Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 91 do 106 od 106

Tema: Sig Tutorials

  1. #91
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Sig Tutorials

    kako napraviti da sig bude sto kvalitetniji a da sto manje kilobajta ima
    ja sam ovaj napravio i nece da se prikaze na ogame forumu
    treba ispod 40 kb biti
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  2. #92

    Re: Sig Tutorials

    Vjerojatno nisi dobar link kopirao u sig ili imageshack zajebava. Uploadaj negdje drugdje, pa probaj opet.

  3. #93
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Sig Tutorials

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    kako napraviti da sig bude sto kvalitetniji a da sto manje kilobajta ima
    ja sam ovaj napravio i nece da se prikaze na ogame forumu
    treba ispod 40 kb biti

    prebaci animaciju baner u flash.

    drugi nacin prebaci iz jpeg ili bitmape u gif.
    posto gif format je daleko optimiziraniji i laksi.

  4. #94
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Sig Tutorials

    = Citat = Izvorno postao MasaKrisT


    Pozdrav,evo juce sam prvi put instalirao photoshop,malo sam malokija(thx) pitao za tutove,pa sam jutros uhvatio vremena da napravim prvi sig...ovo je nal_ra,najbolji protoss player svih vremena ,nadimka the dreamer, ali to sad nije bitno..imam par pitanja,prvo-vidi mi se spoj kako sam glavu stavio sa gradient toolom ,kako to ''zamuljati'' da se ne vidi?
    drugo- gdje postimati kontraste recimo da se glava bolje vidi u odnosu na pozadinu
    trece- jesam li jako profulao font,boju slova,stih?

    ako netko ima strpljenja,nek mi odgovori,thx

    takodjer kritizirajte i to,tek sad idem citati tutoriale tu na temi,ovo mi je prvi rad,znam da nije nesto,ali svaki savjet ce dobro doci...

    odgovor na prvo pitanje je maskama.
    sto znaci da bacis masku na layer sa slikom i lagano prolazis rubove sa crnim brushem cime povecavas transparentnost - to je najbolji i najkvalitetniji nacin ako imas grube izreze.
    drugi nacin je da blur brushem prodjes rubove a treci nacin je feather.

    odgovor na drugo pitanje.
    kontraste stimas pod layers, exposure ili shadows. koja ces od ta tri koristiti tebi je na volju.
    ja iskreno koristim sva tri.
    oni se nalaze pod opcijom "image - adjustements".

    odgovor na trece - ako si zadovoljan dobivenim nisi nista fulao. nitko ti ne moze reci jesi li pogrijesio u dizajnu ili ne, mozes dobiti samo kritiku a dizajn je dizajn i on je ako setebi svidja nepogresiv i kao takav savrsen - ako me razumijes.

    sto se mene tice za nekog tko se uhvatio photoshopa ok je rad za pocetak.

  5. #95
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Sig Tutorials

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    nijedan. najbolje je kad si samouk, imaćeš svoj stil i tvoji radovi neće biti na ist foru kao drugi...

    ne bash.

    greska je sto vecina koristi tutorijale pri ucenju.
    zasto je to lose, los je zato sto si stvaraju zidove.
    stilovi se kopiraju tako da stil uopce nije problem izgraditi jer postoje strogo definirani stilovi koje ces raditi van svog unikatnog stila, tako da ne postoji "neciji" stil i necija originalnost jer svi kopiramo ono sto vidimo.

    primjer (tamo sam vidio crtice i tamo parabole, idem to probat spojiti sa slikom sanadera koji je ukrao bozic hrvatima) time ti jesi napravio vlastitu ideju ali ne i stil.

    zasto ne poceti uciti tutorijalima, jer tutorijali ne objasnjavaju zasto je taj alat takav i cemu sluzi vec se striktno drzi da se napravi ono sto je zadano u tutoru i zato ljudi nakon tutora neznaju na cemu i gdje sve mogu primjeniti taj i taj alat - jednostavno receno neznaju razmisljati.
    i svakako tu dolazi onda tvoja tvrdnja da je najbolje uhvatiti program i prckati malo po njemu u pocetku cisto da sam sebi definiras sto sto radi i cemu sluzi - prednost je vrlo dobro razmisljanje gdje i kada upotrijebiti koji alat.

    potpisujem svakako dio za ceprkanje.

  6. #96
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Sig Tutorials


    Mene zanima kako na ovoj slici gore promijeniti boju te cigare u ustima ovog lika(cpt Price) jer je prije bila narancasto-crvena.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  7. #97
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Sig Tutorials

    well najlakše je pritisnuti ctrl+u i podešavati boje (što je vjerojatno i napravljeno s obzirom da sve ima plavičast ton)

  8. #98
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Nov 2008
    Postova
    458

    Re: Sig Tutorials

    kad sam bluro sig i sve kako otvorim render to je korak 5po ovom tutu dolje.


    http://img154.imageshack.us/img154/944/tutzv0.gif

  9. #99
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Sig Tutorials

    E raja....
    trebao bi mi matching sig...znaci tematika Cyborg Ninja/Gray Fox/Frank Jaeger.
    Go go go!
    Unapred zahvalan
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  10. #100
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Sig Tutorials

    Bok raja, ovako, želio bih naučiti raditi u photoshopu, ali neznam baš ništa, znam samo staviti sliku i to je to. Nekužim ni te rendere ni ništa. Pa ako netko ima volje i višak vremena da me naući ima moj msn u profilu pa nek me doda.

  11. #101
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    274

    Re: Sig Tutorials

    = Citat = Izvorno postao Hansi Kürsch
    Bok raja, ovako, želio bih naučiti raditi u photoshopu, ali neznam baš ništa, znam samo staviti sliku i to je to. Nekužim ni te rendere ni ništa. Pa ako netko ima volje i višak vremena da me naući ima moj msn u profilu pa nek me doda.
    Pocni citat tutoriale sa neta...Vjeruj mi ako imas volje vrlo brzo mozes nauciti osnove...

  12. #102
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Sig Tutorials

    = Citat = Izvorno postao Hansi Kürsch
    Bok raja, ovako, želio bih naučiti raditi u photoshopu, ali neznam baš ništa, znam samo staviti sliku i to je to. Nekužim ni te rendere ni ništa. Pa ako netko ima volje i višak vremena da me naući ima moj msn u profilu pa nek me doda.
    Uci se na OVIMStutorialima..
    Tako sam ja poceo, dalje sam prosirivao svoje znanje po potrebi, sad znam podosta

  13. #103
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Sig Tutorials

    aj da tu pitam

    imam 10 slika koje su 2MB e sad kak da im smanjim veličinu svim 10 odjednom da nemoram svaku posebnu

    jel se može kako sa IrfanView ? ako da kako, zato kaj sam sve opcije prošal i ni jednu nisam skužil

  14. #104

    Re: Sig Tutorials

    Za minutu zi gotov jednu po jednu u Irfanu...
    Samo na prvu nariftaš Save as... pod nekakav jpeg i složiš kolku kvalitetu očeš i spremiš.
    Ostale netrebaš slagati jer ti ostanu postavke i samo Save as.. [ENTER].
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  15. #105
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Sig Tutorials

    tnx

  16. #106
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Sep 2011
    Postova
    21

    Re: Sig Tutorials

    Kako se pravi ona animacija u sigu

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •