Stranica 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 181 do 210 od 219

Tema: Grafičke kartice

  1. #181
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Njemu isto nitko ne odgovara tamo,ocito jako malo ljudi ima gtx 1060 3gb,svi imaju jace gtx 1070 ili 1080 ti,ili slabije gtx 1050ti...

  2. #182
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    Njemu isto nitko ne odgovara tamo
    Podsjeća me na nekog

  3. #183
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Podsjeća me na nekog
    a je,ali on ne zove ljude fegetima pa mu opet nitko ne odgovara

  4. #184
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    ovaj novi windows ništa nije donio veće performanse,razlika par bodova,točnije 3 u unigine superposition

  5. #185
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    jel netko zna objasnit zašto mi je AVG GPU Load samo 57%?...to je situacija u igrici BF1,je da igram sve na LOW ali samo da imam čim više fps-ova za 144Hz...zašto grafička ili igra ne iskorištava pun potencijal gpu-a? To radi slabijeg procesora ili šta? Jer za BF1 je preporuka čim jači cpu,jako je ovisna o cpu...a nije riječ o botlneku jer ovaj i7 875k sigurno je dovoljan za 1060 3gb...da imam gtx 1080 onda bi bio botlnek ali ovako sigurno nije...ovako ispada da je grafička neiskorištena u igri i da je cpu puno bitniji...prema tome da imam i gtx1080ti opet nebi mogao dobit 144fps-a kad igrica ne iskorištava ni pun potencijal gtx 1060
    evo slikica gpu-z
    https://postimg.org/image/e2fbbw4ed/

  6. #186
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    Na tako niskim detaljima taj procesor ti je drastičan bottleneck u toj igri. Pa to i sam vidiš. Povećaj detalje i prati fps i zauzeće, primjetiti ćeš isti (ili neznatno manji) fps a veće zauzeće grafičke. Hoćeš više FPS na niskim detaljima, nabavi jači procesor.

    Since I've seen some misinformation about bottlenecking floating around here in the recent few days, let me explain how a CPU (processor) bottlenecks a GPU (graphics card). The CPU is the component that prepares frames for the GPU.
    Preparing frames means the CPU is the component that tells where each object on a frame is. You can relate to this as "game objects" and "physics".
    The GPU takes a frame made by the CPU and adds graphics to it (polygons, textures, colors, shadows, shading, illumination and other details) which we will call frame rendering.
    the GPU renders the frame created by the CPU and outputs it to the buffer from which the monitor/display takes frames.
    The objects and physics determine the CPU requirements. This is why open-world games like Assassins Creed Origins or GTA V require a strong CPU (the amount of objects is enormous).
    The resolution, texture quality, mesh quality and other details determine the GPU requirements. Meaning - nicer games are harder to run, higher resolutions and details are harder to run.
    If a CPU can prepare 50 frames in a second (50fps) in a certain X game with certain objects but the GPU can render 100 frames on the graphical settings the X game uses, the GPU gets used only about 50% of the time since it has to wait for frames.
    This "waiting" of the GPU to get frames prepared by the CPU is called CPU-GPU bottlenecking.
    A GPU does not prepare anything for the CPU so there's nothing a CPU should wait to get from a GPU - there's no GPU bottlenecking a CPU.
    A GPU can't bottleneck a CPU.
    A monitor can not bottleneck a GPU since the GPU does not wait for anything from the monitor.
    A CPU does not need to be at 100% usage to bottleneck a GPU. That depends purely on how a game/application uses the CPU. A CPU can be at 30% but still bottleneck a GPU (but, in that case, it's the fault of the game, application or API).
    Increasing the display resolution does not affect a bottleneck, it simply increases the load on the GPU so that it decreases the difference between the number of frames the CPU can prepare and the number of frames the GPU can render.
    A CPU that bottlenecks a GPU at 1080p might not bottleneck it on 4K.
    If your GPU has no problems running at 100% usage with your CPU in the games you play, there is a high chance that you can upgrade your GPU and have even better performance (unless your CPU runs at 100% load).

    If I remember anything more, I will write. #bottleneck #cpu #gpu #hardware
    Edit: Do not use the website thebottlenecker.com - whoever made it does not understand bottlenecking. It claims a GPU can bottleneck a CPU and such stupidities.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #187
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Na tako niskim detaljima taj procesor ti je drastičan bottleneck u toj igri. Pa to i sam vidiš. Povećaj detalje i prati fps i zauzeće, primjetiti ćeš isti (ili neznatno manji) fps a veće zauzeće grafičke. Hoćeš više FPS na niskim detaljima, nabavi jači procesor.
    nemoguće,to je do neoptimiziranosti igre ili do sabotaže samog intela,meni 1/3 grafičke zjapi prazna umjesto da proizvodi još više fps-ova na pazi low detaljima kojima bi cilj trebao bit da povećavaju fps a ne smanjuju...
    cpu-ovi su postali najjuže grlo sistema,tj. najjslabija karika cijelog sistema,vidiš da ti ni jedan 8700k nije dovoljan za pravi gaming jer opet ne iskorištava sve grafičke,diskove,memorije itd. kako treba,nema ničeg novog u cpu-ovima,samo recikliraju i optimiziraju ili sam cpu ili aplikacije,nema nikakvog drastičnog pomaka na bolje...
    sad sam pojačal još više napon proca,PCH core voltage sam još više dignul na 1.18V i povećal sam i napon memorije na 1.75V...sad bi trebalo bit nešto bolje...

  8. #188
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    nemoguće,to je do neoptimiziranosti igre ili do sabotaže samog intela,meni 1/3 grafičke zjapi prazna umjesto da proizvodi još više fps-ova na pazi low detaljima kojima bi cilj trebao bit da povećavaju fps a ne smanjuju...
    cpu-ovi su postali najjuže grlo sistema,tj. najjslabija karika cijelog sistema,vidiš da ti ni jedan 8700k nije dovoljan za pravi gaming jer opet ne iskorištava sve grafičke,diskove,memorije itd. kako treba,nema ničeg novog u cpu-ovima,samo recikliraju i optimiziraju ili sam cpu ili aplikacije,nema nikakvog drastičnog pomaka na bolje...
    sad sam pojačal još više napon proca,PCH core voltage sam još više dignul na 1.18V i povećal sam i napon memorije na 1.75V...sad bi trebalo bit nešto bolje...
    ništa,i dalje isto...najviše mrzim kad ja u bf1 u enemija ispucam 2-3 komada metaka a hit mark uopće ne dobivam a on me nakraju smakne,to ne kužim zašto se ponekad događa,valjda je to zbog pinga od tog igrača kojemu kasni...

  9. #189
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    nemoguće,to je do neoptimiziranosti igre ili do sabotaže samog intela,meni 1/3 grafičke zjapi prazna umjesto da proizvodi još više fps-ova na pazi low detaljima kojima bi cilj trebao bit da povećavaju fps a ne smanjuju...
    Razumiješ li da se baš tom metodom i otkriva cpu bottleneck? Grafička se što više rastereti, a cpu optereti. Onda se vidi koliko je sličica cpu u stanju ispljuvati grafičkoj za obradu. Imaš 7 godina star procesor, ne znam što se čudiš.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  10. #190
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    ništa,i dalje isto...najviše mrzim kad ja u bf1 u enemija ispucam 2-3 komada metaka a hit mark uopće ne dobivam a on me nakraju smakne,to ne kužim zašto se ponekad događa,valjda je to zbog pinga od tog igrača kojemu kasni...
    To što ti se događa da se pogodci ne registriraju, to je čest problem nas u Hrvatskoj. Jednostavno ti se javlja kašnjenje tvojih paketa ka serveru, možda čak i po sekundu-dvije.
    Odi na dslreports.com/speedtest i provrti test. Prati ono što nazivaju bufferbloatom i prouči rezultat. Začuditi ćeš se kada vidiš da ti na momente paketi mogu kasniti i više od sekunde.
    Zamisli, igraš, pujcaš, tvoji metci do servera dolaze tek sekundu ili dvije kasnije, tamo gdje server registrira neprijatelja više nema i fulaš.

    = Citat = Izvorno postao Kostolomac Pregledaj post
    Razumiješ li da se baš tom metodom i otkriva cpu bottleneck? Grafička se što više rastereti, a cpu optereti. Onda se vidi koliko je sličica cpu u stanju ispljuvati grafičkoj za obradu. Imaš 7 godina star procesor, ne znam što se čudiš.
    Čudi se ko kokoš jajetu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #191
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Izgleda da vise necu imat proc star 7 godina...sjebal sam maticnu,nikako ne prepoznaje ram,pisti ono da nisu umetnuti....
    Imam rezervnu plocu i stavil sam nju ali koju god memoriju da stavim nece butat windowse,pokrene se sistem ali ekran je stalno crn,sve sam probal...izvadio bateriju,klir cmos,maticna ima na sebi tipke reset,power i mem ok tipku,nju sam drzao nekoliko sekundi,onda pocne blicat da bi na kraju opet svijetlila stalno crveno...takoder ima na sebi i prekidac za oc memorije,i tipku za klir cmos....sve sam probao ali i dalje crn ekran,samo ventilatori vrte...POMAGAJTE ako znate sta da jos probam....
    Ta maticna je asus p7p55d-e evo,prvi puta sam je stavil i neznam nista o njoj...kupljena je za rezervu preko oglasa...

  12. #192
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Nece butat nista,pokrenu se samo ventilatori od kucista i procesora i to je sve...nema nikakvog bipa ni sa spikera...ta lampica za memoriju mem ok svijetli crveno....

  13. #193
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Ta maticna ima puno verzija BIOSA,moguce da je ostala na nekoj staroj verziji i sada neprepozna niti ram,mozda niti procesor itd....katastrofa sta sam napravil,isal budala prckat i onda i mijenjat pastu i nakraju unistil cijeli komp...sad nemam nista...

  14. #194
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    I ako nema popravka,a cini mi se da je gotovo daj mi prepoeucite koju maticnu i procesor da kupim ali najjeftinije u ovoj trgovini www.comel.hr
    Memoriju imam ddr3 1866mhz kingston hiperx fjuri mislim da je tako nesto....ako je ispravna,dakle ona bi trebala pasat na maticnu,jos imam zvucnu asus xonar dg,treba mi komp pa samo da ga nekako osposobim...windowsi su na ssdu sandisk win 10 home...ako jos kaj treba pitajte...

  15. #195
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    Katastrofa trgovina, ne nađem ništa dostupno a da paše DDR3.

    Što si radio da si ploču/proc smrdao?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #196
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Katastrofa trgovina, ne nađem ništa dostupno a da paše DDR3.

    Što si radio da si ploču/proc smrdao?
    A valjda sam mehanicki nesto ostetil,procesor ili maticnu kad sam skidal hladnjak a i palo mi je par puta na maticnu ....sto puta sam skinul memoriju i utaknul ali nista,stalno dobivam onaj dugi isprekidani zvuk sta upucuje na to da memorija nije pravilno umetnuta,to za ovu original gigabyte p55aud3r plocu....ova druga maticna asus isto ne radi,ona nedaje nikakav zvuk,samo vrti ventilatore i to je sve....
    Sta bas nista nema da pasu rami 1866mhz? Mozda sam i njih ostetil....nemam pojma....

  17. #197
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Dosta puta sam do sad to radil ali sad sam ocito nesto skroz unistil i vise ne radi nikako....

  18. #198
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Daj vidi ovdje jel ima sta?
    https://megastore.hr
    Oni su isto u karlovcu....
    Ako nema onda cu morar uzet najjeftiniji ddr4 ram ,1151 maticnu i procesor....

  19. #199
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Grafičke kartice

    Kućište je preživjelo, sreća.

  20. #200
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    Koliki ti je uopće budžet?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #201
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Koliki ti je uopće budžet?
    kućište je isto u kurcu lagano,sto puta skidaj i stavljaj grafičku i probavaj...

    vratil sam staru matičnu i stavil rezervni procesor i5 760 i radi,nema greške memorije...neznam šta me jučr jebalo,da nije riknul i7 875k? Ali to bi bio drugačiji bip....nije meni prvi puta da memorija ne sjedne ali jučer sam je sto puta izvadio i stavio i ništa...danas sa ovim i5 760 procom radi...

    budžet mi je skroz minimalan,to sam ti već reko,čitaj malo i ne pitaj nepotrebna pitanja,ako znaš pomogni i malo brže odgovaraj,nešto najjeftinije da prima ramove od 1866MHz ddr3 1.5V čini mi se,kingston ovakvi crveni:
    da i rame mogu iskoristit a ne ih bacat kad ih već imam...to ionako nitko neće kupit...
    https://www.hyperxgaming.com/en/memory/savage-ddr3

    za ovaj procesor nemam pojma koji su mu naponi potrebni,stavil sam mu 1.28V i buta sa tim na 4GHz ali neznam jel stabilno...pored ovog isto piše ES,očito je i ovo inženjerski primjerak kao i i7 875k....to sam isto kupil preko oglasa,onu matičnu asusicu očito mogu bacit u smeće...

  22. #202
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    Jel ti sada radi komp? Ako radi, onda nabavi Xeon 4C/8T što ti paše na ploču, ima ih jeftinih na eBayu i sličnim stranicama.

    Minimalni budžet za procesor i matičnu, dakle oko 2500 Kn?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #203
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    KOŠARICA FUTURA IT
    1 x Gigabyte GA-970A-DS3P FX, AM3+
    1 x AMD FX-Series X8 8350 AM3 Box CPU
    Ukupno: 1.526,00 kn

    Bez brige, sada te samo zafrkavam.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #204
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Jel ti sada radi komp? Ako radi, onda nabavi Xeon 4C/8T što ti paše na ploču, ima ih jeftinih na eBayu i sličnim stranicama.

    Minimalni budžet za procesor i matičnu, dakle oko 2500 Kn?
    sad radi da ali mi sad više ne radi skenerr,nemogu ga nikako osposobit,nešto kao sa drjaverima a uopće ih nemože instalirat,niti windows niti ručno....katastroga...imam taj i5 760...zašto xeon? nekužim
    nisam bio jasan,minimum,dakle najjeftinija matična i najjeftiniji proc koji se može kupit a da na njega ide ona memorija 1866MHz...dakle može i ploča za 200kn i procesor za 200kn ako ima...

  25. #205
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    KOŠARICA FUTURA IT
    1 x Gigabyte GA-970A-DS3P FX, AM3+
    1 x AMD FX-Series X8 8350 AM3 Box CPU
    Ukupno: 1.526,00 kn

    Bez brige, sada te samo zafrkavam.
    nemoj me zajebavat jer ću te izvrijeđat ovdje,osobno te već jesam jako,niti na jedno pitanje neznaš odgovor i rijetko se ovdje prijavljuješ,jel se ne kužiš u 1156 ili šta? zašto si mi tamo rekao da kupim nekog xeona? i onda me pitaš gluposti kako si smrdao matičnu ili procesor,eto tako,lijepo sam ih smrdao...
    taj fx zapravo i nije loše,šta fali tom procesoru?,ništa,osim kaj ga samo treba valjda dobro hladit i kaj puno troši ali inače se može mjerit sa intelima kao 6700k i 7700k jel tako,barem šta se tiče igrica...

  26. #206
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Grafičke kartice

    Odi na Pcexpert pitaj za savjet

  27. #207
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    To što ti se događa da se pogodci ne registriraju, to je čest problem nas u Hrvatskoj. Jednostavno ti se javlja kašnjenje tvojih paketa ka serveru, možda čak i po sekundu-dvije.
    Odi na dslreports.com/speedtest i provrti test. Prati ono što nazivaju bufferbloatom i prouči rezultat. Začuditi ćeš se kada vidiš da ti na momente paketi mogu kasniti i više od sekunde.
    Zamisli, igraš, pujcaš, tvoji metci do servera dolaze tek sekundu ili dvije kasnije, tamo gdje server registrira neprijatelja više nema i fulaš.


    Čudi se ko kokoš jajetu.
    isprobao,taj bufebloat mi ide jako visoko,do ibera,do 400ms dođe...

  28. #208
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Odi na Pcexpert pitaj za savjet
    Tamo nemogu i necu i odma bi me skuzili...zna ovaj marijanovic samo se preserava...

  29. #209
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Ovaj i5 760 ide izgleda na 4ghz sa 1.28125V,nije se srusil BF1 a on optereti jako proc....moguce da bi i sa manjim naponom islo...

  30. #210
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    Tenk, zabavljaš me. FX da može parirati relativno modernim i7 u igrama...
    Ne, ne može, jedva parira prastarom i5 2500k ili još starijem i7 860.

    Xeona zato što su jeftini, a u biti su i7 bez grafičkog čipa.
    https://www.ebay.com/sch/i.html?_odk...156&_sacat=164
    Ono, dobiješ i7 kakav si imao, samo što ti umjesto i7 piše Xeon.
    Tvrdio si da ti je taj i7 dovoljan za grafičku, pa isti takav Xeaon bi isto morao biti.

    Krivo clockaš.

    Ako imaš vDSL, probaj NetLimiterom ograničiti brzine pa onda testiraj bufferbloat. Ja uspijem normalizirati stanje koristeći 4Mbps/2Mbps (bufferbloat "B" po testu, 60-70 ms) i onda likovi u igri fino padaju.
    Koristim te granice samo dok igram.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •