "Paradise" is just
like death in sleep. I.e. any person, whose consciousness went to "Paradise"
will live there forever.

Prva stvar sa kojom se u potpunosti slazem :)

We find acknowledgement to this theory in Crimson
Tome (SH4): "Anyone swallowed up by that world will live there for eternity,
undying. They will haunt that realm as a spirit."



I think that from the aforesaid it is clear that human consciousness,
independent from the material world, is in fact immortal, but as the
otherworld is a mixture of the physical and a subconscious world - than in it
the link between spirit and body remains - i.e. in certain situations real
death (that is the death of the physical body) is possible, but when a
character just THINKS that he(she) is dying usually he(she) just loses
consciousness (the best example of that is the death of Harry Mason in the
beginning of SH1), but awakens in time (without remembering death - thinking
that it was just a dream). By the way, there is a difference between the
resurrection from an illusion of a death and a Reincarnation of a Holy Mother

:pray: :pray: :pray:

Anyway, if a person BELIEVES that the death in his world is real, than it
would be real. "I'm real, if you want me to be…"

Oooo da, volja i zelja kao vrhunac produkcije snova.

But what happens when the link is completely gone? We find the
answer in Joseph Schreiber's notes: "You've seen that world as well… But if
you get sucked into it, it's not just a nightmare. Don't get lost in there. If
you get pulled in, you'll be killed." - i.e. when a person is sucked into a
world of subconsciousness, starts enjoying it (like James or Eddie for
example) - he cannot (or doesn't want to) remain in the "real" world anymore,
the link between body and consciousness is torn and the physical body dies.
But what does this death looks like? This question is answered by one officer
Gucci's death report found in the police station: "Officer Gucci unlikely to
be murdered. He apparently died naturally. But medical records show Officer
Gucci Had no prior symptoms of heart disease" - i.e. the body dies in a normal
natural way apparently from a heart stop

:pray: :pray: :pray:

Both videogames and the Otherworld are a kind of a crossroads of the real
and unreal, they unite the properties of reality (the connection to reality
remains), but on the other hand the consciousness is "on the other side",
though… "The "other side" perhaps may not be the best way to phrase it. After
all, there is no wall between here and there"

hehe, gamer i umjetnik do groba :D :pray:

The same as the otherworld, you should be EXTREMELY careful with
videogames: "If you get pulled in, you'll be killed." - so if you go slashing
in Silent Hill for three days in a row and forget completely about reality -
you'll kick the bucket from hunger or a heart attack :), and your
consciousness would forever wander in the Silent Hill game space, "suffering a
fate worse than death."

Reci to koreanicima i japancima... :rotfl:

This may rise one question - why does the growth of the "Incubus" affect one's
perception of reality? That is simple. Imagine this: you wake up in a good
mood and see that the sun is shining, the birds are singing, the world is
beautiful, everyone likes you etc. And if you wake in a bad mood, everything
will be against you, the world will seem like the worst nightmare, people will
be seen as enemies (monsters?) and their words will sound hostile. We all
perceive reality subjectively and our own feelings and emotions affect this
perception. On the other hand, there are other explanations and combinations
of them available

ne bas... realnost nikad nije subjektivno videnje objektivnog svijeta, vec objektivno videnje subjektivnog svijeta. Opet, svaki subjektivni svijet je apsolutan jer postoji, a to cini vidnenje subjektivnim, ali onda je objektivno zbog opet tog apsolutizma.

I think that to anyone who had played SH it should be clear that any object
inside the game is symbolic and possess a certain meaning.

you are damn right! :pray:

hehe... nastavak slijedi drugi put.... mrsko mi sada dalje citati... jer me jednostavno natjeralo da igram igru... Preporucujem svakom da NE CITA! Jer je najbolje da jednostavno odigrate igre... i sve cete sami zakljuciti ;) nadam se... :rotfl: Shit, I am a SH freak :rotfl:

Rocchiro
17-06-2006, 17:55
ono kaj si napisal da ljudi nemogu jesti ljude pa zato nisu monsteri,zakaj ne?luđak si može zabrijati i da sva covjeka koja razgovarju jedu jedan drugoga,lol

i ja nisam vjeroval u teoriju tog tipa dok nisam pogledal Making of i interview s glavnim story makerom iz Konamija koji tajanstveno veli"Eyes can betray"....sve se poklapa.znam,znam,i meni je na pocetku bilo tesko praihvatiti da zapravo bolesnog SH svijeta zapravo i nema nego je on u glavi naseg avatara...a mozda i ne,ko zna :wink:

Valtiel
17-06-2006, 18:05
yeah right.... I kao tip jede drugu osobu u prodavnici!? I mi ubijemo toliko ljudi a policija nama nista!? I opet... ako su to ljudi ili iluzije, onda zasto nas ubijaju? Zasto, fino stanes... a ono te ubije!? Vjeruj mi... eyes can betray, ali nema sumnje da ta cudovista nisu ljudi... vec... nesto... nesto...

Cynthia was only 13 years old and spent most of her time in adult company,
keeping her actual age secret. Obviously, she wasn't very self-restricing,
thinking only about parties and other forms of "adult" entertainment.
On this fateful day, Walter Sullivan has finally decided to approach her. He
was very shy ("e...excuse... me..."). Just thinking of how difficult it was
for him to do - he had been watching her for 10 years and was too afraid to
talk to the girl, whom he held equal to a goddess. For the first time in his
life he got over his fear of people. But Cynthia didn't want to have anything
to do with a bum ("Your clothes are so filthy and smell so bad... Do you think
that's the kind of thing a girl like me is into? No way!"). At first, she even
tried flirting with him a little, but after learning that he had been watching
her for 10 years, she snapped at him ("You're disgusting!!"). Could she
understand, that he just didn't dare approach her all these years?
Once again, Walter's illusion was shattered. The goddess turned out to be a
simple slut, one of many in this cruel world...

You got that right!

Rocchiro
17-06-2006, 19:17
nema policije?u 2. djelu nakon kaj ubijes zombija nakon nekog vremena na tom se mjestu pojave zute vrpce "POLICE"

nekoliko te ljudi kroz serial pita:"They look like monsters to you?"

a kaj se tice ubijanja...evo primjera-ides nocu ulicom i iza tebe je neki tip,sumjniv,mislis da te prati.odjednom ti je tak blizu da mislis da ce te oteti ili ubiti i zato uzimas obliznju palicu i udaras...a tip je samo doma zurio da mu se cevapi ne ohlade.znaci-mozda te oni ne ubijaju,ali si ti u glavi zabrijavas da te ubijaju

svi monsteri imaju nekaj ljudskoga/pticjega/pasjega

ima necega u toj teoriji,mozda nije cijela tocna,ali da se tip potrudil,to je istina :wink:

Glass
17-06-2006, 20:32
Text je stvarno opsežan tek sam došao do 1-10 ali tip stvarno dobro analizira SH svijet.

Snake
17-06-2006, 21:22
"The world is teaming with unnessesary people. It's God's decision that I fight, as knight of honor, as a protector of the seal, I sacrifice myself to the blood of criminals." - Akira Yamaoka, Dance with the wind

mislim da svaka rečenica u silent hillu ima duboko značenje, samo kad mi igramo onda zapravo ni ne obraćamo previše pažnju na sve što su programeri iz konamija htjeli reći. Nikad mi nije bio jasan taj SH svijet, zapravo ga nikad nisam pokušao ni shvatiti, prva pomisao kad igram sh je završiti ga što prije, izaći, pobjeći.

Glass
17-06-2006, 21:47
Pa tako je i svijet zapravo i zamišljen, i stvarno je odličan ali na kraju to je ipak zamišljeni svijet i Konami čine ljudi kao i svaki drugi devloperski tim, tako mu nije baš pametno pridodavati puno pažnje, ako hoćete prava "čudovišta" potražite ih u susjetstvu(samo ih nemojte zatući metalnom palicom :D )

Valtiel
17-06-2006, 22:23
heh... da... ali cijeli Silent Hill ima svoju religiju... svoj svijet... mozda imaju i svoju policiju... :rotfl:

OK, vidis sumnjicav tip... odvalis ga... Ali stani, nemoj nista raditi, samo stani! Bez oruzja u ruci! Cudoviste te napadne i ubije!!! Da li bi to neko uradio? Pa hajd, mozda naides na nekog degena... ali da li bi svako na koga naides to uradio??? Ma dajjjjj :rotfl:

They look like monsters to you?
Ali onda:
Just kidding.

Istina, ne izgleda svima kao cudovista.... ali nisu ljudi! Definitivno je nesto sto egzistira samo u tom svijetu.... A mislio sam na toliko ubistava... Pa gdje je ta policija? Ti ides ulicom i ubijas? Pa kad ce doci da te uhapsi? To neki grozni gta??? Ma kakvi... nikako nema objasnjena za te dvije stvari...

Taj tip mi je previse olahko shvatio stvari... ne bi me cudilo da vjeruje da je film Blair Witch Project istinit :rotfl:

Eh sad... jedno je naglabati a jedno istrazivati. Mozda taj svijet meni, tebi, nekom drugom se cini kao imaginaran... ali je onom ko ga dozivi istinit! Odnosno, nista nije imaginarno. Nikad necu zaboraviti recenicu Cristopher Tolkiena: ''Zar mislite da je moj otac izmislio LOTR?'' :rotfl:

Creepy... ali opet eyes can deceive... realnost je ono sto zelis da bude.. a svakom je drugacija ova... ali i druge...

Too much Silent Hill :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ROCCO_GRANDE
18-06-2006, 13:33
Koji je Silent Hil bolji? Treći ili četvrti?

W3DR4N
18-06-2006, 13:45
Treći je daleko bolji od četvrtog nastavka. Ima bolju glazbu, bolje likove, radnju, dizajn, zagonetke, grafiku... shvatio si poantu. Četvrti je samo sjena trećem.

Jerry
18-06-2006, 13:50
Slažem se sa W3DR4NOM treći je puno bolji

Rocchiro
18-06-2006, 13:55
4. dio je najduzi i najtezi

Valtiel
19-06-2006, 11:41
Nije istina za grafiku... Silent Hill 4 ima daleko bolju grafiku od SH3, to se vidi iz aviona. Silent Hill 3 ima bolju muziku, to da... Ali ono sto meni zaista nedostaje u 4 dijelu je mrak i svetiljka da ti malo put pokaze. Ipak, Silent Hill 4 ima daleko najbolju pricu... ali daaaaalekoooo! 8)

Rocchiro
19-06-2006, 11:46
Nije istina za grafiku... Silent Hill 4 ima daleko bolju grafiku od SH3, to se vidi iz aviona. Silent Hill 3 ima bolju muziku, to da... Ali ono sto meni zaista nedostaje u 4 dijelu je mrak i svetiljka da ti malo put pokaze. Ipak, Silent Hill 4 ima daleko najbolju pricu... ali daaaaalekoooo! 8)

4. dio nema bolju grafiku od 3. djela.grafika je skoro ista samo kaj je na trecemu ko neki old movie grain pa se cini da je drukcija.ali ono bolesno krvarenje zidova iz 3. djela je nenadjebivo

Valtiel
19-06-2006, 11:53
Emmm... 4 dio ima vise grain-a, puno... i to mi se svida... Ali cista razlika je u tome sto 4 dio zahtjeva minimalno vertex ii pixel shadere 2.0, dok trica radi i na nizim.... :rotfl:

Rocchiro
19-06-2006, 11:56
Emmm... 4 dio ima vise grain-a, puno... i to mi se svida... Ali cista razlika je u tome sto 4 dio zahtjeva minimalno vertex ii pixel shadere 2.0, dok trica radi i na nizim.... :rotfl:

4. dio ima grain dok izliazis iz onih rupa ili kad te boli glava,al inace se smanji dok je u trcem djelu uvjek prisutan

Valtiel
19-06-2006, 11:58
hmmm.... vidis, ali u trecem dijelu ima samo kada udes u drugu realnost... A u SH4 ima uvijek koliko sam ja vidio. Najvise kada si u rupi... ali ima i izvan nje... nisam valjda corav :?

W3DR4N
19-06-2006, 12:29
Onaj plavi komad u trici ima džepnu svjetiljku, pa stvara dinamičke sjene, šta jako pridonosi atmosferi. Od toga ni d u četvorci. Šta se tiče priče, tu jedinica prednjači. Zapravo, svaki novi nastavak je sve lošiji... osjetno.

Rocchiro
19-06-2006, 13:34
ma glupo je uspoređivati price jer su sve odlicne na svoj nacin.ali moram se sloziti s W3DR4N-om da ona famozna lampica koja se pojavljuje u svim djelovima osim 4. uvelike pridonosi atmosferi.

4. dio nije bas mracan,ali to ne znaci da nije strasan,al je puno manje strasniji od proslih nastavaka,no ima i on svojih trenutaka.malo je glupo u cetvroci ono ponovno putovanje kroz lokacije koje ste vec presli,al dobro,prica je takva.i 4. dio je prvi malo tezi SH,jer u proslim djelovima je tu i tam koji monster kojeg se kokne dok u cetvorci ima hrpa mostera,a i ona gamad duhovi otezavaju stvar

W3DR4N
19-06-2006, 15:03
Treći nastavak je prvi u Silent Hill uveo automatsku pušku i ima famozni lightsaber.

I možeš plavušu preoblačit ko cure u Resiju.

Valtiel
19-06-2006, 17:04
:rotfl: pa nije fol u u puski... Fol je da nema puske!!! Silent Hill nije Resident Evil! I Silent Hill je strasan zato sto dobijete cijev da toliko monstera ubijete... To mi je jedna veeeeelika zamjerka trici! To da ima toliko oruzja! Ipak, sto jest jest... ali The Room ima definitinvno najbolju pricu! 1 je zapoceo pricu i uveo nas u SH svijet dok je 3 dio tu pricu nastavio. 2 dio je ipak sam po sebi kompleksan i nudi mnogo vise sto se tice price nego i 1 i 3 dio zajedno. Dok 4 dio je najbolji zato sto najvise ima mozganja oko price... odnosno prica ima najvise filozofije... dovoljno je da kazem Walter Sullivan :pray:

Rocchiro
19-06-2006, 17:20
:rotfl: pa nije fol u u puski... Fol je da nema puske!!! Silent Hill nije Resident Evil! I Silent Hill je strasan zato sto dobijete cijev da toliko monstera ubijete... To mi je jedna veeeeelika zamjerka trici! To da ima toliko oruzja! Ipak, sto jest jest... ali The Room ima definitinvno najbolju pricu! 1 je zapoceo pricu i uveo nas u SH svijet dok je 3 dio tu pricu nastavio. 2 dio je ipak sam po sebi kompleksan i nudi mnogo vise sto se tice price nego i 1 i 3 dio zajedno. Dok 4 dio je najbolji zato sto najvise ima mozganja oko price... odnosno prica ima najvise filozofije... dovoljno je da kazem Walter Sullivan :pray:

moras biti bolestan da si pocnes zabrijavati da ti je mama soba :wink:

Valtiel
19-06-2006, 17:45
:rotfl: nisam ni ja tako daleko od toga... :rotfl: Walter my man...

LeftY
19-06-2006, 18:11
malo jace ste otisli u ot...

Nefarnius
19-06-2006, 18:36
Koji je Silent Hil bolji? Treći ili četvrti?

Prvi! 8)

Glass
19-06-2006, 19:16
malo jace ste otisli u ot...

A zašto je ovo ot, ako je naslov teme "Silent Hill"?

Valtiel
19-06-2006, 21:17
:rotfl: mozad mislis da je Walter neki gay dj :rotfl:

Rocchiro
19-06-2006, 21:21
:rotfl: mozad mislis da je Walter neki gay dj :rotfl:

da,a mikseta su mu otvorene utrobe :rotfl:

Valtiel
19-06-2006, 21:41
haha... nesto me podsjeti na na :twisted:

Nema mi nista draze nego kada nekom ispricam kakav je Silent Hill, a on kaze da to samo ludaci mogu igrati...

A ja: Hvala na komplimentu.

No najgore je sto sam to iskreno mislio :rotfl: :rotfl:

Rocchiro
19-06-2006, 22:21
haha... nesto me podsjeti na na :twisted:

Nema mi nista draze nego kada nekom ispricam kakav je Silent Hill, a on kaze da to samo ludaci mogu igrati...

A ja: Hvala na komplimentu.

No najgore je sto sam to iskreno mislio :rotfl: :rotfl:

sve je to ok.al dok se pocnes klanjati Valtielu i Pyramid headu,onda je vrijeme za zabrinjavanje :)

Valtiel
19-06-2006, 22:33
what? oh no... :shock: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Valtiel
20-06-2006, 21:42
Nazalost... prica oko ludnice i flash backova je bila prica oko Silent Hill Shadows... Naslov je demantovan... a samim time i ta prica... Ne direktno, ali cim je naslov taj demantovan, sigurno je i prica izmisljena. Ipak je potrvrdeno da Silent Hill 5 je u izradi... za PS3, PC...

Rocchiro
20-06-2006, 22:04
Nazalost... prica oko ludnice i flash backova je bila prica oko Silent Hill Shadows... Naslov je demantovan... a samim time i ta prica... Ne direktno, ali cim je naslov taj demantovan, sigurno je i prica izmisljena. Ipak je potrvrdeno da Silent Hill 5 je u izradi... za PS3, PC...

a kad to izlazi?! vec mi fali doza straha

Valtiel
20-06-2006, 22:21
Hmmm... pa ocekuje se krajem ove godine ili pocetkom slijedece... ipak mislim da ce biti pocetkom slijedece... posto ce biti za ps3, a svi znamo kako odugovlace sa tom konzolom. :o

Valtiel
21-06-2006, 11:12
Never has horror been more poetic, never has our emotional ambiguity been so skillfully exploited... The creators of Silent Hill are artists, and their game is a work of art....Sou čru :pray:

Rocchiro
21-06-2006, 12:49
Never has horror been more poetic, never has our emotional ambiguity been so skillfully exploited... The creators of Silent Hill are artists, and their game is a work of art....Sou čru :pray:

najbolji su.si pogledal sve making of?

Valtiel
21-06-2006, 18:30
nisam niti jedan :cry: :cry: :cry:

Rocchiro
21-06-2006, 20:54
2. dio
cp-Fy0gNmSM&search=making%20of%20silent%20hill%202
24zJZLe3ELI&search=making%20of%20silent%20hill%202
xG9fn3kIM4s&search=making%20of%20silent%20hill%202
3. dio
7f6EWqCscyc&search=silent%20hill%20making%20of
4. dio (jap only)
xNMEgqcMfwE&search=making%20of%20silent%20hill%204
jQrOOm9Kexw&search=making%20of%20silent%20hill%204

LeftY
21-06-2006, 21:03
2. dio
cp-Fy0gNmSM&search=making%20of%20silent%20hill%202
24zJZLe3ELI&search=making%20of%20silent%20hill%202
xG9fn3kIM4s&search=making%20of%20silent%20hill%202
3. dio
7f6EWqCscyc&search=silent%20hill%20making%20of
4. dio (jap only)
xNMEgqcMfwE&search=making%20of%20silent%20hill%204
jQrOOm9Kexw&search=making%20of%20silent%20hill%204

zakonnnnnn

Valtiel
21-06-2006, 21:29
MA SH rula... de, probaj naci 21 Sacraments negdje, nikako da nadem... mislim naravno na cijelu pripovijed, ne samo na naslove.

LeftY
21-06-2006, 21:34
mislim da cu nakon ovoga odigrati jedan SH, samo neznam koji...
preporucite neki dio

Rocchiro
21-06-2006, 22:06
mislim da cu nakon ovoga odigrati jedan SH, samo neznam koji...
preporucite neki dio

1.->2.->3.->4. :)

Rocchiro
21-06-2006, 22:07
MA SH rula... de, probaj naci 21 Sacraments negdje, nikako da nadem... mislim naravno na cijelu pripovijed, ne samo na naslove.

ne kuzim...mislis na 21 Sacraments ending ili kaj? :?

Valtiel
21-06-2006, 22:12
ma na propovijed... lol, imam ti ja cijelu knjigu Valtiel i Holy Mother sekte :D napravljene od fanova, ali nista izmisljeno, vec sve uzeto od Konamija, ali ne mogu nikako naci hebeni 21 sacraments, taj dio svete knjige... :? A mrsko mi listati...

Rocchiro
21-06-2006, 22:16
ma na propovijed... lol, imam ti ja cijelu knjigu Valtiel i Holy Mother sekte :D napravljene od fanova, ali nista izmisljeno, vec sve uzeto od Konamija, ali ne mogu nikako naci hebeni 21 sacraments, taj dio svete knjige... :? A mrsko mi listati...

onaj tip na http://faqs.ign.com/articles/618/618317p1.htmlSto dosta detaljno obradi...za drugo nebih znal,mozda na nekom fan pageu

Rocchiro
27-06-2006, 01:11
anyway,radim ovo http://www.freewebs.com/silentcroatia/S :yuck:

ako ima koj dobar poznavalac silent hilla voljan pomoci,nek se javi

LeftY
27-06-2006, 12:25
anyway,radim ovo http://www.freewebs.com/silentcroatia/S :yuck:

ako ima koj dobar poznavalac silent hilla voljan pomoci,nek se javi


za pocetak je dobro

Valtiel
27-06-2006, 13:54
Evo, javljam se... kako ti mogu pomoci? :D

Gothmog
27-06-2006, 14:27
Alo! Daj mi recite,da li se isplati nabavit četvorka? Probao sam je kao demo...no,nije me se dojmila...da li je kasnije nešto bolja...i osobno mi je prelazak u first person,oduzeo na dojmu...

p.s. navedite mi neke dobre razloge...a ne,tipa,zato jer je to silent hill...

Glass
27-06-2006, 15:11
Jedno malo pitanje:
Postoji li Silent Hill 1 za PC?

[_[_[Sk8man]_]_]
27-06-2006, 15:26
Slazem se s tobom

Valtiel
27-06-2006, 17:46
Silent Hill 4 uopce nije first person... First person je samo kada se nalazis u svom stanu... a inace, kada se nalazis u drugom svijetu, onda je kao i svaki Silent Hill. Taj first person u stanu je meni zakon, i pridonosi atmosferi. Po meni The Room ima najbolju pricu, i meni vrijedi ne samo nabavke, vec :pray: :pray: :pray:

Emmm, koliko ja znam, ne postoji za pc prvi dio. Ali, ne znam :yuck:
hehe, hocu da kazem da ga ja barem nisam mogao naci... ali imam ga za ps1. :wink:

Glass
27-06-2006, 19:16
Jeli itko gledao film Silent Hill?

Valtiel
27-06-2006, 19:18
jesam ja.... nazalost... :cry: :cry: :cry:

VEEEELIKO SRANJEEEE

D.E.M.O.
27-06-2006, 21:36
a daj sad cu plakat...
jel ima bilo sto dobro u filmu?

Valtiel
27-06-2006, 22:00
Osim sto je cisti shit kako su uveli zensku da igra ulogu Henry Masona... Jos u pokusali da sastave Silent Hill 1 i 2, pa je ispalo pravo sranje!!! Kakve veze Pyramid Head ima sa SH1??? Nikakve! Ali su ga oni uveli! I ne samo to, vec su cak i malo ga deformisali. Meni film uopce nije bio strasan, cak i smijesan, jer su mi cudovista nekako bila bezze, nikako na nivuo igre. Cak mi je i Resident Evil igra strasnija od SH filma, pa mos mislit :rotfl:

Ne znam, meni veliko razocarenje. Ali sta ces, ipak je to Hollywood. Da je npr. Hideo Nakada (ne Kojima tvorac MGS-a, vec reziser i scenarista, tvorac filmova poput orginalnog kruga japanska verzija i Evil) pravio, mozda bi nesto bilo. Ali samo uz ucesce Konami tima! :killyou:

LeftY
27-06-2006, 23:02
svima kojima je igra shilent hill bila i vise nego odlicna, film ce biti i vise nego zakon!
kad malo bolje promislis vidjet ces da film obuhvaca 3. djela od igre...
ono na pocetku kad dojde zenska u grad, 1. dio...
pyramid head, 2. dio
zidovi koji krvare, 3. dio

Valtiel
28-06-2006, 17:18
Pa zar to nije shit? Zar nije shit pokusati rasturiti cijelu filozofiju Silent Hilla i strpati dijelove koje nemaju veze jedno sa drugim u jedan dio???

Da znas zasto se zapravo Pyramid Head pojavljuje u 2 dijelu, znao bi da je najveca glupost koja postoji ubaciti ga u neku kombinaciju... koja nema veze sa pricom. Blah, fuj, pjuuuk... Pravi fanovi ce znati zasto je film sranje :wink:

LeftY
28-06-2006, 18:27
film je zakon!

Valtiel
28-06-2006, 18:53
bjez'... Znas li sta Pyramid Head predstavlja?

W3DR4N
28-06-2006, 19:17
Za film je totalno je nebitno šta predstavlja. Filmovi su tu da zabave što veću populaciju. U ovom primjeru, filmaši moraju misliti na fanove Silent Hilla, fanove računalnih igara, fanove horrora i općenito sve druge koji misle pogledati film. On je tu da se proda, a ne da dva sata komplicira o filozofiji Silent Hilla. Nedavno su postali populrni biografski filmovi. Meni sad kao fanu može smetati šta je Ray Charles prikazan poprilično površno, ali moram imati na umu da traba u dva sata prikazati njegovu glazbu i život na način prihvatljiv i onima koji do pojave filma nisu ni čuli za tog genijalca. Jednostavno, oni su ograničeni širokim spektrom gledatelja.

Valtiel
28-06-2006, 20:33
ma dajjj... pa bas svi pravi fanovi pljuju film... Jer Pyramid Head moze biti samo dio Silent Hill-a 2, Hanzaplast zna zasto... a onaj ko ne zna, nije ni kompetentan da sudi o tome da li je film vjerodostajan igre. Film mozda nekom ko ne poznaje SH moze biti cool, ali pravom fanu... sumnjam.

Zamisli sada... Jedan lik postoji samo zbog tebe, i za tebe... i on je tvoja masta... ali i tvoja stvarnost. I tome se napravi igra... A onda, snimi se film sa potpuno drugom pricom (koja takoder nema veze sa Silent Hill 1, jer je pravo izokrenuta), zar se i ti ne bi ljutio. Kakve veze onda taj lik ima sa nekim drugom? Shit... :rotfl:

Muzika je samo nabacena, i naravno uzeta iz igri... Nista novo nije komponovano, ali ajd, nije to ni toliko lose. Ipak Akira Yamaoka pravi genijalne stvari, ali ih stavi tamo gdje moraju biti! Ako ste gledali making same igre, mogli ste vidjeti kako Akira zna i kada tisinu treba upotrijebiti. No u ovom filmu su zvukovi i muzika zloupotrebljeni na razne nacine. Nista nije na svom mjestu, i zajedno pravi jednu veliku scenu za smijeh.

Prica je totalno konfuzna, i nikako ne prati pricu Silent Hilla, no nije ni cudno, jer ipak je glavna uloga zena!!! Mala djevojcica mi vise ide za ulogu Snjeguljice nego bilo sta Silent Hill....

I sada da dalje ne nabrajam lose stvari ovog hollywood sranja. Naravno, onaj ko nije pravi SH fan, i onaj kome se svidaju komercialne stvari, njemu je film dobar. Inace, Resident Evil je sranje od igre... (ne misleci na 4 dio, vec prva 3), a film je to samo jos vise odveo u deep shit. Ista stvar je i sa Alone In The Dark, a siguran sam da bi bilo sa svakom ekranizaciom bilo koje igre ili bilo koje knjige. No, danasnji scenaristi i reziseri nemaju jednostavno maste... Jos su poceli re-make praviti dobrih filmova... A u pm, samo jos to treba, pa pokvarite i ono sto valja :-x :twisted:

Glass
28-06-2006, 21:17
Ajde kao da njih boli k*rac jeli priča vjerodostojna ili ne oni su samo uzeli licencu jer im se učinilo da bi na njoj mogli zaradit para.

Valtiel
28-06-2006, 22:13
pa upravo tako... majku im njihovu :twisted: :kill: :twisted: :kill: :twisted:

LeftY
28-06-2006, 22:22
Ajde kao da njih boli k*rac jeli priča vjerodostojna ili ne oni su samo uzeli licencu jer im se učinilo da bi na njoj mogli zaradit para.

pa tako alone in the dark-ova prica nema veze s vezom

Valtiel
28-06-2006, 23:15
pa i nema... barem ona u filmu... A igra je zakon :pray:

Glass
29-06-2006, 14:57
Ajde kao da njih boli k*rac jeli priča vjerodostojna ili ne oni su samo uzeli licencu jer im se učinilo da bi na njoj mogli zaradit para.

pa tako alone in the dark-ova prica nema veze s vezom

Dobro ako se zna tko je radio alone in the dark nije ni čudo da je film sranje.

Rocchiro
30-06-2006, 13:06
@ Broken Mirror - ja sam igral SH1 na PC-u s emulatorom 8)

@ SH movie - film sam po sebi i nije tolko los,tu i tam je pogođena SH atmosfera,ali Valtiel je navel zakaj film bas i ne valja.da je mjuza nabacana - totalno se slazem.ocito nije akira radil raspored.ali ima 3 super scene:onaj tip s nogama zavezanim za glavu :pray: ,scena dok pyramid head odere kozu onoj zenski u treca,dok dojde allesia i pocne mlatiti bodljikavom zicom.Ali pre ocito je da redatelj nije odigral igru i da nezna filozofiju SH (monsteri izgledaju drukce svakom individualcu!!!),Dahlia izgleda ko neka zena koja se igra sa strujom dok je u igri poprilicno uredna.Film je ko film ok,ali ko SH film... :thumbs1:

Valtiel
30-06-2006, 14:06
Eh bas tako... kao film je ok... Ali kada uzmete u obzir da je trebao prenijeti Silent Hill na filmsko platno... Bolje da su jednostavno stavili naziv filma Resident Evil: New Fear... i ne dirali Silent Hill :rotfl:

Rocchiro
03-07-2006, 12:14
da Valtiel...ali postoji jedan prob...kak to da i Harry Mason i James Sunderland vide identicne monstere-one freek medicinske sestre?wierd...

Valtiel
03-07-2006, 12:42
Kao sto sam rekao... ta cudovista postoje, to je apsolutno, nisu obicni ljudi! Mozda se i nadi obican covjek, ali to da nisu potvrduje cinjenica da hodas okolo i ubijas, a niko ti stati u kraj. A mozda neke oblike nikako ne mozes promijeniti, oni su jedini, apsolutni.

Nightyx
27-07-2006, 21:14
Evo moje mišljenje o SH -
silent instaliro brzo deinstaliro jer mi se baš i nije svidjela. Očekivao sam bolju kameru i kontrole.

antrax5
27-07-2006, 21:18
igrao sam prvi i treći i nešto malo drugi i malo the room...
Ovak priča u igri u svim djelovima je zakon, atmosfera odlična, kamera sranje ali se navikneš nakon par sati igranja, neprijatelji malo debilni.
Meni je uvijek priča najvažnija a ovdje je priča zakon pa imam veliko mišljenje o ovoj igri...WIERD SHIT :D

Valtiel
27-07-2006, 21:23
Ocekivat bolju kameru je shit, jer ovo je ona kamera koja se trazi u Survival Horror igri, nije fps :rotfl:

P.S. Drago mi je da je tema opet tu sa nama :D :D :D

Big Al
27-07-2006, 21:26
Fil mi nije tak dobar, zvuk (glazba) je nabacana bezveze!

antrax5
27-07-2006, 21:31
kaj ima film sillent hill????? :shock:

Valtiel
27-07-2006, 21:47
nema.. nemaaa :rotfl: nemoj molim te gledati :rotfl:

Jerry
28-07-2006, 08:50
kaj ima film sillent hill????? :shock:
naravno da ima!

antrax5
28-07-2006, 09:50
Ja se jako razumijem u film, kak mi je to promaklo....
Tko je redatelj,scenarist, glumci....
Imaš neki trailer...
Nije valjda uwe bo..

Valtiel
29-07-2006, 13:42
Ja se jako razumijem u Silent Hill, i... ako zaista zelis dozivit SH, ne gledaj film, igraj igru... 8)

Nego... nesto mi je hanzaplast zastario na ovoj temi...

Valtiel
30-07-2006, 18:59
http://thecult.silenthillfever.com/

malo za pocetnike, da se obrazuju, iako... ko ne zeli da mu se prica objasni, vec da je sam skonta... neka ne ide na sajt. 8)