Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 135

Tema: Zašto se stare igre ne cijene?

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Zašto se stare igre ne cijene?

    Sve je u nazivu. Želim odgovor.



    Ajde, da sve ne ostane na besmislenoj i prekratkoj temi, ispričat ću anegdotu kako sam stekao taj dojam, tj. bolje rečeno, potvrdio svaku sumnju da je tako.
    Pa krenimo. Pred par tjedana, dobio sam od susjeda zamolbu da mu klincu (neću navoditi godine da se neki forumaši ne uvrijede) sredim računalo, jer je nešto pošlo krivo. I uglavnom, mali hoće da mu "popravim" windoze i kad već to sve radim, da mu stavim par igara da ima šta igrati. I tako ja preuzmem konfiguraciju i diskove. Nakon formata diska, windoza, service packova i drivera, šta je nepotrebno za ovu temu, sjetim se da mi je rekao da mu stavim par igara. Pošto se meni neda tražiti i žicati okolo nešto novije, niti mi se da instaliravati gabarite od 4-5 gigabajta, uzmem ono šta ja igram, ono šta imam na vlastitom računalu, prve diskove pri ruci, par kompilacija ne tako starih igara. Među ostalim, tu su se našli quake 2, re-volt, system shock 2, neverhood, monkey 3, x-wing alliance, majesty, dungeon keeper 2, battlezone, diablo 2. Onako, manje-više pomalo svega. Mislim, sve su tu odreda kvalitetni naslovi, sati, dani, tjedni, ma mjeseci kvalitetnog gameplaya. Nakon par dana, skočim ja do njih na kavicu da vidim kako to sve funkcionira. I tip mene pita šta sam mu to stavio? Kaže da je to staro i ružno i da je on stavio one svoje san andrease, undergrounde, call of dutye i ostale gluposti. Šta fali onim igrama da danas nisu igrive? Igre ne zahtjevaju 3 i po gigaherca, igre nemaju normal-mappirane texture, sm3? Zar je to toliko bitno da se igra ne bi mogla igrati? Recite vi meni.

  2. #2
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    Pred par tjedana, dobio sam od susjeda zamolbu da mu klincu...
    Ako ti nakon ovoga sve nije jasno, onda neznam...

    To je klinac. Boli njega savršen balans, replayability, priča, tema ili išta slično. Grafika uber alles.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Re: Zašto se stare igre ne cijene?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Među ostalim, tu su se našli quake 2, re-volt, system shock 2, neverhood, monkey 3, x-wing alliance, majesty, dungeon keeper 2, battlezone, diablo 2
    Jbt, pa zar na kompjuteru treba imati išta više od toga? Joj, mali, mali...

    Najbolje igre su već napravljene, ništa u budućnosti ih neće stići. Tačka.

  4. #4
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    To sam i ja mislio za StarCraft, da nece bit te strategije koja ce mu bit do pete. Onda je izašo DoW i pokopao StarCraft. Sada mislim isto za DoW, premda CoH nisam igro
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  5. #5
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    To sam i ja mislio za StarCraft, da nece bit te strategije koja ce mu bit do pete. Onda je izašo DoW i pokopao StarCraft. Sada mislim isto za DoW, premda CoH nisam igro
    Po twom mišljenju. Po mom DoW nije ni do koljena Stracraftu
    #paperplatoongoonz

  6. #6
    ma klinac pojma nema.mene grafika uopce ne dira

    a quake 2,SS2,monkey island,daiablo...svi redom imaju skroz solidnu grafiku...da ne velim za neverhood koji predobro izgleda

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    2.491
    Ja niti nemrem igrat bolje igre od navedenih
    Ali zato nebih dao svoj Diablo ili DK-a(kojeg nemrem igrat neznam zasto) za neku noviju igru da mi ponude.

  8. #8
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Ma nije sad stvar u klincu. Itekako je on dovoljno star da prepozna kvalitetu u igri. To je već postalo globalno razmišljanje. Stvar je da se igre stare recimo 6+ godina samo 15-20min proprćkaju i ostave. Ne shvaća ekipa da su to puni proizvodi, razrađeni i dugački. Ne znam, šta to izgleda neozbiljno ili nešto drugo?

  9. #9
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573
    Newrijedi to za swe. Ja dan danas igram dosta starih igara. Nema te igre koja može nadmašiti Starcraft,Diablo,Quake
    #paperplatoongoonz

  10. #10
    Senior Member It lives by night Munjeni jarac's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    virovitica
    Postova
    626
    ja cjenim stare igre,i cuvam ih,npr WC2,neigram g ali cuvam samo tako
    Xfire:m5kt2
    Lost Sheep aka LS'

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ne shvaća ekipa da su to puni proizvodi, razrađeni i dugački. Ne znam, šta to izgleda neozbiljno ili nešto drugo?
    Prema mom viđenju problema, današnjoj djeci starije igre valjda izgledaju smiješno zbog grafike (koliko god ona zapravo bila dobra), pa je zavladalo to neko opšte mišljenje da su zapravo starije igre - dječije. A niko ne želi da ga zovu djetetom, zar ne? Zato, 'ajmo mi igrat ovo novo, a Diablo i Warcraft ćemo ostaviti djeci...

  12. #12
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Vidiš ovaj gore navedeni Majesty. Ja se tu igru uopće bojim igrati. Kad sam ga prvi put zaigrao, par dana nisam poznavao svijet oko sebe, kao ni osnovne ljudske potrebe. I onda je igra završila. Ne želim si to opet.

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Meni je osobno 90% starih igara puno bolje i igrivije od današnjih koje su većinom sve na isti kalup i uopće ne vidim potrebu da pojačam svoj PC (star 4 godine), eventualne novitete predstavlja Nintendo Wii i igra Spore, sve ostalo je samo nabrijavanje grafike i fizike ali već viđeno.
    Eh sad velika većina djece jednostavno nema strpljenja igrati stare igre jer kao prvo se treba priviknuti na grafiku i prihvatiti ju, onda se treba udubiti u igru a za to kod avantura treba malo vremena (makar je meni dovoljan intro ). Ekipa je jednostavno navikla na instant proizvode koji liče jedan na drugi tako da za 15 minuta već znaju sve o toj igri među ostalim i kako ju prijeći.

  14. #14
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Uh... upoznat sam sa ovom situacijom.

    "Stare" igre se uveliko omalovažavaju. Mislim da im se treba odati čast, jer nekih vrsta takvih igara više nećete naći. Za primjer uzmimo textualne rpg-ove. Kad sam rekao svom prijatelju da igram jednu takvu igru, slijedilo je onakva "fuj" faca i komentari tipa "daj, to su najgluplje igre od svih".
    Sve više generacija misli da je dobra grafika sve. Mislim, vjerojatno bi se nekome od tih ljudi igra svidjela, ali da ju igraju više od 5 minuta.
    Onako, malo odigra da vidi kakvo je, zgadi mu se zbog grafike i odloži igru negdje po strani.
    Prije nekog vremena sam skužio da su te igre puno kvalitetnije po igrivosti.
    Pošto sam i ja,tehnički, "klinac" od 13 godina, nisam imao prilike odigrati većinu legendarnih igara.
    Prije nekoliko dana počeo sam igrati prvi Doom. Zadivljen sam. Fenomalna je. Nije nimalo monotona, čak ima dobru mjuzu.

    Prije sam mislio da su te igre legendarne zato jer u to vrijeme nije bilo boljeg, ali i sada te igre su itekako igrive. Naročito zbog atmosfere.
    Nijedna grafika ne može stvoriti onakvu atmosferu kao u prvom Diablu.

    Također, te igre dugujem svom prilično sporom stroju
    No, i da imam nabrijanu kantu, i dalje bih igrao stare DOS legende
    U zadnje vrijeme, ne igram uopće nove igre.
    Sve najnovije igre o kojima se tu raspravlja... Ja nemam pojma o tome.
    Zato zahvaljujem svima koji su glasali za otvaranje ovog podforuma, na kojem napokon imam o čemu pričat.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  15. #15
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    Sve to općenito dijelim na 2 skupine:

    -Klinci ili tinejdžeri koji su tek nedavno ušli u svijet igara,starci su mu kupili uberkonfu,i problem je što mu njegovi frendovi također klinci pune glavu svakakvim sranjima npr. ''e ovaj far cry je zakon'' ili ''jesi igro doom 3 ili hl2,imaju prejebenu grafiku'',i normalno pored toga nema vremena misliti o tome kakve su starije igre.

    -Ljude u godinama,npr. 25,30,40 itd. Ljude koji su imali Commodore,Atari,Amigu,NES. Ljude koji se i danas sa guštom sjećaju tih dana. Ljude koji više cijene Doom 1 nego Doom 3, NFS 2 nego NFS Carbon, Warcraft 2 nego WoW.

    Naime,drago mi je što imam jednog frenda koji je počeo igrat igre negdje 97.,no,danas je kraj 2006. a on još uvijek igra igre iz tog vremena. Kaže, te igre su ga jednostavno zarazile. Čak mu je HL1 bolji od HL2!!! Još i dan danas s njim volim odigrat pokoju partiju Fife 98. I mogu reć da najviše cijenim takve ljude.
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  16. #16
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    idu dva pacova ulicom (štakora, foo op.a.)
    Postova
    80
    Čuj,ti klinci su ti rođeni u kasnijem razdoblju,kada se tako rečeno,"bolja grafika" počela razvijati...meni grafika je čista estetika...neće ti promjenit doživljaj u igri...pray i doom 3 sam prešao samo zato što me pekla savjest zbog 400kn...sada sve više igram stare igre...fable,neverhood,abbe odyseey,full throttle,broken sword... klincima je okey ak sve pršti eksplozijom,ako ima hektolitara krvi koji pršte u različitim smjerovima,ako su lude puške i zgodna čudovišta sa crijevima koji vire...debili....to nije to....meni je priča i atmosfera uber alles...half-life 2 mi je najigra zbog atmosfere i lokacije...ne zbog grafike,napucavanja itd. ako mi je igra dosadna,odmah brišem,neće me nijedan hi-izrendani monster sprječit...atmosfera čoeče...to je ono bitno...zato mrzim codove i mofove zbog iste radnje - rat...dai nešt novo...stare igre zakoon...čak više poštujem igre sa lošom grafikom...prijatelji se čude...al da...tako e...

    prie par dana frendu posudio neverhood,full throttle i abbe odyseey...
    drugi dan mi vratio...ja pitam zašt? on grafika je odvratna! ja onak fool dai to ovamo miči šape s toga! jednostavno ne cijene ništa što bar vrijedi...

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357
    Ma da ti klinci cijene samo grafiku, no ja si uvijek mislim zasto te kompanije ne reizdaju te iste naslove sa uber grafikom, po nizoj cijeni i nepromijenjene samo da imaju bolju grafiku zasigurno bi vise njih pocelo cijeniti starije igre odnosno te naslove, ali ipak grafika i kvari (barem meni kod nekih igara) tako da mi je npr. AoE bolji nego AoE 3 u pogledu grafike jer je ona nekako simpaticnija a u AoE 3 sve nest sareno, puno detalja, zatim Diablo 2 i 1(takodjer) ima savrsenu grafiku kakav Titan Quest, i bas sam neki dan instalirao X-Com: UFO Defense i nemrem se odvojit, gameplay je tako razradjen to je nesto nevjerojatno nisam nigdje vidio tako razradjenu takticku strategiju.
    Od novijih igara jedino mi se jako svidio Splinter Cell, zbog atmosfere, i Total War i jos nesto igara, a GTA ide u skroz "krivom" smjeru, onaj top down pogled je bio fenomenala, i jurcanje aut(icem) pre ludo, sad je kao nesto kvazi RPG/sims/GTA
    No sto mi je jos gluplje sto ti klinci koju tako jako "vole" grafiku i nove igre, sto gotovo nikad ne zavrse igru i onako istinski uzivaju u igri nego vise reda radi igraju i zato kaj su hitovi

    EDIT:SZaboravih rec, avanture gotovo nimalo ne cijene, no niti nema previse dobrih novih, no najvise me se dojmio Still Life
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  18. #18
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    = Citat = Izvorno postao mrs.croft
    Sve to općenito dijelim na 2 skupine:

    -Klinci ili tinejdžeri koji su tek nedavno ušli u svijet igara,starci su mu kupili uberkonfu,i problem je što mu njegovi frendovi također klinci pune glavu svakakvim sranjima npr. ''e ovaj far cry je zakon'' ili ''jesi igro doom 3 ili hl2,imaju prejebenu grafiku'',i normalno pored toga nema vremena misliti o tome kakve su starije igre.

