Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Emulacija

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Emulacija

    Ovako,

    pošto izrazito želim da ovo svi vide postavio sam novu temu. Radi se o mogucem otvaranju podforuma "Emulacija", gdje bi raspravljali,sirili linkove i pomagali pri emulaciji jedni drugima.

    Emulacija je zapravo emuliranje starijih sistema i konzola (NES,Snes,Psx,Atari itd) gdje su vladale neke legendarne igre u kojima smo svi uzivali.

    Posto bi o tome forumu trebalo voditi reda, ja se javljam za to jer imam vremena, znanja, iskustva i znam gdje nabavit sve potrebno. Samim time sta bi moderirao taj forum mislim da bi ispunio zelju dosta ljudi koji nisu upoznati s emulacijom ili neznaju ili se boje pitati, uopce nije vazno...


    Eto toliko, volio bi da netko od admina procita ovo i razmisli o mom prijedlogu.

    hvala!

  2. #2
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    sumnjam da ce biti nesta od toga

  3. #3
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Možeš sve u vezi emulacije staviti u oldies but goldies. A novije stvari u hardware & software.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Da ali ovaj podforum bi bio posebno za emulaciju, drugo su stare igre a drugo je emulacija... emulirat mozes i xbox i najnoviji Ninja Gaiden da postoji xbox emulator... a jeli to stara igra , ne.

    Stvar je do toga da PC kao platforma bude putem raznih emulatora multi-platforma, gdje igras PES6,Starcraft,Tekken 4 i space invaders iz 88'

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668
    no can do

  6. #6
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Okolica Rijeke
    Postova
    950
    Zar nije emulacija [i]legalna?
    Inace slazem se s tobom, imam preko 200 emuliranih igara za gameboy(ukljucujuci sve zive verzije pokemona)...
    Takodjer dosta se razumijem u to i znam dosta stranica s kojih se mogu nabaviti razne igre. Ako ti treba pomoc oko reda na podforumu, ja se prijavljujem za moderatora...
    Ali sumljam da ce ista od ovoga biti...

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Nije emulacija ilegalna, dok god imas original kartriđ doma

    @Iggy a da mi das jedan razlog / argument zasto "no can do"?
    Ako ljudi zele, ja imam volju(i blackdcro da mi pomogne oko nekih linkova) ne vidim di je problem...

  8. #8
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    = Citat = Izvorno postao Senetry
    Da ali ovaj podforum bi bio posebno za emulaciju, drugo su stare igre a drugo je emulacija... emulirat mozes i xbox i najnoviji Ninja Gaiden da postoji xbox emulator... a jeli to stara igra , ne.

    Stvar je do toga da PC kao platforma bude putem raznih emulatora multi-platforma, gdje igras PES6,Starcraft,Tekken 4 i space invaders iz 88'
    a jednostavno nek ostane u oldies but goldies...pošto većina takvih emulatora i igara ima stariji status....

    drugi razlog ti je pogledaj npr. ps2,izašo prije pun kurac godina a ni dan danas ne možeš emulirati igre kako spada.
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Po tome bi sve linkove za emulaciju,romove i sranja trebalo stavit u oldies but goldies koji je forum za stare igre kojih se sjecamo i sad dodje lik laik i gleda i vidi emulacija , logika = 0. Zapita se, " O jebote zar nisu mogli otvorit podforum za to" SNe jer ce vjerovatno pasti mysql baza od napona jer znas, podforum je jako tezak i neznam ako ce moci potrpiti baza njegovo otvaranje .


    PS2 emulatori su teski za pronac i nisu dobri jer PS2 jos uvijek nije dovoljno "star" tj. proizvodjaci znaju da ako se pocme emulirat, da ce to osjetiti na svojoj kozi putem tržišta.

  10. #10
    Guest
    Bolje to nego WoW podforum.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer St. Jude's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    22 Acacia Avenue
    Postova
    1.133
    = Citat = Izvorno postao Maze
    Bolje to nego WoW podforum.
    šta ti smeta wow podforum ? dobro malo je bedasto naj novi forum za pcplay guildu ali wow podforum zaslžuje "postojat"

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    popiio 12 pivi i 4l vina i jedan napoleon šapanjac,ubio sam se ko stoka
    BAN IS ONLY THE BEGINNING

  12. #12
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    malo se previse vaznosti pridaje WOW - u? ono, 2 podforuma?! pa dosta je 1

  13. #13
    Senior Member Giant leap for forum Kiklop's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Lezim u krevetu,surfajuci kroz astralnu projekciju citam Kasopejske transkripte
    Postova
    3.134
    niko ko se bavi recenziranjem igara ti ne podrzava emulaciju tak da tesko da bude kaj od toga
    u gameplayu se emulacija nesmije ni spomenuti

    You have no Friends,go kill yourself
    I don't care if your world is ending today
    Because I wasn't invited to it anyway

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Kiklop
    niko ko se bavi recenziranjem igara ti ne podrzava emulaciju tak da tesko da bude kaj od toga
    u gameplayu se emulacija nesmije ni spomenuti
    Šta je tolika frka oko emulacije? Ako ti imaš original kod sebe, smiješ s njim raditi šta hoćeš... (osim kopirati i prodavat drugima i takve stvari, naravno). Ili napraviti zidni sad od CD/DVDa ili dumpovati XBox360 igru na SD karticu i igrati na mobilnom pomoću emulatora - isti đavo. Tvoje je i možeš ga igrati kako hoćeš. Štos je što su emulatori prilično eksperimentalni, nestabilni i često teški za korišćenje, pa kada bi PCP stavio hrpu emulatora na svoj DVD, onda mnogi čitatelji to ne bi znali koristiti i/ili ne bi im radilo, pa bi onda uredništvo PC Playa smatrali odgovornim, a to oni vjerovatno ne žele.

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Pa nitko nije spominjao stavljanje emulatora na DVD...
    Dao sam prijedlog da se napravi podforum, kojeg bi ja vec stickirao veceras vaznim stvarima itd... cak i HCL ima podforum ( imao je kad sam bio tamo ) o Emulaciji.

    A uostalom, Burek ima pravo. Sta je svih trta tako, ako imas original necega mozes ga kopirat koliko hoces ali i ne siriti, tvoj je, ti si dao lovu za njega i to ti nemoze nitko zabraniti.

  16. #16
    Guest
    Slažem se. Nitko ne spominje piratiju.

  17. #17
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Za emuliranje igara trebate njihove romove, iso datoteke, biose. Da netko stavi link na web stranicu s tim sadržajima, pretpostavit ćemo da svi posjedujete sve igre i sve konzole koje su ponuđne i koje mislite skinuti?

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Ajde dokazi da je suprotno? tj. da ja nemam te igre

  19. #19
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    to je nepotrebno dovoljno je po jedna tema za posebnu konzolu o emulaciji

  20. #20
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Za emuliranje igara trebate njihove romove, iso datoteke, biose. Da netko stavi link na web stranicu s tim sadržajima, pretpostavit ćemo da svi posjedujete sve igre i sve konzole koje su ponuđne i koje mislite skinuti?
    Nije istina za PS emulaciju, dovoljan je CD. A što se tiče ruba legalnosti, ako se daju linkovi na abandonware onda ne vidim zašto se ne bi davali linkovi na romove iz tog doba.

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Onda? Mislim da je ocito ko ima argumente na svojoj strani...

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Za emuliranje igara trebate njihove romove, iso datoteke, biose. Da netko stavi link na web stranicu s tim sadržajima, pretpostavit ćemo da svi posjedujete sve igre i sve konzole koje su ponuđne i koje mislite skinuti?
    Mozda

    Dok se ne potice ilegalno kopiranje i raspacavanje istoga, tj. dok se ne potice na bilo kakve ilegalne radnje mislim da se nikoga ne tice sta tko ima doma...

    U biti, bas me briga
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

Slične teme

  1. Emulacija 3d grafike u virtual pc-u
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 30-04-2008, 23:31
  2. Emulacija
    By Kenyi in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 19-02-2007, 15:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •