Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Prašina

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840

    Prašina

    Jer postoji išta šta štiti komp od prašine.Nekaj kaj vuče prašinu na to a ne na vent ili na komponente jer mi je te glupe prašine u kompu dost nikak ju sredit
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Ragusa
    Postova
    844
    ja sam stavio na ventilatore koji upuhuju kao neku vrstu tkanine (znaš li ono sivo govno na kojem stoji matična u kutiji) pa to sam izrezo pa mi je dosta smanjilo ulazak prašine.....

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    Ili stavi najlonku... ali ne pre debelu....

    Ja se ne brinem, moje kuciste ima mrezicu prek svih otvora, pa ne ulazi prasina toliko jako

    Ali ni mrezica tj. filter ti nisu garancija.... uvijek ce uci nesto prasine, tu se nemre nis...

    Ja svoj svakih 6 mjeseci ispusem s kompresorom (mali modelarski ipak mi je Wh40k hobi ), ak nemas kompresor kupi za 40-60kn cand air.. radi jednako efikasno
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    ili otwori kučište kada usisavaš kuću pa i onda i kompa usisaj

  5. #5
    Ja koristim penzlin ili ti kist za farbanje i to naravno neki novi s kojim nisam nist farbao pa sa njime fino oprasim sve komponente kad mi se da.


  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840
    = Citat = Izvorno postao RA7R
    ja sam stavio na ventilatore koji upuhuju kao neku vrstu tkanine (znaš li ono sivo govno na kojem stoji matična u kutiji) pa to sam izrezo pa mi je dosta smanjilo ulazak prašine.....
    Da tak neš sam slično vidio na telki ali se više ne sječam ko neki komad tkanine ili nečeg kockastog oblika i to se stavi kod ventilatora pa to vuče prašinu na sebe a ne u ventove.
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Djetinjstvo mladoga dendrofila.
    Postova
    1.514
    Ali ako to ne cisti redovno zna ta prasina dosta gusit vent, barem kod mene
    Na lijevoj ruci rogovi, a desnom se krstim. Duboki mi džepovi i dugački mi prsti.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao LD
    Ali ako to ne cisti redovno zna ta prasina dosta gusit vent, barem kod mene
    i kod mene, očistio sam Zalmana na procu i temperatura je pala za 12-13 stupnjeva.

    što se filtera za prašinu tiće, Chieftec radi pakete sa svakakvim vrstama filtera. mislim da ih ima u Linksu za kupit, ali ne zovu se službeno. potraži na netu "Chieftec Dust Guard".

    EDIT: evo, to je ovo -> http://www.chieftec.de/?page=product...=4&language=uk

    ovu spužvu uglavnom svi dobiju sa matičnom, ja sam ju čak koristio neko vrijeme kao filter. al ostale stvari u paketu su korisne.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  9. #9
    Member Plants Vs Zombies zlatko's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    zg-og
    Postova
    46

    Re: Prašina

    = Citat = Izvorno postao prcko
    Jer postoji išta šta štiti komp od prašine.Nekaj kaj vuče prašinu na to a ne na vent ili na komponente jer mi je te glupe prašine u kompu dost nikak ju sredit
    okreni ventilatone obrnuto..ako ih imas. odotraga na kucistu i na bocnoj stranici.znaci da ispuhuju zrak van. ako nemas nekih vecih temp problema..da.. i to ti to.. nes ga morat tako cesto cistit.znam da ti se neda al kaj ces..
    core2 duo E 6400
    abit ab9 pro i965p
    1gb ddr2 kingmax (800mhz)
    gf 7600 gt
    benq 19" lcd fp91gx
    creative l.5.1 5700 digital
    creative audigy 2 zs
    seagate 80 gb sata
    seagate 250 gb sata
    liteon dvd-rw
    phillips dvd-rw

  10. #10
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    826
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    što se filtera za prašinu tiće, Chieftec radi pakete sa svakakvim vrstama filtera. mislim da ih ima u Linksu za kupit, ali ne zovu se službeno. potraži na netu "Chieftec Dust Guard".
    Link


  11. #11
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Okolica Rijeke
    Postova
    950
    Ja sam imao na starom pcu problem s prasinom. Ulazile su ogromne kolicine prasine, tolko ogromne da ventilator nije vise mogao vrtit, pa se pc stalno resetirao i gasio...
    Tada fakat nisam znao zasto se pc stalno resetira, cak sam odveo na servis u net com, pa su rekli da je do prasine i slikali su te stavili slike na desktop, stari moj koje kolicine su to bile, steta sto sam izbrisao slike pa vam nemogu pokazati...
    Od tada sam redovito cistio pc cca svakih tjedan dana i nisam imao vise problema...

  12. #12
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    = Citat = Izvorno postao NiX4tHeG@M3R
    ili otwori kučište kada usisavaš kuću pa i onda i kompa usisaj
    najprakticnije.... nije bas detaljno ciscenje, ali posluzi... ja to pocistim s onim malim usisavacem...

  13. #13
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    The Mixed Tape
    Postova
    761
    ja imam neki filter koji sam dobio uz kuciste imam ga vec pol god. a nijednom nisam cistio prasine skoro ni nema

  14. #14
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    = Citat = Izvorno postao The_Unreal
    ja imam neki filter koji sam dobio uz kuciste imam ga vec pol god. a nijednom nisam cistio prasine skoro ni nema
    ja isto nikad necistim prasinu... al kad treba zamijenit neki dio kompa, otvorim kuciste, a ono đungla unutra...

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    boah meni se jedno vrijeme komp grijao na 140 stepeni tj grafa i razmontiram ja nju i vidim prasine na bacanje ocstim ja nju kad pade temperatura na 60 70 jesam se husro kontao vent mi rikno il tako nesto.

  16. #16
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    ja sam imao prekrivač za tipkovnicu, štiti od prašine, ali je nepraktično
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  17. #17
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    = Citat = Izvorno postao Nightyx
    ja sam imao prekrivač za tipkovnicu, štiti od prašine, ali je nepraktično
    ma koji ce ti to... joj kad kod nekog vidim pokrivenu tipkovnicu, monitor i printer, padne mi mrak na oci. u mojoj tipkovnici ima kikirikija, cokolade i cega sve ne, a radi ko zmaj.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •