Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 35

Tema: Nogomet: danas i sutra

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461

    Nogomet: danas i sutra

    Ovo sam izvadio iz intervjua sa Rijkaardom, a to je njegov stav o nogometu prije i danas... :

    "Novinar:::: Neki romantičniji ili nostalgičniji uvijek će ono što je bilo nekad tretirati boljim nego ono što je na 'meniju' danas. Nogomet nekad i sad. Ili kako ga vidi Frank Rijkaard, nogomet iz vremena dok je bio igrač i nogomet danas kad je trener. I u jednom i u drugom slučaju bio je pobjednik...

    Rijkaard:::: - Razlika je u kvaliteti. Tu ne bih uspoređivao kvalitetu igre, nego bih više govorio o široj kvaliteti momčadi kakva je danas po Europi. Danas postoje vrlo male nijanse i ako nemate pravu dnevnu formu možete izgubiti od bilo koje momčadi u Ligi prvaka. Nekada, prije deset, dvadeset godina kad sam ja igrao, to nije bilo tako, postojali su veliki i postojali su oni koji to nisu i iznenađenja je bilo mnogo manje."


    Mene je ovo posebno dirnulo jer ima previse price o tome kako je nogomet prije bio bolji ili tak ta neka sranja. Rijkaard je ovom izjavom poklopio svim slusalicu i izrazio se na dosta profesionalan nacin.

    Cijeli interview, ako nekoga zanima moze naci ovdje:

    http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2356625 ... 351&page=2

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    a zašto ti se onda topic zove "nogomet danas i sutra". Ali se nebi trebao zvati "nogomet nekad i danas"

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Nazvao sam tako topic jer zelim vidjeti koja poboljsanja drugi vide u krugu nogometa i zast im se ovaj nacin svidja/ne svidja i kakav bi balans trebao nogomet imati u buducnosti.

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum Kiklop's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Lezim u krevetu,surfajuci kroz astralnu projekciju citam Kasopejske transkripte
    Postova
    3.134
    jebes nogomet

    You have no Friends,go kill yourself
    I don't care if your world is ending today
    Because I wasn't invited to it anyway

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Kiklop
    jebes nogomet
    jebeš spamere poput tebe

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer Eddie9's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    iza Phoenixa98 (Armachusa)
    Postova
    1.437
    danas je nogomet sigurno kvalitetniji ali po meni se bolje igralo nekad...najbolji primjer je zadnje svjetsko prvenstvo di su talijani ko picke umrtvili igru pa neke tam krumpire od golova dali...
    The mind is a place of its own.

  7. #7
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    = Citat = Izvorno postao The_Archangel
    danas je nogomet sigurno kvalitetniji ali po meni se bolje igralo nekad...najbolji primjer je zadnje svjetsko prvenstvo di su talijani ko picke umrtvili igru pa neke tam krumpire od golova dali...
    Tu se zestoko varas.

    Igrali su talijani tako i prije.


    I nisu na ovom krumpire davali, dobro jesu protiv australije ali protiv ukrajine i njemacke su bili bolji.
    tarmi rićmi

  8. #8
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Nogomet je po meni najbolji sport na svitu, volim ga vise od ijednog drugog sporta, moram priznat da ja o nogometu nekad znam samo iz druge ruke, jer u to vrijeme ja nazalost nisam bio nazocan ilitiga rodjen da mogu pratiti nogomet, normalno da bih zelio sve znati, normalno da sam naucio dosta ali nikad ne kao netko tko je to pratio iz prve ruke. Nogomet nekad je bio igra u kojoj je bilo golova ko danas u vatrepolu otprilike, ali nije zbog toga bio bolji od danasnjeg, meni je tesko usporedjivati nesto nekad i danas ili sutra, jednostavno nemogu. Ja znam kakav je nogomet danas, mislim da je prije bilo zabij vise nego sto primis, ntaktika i obrana nisu bili u prvom planu, nije bio razvoj nogometa u prvom planu, u prvom planu su bili najveci klubovi, prednost nekadasnjeg nogometa je novac, nije igrao veliku ulogu ko danas, i na tome mu zavidim, na nekadasnje nogometase gledamo kao na legende, neumjesno ih je usporedjivati s danasnjima, ali ipak koliko god nogomet se promjenio on je jos uvikej otpuno isti, jos je uvijek nogomet. Danas je lijepsi jer je tezi, jer za zabiti gol ili proci igraca treba se jako potruditi, nemozes samo potrcati, ja nezelim sada umanjivati Maradonu koji je uvijek samo prorcao, naravno da ne, nego zelim istaknuti da je nogomet postao agresivniji, ne mislim na faule i sl. toga treba biti manje, nego na zestinu, na zelju i potrebu da se iskazes jer danas nije lako iskazati se, danas nije lako od nicega postat zvjezda, danas talenat nije dovoljan. Normalno da nevolim nacin na koji je Grca igrala Ep prije 2 godine pa ni Italija ove godine na SP, danas je nogomet puno timsiji sport nego sto je nekad bio, nije vise ime igraca u prvom planu nego ime momcadi, danas se nemoze samo pojedinca hvaliti. Pa zakljucak je da nogomet je ista igra, nogomet je nogomet, u srzi je on nogomet i nadam se da tu srz nece dirati, danas u nogometu vlada novac, danas se kupuju utakmice, igraci, ma sve se moze kupiti, to unistava nogomet, ali ocito su rijetki oni koji to shvacaju, danas se igrac cjeni po visini transfer ili ugovora, a ne po njegovim sposobnostima, danas igrac je spreman ozljediti drugoga da bi se naslova domogao, nesto sto najvise cjenim je postenje, je sposobnost da priznas sto si ucinio, fair play, nogomet bez ferpleja, igraci bez ferpleja, sudci koji se prodaju, ma sve sto unistava nogomet, to je ono sto mene zivcira,to je ona glavna razlika, to je ono sto se u nogometu promjenilo, novac, da mi je znat ko ga je izmislio na licu mjesta bi ga ubio. Znate sto je najposebnije u nogometu, bilo i ostalo, to sto je nogomet igra za sve, to je ono zbog cega ga ovoliko volimo, to je ono zbog cega ne zelimo da propadne, to je ono zbog cega se nogomet ovako izdignuo. Sad moram zavrsit, ne zelim pisat romane, iako mozda jenom, ali to je druga prica, ap ko oce citat nek cita ko nece nemora i gotovo.
    Well, as long as it's interesting.

  9. #9
    Senior Member Nuke me please 4Non1MuS's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Bikini bottom
    Postova
    225
    Nadam se da nogomet neće sjebati takvi kao Abramović, jel mi je zlo od njih...
    Everywhere I look around I see everything is aught to be
    Every time I see myself there's always something wrong with me.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Istina je sve sto ste rekli.


    Ali kad neko kaze da je nogomet bio grozan prije, nije u pravu, nogomet je uvijek bio vrhunski samo su se drukciji stilovi igrali.
    tarmi rićmi

  11. #11
    Senior Member Nuke me please 4Non1MuS's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Bikini bottom
    Postova
    225
    Ko što kažu, prije su siromašni igrali a bogati gledali a sad je obrnuto.
    Everywhere I look around I see everything is aught to be
    Every time I see myself there's always something wrong with me.

  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135
    ja uopće ne pratim nogomet, možda koju utakmicu hrv repke na svj. prvenstvu i to je to

  13. #13
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    bus
    Postova
    793
    = Citat = Izvorno postao Kiklop
    jebes nogomet
    Nogomet- stereotip Hrvatske! Stari kupi sinu nogometnu loptu za 50kn i nogometne tenke za 200kn! Neka sin igra ko svi drugi!I kockasti dres za 60kn! Daj pogle samo kloko djece ima nogometne!
    I onda kažu mala zemlja a tako jak nogomet. lol kolko ih gleda i trenira trebali bi bit ko brazil
    KAD ĆE TAJ BAN!!!??!


  14. #14
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    /cut
    postoji jedna tipka na tipkovnici,zove se ENTER.
    služi za pravljenje PROREDA kako bi post bio ČITAK.

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Nogomet je prije bio jednostavniji. Jednostavno je bilo dovoljno znati ustopati loptu...

    Trenutno mi najljepsi nogomet igraju: Barcelona i Arsenal, ali pristup koji cini Chelsea u nogometu je bas neki sugavi balans izmedju staromodnog i modernog pristupa. Mislim da ce nam takav nogomet uslijediti za nekoliko godina.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    slažem se s ovim da barca i arsenal igraju najatraktivnije

    od chelsea mi se riga
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  17. #17
    Senior Member Nuke me please 4Non1MuS's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Bikini bottom
    Postova
    225
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    slažem se s ovim da barca i arsenal igraju najatraktivnije

    od chelsea mi se riga
    signed
    Everywhere I look around I see everything is aught to be
    Every time I see myself there's always something wrong with me.

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Ni meni nije Chelsea drag, ali zasigurno igra dobar nogomet...

  19. #19
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    I think not! njihova igra nema dusu, lampard im drzi cijelu ekipu, golovi su im vise manje sve ziceri, chelsea je cista negacija fudbala.IMHO ima mnogo klubova koji igraju ljepse od njih.


    Kad sam cuo za plan da do 2014 chelsea bude predstavljen kao najbolji klub svih vremena, zgrozio sam se, fuj, kako ne mogu shvatit da se velicina kluba gradi tradicijom, Man.U, Barca, Real,Milan, Juve, Bayern, Ajax , Arsenal, Livpool svi imaju ogromnu tradiciju i sad Chelsea pokusava to napravit za 8 godina, fuj, zelim im sve najgore zbog takvog stava.
    tarmi rićmi

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    slažem se s ovim da barca i arsenal igraju najatraktivnije

    od chelsea mi se riga
    arsenal igra preatraktivno, zato im i ne ide u prvenstvu

  21. #21
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    slažem se s ovim da barca i arsenal igraju najatraktivnije

    od chelsea mi se riga
    arsenal igra preatraktivno, zato im i ne ide u prvenstvu
    misliš pre brzo??
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao zoki
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    slažem se s ovim da barca i arsenal igraju najatraktivnije

    od chelsea mi se riga
    arsenal igra preatraktivno, zato im i ne ide u prvenstvu
    misliš pre brzo??
    previše je tu dodavanja, da nekažem preseravanja, neka malo više pucaju pobogu

  23. #23
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    [quote=Prince-Artas]
    = Citat = Izvorno postao zoki
    = Citat = Izvorno postao "Prince-Artas":1c942aqk
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    slažem se s ovim da barca i arsenal igraju najatraktivnije

    od chelsea mi se riga
    arsenal igra preatraktivno, zato im i ne ide u prvenstvu
    misliš pre brzo??
    previše je tu dodavanja, da nekažem preseravanja, neka malo više pucaju pobogu[/quote:1c942aqk]

    Ja bih prije rekao da je tako kod barce, jer arsenal zna odjednom pukit neku brzu akciju i.....promase....pogotovo ak je van persie taj koji šutira.
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  24. #24
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    = Citat = Izvorno postao King tiger
    I think not! njihova igra nema dusu, lampard im drzi cijelu ekipu, golovi su im vise manje sve ziceri, chelsea je cista negacija fudbala.IMHO ima mnogo klubova koji igraju ljepse od njih.


    Kad sam cuo za plan da do 2014 chelsea bude predstavljen kao najbolji klub svih vremena, zgrozio sam se, fuj, kako ne mogu shvatit da se velicina kluba gradi tradicijom, Man.U, Barca, Real,Milan, Juve, Bayern, Ajax , Arsenal, Livpool svi imaju ogromnu tradiciju i sad Chelsea pokusava to napravit za 8 godina, fuj, zelim im sve najgore zbog takvog stava.
    Smislim da ne igraju los nogomet, zapravo je vrlo dobar, ne najbolji, taj klub nevolim, nevolim njihov pristu nogometu, nevoli sto misle da ce s lovom postat najjaci, gadi mi se kad vidim koliko je igraca doslo unjih ka najveci talenti i zatim propalo, gadi mi se kad vidim kako kuuje igrace koje nikad nemisli staviti u momcad, to je ono sto mi se tamo gadi, za njih sigurno nebih nikad zaigrao, mozda bih cajk i za Dinamoprije zaigrao

    Tradicija je vazna, klub mora graditi svoj status malo pomalo, ali i konstatno, to su najjaci klubovi, a ko danas igra njjaci nogomet, pa neznam, barca, Lyon, Arsenal, Sevilla..., svi oni igraju lip nogomet
    Well, as long as it's interesting.

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao King tiger
    I think not! njihova igra nema dusu, lampard im drzi cijelu ekipu, golovi su im vise manje sve ziceri, chelsea je cista negacija fudbala.IMHO ima mnogo klubova koji igraju ljepse od njih.


    Kad sam cuo za plan da do 2014 chelsea bude predstavljen kao najbolji klub svih vremena, zgrozio sam se, fuj, kako ne mogu shvatit da se velicina kluba gradi tradicijom, Man.U, Barca, Real,Milan, Juve, Bayern, Ajax , Arsenal, Livpool svi imaju ogromnu tradiciju i sad Chelsea pokusava to napravit za 8 godina, fuj, zelim im sve najgore zbog takvog stava.
    Ne slazem se da Chelsea ne igra dobar nogomet. Ne igraju atraktivan nogomet kao npr. Barcelona i Asenal, ali igraju kirurski tocan nogomet i imaju rezultate u svakoj utakmici. Najteze je igrati protiv njih jer stalno nametaju razlicite razine tempa igre. U njihovoj igri ima jako malo gresaka, usudio bih se reci, gotovo da ih nema...

    BTW, Lampard im vise nije nositelj igre. Drago mi je sto se polako stvara balans kod njih pa ce jednako svi doci do izrazaja.

    Chelsea sam prije volio kao klub, sve dok ih nije kupio Abramovic, ali sada... Smatram kako je samo pitanje vremena kad ce Chelsea osvojiti Ligu Prvaka u narednih 2-3 godine!

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    SMatrajte da je moje misljenje uvjetovano zato sto ih ne volim
    tarmi rićmi

  27. #27
    Senior Member It lives by night Letva's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Sarajevo,BiH
    Postova
    742
    [quote=King tiger]
    = Citat = Izvorno postao "The_Archangel":80s7lsuv
    danas je nogomet sigurno kvalitetniji ali po meni se bolje igralo nekad...najbolji primjer je zadnje svjetsko prvenstvo di su talijani ko picke umrtvili igru pa neke tam krumpire od golova dali...
    Tu se zestoko varas.

    Igrali su talijani tako i prije.


    I nisu na ovom krumpire davali, dobro jesu protiv australije ali protiv ukrajine i njemacke su bili bolji.[/quote:80s7lsuv]


    Koliko imas godina?Danas se nogomet svodi na politiku,ko ima vise para taj dobiva...Danas je nogomet bljak jedino sto Barca valja.Svodi se na kupnju klubova od strane nekih milijardera(sto bih ja zabranio da sam predsjednik fife).Prije se igralo za publiku.Sto je 3x ljepse od ovoga sto imamo danas.Pogledajte majstorije Romaria,Maradone,Stojickova,Cruyifa i ostalih i uporedite ih sa ovim danasnjim,jednostavno receno jad i bijeda.

    Italija kazete?Najgori fudbal u evropi sigurno igraju.Igraju na principu date gol i povucete se i onda nista nemate od tekme.

    Preporucujem da pogledate majstorije Romaria i Stojickova koje imate na Youtubeu.Da vidite sta je ubitacan dvojac
    <3 ya all.

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Jesi to gledo sport klub?
    tarmi rićmi

  29. #29
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    = Citat = Izvorno postao Letva
    Italija kazete?Najgori fudbal u evropi sigurno igraju.Igraju na principu date gol i povucete se i onda nista nemate od tekme.
    istina,naslov prvaka svijeta su otkrumpirali/provlačili se uz pomoć sudaca zato dao bog da se ne kvalificiraju na Euro 2008 jer u skupini ima više repki koje to stvarno zaslužuju (francuska ide,ukrajina i škotska za 2.mjesto)
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao mrs.croft
    = Citat = Izvorno postao Letva
    Italija kazete?Najgori fudbal u evropi sigurno igraju.Igraju na principu date gol i povucete se i onda nista nemate od tekme.
    istina,naslov prvaka svijeta su otkrumpirali/provlačili se uz pomoć sudaca zato dao bog da se ne kvalificiraju na Euro 2008 jer u skupini ima više repki koje to stvarno zaslužuju (francuska ide,ukrajina i škotska za 2.mjesto)
    a koliko ih je puta pokralo. sve se vraća sve se plaća. kad se sijetim onog poteza pirla kad je servirao za gol.....

Slične teme

  1. Nogomet
    By IgGy in forum Alt-F4
    Odgovora: 696
    Posljednji post: 08-06-2019, 16:21
  2. GTA IV sutra u Algoritma
    By Necto in forum Grand Theft Auto
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 15-12-2008, 18:42
  3. Nogomet
    By C in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 09-06-2008, 20:45
  4. Zemlja sutra...
    By Kenyi in forum Alt-F4
    Odgovora: 84
    Posljednji post: 01-04-2007, 14:40
  5. Odgovora: 84
    Posljednji post: 15-01-2007, 00:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •