Stranica 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 132

Tema: Koje kućište kupiti?

  1. #91
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Koje kućište kupiti?

    Je li se ti to opet frustriraš čitajući PcEkspert? Herc te bu strefil.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  2. #92
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao Kostolomac Pregledaj post
    Je li se ti to opet frustriraš čitajući PcEkspert? Herc te bu strefil.
    A je,citam ponekad i onda naletim na neke postove koji me razjebu totalno...
    Za taj mali inwin neznam jel se led moze ugasit ili ne ali za inwin 303 medium size se moze,jednostavno ne ukopcas i nemas taj svijetlo plavi signalni led sa prednje strane...

  3. #93
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Koje kućište kupiti?

    Lijepše od Fractala AJMEEEEEEEEEEE na čemu si ti. Nema loš airflow ak staviš 4 venta ROFL.

  4. #94
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Lijepše od Fractala AJMEEEEEEEEEEE na čemu si ti. Nema loš airflow ak staviš 4 venta ROFL.
    Ti si isto idiot ko i oni fegeti sa pce,frajer stavi sliku kaj kupuje a ne napise koji model kucista...
    Ja na kucistima imam sve enermax ventilatore,one tihe sa betmen ostricama,jedan je oko 100kn ili vise,ne sjecam se vise...a imam i jedan enermax apolis led tb,tako nesto od 140,takvih vise ovdje nemozes kupit sta se tice kucista...

  5. #95
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    Zapravo ima ih,tb silence enermax 120mm za 76kn,ti su medu najboljima za kuciste...jos nije nijedan nije riknul,a recimo noctua mi je krepala...

  6. #96
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    Fractal r5 ti isto ima dva,jos stavis dva i to ti je najbolji airflow,jedan ventilator sa prednje strane ili bocne koji uouhuje,dva na krovu i onaj standardni straznji isto ispuh..to ti je najbolji setap za zracno hladenje...a bome rajzeni se isto griju pogotovo maticne,ako neces hladit i hoces tisinu e onda ce ti nesto i prije krepat...

  7. #97
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Koje kućište kupiti?

    Moraš uvijek imati više upuhujućih nego ispuhujućih ventića radi pozitivnog tlaka i manje prašine. Što se tiče cijene, nema šanse da bih dao više od 50kn za vent. Sve preko ovoga je nepotrebno preseravanje
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  8. #98
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao Kostolomac Pregledaj post
    Moraš uvijek imati više upuhujućih nego ispuhujućih ventića radi pozitivnog tlaka i manje prašine. Što se tiče cijene, nema šanse da bih dao više od 50kn za vent. Sve preko ovoga je nepotrebno preseravanje
    Nisam te probao ali to je za kurac,naprobavao sam se svakakvih kucista i ventilatora i polozaja i najbolja solucija je samo jedan ventilator ili nijedan koji upuhuje i jos 3 koji ispuhuju,najbolje i nemas nikakve prasine ako tu i tamo usisas filter za ovaj jedan koji ti upuhuje,a taj jedan koji upuhuje ti mora bit skroz dolje u kucistu,na dnu najbolje...a ovi betmeni enermaksi su mi se pokazali kao kvalitetni i jako tihi,a opet dosta dobro pusu...

  9. #99

    Re: Koje kućište kupiti?

    Kod mene trenutno radi samo jedan vent u kućištu i to onaj naprijed. Proc na max 47 stupnjeva a grafa na 65 i to usred ljeta. Inače na procu je hladnjak od 90 kn i igram kaj poželim e da, kućište platio 250 kn i šrot je na kvadrat, nisam ni kabele posložio.


  10. #100
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Kod mene trenutno radi samo jedan vent u kućištu i to onaj naprijed. Proc na max 47 stupnjeva a grafa na 65 i to usred ljeta. Inače na procu je hladnjak od 90 kn i igram kaj poželim e da, kućište platio 250 kn i šrot je na kvadrat, nisam ni kabele posložio.
    A sta ti imas? To sa kablovima nema apsolutne nikakve veze sa temperaturama,samo estetcki...pa onaj jedan je svasta ugurao nutra i nista....

  11. #101
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Koje kućište kupiti?

    Je, kablovi nemaju veze s air flowom. Bravo. Drži se ti nogometa.

  12. #102
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Koje kućište kupiti?

    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  13. #103
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Je, kablovi nemaju veze s air flowom. Bravo. Drži se ti nogometa.
    Ne kuzim
    Ja trenutno imam prvi fractal,focus g,i to beli,ona dva led ventilarora bijela sam odnaprijed prebacil oba na krov a od napred da upuhuje sam stavil 140 mm tb apolisa led plavog,i enermax u razini cpu hladnjaka isto ispuh...i zadovoljan sam,dobro hladi a ne buci...kuciste je i vise nego solidno,jedini nedostatak tanak lim kucista,ali to sam i nao jer su to rekli i u recenzijama,za nekih 500kn jako dobro kuciste,moze se slozit u njega i skupe komponente...

  14. #104

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    A sta ti imas? To sa kablovima nema apsolutne nikakve veze sa temperaturama,samo estetcki...pa onaj jedan je svasta ugurao nutra i nista....
    Pa zato ih nisam ni slagao, a ventilatori su suvišni kod energetski štedljivih komponenti. G4560/GTX 1060 6gb


  15. #105
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Pa zato ih nisam ni slagao, a ventilatori su suvišni kod energetski štedljivih komponenti. G4560/GTX 1060 6gb
    A je,imam gtx 10603gb,to je tako lagana i energetski stedljiva kartica da ju je jako lako hladit,to da ima malo jaci hladnjak sa bakrom temperatura nebi prelazila 50 stupnjeva...a koje kuciste imas? A procesor ti sigurno nije ni klokan,onda ga nebi mogao hladit na stoku...

  16. #106

    Re: Koje kućište kupiti?

    Ha ha klokan...pa proc mi troši/grije 23 wata u gamingu...to je u rangu štedne žarulje Kućište je tu skroz nebitno kao i ventilatori.


  17. #107
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ha ha klokan...pa proc mi troši/grije 23 wata u gamingu...to je u rangu štedne žarulje Kućište je tu skroz nebitno kao i ventilatori.
    pa jesam te ja pitao jel kućište bitno ili nije ili sam te pitao koje imaš kućište? kućište od 250kn nije teški šrot jer ima još i gorih od 100 kuna,imao sam i takva kućišta od 100kuna...
    ionako u cpu zahtjevnim igrama ti je taj procesor ipak preslab za gtx 1060 6gb,nije da se nemože igrat ali gubiš dosta fpsa

  18. #108
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Koje kućište kupiti?

    On igra samo tenkiće

  19. #109

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao tenk Pregledaj post
    pa jesam te ja pitao jel kućište bitno ili nije ili sam te pitao koje imaš kućište? kućište od 250kn nije teški šrot jer ima još i gorih od 100 kuna,imao sam i takva kućišta od 100kuna...
    ionako u cpu zahtjevnim igrama ti je taj procesor ipak preslab za gtx 1060 6gb,nije da se nemože igrat ali gubiš dosta fpsa
    Zalman z3+ bijeli

    Znam da je BN za tu karticu ali tak sam ju dobio praktički besplatno pa me zaboli. Mijenjao RX 470 za ovu 1:1. A tu RX 470 kupio uz 150 kn nadoplate kad sam prodao r9 480X...opet tu R9 kupio kad sam prodao GTX 7700 2 gb za 1500 kn nakon godinu dana igranja, a kupio doslovno istu lovu također polovnu...a i nju sam kupio uz 150 kn nadoplate nakon što sam prodao GTX 760 koju sam također kupio polovnu itd. da ne idem predaleko

    Tak da me zaboli za BN osim tenkova igram samo SP naslove gdje bez problema ta kombinacija radi jako dobro u 99% naslova. Redovito preko 60 fpsa prosječno.


  20. #110

    Re: Koje kućište kupiti?

    Uostalom vidi ovdje ako nije muljaža



  21. #111
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Uostalom vidi ovdje ako nije muljaža

    znači ovaj tvoj intel najisplativiji,jebote battlefileld 1 i svi imaju isti rezultat,to mi je neka muljaža...

  22. #112
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    a u biti i moguće,intel je prevarantska firma već godinama od i7 2600k nemaju ništa revolucionarno(niti intel niti amd),da amd niej izbacil rajzene i dalje bi imalli 4 jezgre...a mane novih 6 jezgrenih su i dalje iste,loša žvaka i dostaa visoko zagrijavanje a i cijena se opet povisila,ne puno ali je...ali barem više ne nude baš ista sranja svake godine...još uvijek nemaju neki super revolucionaran procesor(za neke normalne novce) koji bi preokrenuo industriju,kao recimo ssd diskovi...ttako da mi se uopće ni ne isplati mijenjat 8 godina stari i7 875k

  23. #113
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    jeste vidli novo r6 kućište od fraktala,izgleda ko smeće,i djeluje baš jeftino...idu samo u korist vodenim hlađenjima...za nekog ko treba 11 mjesta za diskove je ok i oni koji furaju vodenjače,a takvih je puno...a čini se da je i smeće od materijala...r4 navodno je najteže,r5 je već slabiji materijal a ovo mi izgleda isto lagano i smećasti materijal...onaj džej zi ga vrti kako hoće...npr. inwin uopće netreba šerafiće za prednju stranicu...inwin su 10x bolja i kvalitetnija kućišta ali nisu tako razvikana kod nas...uvjerio sam se u kvalitetu sa inwin 303...

  24. #114
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    nije mi jasno samo ovaj pcie ekspanz slot bočni za grafičke,staviš grafičku bočno ali kako je onda spojiš na matičnu...čemu to uopće služi?

  25. #115
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Koje kućište kupiti?

    Pa imaš taj gumenasti široki produžni koji spojiš u ploču i grafu i samo okreneš i prišerafiš na nosač i kućišište i tak ti stoji grafa vertikalno i bolje izgleda komp. To imam na svojem Thermaltakeu kojeg mogu cijelog i na zid prišerafit.

  26. #116
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Pa imaš taj gumenasti široki produžni koji spojiš u ploču i grafu i samo okreneš i prišerafiš na nosač i kućišište i tak ti stoji grafa vertikalno i bolje izgleda komp. To imam na svojem Thermaltakeu kojeg mogu cijelog i na zid prišerafit.
    guglal sam malo,ima taj produžni koji izgleda ko iz 90-ih.kaj nemože taj produžni bit normalniji tj.puno manji i tanji...
    šta se tiče protoka zraka i tišine tu je i dalje haf najbolji,sa tri ventilatora na hafu 912 advanced(2x200mm i 1x140) imaš odličan airflow a opet je tiho...ovaj r6 bude kod nas preko 1000kn šta je puno previše,to kućište je ok samo teškim frikovima koji imaju puno diskova....za sve drugo tu je inwin ili neki jeftiniji ostali proizvođači tipa nzxt...

  27. #117
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    Jedna obavijest,kupil sam novo kućište,treba 5-7 dana da dođe tako da mi vjerojatno idući tjedan dolazi,uplaćeno je,nešto malo preko 1000kn,dosad najskuplje ali odgovara mi praktički po svemu,jedino nisam siguran u materijal ali vjerujem da je ok,piše SECC,vjerojatno je nešto slabiji ili tanji od fractala r4-r6.
    Kad sve složim ponovno i poslikam pripremite se na ismijavanje i ruganje XD,ima kako sam ja to nazval i takozvani božićni efekt,ko lampice na boru

  28. #118
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    Doslo kuciste,lim je stvarno slab i los,jedino kaj ima dostupnost za 200mm ventilatore a takvih kucista koja to podrzavaju ima jako malo,thermaltake chaser mk-1

  29. #119
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Koje kućište kupiti?

    Dao si soma kuna za kućište sa slabim i lošim limom. Bravo

  30. #120
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Koje kućište kupiti?

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Dao si soma kuna za kućište sa slabim i lošim limom. Bravo
    Da ali sam išal na njega jer ima 200mm fanove.Očekival sam ipak nešto bolji lim(ima 11kg barem prema specifikaciji) ali to je očito samo varka. Ide na njega gore valjda i vodeno,ima navarene neke capice,valjda za vodeno 240
    Inače uživo izgleda puno ljepše i bolje i kvalitetnije nego na slikama a ovi plastični dijelovi,prednji i na vrhu se lagano skidaju i to je baš super rješeno. Na većini kućišta moraš čupat tu plastiku ko idiot,ovdje lagano potegneš i izlazi iz pravog ležišta bez problema. I kavezi za diskove su super riješeni,sve bez toola za ove 3.5".
    I veliko je i prilično prostrano,dosad najveće koje sam imal.
    Najdeblji lim imaju stari čifteki kojih ima još uvijek za kupit ali su totalno zastarili.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •