Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 45

Tema: AMD Vega

  1. #1
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    AMD Vega

    Fag krešo sa pce je napravio unboxing,pogledajte kutiju,napokon ova napajanja preko 1000w imaju smisla
    minimum 1000w power suplaj,vodeno hlađenje,ventilator ima ko oni prije šta su bili za kućište tajfuni ili kak su se zvali,i zanimljivo piše da podržava linux,win 7 i 10 a win 8 i 8.1 se uopće ne spominju na kutiji
    https://www.youtube.com/watch?v=NR4hp5Pz_xk

  2. #2
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    izašla vega
    http://www.pcekspert.com/clanak/amd-...uid-recenzija/
    šta je je,vrhunska grafička sa tehnologijama i hardverom koji nvidia može samo sanjat(poput hbm2 memorije itd.),treba neko vrijeme proć,drajveri,optimizacije,nove igre itd. da bi brojke bile veće,i temperatura je vrhunska,potrošnja baš i nije ali i nije previše bitno kad se ima 1000w...

    amd hejteri na nogama...

  3. #3
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    bilo bi sad lijepo kad bi bile i jeftine tj. jeftinije od envidije i da je dostupnost veća,i da još onda nvidia spusti cijene pa da imamo pravu konkurenciju...
    navodno nisu dobre za rudare šta je dobro...kod nas će trgovine za početak pecat velike somove
    evo ovdje vega 56 ista kao i gtx 1080...
    http://www.guru3d.com/articles_pages...review,15.html

  4. #4
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    Zašto je izašla godinu dana nakon nvidije i nije bolja? Isto ko i Ryzeni.

  5. #5
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    upOdTE=Vedro;1544888]Zašto je izašla godinu dana nakon nvidije i nije bolja? Isto ko i Ryzeni.[/QUOTE]
    ali je blizu,kad se sve popegla bit ce i bolja od gtx 1080,i sad je zapravo bolja od gtx 1080 u nekim stvarim...pitaj amd zasto kasne....

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    I sad će opet nvidija napravit bolju karticu i tak u krug. Nemam ništa protiv amda sve mi je amd u kompu ali očekivao sam bolje od njihovih procesora i grafi. I jebem ti to što je jeftinije a nije bolje.

  7. #7
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: AMD Vega

    Jel imate vi Gospu u Irskoj?

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Jel imate vi Gospu u Irskoj?
    Nema.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    Inače svaki bank holiday je plaćen 8 sati. Ak još radiš taj dan imaš duplu dnevnicu. Onaj payslip kaj sam sliku stavio od skoro 800 eura za tjedan dana je bio bank holiday, neki overtime i još sam bio na minimalnom porezu tih par tjedana kak sam promjenio firmu. Inače na ono ode 200 eura redovnog poreza. Ono je fino sjelo, rekord brijem. Mogu nvidiu kupit sad.

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    Meni se ukazala Gospa.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    Reko sam da neću kupovat auto nego Kawasaki Ninju i doću za 10 sati u Hrvatsku na godišnji. Probo sam vozit sa volanom na desno i sranje je. Bolje motor.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    Eto vam brojevi, na!
    https://youtu.be/lQCal8t-qvQ

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    Uzmite to i jedite svi od toga.
    Ali nisu samo jedinice i nule. Dobar tek! Hehe

  14. #14
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    dobra je vega ali će bit vjerojatno skupa,za nekog tko slaže moderni komp vega 56 će bit jako dobar izbor ako kod nas ne pretjeraju sa cijenom...
    kako ja imam i5 prve generacije pikiram samo gtx 1050ti ili gtx 1060 3gb i to kad cijene padnu...te grafičke mi malo troše,nemaju problema sa drajverima i šta je bitno puno bolje rade.iskorištavaju cpu i daju veći fps na ovom mom i5 procesoru prve generacije za razliku od amd.a gdje na nekim starim konfiguracijama čak ni ne rade poneke amd kartice...

  15. #15
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    dobra je vega ali će bit vjerojatno skupa,za nekog tko slaže moderni komp vega 56 će bit jako dobar izbor ako kod nas ne pretjeraju sa cijenom...
    kako ja imam i5 prve generacije pikiram samo gtx 1050ti ili gtx 1060 3gb i to kad cijene padnu...te grafičke mi malo troše,nemaju problema sa drajverima i šta je bitno puno bolje rade.iskorištavaju cpu i daju veći fps na ovom mom i5 procesoru prve generacije za razliku od amd.a gdje na nekim starim konfiguracijama čak ni ne rade poneke amd kartice...
    dobra je vega ali će bit vjerojatno skupa,za nekog tko slaže moderni komp vega 56 će bit jako dobar izbor ako kod nas ne pretjeraju sa cijenom...
    kako ja imam procesor i5 prve generacije pikiram samo gtx 1050ti ili gtx 1060 3gb i to kad cijene padnu...te grafičke mi malo troše,nemaju problema sa drajverima i šta je bitno puno bolje rade,iskorištavaju cpu i daju veći fps na ovom mom i5 procesoru prve generacije za razliku od amd.a gdje na nekim starim konfiguracijama čak ni ne rade poneke amd kartice...
    amd-u bi bilo još najpametnije da i dalje proizvodi kartice iz 300 serije jer bi se i one još uvijek prodavale kad bi bile pristupačne i jeftine cijene...sve od hd7000 je sve praktički isto ili slično kaj se tiče gcn-a i amd-a,samo su više klokali i dodavali memorije i još neke fičure

  16. #16
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    da se vratimo na vegu,rudarit će ona sigurno dobro,napravit će amd drajvere za to,bitna je njima zarada i koliku god cijenu stave prodat će,jedino ih jebe kaj ih nemogu puno štancat...a za gejmere ih boli kurac,bitnije je njima da dobro rudari jer tako mogu izvući maksimum profita...
    samo mi jedno nije baš jasno,mogli bi imat puno krepanih kartica(rx400 i rx500 serija,i vege) i kad ih više nebude na lageru za kaj će ih mijenjat,kad se radi rma treba vratit kupcu istu tu karticu ili povrat novca...

  17. #17
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: AMD Vega

    Će banat netko napokon ovog jebenog tenka ili koji kurac?

  18. #18
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: AMD Vega

    Ne. Zabavan je.

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Vega

    Dugom se ne bi svidjelo.

  20. #20
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    Izgleda da će uskoro kod nas doć gigabyte verzija amd vege 64,ima je asbis u ponudi,cijena 820 dolara i 36 mjeseci garancije,e sad ako je to njihova cijena onda još i trgovina mora nešto zaradit...dakle ako bi bila oko 5500-5700kn za krajnjeg kupca to nebi bilo pretjerano,to je ok cijena s obzirom da je bolja i jača od gtx 1080...

    http://imgur.com/a/C7Jnp

  21. #21

    Re: AMD Vega

    Nije bolja, lošija je. Možda si gledao usporedbu sa vodenom vegom koja može držati više klokove. Ova obična je sporija od GTX 1080, daleko žednija struje i samim time lošiji izbor. Zašto platiti jednako ili više za sporiju i žedniju karticu? To si jedino faboy može opravdati u svojoj glavi.



  22. #22

    Re: AMD Vega

    Baš gledam i GTX 1080 kod nas ima po 4500 kn i to odlična izvedba. Ako će ova Vega 64 koštati 5500 samo je budala može kupiti.

    https://www.futura-it.hr/katalog/kom...m_medium=click


  23. #23
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Nije bolja, lošija je. Možda si gledao usporedbu sa vodenom vegom koja može držati više klokove. Ova obična je sporija od GTX 1080, daleko žednija struje i samim time lošiji izbor. Zašto platiti jednako ili više za sporiju i žedniju karticu? To si jedino faboy može opravdati u svojoj glavi.

    cijene će bit u početku poveće radi prvih somova,nebih rekao da će ih kupovat fanboji nego prije entuzijasti koje zanimaju nove tehnologije,zeleni nemaju ništa,gtx 1080 je brža u nekim igrama samo zbog kloka...a tko će kupit takvu karticu ionako ne pita za potrošnju,100w manje ili više na napajanju od 750W+ nema nikakve veze...
    u DX12 gtx 1080 im nemože ništa,ni zračnoj ni vodenoj verziji vege 64
    a neznam jesi upoznat sa amd drajverima ali sa novijim verzijama fps u igrama samo raste...nvidia je došla do svog vrhunca sa gtx 10xx

  24. #24

    Re: AMD Vega

    Kopletna gamerska i entuzijast "zajednica" je složna da su vege nekonkurentne, sa prevelikim TDP-om. Jedina moguće dobra je vega 56. Ostalo su samo fanbojevska opravdavanja. Ako platim faking 5000 kn za karticu ne želim čekati pola godine da izađu driveri koji će ju bolje iskoristiti, za tu lovu želim premium proizvod koji će odmah raditi savršeno!!

    Za 6000 kn kupiš GTX 1080ti koja razori Vegu na satvane dijelove, to je ono što kupuju entuzijasti kaji ne gledaju na novce, a ne usranu Vegu koja povuče 500W i još je 30% slabija od GTX 1080TI.

    Vegu 56 će kupiti netko tko ima dobar freesync monitor, i to je to. Ostalo će pokupovati rudari i svi sretni i zadovoljni.


  25. #25
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Kopletna gamerska i entuzijast "zajednica" je složna da su vege nekonkurentne, sa prevelikim TDP-om. Jedina moguće dobra je vega 56. Ostalo su samo fanbojevska opravdavanja. Ako platim faking 5000 kn za karticu ne želim čekati pola godine da izađu driveri koji će ju bolje iskoristiti, za tu lovu želim premium proizvod koji će odmah raditi savršeno!!

    Za 6000 kn kupiš GTX 1080ti koja razori Vegu na satvane dijelove, to je ono što kupuju entuzijasti kaji ne gledaju na novce, a ne usranu Vegu koja povuče 500W i još je 30% slabija od GTX 1080TI.

    Vegu 56 će kupiti netko tko ima dobar freesync monitor, i to je to. Ostalo će pokupovati rudari i svi sretni i zadovoljni.
    Moze i tak ali za amd gpu moras cekat pola godine za drajvere,jos uvijek su igre optimizirane za nvidiu...a neznam hoce li napravit duplu vegu koja bi onda bila bolja od gtx 1080ti...

  26. #26

    Re: AMD Vega

    Vega je kasnila godinu dana tak da se ne bi previše pouzdao da će driveri donijeti neki značajniji napredak, imali su ih vremena srediti. Ustalom to je i dalje stara GCN arhitektura. RX 470/480 kada je izašao imao je odmah nakon mjesec/dva odlične drivere i performanse se do danas nisu značajnije mijenjale.

    Da kupujem radije bi kupio nešto provjerene, dokazano i na manjem TDP-u nego molio za bolje drivere koji bi opravdali toliko ulaganje. Skupa je to roba osim ak nisi novac našao na cesti pa te zaboli kaj kupuješ. GTX 1080 za 4500 kn je daleko bolji izbor od Vege 64. Vega 56 i GTX 1070...to bu mo znali kad dobijemo konačne cijene, problem je kaj su GTX 1070 debelo precijenjene zbog rudarenja pa više i nisu preporuka.


  27. #27
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Vega je kasnila godinu dana tak da se ne bi previše pouzdao da će driveri donijeti neki značajniji napredak, imali su ih vremena srediti. Ustalom to je i dalje stara GCN arhitektura. RX 470/480 kada je izašao imao je odmah nakon mjesec/dva odlične drivere i performanse se do danas nisu značajnije mijenjale.

    Da kupujem radije bi kupio nešto provjerene, dokazano i na manjem TDP-u nego molio za bolje drivere koji bi opravdali toliko ulaganje. Skupa je to roba osim ak nisi novac našao na cesti pa te zaboli kaj kupuješ. GTX 1080 za 4500 kn je daleko bolji izbor od Vege 64. Vega 56 i GTX 1070...to bu mo znali kad dobijemo konačne cijene, problem je kaj su GTX 1070 debelo precijenjene zbog rudarenja pa više i nisu preporuka.
    gledal sam na bugu hardreport,oni kažu malo drugačije tako da više njima vjerujem nego tebi...kaže denis da kad se sve broji u prosjeku vega 64 vuče bolje od gtx 1080(na tri rezolucije je testirao)...i još kaže da u prosjeku troši 100w više u gamingu i da netreba bit napajanje od 750w kako piše na kutiji,tj. može bit i napajanje od 550-600w (ali vjerojatno kvalitetno i dobro) i da je bitnije da ima 2x8pin konektore
    Također kaže da amd ima problema sa tim 14nm LPP finfet procesom kojeg proizvodi globalfoundries a kojeg originalno dila samsung a taj proces je ustvari rađen za mobilne čipove...
    drajveri će sigurno donijet napredak,to je već poznato...kako za gaming tako sigurno i za rudarenje...

    kako god okreneš win win situacija za amd i za nvidiu,nemoraju spuštat cijene ni jedni ni drugi...navi će bit prava stvar za amd

  28. #28

    Re: AMD Vega

    Neznam koju je Denis testirao, ali ako upališ turbo mod u driverima troši kao električna peć



  29. #29
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Neznam koju je Denis testirao, ali ako upališ turbo mod u driverima troši kao električna peć

    testiral je valjda vegu 64 zračnu,ona je bila na stolu ispred njih,dakle ne ovu vodenu,i sam kaže da kad se sve zbroji ga generalno vega 64 vuče bolje od gtx 1080,s tim da je za gtx 1080 imao neku stariju verziju gigabyte kartice koja je tvornički ocana ali memorija nije na 11gbps...tako da,više vjerujem njima nego nekim plaćenim testovima na internetu,njima je nvidia tutnula više love od amd-a pa je logično da će je nastojat prikazat čim bolju,i kad se promijene ili isključe neke postavke u igrama koje pašu nvidii onda je vega još bolja...

  30. #30
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: AMD Vega

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Neznam koju je Denis testirao, ali ako upališ turbo mod u driverima troši kao električna peć

    ok,troši ona puno više ali opet je bitnije to da nema problema sa zagrijavanjem,pogotovo vodena verzija...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •