Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Teaseri za igre

  1. #1

    Teaseri za igre

    Je li mi tko može objasniti koja je poanta izbacivanja teaser trailera za igru? Ozbiljno, čemu to pridonosi, osim odgađanju igre dok su radili teaser?
    Ako nije gameplay trailer, nije relevantan. Naprimjer, izađe teaser za Assassin's Creed i lik trči po krovovima i skoči i ubije nekog lika i napravi kaos i to je to. Šta su s time rekli? Kao da ne znamo da se to događa u igri. Da bar koriste in-game grafiku, to bi dalo bar minimalne informacije o igri.
    Ili teaser za bilo koju pucačinu ikad; bliži se smak svijeta ili nuklearni rat i Rusi ili alieni prijete svijetu il nešto i neki glas reče ''YOU HAVE TO STOP THIS EVIL'' i tvoj lik propuca neke gruntove mitraljezom i to nahajpa ljude ili šta?

    Vjerojatno je poanta toga da podsjeti ljude da ta igra izlazi, ali isti efekt bi postiglo da napišu samo ''ey yo the game is coming out soon''. Zašto ljudi gledaju to i komentiraju? I pogotovo zašto neko kaže da će igra bit dobra ili loša nakon što pogleda teaser? Nek mi netko objasni pls.

  2. #2
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Teaseri za igre

    Pa marketing. Ako se radi o nekom cinematic/pre-rendered teaseru onda se uglavnom to outsourcea.
    Ako je gameplay teaser/trailer onda se izreže od nekog test/demo footagea pa opet nije ko zna kakav trud u pitanju.

    Ustvari nemam pojma na kaj misliš točno pod teaser. Daj mi konkretan primjer, ono kaj te potaknulo da startaš temu.

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Teaseri za igre

    Glup si. Odi pušit travu.

  4. #4

    Re: Teaseri za igre

    Uglavnom bilo kakav cinematic video koji ne featurea gameplay. Nije me konkretan video potaknuo na to nego neki random video na youtubeu šta priča o trailerima, ali probat ću ih nać par takvih.







    Evo prva 3 na koja sam naletio kad sam upisao u search.
    Ne razumijem svrhu ovoga jednostavno. I onda netko priča o tome u smislu ''ej jesi vidio novi trailer za ovo? Igra će bit vrh!''.

  5. #5

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Teaseri za igre

    Hahaha sta trava napravi covjeku

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Teaseri za igre

    = Citat = Izvorno postao Slender Man Pregledaj post
    Je li mi tko može objasniti koja je poanta izbacivanja teaser trailera za igru? Ozbiljno, čemu to pridonosi, osim odgađanju igre dok su radili teaser? Ako nije gameplay trailer, nije relevantan. Naprimjer, izađe teaser za Assassin's Creed i lik trči po krovovima i skoči i ubije nekog lika i napravi kaos i to je to. Šta su s time rekli? Kao da ne znamo da se to događa u igri. Da bar koriste in-game grafiku, to bi dalo bar minimalne informacije o igri. Ili teaser za bilo koju pucačinu ikad; bliži se smak svijeta ili nuklearni rat i Rusi ili alieni prijete svijetu il nešto i neki glas reče ''YOU HAVE TO STOP THIS EVIL'' i tvoj lik propuca neke gruntove mitraljezom i to nahajpa ljude ili šta? Vjerojatno je poanta toga da podsjeti ljude da ta igra izlazi, ali isti efekt bi postiglo da napišu samo ''ey yo the game is coming out soon''. Zašto ljudi gledaju to i komentiraju? I pogotovo zašto neko kaže da će igra bit dobra ili loša nakon što pogleda teaser? Nek mi netko objasni pls.
    Hajp-mašina, ništa drugo.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Teaseri za igre

    Stvar je u tome da ak ideš nešto radit što će trajat 5 sekundi ili 5 minuta napraviš to kvalitetno. Teaser je teaser. Hajp kao što reče.


  9. #9
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: Teaseri za igre

    Najbolje teasere ima R*. Frajeri objave slovo V ili logo crvene boje i slome internet.

  10. #10
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Teaseri za igre

    Ili samo datum/timer

  11. #11

    Re: Teaseri za igre

    Pa da, to sam i rekao. Zašto to ne stave, postigne isti efekt. Zašto bi me cinematic nahajpao išta više od toga? Boli me briga koliko dobar filmić mogu napraviti, zanima me koliko dobru igru rade.

  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Teaseri za igre

    Ne, ne postignu.
    Lijepi filmić je uvijek bolji od opisa ili logoa ili slične gluposti, pa makar bio čista animacija.
    Primjer je Cyberpunk gore.
    Barem nešto lijepo vidiš, malo nekakve mjuze i hype skoči.

  13. #13

    Re: Teaseri za igre

    Pa opet, kakve to veze ima s igrom?
    Za film to razumijem jer bar pokazuje djelove iz filma, moguće je nešto i zaključiti iz toga.

    Ovako je random animacija koju su mogli napraviti za bilo šta.
    Ako tebe nešto vizualno ''lijepo'' s dobrom muzikom može nahajpati, onda ne znam šta da ti kažem.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Teaseri za igre

    Ako tebe nešto vizualno ''lijepo'' s dobrom muzikom može nahajpati, onda ne znam šta da ti kažem.
    hahahahah

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Teaseri za igre

    "Slender Man wrote..."

  16. #16
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Teaseri za igre

    = Citat = Izvorno postao Slender Man Pregledaj post
    Pa opet, kakve to veze ima s igrom?
    Za film to razumijem jer bar pokazuje djelove iz filma, moguće je nešto i zaključiti iz toga.

    Ovako je random animacija koju su mogli napraviti za bilo šta.
    Ako tebe nešto vizualno ''lijepo'' s dobrom muzikom može nahajpati, onda ne znam šta da ti kažem.
    U ovom konkretnom slučaju Cyberpunka, vjerojatno ih je sram pokazati igru jer će u svakom slučaju biti smeće kao i svaka dosad igra tih poljskih cigana.

  17. #17

    Re: Teaseri za igre

    Pa to. I onda ljudi povjeruju da će bit dobra jer je napravljen neki cinematic koji valjda ljudima dobro izgleda.
    Uzmi za primjer Windwalkera koji popuši hajp jer su ubacili neke efekte i dobro mu izgleda, therefore, igra mora da će bit dobra.

    Eto mi odgovor, za njega se ovo i radi.

    A paranoa me sad ide vrijeđati svakom prilikom jer sam se složio s Vedranom da sere oko stock marketa
    Jebiga, ne može to proći nekažnjeno, to je srs bzns.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Teaseri za igre

    Postavio si zatucana pitanja. I to vrlo cudna pitanja za nekog ko je stariji od 10godina.

    Maloki ti je lijepo odgovorio na sve, al si ga odlucio ignorirat il neznas citat. HINT: Prve dvije rijeci u njegovom postu. (Vrlo cudno da i dalje ne shvacas odgovor)
    I onda si na kraju kao dozivio "prosvjetljenje" tj. valjda nisi mogao vise izdrzat da se ne okrenes na ovo iduce.

    Circlejerk. Mislim da si htio da malo circlejerkamo kak smo mi pametniji od ostalih budala kaj gledaju reklame i puse te fore.

    Bonus : I onda se jos zgrabis low-hanging fruit (koji je hrvatski izraz za ovo?) spominjuci Windwalkera.

    Dobar pokusaj!

  19. #19

    Re: Teaseri za igre

    Jebote led, razumijem da je to marketing. Razumijem to sa strane kompanija koje to rade ako postiže cilj, ali ne razumijem sa strane populacije na koje to djeluje.
    Ne znam, mene nahajpa ako stave gameplay trailer i bude dobar. Ovako je, kao šta je izgubljeni rekao, kao da samo stave timer i logo.

    Nema to nikakve veze veze sa superiornosti, nego sam samo htio odgovor na pitanje šta to ljudi nalaze u nekoj cinematic animaciji da ih nahajpa za igru. To je sve.

  20. #20
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Teaseri za igre

    Meni teaseri više izgledaju kao stavljanje bube u uho. Npr. već pomalo zaboraviš na neku nadolazeću igru i onda bum, teaser. Pametan marketinški trik.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Teaseri za igre

    Od onog Cyberpunka je dobra muzika, video je lijep i nisam uspio iščitat kaj bi moglo bit od gameplaya i priče. Datumi od 5 sekundi na ekranu su za hardkor fanove. Mene zanima video, ingame ili tak nešto što je bliže igranju.

  22. #22
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Teaseri za igre

    Cinematic trailer je tu da ti da nekakvu ideju o čemu se radi i stvori interes ljudi za igru.
    Ga eplay traileri su realno isto kurčina jer nije ni najmanji problem ušminkati igru da izgleda vrhunski i onda izbacit govno. Tipa Alien: Colonial Marines i sve Ubisoft igre.

    Meni je u svemu tomu ipak najveća retardacija kad se igra najavi milijun godina prerano.
    Recimo taj Cyberpunk čiji su teaser teasali (lol) par tjedana dok nisu bacili teaser i zašutili na sad već tri godine.

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Teaseri za igre

    LOL, pa neću kupiti igru zbog lijepog cinematic trailera koji s gameplayom veze nema.
    Ali da mi je to ljepše vidjeti nego samo naslov i datum, normalno da je.

  24. #24
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Teaseri za igre

    Kool je i jebeno!
    Ne vidim zašto itko ovo ne bi htio.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •