Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 200

Tema: AMD Ryzen

  1. #1
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    AMD Ryzen


  2. #2
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Ryzen

    Izgleda da ne radi guru3d link. Sprčko sam nešto dok sam editirao guru3d i overclock3d link na vijest.

    https://www.overclock3d.net/news/cpu..._been_leaked/1

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: AMD Ryzen

    Malo je čudno da bacaju toliko jezgri na Intel, nešto mi tu smrdi. Apsurdno je da treba 8j16n da parira Intelu s 4j8n. (j jezgre n niti)

    Meni će, nadam se, zanimljivi biti 6j12n modeli, ako se pokažu dostojnom nadogradnjom na FX 8300.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4

    Re: AMD Ryzen

    Ja ostajem na FX 8320 do daljnjega, skroz zadovoljan performansama i prelazak bi bio bacanaje para. Imam ga tri godine i još bu bar dvije potrajao.


  5. #5
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Ryzen

    Također vidim nemam potrebe još neko vrijeme mijenjat FX 8350. Jer u paru sa RX480 na 1080p svi fpsovi i rpgi rade na max postavkama preko 60fps. Vjerojatno kad budem mijenjao onda mora i monitor i grafa nova.

  6. #6

    Re: AMD Ryzen

    ja mislim da je FX najcesca kljucna rijec na ovom forumu.xD
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  7. #7
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: AMD Ryzen

    Kao pripadnik i5 master racea također ne planiram mijenjati platformu uskoro.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Ryzen

    Propali nam rigovi ko i forum.

  9. #9

    Re: AMD Ryzen

    Ipak mijenjam. Prodajem FX-a

    Dogovorio za fx-a, mbo i 16 gb ddr 3 1700 kn, nejde za više da ga hebeš. Za iste pare ću kupiti g4560, 2X4 gb ddr 4 i vrlo solidnu gigu ga-b250M i izgubiti 8 gb rama. Kasnije prodam ovaj pentiumčić i ubodem neki polovni i7 kad mi zatreba.
    Inače ovaj pentium je zvijer za 500 kn i sumnjam da će amd ponuditi nešto toliko dobro za šaku kuna. Prelazim ipak na novo, puno se manje grije i troši a u igrama daje jednake ili bolje performanse.



  10. #10
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Ryzen

    Neloš potez.

  11. #11

    Re: AMD Ryzen

    kak sad pak proc koji je jednak ko intel i5 od 1500-600kn kolko vec (i5 6400 recimo), je jednak ili losiji od intela za 500kn?
    ne trollam neg fakat pitam. 100 reci ste linkali da je to sve isto.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  12. #12

    Re: AMD Ryzen

    Pa ovaj mali pemtium je u stvrari i3 po svemu, samo se zove pemtium. Po snazi je jednak sa i3 6100 a košta duplo manje. U igrama je i3 bio podjednak sa FX om, negđje bolji, negdje lošiji. A ovaj pentium je zadnja generacija intela sa max ipc snagom po jezgri te uz HT tjera sve igre sa srednje jakom grafom bez problema. Nije bolji od FXa, podjednaki su ali uz cijenu od samo 500 kn. Prvi puta da intel izbaci neš tak po toj cijeni, umprincipu si je pokopao svoj i3, pa čak i i5 će mnogi odbiti kupiti po ovim cijenama i uzeti ovaj za 500 kn i igrat se čist fino.
    Ima naravno svoje limite, dok se igraš u pozadini nemožeš raditi baš ništa dok sa FXom možeš, ali to mi je manje bitno. Brijem da bi Intel mogao vrlo brzo dignut cijenu tog pentiuma.


  13. #13

    Re: AMD Ryzen



  14. #14

    Re: AMD Ryzen



  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: AMD Ryzen

    Taj Pentium je nešto kao onaj G3258 ili kako se već zvao onaj clockabilni Haswell Pentium kada je izašao.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16

    Re: AMD Ryzen

    Ni približno. Sa tim klokabilnim g3258 su svi popizdili da bi uskoro skužili koliko je govno zbog ograničenja na dvije jezgre, neke igre su se odbijale i pokrenuti na njemu, u cpu zahtjevnim dijelovima je sve trokalo i sl. Ovo nije pentium, ovo je čistokrvni i3, samo se zove pentium i košta ko pentium Na ovom procesoru ništa nije rezano u odnosu na i3, ima samo niži klok i zaključan je za overklok. Sve to su nikakave mane kad se pogleda cijena od 500 kn. Igram se sa njim godinu dana ili dok mi ne zastari, pa ga prodam uz minimalan gubitak, taman kad se Ryzen zamaše i spusti cijenu trenutnim i7 procovima


  17. #17
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: AMD Ryzen

    Taj Pentium ne podržava ECC memoriju dok i3 podržavaju. Fičer toliko bitan da je to neopisivo. hehehe

    Nego G3258 je u vrijeme kada je izašao parirao Phenomu II x4 u večini igara, pogotovo clockan. Istina, bilo je naslova u kojima je bilo poteškoća nekih zbog manjka jezgri, ali većina istih je došla tek kasnije.
    Hoću reći, u vrijeme izlaska G3258 velik broj igara bez problema je radio s dvije jezgre, naslovi koji zahtjevaju više došli su tek kasnije, ali da - taj proc je brzo zastario.
    Iako, i sam sam clockao jednoga na jeftinjak ploči i bio je čisto OK gušt klokati jeftiniji Intel procesor na jeftilen ploči, a u kombinaciji s nečim tipa HD 7790 proc je mljeo igre.

    Taj G4560, nekako mi se čini, brzo će biti pregažen vremenom, lako bi ga mogla zadesiti sudbina G3258. Već sada imamo igre koje traže npr 3 fizičke jezgre (Cities: Skylines) ili više.
    Istina, pregaziti će ga isto kao i i3, pa je prednost niska cijena. No što ako slijedeća generacija Intelovih i3 budu 4 fizičke jezgre? AMD već radi takvo nešto s Ryzenom, Intel uskoro izbacuje i5 s 4 jezgre i HT-om...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #18

    Re: AMD Ryzen

    Ma nek zastari, za sad rastura a budem na novoj platformi koju nadogradim kad se sjetim. Brijem da i7 mora osjetno pojeftiniti kad se RyZen razmaše. Kaj se tiče Skylinea brijem da tu nema nikavih problema sa G4560, pa igra ide čak i na njegov integriranoj grafici koja je nikakva za igranje. Ak imaš informaciju da G4560 nemere tu igru vrtiti uz diskretnu grafu napiši da znam.



  19. #19

    Re: AMD Ryzen

    Evo usporedbe 500 kn i 1800 kn procesora sa mojom grafom LOLOLOLOLOLOLOL



  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: AMD Ryzen

    Ma nemam informacija za G4560 u Cities Skylines, samo mi je poznato da ta igra radi očajno na dvojezgrenim procesorima te da sam gledao neke videe u kojima je razlika i3 i i5 u toj igri osjetna.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: AMD Ryzen

    http://www.tweaktown.com/news/56234/...ong/index.html

    Da AMD nije bio tako smećast zadnjih godina sad bi imali veći IPC i više dretvi za iste pare. i5/i7-ice su se minimalno mijenjale zadnjih 5 godina. Ali bolje ikad nego nikad.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  22. #22

    Re: AMD Ryzen

    Brijem da više nema mjesta za napredak ipc-a. Ostaje jedino ubacivanje sve više jezgri na što nižem proizvodnom procesu.


  23. #23
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: AMD Ryzen

    Očekujem 6C/12T za 1500-1800 Kn. Ako po performansama bude parirao 4C/8T i7 biti će to pravi pogodak. No što ako bude jači?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #24
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: AMD Ryzen

    Možeš biti sretan ako 6c uopće bude ispod 2k kn kod nas.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  25. #25
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: AMD Ryzen

    Pa, u pravilu 180 američkih dolara kod nas bude 180€ pa do 200€, na osnovu toga navodim moje pretpostavke.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #26

    Re: AMD Ryzen

    180$ je kod nas 1800 kn u maloprodaji.


  27. #27
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Ryzen

    Ovaj 5 1400X mi se sviđa.

  28. #28
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: AMD Ryzen

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Očekujem 6C/12T za 1500-1800 Kn. Ako po performansama bude parirao 4C/8T i7 biti će to pravi pogodak. No što ako bude jači?
    Hahaha. AMD može bit jedino smeće lol.

  29. #29
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: AMD Ryzen

    Misliš konzola je smeće hahaha.
    10 godina imam amd i isti kurac bi bio da sam imao intel, ovak sam kupio istu stvar za manje novaca haha.

  30. #30

    Re: AMD Ryzen

    Stres test iz iz kompa izlazi hladni zrak super je ovaj pentiumćek. Fora da nisam morao windowse upče instalirati na novo a promijenio matičnu i proc, desetka je zakon.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •