Kompjuter mi je već duže vrijeme u kurcu jer ga nisam dugo mjenjao. Nedavno sam instalirao nove windowse, očistio ga, zamijenio ram slotove (to je najviše pomoglo) etc. i radio je od tada.
Sada opet počinje zajebavati. Znači, zna mi se desiti da, kad ga palim, on se normalno upali i boota ali nema slike. Nije do monitora, jer sam probao drugi koji znam da radi i bio je isti problem.

Probavao sam svakakve šeme, ali jedino šta radi je ili paliti ga za nekoliko sati (obično radi, nekad ne) ili ga paliti i gasiti ~10-20 puta na power botun dok ne počne raditi pravilno. Danas kad sam ga uspio tako upaliti, pokrenuo je nekakav system repair i onda se je opet ugasio (ekran, ne komp). Par puta sam ponovio proces dok napokon nije počeo pravilno raditi, ali s dodatkom da mi sad stoji ono na desktopu da moram aktivirati genuine windowse.

Naime, svi su problemi počeli nakon jednog updatea šugave windows 10-ke. Moj kompjuter se već godinama ne može restartati, a ja sam stavio opciju ''update windows and restart''. Ostalo je na blacksreenu i ništa se nije dešavalo dok ga nisam ugasio. Pisalo je da se winsi nisu updateali pravilno, pa sam revertao na staru verziju i od tada je ovo počelo. Nakon revertanja je neko vrijeme normalno radilo.

Nikada mi se ovi nedostatak slike ne događa nasumično. Uvijek nakon paljenja kompjutera ili vraćanja iz sleepa. Samo piše da nema signala i ugasi se.

Rekao bih da je ovo čisto do windowsa, ali ne mogu jer sam ovakvih problema imao prije. Prije instalacije novih windowsa mi se to dešavalo kad bih ušao u bilo koju igru. Zamijenio sam slotove RAM-a i radilo je normalno.
Je li moguće da je opet ovo pošto je prekid updatea mogao pokvariti radnu memoriju? Ili je prije do grafičke ili nečega drugoga?