Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 32

Tema: HALP, komp ne vrti igre dobro

  1. #1

    HALP, komp ne vrti igre dobro

    Skužajte na lijenosti, ali napisao sam drugdje poduži komentar na Engleski. Ne da mi se sve opet pisati ponovo, pa ću napraviti besramni copy paste. Nisam dobio dobre odgovore tamo.

    I will try try to explain the issue to the best of my ability in hopes you can help me, because I'm not tech savvy. (or at leat not hardware-savvy) So, as I said, BF runs great. No probs. Occasional micro-stutters but it's fine. RS2 is mixed. Some maps run great. Hill has no stutter AT ALL, not once. An lao and Cu Chi both run fine with rare micro-stutters. However, Song Be is a bit bothersome and especially Hue City. As mentioned, it gets worse the more I play. Sometimes the stutter is so severe that I get frame-by-frame moving every second or two. It's highly annoying. I play PUBG on low with high textures (it doesn't make a difference) and my FPS is generally good (about 50-60) but stuttering still occurs. Especially at the start of games. It gets me killed. When I drop down with the parachute, it usually takes 1-2 minutes for the house textures to load. It's just a mishmash of colours until it fully loads. I can't interact with the houses until it's fully loaded. If I make contact, my guy just starts humping the house. Yesterday, I dropped on a roof of a house with another guy and while I was humping the house, he found a weapon (which wasn't loaded for me) and killed me. This is all coupled with absolutely massive stutter. After 1-2 minutes it is playable. Occasional stutter, but sometimes there's longish periods where it runs completely fine. Now, another issue is that my games crash. I was just in-game, I landed where no one was around, I had all the time in the world and I was within the circle but the game crashed. It will generally do so once for every few hours played. It bothers me. It happens in all other games I've been playing recently (RS2, Squad, BF1 and PUBG). I just installed the newest drivers and the game still crashed. I have to keep my core clock at -something (I keep it at -22, the more I underclock it, the less frequent the crashing. At 0, games constantly crash). I don't want to underclock it too much, of course. Yes, you're right. I have an old HDD. I have been thinking of getting an SSD. It would help with load times on RS2 as well so that I could play my preferred role the first round. Honestly, SSDs are unreasonably expensive where I live (they cost somewhat less than in the US but I'm talking about income-to-cost ratio, right?), so I have to be sure that it will solve my problems. I played PUBG yesterday with MSI afterburner on. The temp was fine, the FPS was generally fine, but occasionally the FPS dropped when there was large stutter and CPU usage would sometimes go very high and GPU usage low. There. I think I said all I know. I hope it means something to you.

    ADDED: Today I unknowingly played with core clock on 0, instead of -22, because MSI afterburner keeps resseting the settings every several days for some reason. Originally, I kept it at -22 only because games crashed at 0. But not only did the game crash twice in the space of about 20 minutes, I got a significantly worse performance. The stutter made it unplayable. Is it recommended that I downclock even more?

    Massive thanks for anyone taking part.

    EDIT: I installed the latest drivers yesterday; no change. I will install a new anti-virus program.

    Etoga. Specsi su:

    Nvidia GTX 770

    G4560 CPU

    8 gigs of RAM

    1680x1050

    Iskrena hvala na bilokakvoj pomoći.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Ne kužim ovaj dio na engleskom, ali isprobaj neku drugu grafu za početak. Nije baš u cvijetu mladosti.

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Hoćeš odgovor na hrvatskom ili na engleskom?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    isprobaj neku drugu grafu za početak.
    Kupio sam nedavno od rodjaka i nemam namjeru mjenjati. Igram više casual i nemam namjere trošit para na PC. Kupio sam budget konfu i glavno mi je da vrti što želim igrati.

  5. #5

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Prevedi pa si možda dam truda.


  6. #6

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Hoćeš odgovor na hrvatskom ili na engleskom?
    iks de

  7. #7

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Prevedi pa si možda dam truda.
    Eh, jel engleski problem? Sutra onda.

  8. #8

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Nije toliki problem ali neda mi se naprezati i to još besplatno. Objasni u dvije rečenice bez puno kompliciranja.


  9. #9

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Ah ne mogu onda sve napisati što je bitno al ajde probat ću nešto.

    Uglavnom, igr mi stutteraju i crashaju. BF1 vrti super (opet crasha tu i tamo), što je dokaz da konfa sama po sebi nije problem. Kada downclokam core, igre manje crashaju i bolje idu. Probao sam još downclockati sada, ali je gore išlo. Ne znam u čemu je problem. Instalirao sam nove drivere, počistio komp od virusa itd.

    Temperature su dobre, FPS je dobar, samo je od stuttera nekad neigrivo.

  10. #10

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Ovak na prvu ti mogu reći da ako imaš G4560 i 1X8 gb rama u open world igrama sa puno npcva ili kod multiplayer naslova sa puno igrača, dolazi do laga i fps dropa. Svakako sa tim procom treba biti dvokanalna memorija.


  11. #11

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Ovo kaj ti se igre ruše a pomaže spuštanje frekvencije na grafi pokazuje da se grafa pregrijava, treba joj detaljno čišćenje i vjerojatno bolje provjetreno kućište. GTX 770 je pečnica od grafe, također može biti i do pre slabog napajanja ako grafa boosta klok a napajanje ne daje dovoljno struje.


  12. #12

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Aham, hvala na informaciji. Ventilatore nisam htio uzimati jer su obično bučni a tihi su skupi. Reci ako nije tako.

    Moguće da je napajanje slabije. Od Corsaira je ali samo 450W (ili 500 nisam siguran).

  13. #13

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Nemereš tak žednu i toplu grafu ubaciti u kućište bez ventova. Nisu ti preglasni ni jeftiniji i sigurno su manje glasni od grafe dok se igraš. Kad budeš imao viška lovce ubaci još 1X8 gb istog rama, šteta kaj nisi odmah kupio 2X4 gb, jer između 8 i 16 gb nema bitne razlike u gamingu ali između jednokanalno vs dvokanalno ima i to dosta kada je taj procesor u pitanju. Za početak ostavi otvorenu bočnu stranicu na kompu.


  14. #14

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    šteta kaj nisi odmah kupio 2X4 gb, jer između 8 i 16 gb nema bitne razlike u gamingu ali između jednokanalno vs dvokanalno ima i to dosta kada je taj procesor u pitanju.
    Da sam bar to znao odmah u pm. Ako nema bitne razlike izmedju 8 i 16, je li moguće dodati samo 2 gb (ili 4), ako je bitna raspodjeljenost na slotove?

    Za početak ostavi otvorenu bočnu stranicu na kompu.
    Obe stranice su otvorene.

  15. #15

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    E da, procesor ima jako dobru temperatura, nisam obraćao pažnju na grafu. Je li stvarno moguće da je proc super a grafa se pregrijava, mada je žedna?

  16. #16

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Ako kemijaš sa memorijom samo si možeš donijeti još gore sranje poput BSODova i sl. Kad dodaješ memoriju kupuješ isti stik od istog proizvođača sa istim postavkama latacija ili prodaš taj stik i kupiš novi komplet. Kaj se temperature procesora tiče to se ne brini, taj procesor se uopće ne grije...i drugi puta pitaj prije kupovine.


  17. #17

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    I jesam pitao jer se ne razumijem. Procesor i to je dobro. Što se tiče grafe, imao sam izbor izmedju ove rodjakove ili čačine nešto 990? Il nešto tako. Brat mi je pokazao neke benchmarke na yt izmedju te dvije i 770 se pokazala bolja. Ali on je gledao samo tehničke specifikacije, nije znao za probleme. Rodjak je bez sumnje znao, samo je htio prodati lol. I sam mi je kao iz topa puknuo da downclockam core nakon što sam mu rekao da igre crashaju. Znači znao je.

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Gle, pokreni neki alat za nadzor temperatura (preporučam HW Monitor, ali ako hopćeš samo za grafu onda MSI Afterburner ili GPU-Z) i FurMark (stability test a ne benchmark) ili Unigine Superposition i prati temperaturu grafičke.
    Ako prelazi 90 nije dobro, 98°C je za GTX 770 opasno i može ju uništiti (ostavlja trajne posljedice). Ako do toga dođe (prelaska 90 stupnjeva), prekini test pa očisti karticu, zamijeni termalnu pastu i poradi na hlađenju unutar kućišta (protok zraka unutar kućište je bolji nego otvoreno kućište). Ako ne prelazi 90° onda grafička nije problem.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #19
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Also, if the CPU is heavily loaded while, at the same time, the GPU underutilized - that is a clear sign of a CPU bottleneck.

    If the stutters occur at the beginning of the game, the probability of the culprit being high GPU temperatures is decreased since the GPU had no time to get fully heated from operating under heavy load.

    And if the card has a fault running something like Furmark might kill it, so do it at your own risk.

    Hope that helps.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Kupi PS4.

  21. #21

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Od kud mu pare za tak skupu pretplatu, nemaju svi para na bacanje.


  22. #22
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    On očito ima kad kupuje pokvarene grafičke od rodbine

  23. #23

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    I to kaj veliš, gora rodbina nego Sony.


  24. #24

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Ako prelazi 90 nije dobro, 98°C je za GTX 770 opasno i može ju uništiti (ostavlja trajne posljedice).
    Imam MSI, samo sam pratio CPU temperaturu, ali ne GPU. Pogledat ću opet.

    Što se tiče stuttera na početku ili tijekom partije, ovako: U drugim igrama kao RS2 na početku partije bude najbolje. Čak one mape koje stutteraju to ne rade. Tek kasnije počne sttuterati. Što duže igram, to bude gore. To JE indikacija pregrijavanja GPU-a, jel tako?

    Jedino u Battlegrounds najviše stuttera na početku partije, ali to je zato što mi se sve loada. Desi mi se da kad sletim s padobranom, minut-dvi mi kuće uopće nemaju teksture i ne mogu interactati s njima (vrata, prolazi, prozori itd.) dok se ne loadaju. Dok to traje, stutter je ogroman, ali to je samo zbog loadanja, ne pregrijavanja. Čim se loada, bude bolje. Znači to vodu sumnji da se GPU pregrijava, no?

  25. #25

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    = Citat = Izvorno postao Windwalker Pregledaj post
    Kupi PS4.
    Radije bih igrao na lošem kompu nego bio peasant.

  26. #26
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Tako je, vjerojatno grijanje. Provjeri.

    A ovo za učitavanja s sporog diska u poluigri koja je još u pre-alpha-nešto-ali-ćemo-to-skupo-prodati fazi... nabavi SSD ili se okani smeća.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #27

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    nabavi SSD ili se okani smeća.
    Ma ne bih to ni kupio. Radim preko onog family sharinga, brat mi shareao igru.

    Što se tiče SSD-a, stvarno je to najbolja opcija i zbog drugih igara ali je skupa za nekoga tko želi ograničiti budžet za gejming. Razmislit ću još o tome.

  28. #28

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    OK, izgleda da crkava grafička. Sada mi se crashaju i YT videi. Zaboravio sam napomenuti kad se igra crasha, pojavi se poruka ''display drivers stopped working and were restored''. Upravo mi se sada video zacrnio, zvuk je počea kreštati i loopati i nisam mogao ništa nego ugasit komp. To znači sjebana kartica.

  29. #29

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Kao sto je netko pametan napisao vec u prvom postu
    "isprobaj neku drugu grafu za početak"
    A za kraj popricaj sa rodjakom.

  30. #30

    Re: HALP, komp ne vrti igre dobro

    Izvukao sam komp polu vani i bolje je. Bile su otvorene stranice al je bio u ladici di nije imao dovoljno protoka zraka. Nije ventilator, al dobro je.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •