Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 178

Tema: Planescape: Torment

  1. #1

    Planescape: Torment

    Ne mogu vjerovati da je jos nitko nije spomenuo, ali ajde. Kakva vam je igra?

    Ja osobno mislim da je to bio jedan od zadnjih pravih old school RPG-ova.

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.566
    o da planescape mi je na top 15 listi. doista jedna od legendarnih igara
    evo još uvijek u fubar situacijama znam citirati Bezimenoga
    jednom nogom u grobu, drugom u paklu
    uh što bih dao za nešto slično tome, nastavak barem
    rade ljudi mod za nwn2 - planescape, pa možda....
    Start wearing purple for me nOOOOOOoooooooooooowwwwwwww.

  3. #3
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Morte - seksualno frustrirana lebdeća lubanja, je'l potrebno išta više reći za igru?

  4. #4
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Morte - seksualno frustrirana lebdeća lubanja, je'l potrebno išta više reći za igru?
    Da, poboljšavaš mu napad tako da mu "ugrađuješ" bolje zube.

  5. #5
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    Negdje mi je na hardu... možda ju zaigram iz nostalgije...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    Dajte mi link di da ju kupim ORIGINAL a ne neko piratsko smeche
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  7. #7
    e ljudi, ajde da probam oziviti ovaj topic malo jer sam prije tjedan-dva slucajno pretrazivajuci ovaj podforum vidio naslov ove igre i odlucio da cu probati. cuo sam i prije da je jako dobra i sada ju napokon imam i igram. moram reci da je igra S I C K. kao fallout, samo drukciji kalup. sami likovi u igri su bolesni, a zasad mi je definitivno najopiceniji lik ona zenska Marta u Buried selu koja ti moze rakolit lubanju i ine fine stvarcice. pa kad prvu obdukciju napravi, dialozi izgledaju kao da mucas .... ma predivno, umro sam od smijeha na to!

    takoder neizostavni morte koji se upucava zombie-zenskama, pa kada uci psovati itd.
    sama radnja igre mi je poprilicno originalna jer izgleda kao neki krimic, kao da citas knjigu. vrlo je misteriozno.

    evo ako mislite komentirati, samo imam molbu da ne pisete spoilere jer ja nisam dosao jako daleko, pa ne zelim ni znati sta se dalje radi, ALI, ako vec budete, naravno ne branim, samo napisite onda prije spoilera boldano SPOILER da se zna

    eto, toliko zasad od mene, samo sam htio izraziti odusevljenje i da igru preporucam svima!

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    2.491
    o cemu se radi?
    dajte ss ili download link

  9. #9
    dajte covjeku link ako tko ima da proba ovaj biser od igre

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    Necemo davat nikakve download linkove jer igra nije niti abandonware niti freeware...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  11. #11
    da, u pravu si, jebga RIP, morat ces na old fashion way kao i mi svi: odi do frenda po cd-e

  12. #12

  13. #13
    SPOILER

    jucer bas presao dio gdje sam grad zapravo "rodi" novi prolaz do lower wards....... ROFL

  14. #14
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Ah, legendarna igra. Dosadan sam već sam sebi koliko ju hvalim...

    Jedna jedina mana igre (uvjetno rečeno) je što se klasa ne može birati odmah na početku igre nego kroz interakciju sa NPC-evima.
    E, sad... to je mana samo u onom "golom" gamplay smislu.
    Klasa se ne može birati vjerojatno iz razloga što na ovakav način bolje služi priči i atmosferi igre - izgradnji i otkrivanju lika postepeno, utjecajem sredine i slično...

    U svakom slučaju, fenomenalna "igra".
    Meni je zapravo čudno Planescape nazvati igrom. Ovo je jedan čudan komad softvera - mješavina igre, glazbe, filozofije, humora, religije i tko zna čega još... pravi predstavnik one teorije o kompjuterskim igrama kao umjetnosti
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  15. #15
    A jeste vidjeli što se dogodi kad glavni lik "umre"?

    ............. ništa.

  16. #16
    @Aerial_51

    da meni je isto na pocetku bilo malo WTF, prvenstveno jer nisam mogao birati kak mi lik izgleda. na to sam navikao iz ostalih igara, ocito me malo razmazilo. ali kad sam malo dublje usao u pricu i skuzio kak je igra zapravo zamisljena sam skuzio da je zapravo super ovak kak je, da je lik taj jedan jer se jedino tako uklapa u pricu.

    imo, igra je zamisljena kao knjiga, samo sto je ova interaktivna i puno zanimljivije je "citati" ovakvu knjigu od prave

  17. #17
    Šta mislite o veličini sprite-ova likova? Meni je najviše trebalo da se naviknem na onako ogromne likove... posebno nakon BG2.

    Još se sjećam one zagonetke sa preklapajućim papirom iz mrtvačnice.... kad pogledam današnje zagonetke u RPG-ovima.

  18. #18
    da teze se naivknut na likove iz prve, meni trebalo 4-5 sati igre. sad mi je skroz normalno


    hmm o cem se radi u toj zagonetci? ja sam izasao tak da sam se prerusio u zombie-a kod Vaxisa

  19. #19
    = Citat = Izvorno postao the_stup
    hmm o cem se radi u toj zagonetci? ja sam izasao tak da sam se prerusio u zombie-a kod Vaxisa

    SPOILER ALERT
    Ma to je niti 10 minuta nakon početka u mrtvačnici kad izvadiš komad papira iz lica jednog od onih zombija nakon šta ga izrežeš skalperom.
    SPOILER ALERT OVER


    To mi je ostalo u pamćenje, a ne znam ni sam zašto. Vjerojatno inteligencija igra ulogu u tome tako da možda lik i ne zna riješiti?

  20. #20
    SPOILER

    zapravo sam i krenuo sa vrlo visokom inteligencijom jer sam mage. a valjda sam propustio to nekak. nvm, kak velis, odma kod pocetka je pa se lako istrazi to


    i kad smo vec kod inteligencije, je li itko ikad rijesio onu zagonetku u kak-se-zovu-iznad-drowned-nationsa-su Nations? onu kod kostura, kada treba naci 3. rijec koja zavrsava na GRY. ak jeste, nemojte mi ju odat, moze samo hint, volim se bavit zagonetkama.
    zato mi je i zao sto mi lik nije bio dovoljno pametan da otkrije jos zagonetki od skeletona koji ih zadaje...
    SPOILER OVER



    nego mene zanima: koji je max int koji bi lik trebao/mogao imati? moj sad ima 19 i pise da sam lumen tak da nisam stavljao vise nista u to

  21. #21
    Hmmm... ne mogu se baš sada sjetiti toga, možda će mi se kasnije posrećiti.

    Ako se dobro sjećam 25 je limit statsa, ali onda opet koliko je moje sjećanje pouzdano? Kad smo kod statsa, trebaš se fokusirati na Wisdom. Zašto? Zato jer daje direktni bonus na dobiveni experience; na 20 (koliko sam imao) daje negdje oko 20-22% ne znam točno. Za podizanje ostalih statistika će poslužiti tetovaže. Ali inteligencija mi je obično 2. stat kojeg podižem jer te zna izvuči iz dosta problema (navodno je moguće završiti igru tako da ukupno sudjeluješ u samo 2 borbe).

  22. #22
    da vidis, jos nisam probao staviti tetovaze na lika, budem probao, ionak sam pun para, a ne znam kud bi s svom tom lovom.

    enivej
    SPOILER
    sad sam zarazen sa nekom kletvom da stalno stucam pa idem otkriti kak to maknut

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Stup, jel ti ovo prvi put da igraš Torment? Mislim, čisto zato jer je teško sve pohvatati "na prvu", pa ono, ako ti se bude dalo, prođi ju kasnije opet, kladim se da ćeš povezati nešto što ti je promaklo ili tako nešto
    Lako promakne, u svakom slučaju. Zato i jest najbolje raditi lika sa ogromnim WIS i INT, jer možeš zaviriti u svaki kutak priče.

    Btw, probaj ljudima govoriti da se zoveš Adahn, pa nakon nekog vremena svrati u onaj kafić od dustmena. Ta-da! iznenađenje, entko te tamo čeka
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  24. #24
    Da, igra ima ogroman replay value.... vrlo zanimljivo s obzirom da ima relativno mali broj likova i JAKO mali (početni) customizability glavnog lika.

    Noviji RPG-ovi bi se definitvno trebali ugledati na starije klasike.

  25. #25
    da igram prvi put sad i trudim se skuzit sto vise.

    SPOILER
    upravo sam nasao dnevnik od nekog bivseg mene. ma prejebeno, fakat je prica luda i tjera te da ju otkrijes do kraja

  26. #26
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    E, za one koje zanima kako zvuči dobar soundtrack, evo linka

    http://www.planescape-torment.org/soundtrack/

    "Credits" ownaju
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Ja taman prilazim igru 2. put i iman nove likove u ekipi. Spoileri....
    Ignus i Nordom U prvom prelasku igre nisan ima pojma za Nordoma, a za Ignusa nisan uspija nac decanter of endless watter. Kupi se igracka modrona u Clerk's wardu koja je u biti portal u modron's maze. I tamo je na najtežem levelu moguce naici na Nordoma, vrlo je teško inace dobit tog lika al je cool kad ga dobijete. Ma šta reci još nego da je igra masterpiece...

  28. #28
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Krizevci
    Postova
    827
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Šta mislite o veličini sprite-ova likova? Meni je najviše trebalo da se naviknem na onako ogromne likove... posebno nakon BG2.

    Još se sjećam one zagonetke sa preklapajućim papirom iz mrtvačnice.... kad pogledam današnje zagonetke u RPG-ovima.
    e vidis foru,.

    Ja sam prvo igrao Arcanum ,. Planescape Torment,.

    I sad dok igram Baldur's Gate 2 (nakon bg1,.al a,.tek sad) pitam se zast i tu nisu likovi malo veci.

    Nekako mi je Planescape bolji,jaci,.zanimljiviju mrvicu od Baldura (mozda i zbog te jako cudne morbidne atmosfere,..precudan svijet) no oba su masterpiece.

    ne pljujem po danasnjim rpgovima,. volim ja i Oblivion i gothic ,. isvasta sto izadje cu probati,. no danasnje stvari mogle bi bit i bolje i stvarno u nekim djelovima ugledat na stare rpgove (d&d igre,arcanum,vampire,fallout nisam igrao,.sorry ljudi)
    ...Memories sharp as daggers pierce into the flesh of todays,..

  29. #29
    Defintivno preporučam Fallout (oba) jer mogu rangirati već navedenim naslovima, pogotovo jer direktno utječeš na rasplet događaja na kraju s gotovo svakim gradom u igri ovisno o svojim akcijama.

  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Krizevci
    Postova
    827
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Defintivno preporučam Fallout (oba) jer mogu rangirati već navedenim naslovima, pogotovo jer direktno utječeš na rasplet događaja na kraju s gotovo svakim gradom u igri ovisno o svojim akcijama.
    Nisam ni sumnjao (cita puno o falloutu) ,. al frend nikako da mi se sjeti donesti cd-e fallouta.
    ...Memories sharp as daggers pierce into the flesh of todays,..

Slične teme

  1. Torment: Tides of Numenera
    By Deadwalker in forum Gaming općenito
    Odgovora: 142
    Posljednji post: 26-05-2015, 10:54
  2. Planescape Torment došao na GOG.com
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 28-09-2010, 21:02
  3. Planescape: Torment
    By Morbus in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 29-05-2008, 12:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •