Ovo sam izvadio iz intervjua sa Rijkaardom, a to je njegov stav o nogometu prije i danas... :

"Novinar:::: Neki romantičniji ili nostalgičniji uvijek će ono što je bilo nekad tretirati boljim nego ono što je na 'meniju' danas. Nogomet nekad i sad. Ili kako ga vidi Frank Rijkaard, nogomet iz vremena dok je bio igrač i nogomet danas kad je trener. I u jednom i u drugom slučaju bio je pobjednik...

Rijkaard:::: - Razlika je u kvaliteti. Tu ne bih uspoređivao kvalitetu igre, nego bih više govorio o široj kvaliteti momčadi kakva je danas po Europi. Danas postoje vrlo male nijanse i ako nemate pravu dnevnu formu možete izgubiti od bilo koje momčadi u Ligi prvaka. Nekada, prije deset, dvadeset godina kad sam ja igrao, to nije bilo tako, postojali su veliki i postojali su oni koji to nisu i iznenađenja je bilo mnogo manje."


Mene je ovo posebno dirnulo jer ima previse price o tome kako je nogomet prije bio bolji ili tak ta neka sranja. Rijkaard je ovom izjavom poklopio svim slusalicu i izrazio se na dosta profesionalan nacin.

Cijeli interview, ako nekoga zanima moze naci ovdje:

http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2356625 ... 351&page=2