    -Ljude u godinama,npr. 25,30,40 itd. Ljude koji su imali Commodore,Atari,Amigu,NES. Ljude koji se i danas sa guštom sjećaju tih dana. Ljude koji više cijene Doom 1 nego Doom 3, NFS 2 nego NFS Carbon, Warcraft 2 nego WoW.

    Naime,drago mi je što imam jednog frenda koji je počeo igrat igre negdje 97.,no,danas je kraj 2006. a on još uvijek igra igre iz tog vremena. Kaže, te igre su ga jednostavno zarazile. Čak mu je HL1 bolji od HL2!!! Još i dan danas s njim volim odigrat pokoju partiju Fife 98. I mogu reć da najviše cijenim takve ljude.
    Ja bi ovdje dodao i treću skupinu, u koju spadam ja.
    One mlađe koji igraju stare igre
    Nabavio sam komp negdje u 2001. , a obožavam stare rpg-ove i pucačine
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357
    [quote=Sonic_Moronic]
    = Citat = Izvorno postao "mrs.croft":1jtz4d46
    Sve to općenito dijelim na 2 skupine:

    -Klinci ili tinejdžeri koji su tek nedavno ušli u svijet igara,starci su mu kupili uberkonfu,i problem je što mu njegovi frendovi također klinci pune glavu svakakvim sranjima npr. ''e ovaj far cry je zakon'' ili ''jesi igro doom 3 ili hl2,imaju prejebenu grafiku'',i normalno pored toga nema vremena misliti o tome kakve su starije igre.

    -Ljude u godinama,npr. 25,30,40 itd. Ljude koji su imali Commodore,Atari,Amigu,NES. Ljude koji se i danas sa guštom sjećaju tih dana. Ljude koji više cijene Doom 1 nego Doom 3, NFS 2 nego NFS Carbon, Warcraft 2 nego WoW.

    Naime,drago mi je što imam jednog frenda koji je počeo igrat igre negdje 97.,no,danas je kraj 2006. a on još uvijek igra igre iz tog vremena. Kaže, te igre su ga jednostavno zarazile. Čak mu je HL1 bolji od HL2!!! Još i dan danas s njim volim odigrat pokoju partiju Fife 98. I mogu reć da najviše cijenim takve ljude.
    Ja bi ovdje dodao i treću skupinu, u koju spadam ja.
    One mlađe koji igraju stare igre
    Nabavio sam komp negdje u 2001. , a obožavam stare rpg-ove i pucačine[/quote:1jtz4d46]

    Da i ja isto (imam 16 godina), no imao sam komp jos od 3. god he he, i sa tatom sam jos igrao PoP i Pac Mana sa mamom, to su bila vremena, onda poslije Doom, eh nakon nekoliko godina dosao je HL1 i to je bio vrhunac
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  20. #20
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Pa nebih bas rekao da se ne cijene stari naslovi, svaki pravi gamer ih cijeni, uz njih smo proveli neke od boljih trenutaka nasih gamerskih zivota, to su cjenjene originalne igre koje su ucinile gaming onakvim kakav je danas, iako u to dobar nisam bio gamer ja cijenim te igre, ja igram te igre, to su igre koje su oblikovale gaming i zivcira me kad neki balavac koji u igri vidi samo reklamu i grafiku kaze da je nekalegendarna igra iz proslog desetljeca ili cak novija smece, i onda mi taj isti tip kaze da je gamer, to nemogu podnit, zato treba informirati Hrvtaski narod o tome sto je gaming, i one gamere koji to neshavacaju natjerati da shvate, postoje stvari, u ovomslucaju igre o kojima nesmijemo lose govoriti, igre koje si ti naveo u prvom postu su vecinom legendarn igre koje je vecina nas igrala i o njima se nesmi lose govoriti, ali svijet je podutjecajem amerike i svih njihovoh sranja, to je problem
    Well, as long as it's interesting.

  21. #21
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    Ma stvar je u tome što najveći broj klinaca spada u prosjek, i što im se sviđa ono što se sviđa većini. Zašto svi igraju dotu? zašto svi igraju cod u multiplayeru? Pojma nemam, jer ni jedno ni drugo nije bog zna što posebno, ali klincima se sviđa. Ja jako cijenim starije igre i definitivno mi idu na živce ljudi koji samo briju na grafiku. Imam komp (ne isti) već 9 godina a prije toga sam imao nintendo, i još uvijek sada znam igrat neke stare nintendo igre, a kad mi je frend pred nekih 6 mjeseci nabavio planescape torment bio sam sretan ko mala beba! Ide mi na živce taj čisti konformitam tipa "ja igram to i to jer isto igraju i moji frendovi". Ne znam po čemu je recimo cod 2 bolji od jedinice ili moh, ili zašto se gta 1 ne bi mogao mjeriti sa san andreasom.Ako je igra kvalitetna i zabavna igrat ćeš je i za 15 godina, a to što je neka igra trenutno popularna ne znači ama baš ništa.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  22. #22
    2 pojma: Mainstreaming igara i mali balavci zaštićeni zakonom o zaštiti djece (bez uvrede ikome) pa ih se ne može pošteni naučiti pameti i da cijene ono što imaju.

    Jednostavno su danas drugačija vremena nago kao što su bila prije, ali moguće je da se djeca žele uklapati a ne otkriti ono što ih stvarno zanima.

    Evo ja, koliko imam.... 18? Prvu igraču "stvar" (neka japanska konzola) sam dobio kad sam imao 8 godina, a nakon toga PS1. Iako sam imao PS ipak sam odlučio igrati neke starije igre sa kompa (commodore i amiga kod frenda) i jednostavno su me neke igre fascinirale, njihova suština grafika mi nije bila baš važna.

    Da skratim kukanje; mislim da to ovisi o pojedincu i njegovoj inicijativi da istraži stare i zaboravljene stvari, te da vidi na čemu se baziraju nove SHINY! igre.

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Nije mi cudno, klincu stari iskesira novce za pilu, stari naravno nema pojma sto kupuje, klinac igra nastancane next-gen igre bez ikakve price i logike, ali s odlicnom grafikom. Zbog toga i stjece misljenje da nista osim grafike nije bitno, s cega je tesko preci na nesto sasvim suprotno, koncept da je bitno sve osim grafike.

    ...čak više poštujem igre sa lošom grafikom...prijatelji se čude...al da...tako e...
    I u ovome je problem, nije rijec o losoj nego o starijoj grafici. Za klasicne Lucas Arts avanture (i ostale) ne mozes reci da imaju losu grafiku jer su svu napravili umjetnici, MI2 je koristio skenirane pozadine naslikane na papiru, npr.

    Nema puno novijih igara u kojima sam uzivao. Problem je sto su sve je**no dosadne. Jedine koje sam s gustom odigrao su Morrowind, Fahrenheit i HL2. No one ipak nude vise od grafike.

    Mozda se cini da sam protivnik next-gen grafike, ali sam ipak mislio upgradeati komp. zbog Obliviona od kojeg sam puno ocekivao. Sad cekam Bioshock.


    Jos za kraj, procitajte ovaj manualSza Dreamweb, igru izaslu 1991 godine. Vidjet cete koliko je nekad paznje bilo posveceno samoj prici. Cak jos bolji primjer, ovo je samo uvod u pricu igre.
    there is no god to punish us

  24. #24
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Današnji developeri nemaju mašte, sve je u lovi.
    Netko bi pomislio da su već sve priče istrošene, ali to sigurno nije istina. Milijun zanimljivih radnji bi se moglo napraviti, samo da se uloži malo truda u ideju.

    Za mene su igre izumrle negdje u 2002. godini.
    Od tada nisam našao ništa zanimljivo, osim Splinter Cella i pokojih wormsa.

    Za sada je nada u freeware igrama od autora koji prave igre samo iz gušta
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    klinci kao klinci... daj mu desetak godina i shvatiti će.
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Današnji developeri nemaju mašte, sve je u lovi.
    Netko bi pomislio da su već sve priče istrošene, ali to sigurno nije istina. Milijun zanimljivih radnji bi se moglo napraviti, samo da se uloži malo truda u ideju.

    Za mene su igre izumrle negdje u 2002. godini.
    Od tada nisam našao ništa zanimljivo, osim Splinter Cella i pokojih wormsa.

    Za sada je nada u freeware igrama od autora koji prave igre samo iz gušta
    Are we related, he he, igras gotovo slicne igra kao i ja, i jos si me pito za match u Diablu 2, ajme

    Ali mozda bi i developeri ulozili truda da klinci prestanu igrat takve igre, i da pocnu shvacati sto je kvalitetno, developerima novac puno govori, sigurno bi razmislili da im manje pocnu stizat prihodi
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    ne da mi se sada filozofirat pa ću reći samo da stare igre rulaju. nema veze starija grafika, bitna je naravno igrivost.

    netko je spomenuo CoD2....naprema prvom dijelu, suxa, naveliko. jednostavno loša nerazrađena igra.

    a sada šta se next-gen grafike tiče, nemam ništa protiv, ona uvelike pridonosi atmosferi, samo da se developeri malo potrude oko priče.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    ne da mi se sada filozofirat pa ću reći samo da stare igre rulaju. nema veze starija grafika, bitna je naravno igrivost.

    netko je spomenuo CoD2....naprema prvom dijelu, suxa, naveliko. jednostavno loša nerazrađena igra.

    a sada šta se next-gen grafike tiče, nemam ništa protiv, ona uvelike pridonosi atmosferi, samo da se developeri malo potrude oko priče.
    grafika je jednino što se razvilo u novim igrama naspram starih, i to je žalosno

  29. #29
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    Glupo je to što zapravo gaming subkultura poprima sve masovnije razmjeree. Time hoću reći da gdje ima interesa ima i zarade, pa umjesto da svaka 2-3 mjeseca izađe jedna kvalitetna igra svaki mjesec smo preplavljeni shit naslovima sklepanim na brzaka samo da se pridobije ljude koji nemaju određeno gamersko iskustvo i desetke pređenih igara iza sebe. Pred nekih 10 godina sve se to shvaćalo puno manje ozbiljno, ali je bilo nekako posebno i jedinstveno.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  30. #30
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    97, kad sam bio mali klinac, prijatelj je imao PC(ili amigu nesjecam se vise)
    i sjecam se da smo stalno kod njega visili, igrali Djuke, Wolfa, Kvejka,Doom
    a i ostale, sad kad vidim nove igre muka mi dodje, pa nijedna skoro nema

    onu atmosferu kao npr. djuka one tajne prostorije i fore i onaj prejeben
    osjecaj kad igras. U pokusaju postizanja realnosti autori igara su se okrenuli
    pravljenju bolje grafike i sterilnijeg gameplaya. Muka mi je vise od ovih
    novih sranja, mjenjanja kompa da bih mogao zaigrat neku glupu igru.Neznam, sjecanje na predivne monkey i grim fandango, sam & max budi nostalgiju.Mislim, hebem ja cod2 sa svim sranjima kad je meni Djuka i Wolf bili bolji 100 puta.
    Jednom me mladji prijatelj ugledao da igram wolfa i zgrozio, kaze kakva je to grozota, ja mu kazem da je bolja od ijedne igre koju je on igrao a on me gleda kao da imam kravlje ludilo, mislim da je to zbog toga sto su mnogi koji ne cijene stare igre nisu zivjeli u dobu kada se imala Amiga, prvi PC-i nego su oni fino odma uskocili na nove P4 i Athlone i furali Far-Cry i druge.

    Neznam stvarno, ali znam da i danas obavezno odigram Duke-a
    tarmi rićmi

Slične teme

  1. Najbolje stare igre
    By GRIMSEY in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 04-12-2007, 18:56
  2. vaše stare igre
    By unknown in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 20-02-2007, 14:44
  3. stare igre
    By nA~ in forum Gaming općenito
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 27-01-2006, 23:09

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •