Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 219

Tema: Grafičke kartice

  1. #1
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Grafičke kartice

    Jel tko zna zašto vlada nestašica grafičkih kartica,zar tvornice imaju tako male kapacitete da nemogu proizvodit više? Znam da se amd grafičke razgrabe radi rudarenja ali zašto nema nvidia?
    Malo sam pratio cijene i svaki dan rastu,nedavno su u domaćim trgovinama opet narasle sve cijene grafičkim karticama(50kn je narasla cijena za jednu nvidiu koju pratim),ali ne samo njima,i ostalim komponentama rastu cijene,mislim da trgovci isto to iskorištavaju,jel dolar isto raste ili šta?
    Očito je problem velike potražnje ali ne razumijem kako tvornice tako malo mogu proizvest,valjda nemaju tako velike kapacitete

  2. #2
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Grafičke kartice

    Zbog memorije. Uvijek je memorija, a grafičke danas imaju pun kurac toga.

  3. #3
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Zbog memorije. Uvijek je memorija, a grafičke danas imaju pun kurac toga.
    Koje memorije? GDDR5? Šta je nju najteže proizvest? Većinom imaju metala(hladnjaci),poneke imaju poniklane bakrene cijevi pa su zato vjerojatno i skuplje

  4. #4
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Šta mislite koja je gtx 1050ti bolja tj. koja ima manji acces time do monitora,ona bez 6-pin konektora ili ona koja ima dodatan 6-pin konektor za napajanje?
    Treba uzet u obzir i da se vjerojano PCI-e slot zagrijava jer gtx 1050ti troši tu na granici koliko ovaj slot u matičnoj daje a to istovremeno i opterećuje matičnu i njezino napajanje

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Grafičke kartice

    Mislim da je sve jedno, bitno samo da spojiš na PCI-E koji je bliže napajanju.

  6. #6

    Re: Grafičke kartice

    I to sto kazes bartuc. Ja bih samo nadodo da je takoder jako bitno imati sto kraci kable od kartice do monitora. Ako je predugacak uzet skare pa ga skratit i smjestit kuciste odmah iza monitora za sto manji access (ili po novom acces) time do monitora.
    Ako se sve to napravi ne treba ti ni 1060 ni 1070. 1050 ih sve dere.

  7. #7
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Mislim da je sve jedno, bitno samo da spojiš na PCI-E koji je bliže napajanju.
    Kako mislis koji je blize,mogu samo stavit u prvi koji mi je 16x,drugi je 4x
    Nije svejedno,ona 1050ti bez 6pin vuce sve preko pcie a ona sa 6pin valjda samo preko napajanja a neznam da li sta vuce preko pcie,npr. msi gaming x 1050ti sa 6pin navodno ne trosi nista vise od ovih koje nemaju 6 pin
    Sad je pitanje sta je brze i bolje...
    Idem definitivno na nvidie,mijenjam sve radeone i prodajem,gtx 1050ti bi mi mogla davat preko 60 fps stalno na low u bf1 na 144hz i uz mali acces time nebi mi bila potrebna gtx 1060 ili 1070

  8. #8

    Re: Grafičke kartice

    Skrati kabel do monitora kako ti drale112 preporuča, u multiju nakon toga prije spaziš protivnika i imaš ga vremena naciljati u oko. Također nabavi zvučnu sa pozlačenim izlazima, bolje čuješ neprijatelja iza ćoška kad ti dolazi. Također nabavi pošteni PCI SSD tak da se prvi lodaš u igru i onda stigneš izboriti tenk ili prvi otrčati do brda i snajpati.


  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Grafičke kartice

    I obavezno DVI kabel, onaj kurac od HDMI-a koči to što i zvuk prenosi tako da je acces dosta lošiji.

  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    Idem definitivno na nvidie,mijenjam sve radeone i prodajem,gtx 1050ti bi mi mogla davat preko 60 fps stalno na low u bf1 na 144hz i uz mali acces time nebi mi bila potrebna gtx 1060 ili 1070
    Odi slobodno na nVidiu, mislim da te ne trebamo u AMD taboru. Al za potpuni gaming ugođaj najbolje ti je preć na konzolu, tamo su svi SSD-i na prvom konektoru na kabelu, a grafičke ne da nemaju PCI-E power nego su u matičnoj pa nemaš ni gubitaka na PCI-E slotu. PS4 Pro bi ti bila ideal i više se nikad ne bi htio vratiti na PC. GL;HF
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Odi slobodno na nVidiu, mislim da te ne trebamo u AMD taboru. Al za potpuni gaming ugođaj najbolje ti je preć na konzolu, tamo su svi SSD-i na prvom konektoru na kabelu, a grafičke ne da nemaju PCI-E power nego su u matičnoj pa nemaš ni gubitaka na PCI-E slotu. PS4 Pro bi ti bila ideal i više se nikad ne bi htio vratiti na PC. GL;HF
    Vama je to smijesno meni nije,rx480 8gb sam prodao,ovdje cu oglasit hd7950,dosta su me napatile amd grafe,idem na pravu stvar nvidiu...
    Isprobao sam puno toga,od kabela,svega i sve to nosi nesto,imam hdmi kabele pozlacene,manje od 2m,jako debele itd.,na ovaj drugi komp mi igra samo dp kabel jer jedino on prenosi 144hz

  12. #12

    Re: Grafičke kartice

    Onda kupi pozlaćeni DP kabel i traži neki kraći od metra. Najbolje ti je imati kućište pored monitora na stolu, definitivno tako dobiješ najmanje memorijske letacije.


  13. #13
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Vidit cemo,kad sam kupovao dp kabel nije bilo pozlacenog i nije bilo kraceg od 2m,neznam jel sad ima...
    No dobro,imam skoro sad sve dijelove osim graficke,jos nju moram kupit...dakle to bi bilo i7 875k 4ghz,16gb rama,240gb ssd sandisk mlc,144hz monitor,mis asus rog gladius 2000hz,steelseries 7g tipkalo,xonardg zvucna,logitech Z240....mislim da bi se jedna 1050ti najbolje uklopila samo neznam koja?

  14. #14

    Re: Grafičke kartice

    Ha ha i kaj buš sa tim prastarim i7 procom i 144 hz monitorom...za tako visok refresh rate treba ti i7 7700K. Moš ti stavit sedam nevidija ali za 144 hz lock ti treba pentagon si barem kupio monitor sa gsyncom da ti malo ublaži frame dropove?

    Inače ovo mi je prvi ozbiljni post u temi, glupo mi te više zajebavati.


  15. #15
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Grafičke kartice

    On tebe trola.

  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    i7 875K, jel to onaj iz generacije i7 750/760? Tenk, taj procesor ti je kočio RX 480 drastično, a kočio bi on i GTX 1050Ti, nećeš se s time toliko baš naigrati na velikom framerateu.
    MLC SSD-u pak nikakav napon ne pomaže, to što ti je variralo tokom "testiranja" u tko-zna-kakvim uvjetima, to ti je do čiste varijacije testova, Windowsa i ostalih vanjskih parametara.
    Govorim ti to kao inženjer računarstva koji se fokusirao na hardware i kao dugogodišnji računalni entuzijast i gamer. Zmijsko ulje.

    2000 Hz na mišu ti pak oduzima previše procesorskih ciklusa, a razliku naspram 500 Hz (ili, ako baš moraš, 1000 Hz) ne osjetiš jer to ne osjete ni neki mjerni senzori. Smanji taj refresh, i USB sabirnica i procesor (a time i cijeli komp) će ti prodisati.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    i7 875K, jel to onaj iz generacije i7 750/760? Tenk, taj procesor ti je kočio RX 480 drastično, a kočio bi on i GTX 1050Ti, nećeš se s time toliko baš naigrati na velikom framerateu.
    MLC SSD-u pak nikakav napon ne pomaže, to što ti je variralo tokom "testiranja" u tko-zna-kakvim uvjetima, to ti je do čiste varijacije testova, Windowsa i ostalih vanjskih parametara.
    Govorim ti to kao inženjer računarstva koji se fokusirao na hardware i kao dugogodišnji računalni entuzijast i gamer. Zmijsko ulje.

    2000 Hz na mišu ti pak oduzima previše procesorskih ciklusa, a razliku naspram 500 Hz (ili, ako baš moraš, 1000 Hz) ne osjetiš jer to ne osjete ni neki mjerni senzori. Smanji taj refresh, i USB sabirnica i procesor (a time i cijeli komp) će ti prodisati.
    Vidim da nemate pojma,to je sve fizika i vjerojatno se sve da izracunat,cista fizika i matematika
    I7 875k 4ghz lga1156 mi nije kocio rx 480 jer nisam imao puno manje bodova u 3dmarku u odnosu na jace proceve,a u danasnje vrijeme za pravi proc ti treba 3k kn minimum,sve ostalo lose za gejming,da ne pricam da su i ostale komponente sve skuplje i skuplje...

  18. #18
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Imam freesync ali to u bf1 apsolutno nevalja ili nije valjalo dok sam igrao na rx480,imao sam prvi u hrvatskoj rx 480,prije i od nekih testera,a sad nemozes kupit nista od nestasice

  19. #19

    Re: Grafičke kartice

    Uglavnom ta kombinacija će ti donijeti samo danje frustracije...jednostavno nemaš hardver za monitor sa toliko herca. Treba ti i7 7700K i overklok istog na nekih 4.8 ghza i GTX 1080 ili starija GTX 980 ti da bi dobio tih 144 hza i to vjerovatno ne skroz stabilno...trebao bi biti i gsync monitor da ti ublaži lag prilikom varijacija u fpsu.

    Nariktaj monitor na 60 hza i igraj normalno ili kupi pentagon.


  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafičke kartice

    Kad ti je 3DMark mjerilo bottlenecka onda znaš koliko je sati...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Kad ti je 3DMark mjerilo bottlenecka onda znaš koliko je sati...
    I7 875k nije bio botlneck na rx480,najnoviji 3dmark je davao manji score ali ne drasticno
    I gdje sam ja to rekao da hocu 144hz tj. 144fps kao minimum,to znam i sam da nejde,bio bi zadovoljan sa 60-90fps sa gtx 1050ti,monitot je 27" 144hz 1080p
    I sta ti je pentagon
    Osim samog fpsa bitan je i acces time,ako njega pogodim onda je to dobro

  22. #22

    Re: Grafičke kartice

    60-90 fpsa na 144 hz monitoru je trzava igra. Ako je monitor na 60 hz tek na 60+ fpsa imaš ugodno igranje. Aklo ti je monitor postavljen na 144 hza onda bi trebao imati 144 fpsa i više, inače imaš lag i trzanje. Pentagon je i7 7700K + GTX 1080 ti.


  23. #23
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Govorim ti to kao inženjer računarstva koji se fokusirao na hardware i kao dugogodišnji računalni entuzijast i gamer. Zmijsko ulje.
    Što ti smeta playstation?

  24. #24
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    60-90 fpsa na 144 hz monitoru je trzava igra. Ako je monitor na 60 hz tek na 60+ fpsa imaš ugodno igranje. Aklo ti je monitor postavljen na 144 hza onda bi trebao imati 144 fpsa i više, inače imaš lag i trzanje. Pentagon je i7 7700K + GTX 1080 ti.
    nije to nikakva trzava igra,nema nikakvog laga i trzanja,imaš jedino 60-90fps i jednostavno ne iskorištavaš pun potencijal monitora,nema prave glatkoće izvođenja i vidiš manje sličica,ali nema nikakvog laga i trzanja,neznam zašto bi imao lag i trzanje
    dajte mi preporuku koju gtx 1050ti kupiti? ta bi meni najviše pasala na i7 875K 4GHz

  25. #25
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    http://imgur.com/L2PL7BF

    prema ovom asus i gigabyte 1 fans najbolje,imaju najmanji minimalni fps,asus je valjda onaj model sa jednim ventilatorom,ona asus phoenix

  26. #26
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Grafičke kartice

    Zašt ne kupiš 1060 ili 1070 ko normalna osoba?

  27. #27

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    nije to nikakva trzava igra,nema nikakvog laga i trzanja,imaš jedino 60-90fps i jednostavno ne iskorištavaš pun potencijal monitora,nema prave glatkoće izvođenja i vidiš manje sličica,ali nema nikakvog laga i trzanja,neznam zašto bi imao lag i trzanje
    Ha ha isto kao što ne osjetiš trzanje na 60 hz monitoru kad fps padne ispod 60. Kupio si glupst od monitora ako nemaš popratni hardver. Ali na kraju misli i vjeruj što želiš, tvoji novci.


  28. #28
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ha ha isto kao što ne osjetiš trzanje na 60 hz monitoru kad fps padne ispod 60. Kupio si glupst od monitora ako nemaš popratni hardver. Ali na kraju misli i vjeruj što želiš, tvoji novci.
    sad sam igral na nvidia gtx 750 bf1,1080p 24" 60Hz,MP CQ 64 igrača(proc i5 750 3.8GHz i 12gb rama na win 7),stalno nešto trza i stalno se upaljuje ona ikonica upozorenja u igri(valjda za FPS),neznam koliko sam FPS-a imao ali bilo je igrivo ali trzavo,a kako je gtx 1050ti valjda duplo jača,BF1 će letit vjerujem

    nego fegeti,kad izlazi volta od nvidie,to će bit još bolja stvar od pascala,još više energetski učinkovitija a brža i jača,bilo bi dobro da nvidia od volte odmah ponudi grafičku tipa gtx1050ti,to bi joj opet bio hit
    a gtx 1060 i 1070 ne kupujem jer su preskupe

  29. #29
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Lik na pce reklamirao titan x,graficka valjda vrijedi 10k kn,i sad mu ovi u ducanu pronasli da nema serafica,ovaj tvrdi da su svi bili i da nista nije skidao,ako je serafic ispao u trsnsportu onda bi trebao bit u kutiji,ali ocito ga nema,muljaju ga ili on mulja i zeli izvuc lovu,navodno takvih vise nema i trebali bi mu vratit 10k kn natrag,normalno svi sa foruma su odmah popljuvali trgovinu jer ipak svi na pce su automacki posteni,dobri itd. ...trgovine ocito gledaju sve dobro a nije to bezveze,kupci muljaju i namjerno unistavaju graficke,bas me zanima tko u ovom slucaju mulja i vara...

  30. #30
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Grafičke kartice

    Katastrofa sa tim cijenama,ja bi baš htio postat envidiot a ne plaća mi se baš puno ponovno,i zanimljivo da su po njuškalima polovne grafe skoro skuplje a neke i jesu i od glanc novih iz dućana,katastrofa,ja sam prodao svoju rx 480(koja nije majnala ništa) i to je otišla gameru a ne majneru za valjda 100 ili 200kn manje nego kaj sam ju platio,ali treba uzet u obzir i da sam je platio puno(2600kn) jer sam je odmah kupio kad trgovci to iskorištavaju prilikom izlaska novih serija...s tim da sam na njuškalu bio još i najpovoljniji,svi redom traže za rx 470 i 480 još puno veće cijene,a sada i za nvidie,kad pogledaš na njuškalu za koliko se prodaju one falične gtx 970 sa pukljavom memorijom dođe ti slabo...
    jedna gtx 1060 ali sa normalnim cijenama bi mi baš pasala
    Baš i gledam malo ove grafe titan x i 1080ti,1080ti je bolja a puno jeftinija od titan x,ne pratim taj nvidia high end segment ali nvidia zna "zajebat" svoje korisnike sa cijenama itd.,ponudi vrhunske grafičke kartice ali to i naplati,a te kartice kupuju uglavnom oni koji ne pitaju koliko košta,daj mi samo performanse a cijena nebitna...
    možda se lik sa pce zaželio 1080ti pa ovu namjerno sjebal,a ovima uvoznicima se ne plaća 10k kn pa odlučili njega sjebat,tvrdi da nije ništa prčkano ali tko zna,on je možda pošten na pce tržnici,možda sam i ja trgovao sa njim,ne sjećam se točno,ipak je iz čakovca,prigorac,zagorac ili šta već,njima je to valjda u krvi da te zajebu,kad gledam njuškalo i vidim da je netko iz varaždina,čakovca ili slično odmah izbjegavam takve oglase...ta grafička je elektronika i može se pokvarit ali opet,neznam,vidit ćemo kad se riješi to sa garancijom

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •