Čekaj malo, Symbian S60 v3 je savršen, dok je v5 još savršeniji.
Šta OS-u nevalja molim te?
Em je modabilan do bola, em entuzijasti razvijaju mnoge java i symban aplikacije,
em je brz i pregledan. iPhonov izbornik izgleda kao SNES meni neke igre, ne kao OS.

3pix kamera najbolje kvalitete je opet lošije od 5mpix... Čak ni N97 nema najbolju kameru na tržištu, kao nokijini
drugi N modeli, ali je bar udostojio staviti najbolju 5pix kameru.
I bljeskalicu.

Zašto iPhone nema bljeskalicu? Nemaju novca za 1 LED diodu? Ili se boje da će se zbog statičkog punjenja naboja LED-a
(li nedaj bože xenon) prazniti bateriju i doći do pregrijavanja? Vjerovatno je do toga...
Upust, N97 već ima ugrađeni photo i video editor.

Besplatnu navigaciju (google maps nije navigacija, to ima svatko), i još podršku za garmin, te "turn-by-turn" navigiranje (kako ideš tako ti navigacija dinamički pokazuje smjer).

I opet ajnisamfon kenja sa 1god garancije! Pa kad već kupim mob od 5+ soma kuna hoću bar 2 god garancije, ako ne i više.

N97 ni ne treba touchscreen, to mu je samo dodatan fičer, jer sve možeš preko tipkovnice, i služi samo za "klikanje" kao mišem,
ako treba. Ne ovisi o touchscreenu kao ajfon. I ne košta mu svaka aplikacija već ima hrpu besplatnih...
I nije lockana regionalno niti mrežno.

Mislim, tko god bude na ajfonu pisao mail od 300+ riječi, ubit će se radije. Na N97 je to simpatičnije riješeno, fino imaš tipkovnicu,
a možeš preko bluetootha/WiFija tipkati i sa računala na N97 (ako moraš) i obrnuto (remote control).

Ajfon taj fičer tek može sanjati sa nekim dodatnim aplikacijama, ili možda novim 3GSS, 3GSSS, SSSSSSSS.....

I nadalje, kad ti baterija rikne nakon 12 mjeseci, ili izgubi na kapacitetu, možeš reći zbogom.
Mob mora za Kinu na zamjenu baterije. Ili ako imaš sreće u Tajvan (brže putuje i prije stigne).

Ja mogu kupiti za nokiu bateriju u svakom mob servisu, gdje god hoću i kad hoću.

A mehanizam je solidan, nebi rekao da je toliko čvrsto dok nisam isprobao. Ovako izgleda krhak, ali je stvarno predobar mehanizam,
i mogao bi se satima igrati samo otvarajući i zatvarajući mob koliko je gušt.
Tipke su solidne, nekome premale. Meni su ok, nemam "chubi chubi fat fingers" da ne mogu tipkati na tome.

Uostalom, nGage igre se savršeno izvode na N97. I za to je tipkovnica stvarno dobro riješenje.

Da imam sad 5 somova, kupio bi si ga. Ovako moram čekati do 11-12 mjeseca, kad ću malo van Hr zujati, pa za 3 somad a si upecam 2-3 komada...