Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 48 od 48

Tema: Idealan MMORPG

  1. #31
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    I nekako bi se trebalo smanjiti grinding faktor.. Ako me išta može odvratiti od mmo-a too je onda bezumno i bezciljno ubijanje tone creepova kaako bih nakon pet milijuntog došao do lvl 5 ili kako bih dobio nekakav obipni bronze shortsword ili kaj ti ja znam kaj...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    nisam vas bas svatio, arbiter i outmind...

  3. #33
    Senior Member Lord of The Fleas Archil's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Tortuga
    Postova
    470
    najbolji MMORPG svih vremena bi bio Voyage Century da ima WSAD kontrole kretanja broda i covjeka i da umjesto onog sveg za posadu mozes uzeti playere i uz jos nekoliko prepravki

    bla bla bla Tomato Tarifa

  4. #34
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070
    = Citat = Izvorno postao Archil
    najbolji MMORPG svih vremena bi bio Voyage Century da ima WSAD kontrole kretanja broda i covjeka i da umjesto onog sveg za posadu mozes uzeti playere i uz jos nekoliko prepravki
    najbolji mMORPG bi bio WoW klase i PvE,GW PvP,i Voyage Century Online cijena

  5. #35
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    I nekako bi se trebalo smanjiti grinding faktor.. Ako me išta može odvratiti od mmo-a too je onda bezumno i bezciljno ubijanje tone creepova kaako bih nakon pet milijuntog došao do lvl 5 ili kako bih dobio nekakav obipni bronze shortsword ili kaj ti ja znam kaj...
    Srećom Warhammer Online uvodi neke promjene u tom području (ako si na FLATU otiđi na mmorpg.com i pogledaj podcaste i prezentacije koju su tamo stavili - nevjerojatno je).

    = Citat = Izvorno postao Tsumetai Ryujin
    nisam vas bas svatio, arbiter i outmind...
    Kako misliš? Ja sam govorio o tome kako se u MMO-vima često podilazi samo jednoj skupini igrača (šta je jednostavno krivo, zato jer svi plaćamo istu cijenu i svi bi trebali imati pristup, bar kakav takav, istim sadržajima), dok se sve ostale polagano marginaliziraju. Ili se, još gore, čitav sadržaj masivno mainstreama tako da bi se "olakšalo" igranje svima.

    Nije fer da ja sada zastupam što je Outmind htio reći, ali mislim da je to poznato svakome tko je ikada igrao bilo koji MMO: ponavljajuće radnje that make your head go BOOM! nakon što si ih ponovio nekih 500k puta.

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    ma outminda sam bil kasnije skuzil...

    ti mislis na one posebne iteme koje mozes imat sam ak dat prave pare...

  7. #37
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    Kaj sam bio tak nejasan? Idu mi na živce jednodimenzionalni mmorpg-i gdje ti je jedini cilj ubijanje tone i tone jedno te istih creepova kako bi samo malo napredovao u igri. Tu se uopće ne stavlja naglasak na tvojoj vještini kao igrača, već samo na tome koliko si vremena, živaca i miševa spreman uložiti u igru.

    Za sada je vco definitivno najbolji free mmo kojeg sam igrao, ali i njemu je jedini korak dalje bilo to što imaš mnogo više načina i formi grindanja, ali to je ipak opet samo grindanje.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  8. #38
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    WoW mi je definitivno primjer idealnog/savršenog MMORPG-a

  9. #39
    = Citat = Izvorno postao THUNDER_DINIX
    WoW mi je definitivno primjer idealnog/savršenog MMORPG-a
    Iz mog osobnog iskustva, veliki dio ljudi koji to kažu nikada nisu ozbiljnije igrali nijedan drugi MMORPG osim WoW-a i onih korejskih free klonova.

    = Citat = Izvorno postao Tsumetai Ryujin
    ti mislis na one posebne iteme koje mozes imat sam ak dat prave pare...
    Ne, mislim na to da se poboljšava samo igranje jednoj određenoj skupini igrača na štetu svih drugih (previše raid sadržaja od kojega imaju koristi samo najzadrtiji hardcore igrači dok svi ostali jednostavno ne mogu tamo stići, npr).

  10. #40
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552
    Star Wars Galaxies smjesten u (pred)zadnje dane Republike...
    Bez pretplate.

  11. #41
    Ma grindanje me faka u mozak. Moj idealni MMORPG bi bio medieval tematika ,velika mapa koja se proteze od suncanih tropskih predjela do snijeznih planinskih lanaca.

    -nebi postojale rase ili klase vec bi igraci sami stvarali drzave ili udruzenja(odabrali bi si namjenu, uniforme i grb) i bili otvoreni za nove clanove

    -kada bi recimo odabrao neki slobodan predio, na njemu bi jedno takvo udruzenje sagradilo naselje, grad ,.... Isto to podrucje moras braniti od pljackasa i invazija stranih vojski. U bilo koje vrijeme naselje ti moze netko unistiti ili zauzeti.

    -nebi postojali skillovi vec bi sve morao sam nauciti (ubijas zivotinje dobijes hranu, kopas po rudniku dobijes zlato)

    -oruzja i odjecu bi mogao sam raditi uz pomoc in-game alata za izradu

    A sto se tice placanja. Platio bi na pocetku samu igru (100kn) i onda bi prek neta besplatno igrao, jer kao sto se da naslutiti igru rade sami igraci. Znaci jednokratno bi platio i onda uzivaj.

  12. #42
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    ti si sad opisal VCO...

  13. #43
    Senior Member Nuke me please Chimera's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    223
    Sa ULTIMATE MMORPG bih ja zelio mozda neki Sci-Fi ovako bi on bio:Slicno kao freelancer onako mozes letjeti svoj brod pa mozes onda prebacit u drugi view strateski znate kao warcraft 3 samo sto u svemiru mozes gradit gradjevine jako ono guild/clan orijentirana igra pa zauzimas dijelove svemira imas svoju flotu i tako i svi igraci na jednom serveru ofkors!

  14. #44
    U VCO su vec izgradeni gradovi, i borbe su uzasne (osim onih na moru).

  15. #45
    = Citat = Izvorno postao zekoslav
    Ma grindanje me faka u mozak. Moj idealni MMORPG bi bio medieval tematika ,velika mapa koja se proteze od suncanih tropskih predjela do snijeznih planinskih lanaca.

    -nebi postojale rase ili klase vec bi igraci sami stvarali drzave ili udruzenja(odabrali bi si namjenu, uniforme i grb) i bili otvoreni za nove clanove

    -kada bi recimo odabrao neki slobodan predio, na njemu bi jedno takvo udruzenje sagradilo naselje, grad ,.... Isto to podrucje moras braniti od pljackasa i invazija stranih vojski. U bilo koje vrijeme naselje ti moze netko unistiti ili zauzeti.

    -nebi postojali skillovi vec bi sve morao sam nauciti (ubijas zivotinje dobijes hranu, kopas po rudniku dobijes zlato)

    -oruzja i odjecu bi mogao sam raditi uz pomoc in-game alata za izradu

    A sto se tice placanja. Platio bi na pocetku samu igru (100kn) i onda bi prek neta besplatno igrao, jer kao sto se da naslutiti igru rade sami igraci. Znaci jednokratno bi platio i onda uzivaj.
    E kad baš moram:

    -Omiljeni žanr, naravno, ovisi o pojedincu i njegovim vlasitim željama i prohtjevima. Meni je osobno više puna kapa Fantasy-a kao takvoga (bar ovoga "klasičnog" kojemu je temelje udario dobri stari Tolkien), ali ne zbog same tematike, već zbog toga jer je sve što se moglo iskoristiti u jednoj Fantasy igri već iskorišteno i nema baš mjesta za neke inovacije. Dok na drugu stranu imamo gomilu neiskorištenog potencijala u obliku SF i kojekakvih drugih igara koje samo čekaju priliku da zablistaju i preobrate gomile fanova na svoju stranu.

    -To bi prouzrokovalo jednoličnost (svatko bi mogao sve i nikome ne bi trebali drugi - odlično za solo ekipu, ali loše za većinu igrača), nedostatak podjela i preveliku koncentraciju mase ljudi na jednoj lokaciji. Ti si tu svojevremeno opisao Guilde i Korporacije, te ti obavezno preporučam da pogledaš kako je to riješeno u EVE Online. Ekipa je stvarno carski obradila taj aspekt, ali cijena je bila ta da je sve pomalo hardcore ako se stvarno želite uživjeti.

    -Također već viđeno i na određenim razinama izvedeno; gradnju player-kontroliranih gradova (gdje imate gradonačelnika, itd) i gdje trebate arhitekta koji će sagraditi građevine, dozvole i ostalo je već viđeno u SW: Galaxies, dok je Guild vs. Guild vs. CPU borba za pojedine gradove/utvrde viđena u Saga of Ryzom, te na kraju Lineage 2 koji je imao sličnu stvar ali gdje zbog ne poznavanja igre ne mogu komentirati toliko detaljno. Ove mehanike će posjedovati i Warhammer: Age of Reckoning (PvP raiding na glavne gradove rasa) te Age of Conan (kontroliranje i borbe za utvrde) Ovo je jedan aspekt koji bi želio vidjeti u svakom nadolazećem MMO naslovu, čisto zato jer je bolji od predvidljivog PvE raidinga. Jedan od nedostataka kojega ja ovdje vidim, i koji bi s vremenom postao jako vidljiv, je taj da bi svi željeli svoj grad i na kraju bi sve bilo krcato gradovima. Riješenje? Instance.

    -Žalim, ali to je u potpunost ne nepraktično i sumnjam da ćemo to ikada vidjeti, zato jer bi dovelo do exploita i kojekakvih drugih stvari. Sistem koji bi ja predložio je taj da sve radnje daje Općeniti EXP od kojega se 1/2 da iskoristiti u specifične namjene (Combat ili-šta-već) i Specifični EXP koji daje 1 u toj specifičnoj grani.

    -Naravno, to je također moja želja, a za reference ponovno preporučam SW: Galaxies i Saga of Ryzom - dvije moderne igre koje po meni imaju vjerojatno najbolji MMO crafting sistem ikada, koji stvarno omogućava nevjerojatno modificiranje predmeta, bilo da se radi o jednostavnim stvarima pa do toga da statistike ovise o upotrebljenim materijalima.

    -Plaćanje.... stvarno ne znam što reći o ovom dijelu igara, ali sve ti ovisi o sistemu distribucije. Danas je malo igara koje daju besplatni početni klijent (EVE Online), a još manje onih koje nemaju mjesečne naknade (Guild Wars) dok je sve veći porast onih koje zahtjevaju da platiš oboje. Naravno, treba shvatiti da MMO igre nisu kao druge te da je to stalna investicija, kako za igrače tako i za proizvođače.

    Moje čestitke onima koji su se potrudili sve pročitati i ostati budni.

  16. #46
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change

    Moje čestitke onima koji su se potrudili sve pročitati i ostati budni.
    moje čestitke tebi jer si se potrudio ovo napisat

  17. #47
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    kada naprave ratni mmo [not like second life], sa weaponima, gradovima u kojima ces moci kupiti svoju kucu i frendovi ce moci doci vidjeti tvoju novu "gajbu" ili tvoje novo uberkool custom vozilo, onda cu doci na svoje. do tada fps

  18. #48
    = Citat = Izvorno postao kaciga
    moje čestitke tebi jer si se potrudio ovo napisat
    E hvala (i nije baš bilo dugo - lako je pisati kad imaš inspiracije, pa makar spontane), ali izgleda da sam ovaj post (kao i dobar dio mojih većih postova) pisao za minimalan učinak.

Slične teme

  1. RPG vs. MMORPG
    By CrazySmurf in forum Gaming općenito
    Odgovora: 88
    Posljednji post: 28-04-2010, 15:38
  2. best MMORPG
    By Viper33 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 05-09-2009, 21:41
  3. Idealan audio player
    By Burek_fr0m_SPACE in forum Software
    Odgovora: 41
    Posljednji post: 23-08-2007, 17:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •