Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 94

Tema: Gtx1050 laptopi

  1. #61
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gtx1050 laptopi

    Vjerujem, dobra je kartica i dobro hlađena. Meni bi na njoj samo nedostajao backplate.

    Ova moja Sapphire 380X u IDLE radi na 48-50° a već na više od 50° pali ventilatore, trebali su to postaviti kao i MSI na 60°C.
    Iskreno, pod loadom se ne grije previše i nije glasna, nisam čak morao niti praviti sam krivulju za ventilator jer je Sapphireova sasvim solidna.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #62
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gtx1050 laptopi

    Backplate je samo gimmick na grafama te klase. Još jedna od onih stvari za koje je najednom netko izmislio da sad svima trebaju.

  3. #63
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gtx1050 laptopi

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Backplate je samo gimmick na grafama te klase. Još jedna od onih stvari za koje je najednom netko izmislio da sad svima trebaju.
    Ne bih se složio. Prašina. Puno ju je lakše očistiti s glatke površine nego s stražnje ploče grafičke. Pogotovo na karticama koje korisnici ne održavaju. Također, izgled.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #64
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gtx1050 laptopi

    Ti čitaš što pišeš? Bitno je da oni koji nikad ne čiste komp, lakše očiste prašinu. ??? Da ne spominjem uopće da tu zadnju stranu ionako nitko normalan ne čisti.

    Šta izgled? Na koji to način ćeš instalirati grafičku u komp da je bitno kako izgleda sa stražnje strane.

    Ko što sam reko gore, obični gimmick koji ti aposlutno ništa ne znači kod odabira grafičke osim ako si od onih što vjeruju svemu što piše.

  5. #65
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gtx1050 laptopi

    Ne, ne čiste oni koji ne čiste nego oni koji se onda s njihovim kompom moraju zajebavati kada se pokvari ili pregrijava ili štoveć.
    I da, tu zadnju stranu čisti svatko tko ima prozor na strani kompa JER se jasno vidi baš ta površina.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #66
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gtx1050 laptopi

    Znači backplate je bitan da se netko kome platim da mi očisti komp, manje zajebava s tim.

    Ti ako mi pronađeš 5 ljudi koji čiste jebenu zadnju stranu grafičke kartice, kupim ti RX470 s backplateom. Ne znam od kud vadiš takve gluposti. To doslovno nitko normalan ne radi. Možda da si ikad imao kućište sa prozirnom stranicom bi znao neke stvari.

  7. #67
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Gtx1050 laptopi

    Aj ne seri Hex, nego što se čisti nego backplate. Ako već izvadiš grafu da je propušeš od prašine, moraš biti debo da ne očistiš i jedinu stranicu koja se vidi u kućištu (backplate).

  8. #68
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gtx1050 laptopi

    Vidim da si i ti popušio marketinšku foru da moraš kupiti grafu s backplateom i bacio pare u vjetar. Jbg, šta ti ja mogu.

    Jebo vas pa gdje u 3pm vi držite te kompove da vam se na zadnjoj stranici nakupi toliko prašine da ju čak i vidite bez otvaranja kompa. Kao prvo kroz prozor se prvenstveno vidi bok grafičke, a zadnju stranicu vidiš jasno ako je komp iz nekog razloga nagnut. U 15 godina koliko imam kvalitetnije računalo nikad mi se na zadnjoj stranici grafičke nije skupilo toliko prašine da bih pomislio, e da bar ima jebeni backplate lol.

    99% korisnika koji imaju komp sa prozirnom stranicom imaju barem nekakve filtere na ventovima i to je sasvim dovoljno da u kompu skoro nikad nemaš prašine, a kamoli toliko da se na zadnjoj strani grafičke uopće nakupi. Ko da ste zaostali u 90-ima.

    I samim time je tvrdnja da je backplate potreban jer ti je lakše čistiti GPU apsolutna glupost.

  9. #69

    Re: Gtx1050 laptopi

    Uopće nije potreban ali ako je besplatan onda OK, ljepše izgleda ako koristiš takvo kućište i izlažeš komp. Po meni to ne vrijedi ni deset kuna, da ima izbor između dvije iste grafe sa i bez tog lima s time da je ova bez jeftinija, uzeo bi tu bez. Prašinu pokefaš kistom bez problema imao lim ili ne.


  10. #70
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Ne znam više niti jednu gaming grafu bez backplatea osim ove što dugi ima. Također sam zamalo kupio istu MSI RX 480 zbog cijene i kućišta koje imam, pa se taj plate ne vidi, ali je kasnije više nije bilo, pa sam kupio Safirku.
    Na prošloj MSI R9380 taj plate je izgledao super i fakat više nemrem zamislit gaming grafu bez toga.


  11. #71
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Mislim tak lepa grafa i bez platea iza je nono, a uostalom i dobra je zaštita za čipove, ak ju vadiš van često i čistiš.

  12. #72

    Re: Gtx1050 laptopi

    Pa je i meni je ljepše izgleda ali poanta je da smo sve ove godine živijeli bez toga bez problema. Imao sam GTX 770 sa a R9 380X i trenutnu RX 470 bez i isti mi je vrag. Puno mi je bitniji omer uloženo/dobiveno, zagrijavanje, buka, garancija nego izgled. Npr. prethodna XFX je imala opciju vađenja ventova na klik, samo stisneš kopču sa strane i vent ispadne, uzmeš penzlu i isprašiš hladnjak u par minuta tak detalno kao da si ju rastavio, a nisi ju čak ni morao ištekavati iz matične i vaditi iz kućišta! To je po meni inovacija koja olakšava održavanje i čuva grafu a ne estetika koja dobro dođe ako ne košta ništ. Hebiga XFX je to patentirao i nema kod drugih


  13. #73
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Gtx1050 laptopi

    @Hex, iskreno nisam niti znao da mi grafa ima backplate dok je nisam kupio, potpuno nebitna mi stavka. Komentiram samo da ako već čistiš grafu, a jebeno joj moraš tu i tamo očistiti ventove, onda si bedast da ne potegneš krpom i backplate ako ga imaš... ili ako nemaš onda kistom potegneš kak je dugi reko, ali to je nešto što se mora čistiti kad se čisti komp (jednom svakih par mjeseci).

  14. #74
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Zanimljivo kak se priča da je netko još sada u devedesetima, a smeta im što na novim grafama stoji backplate.

  15. #75
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gtx1050 laptopi

    Znate čemu dobrom još služi backplate? Pa, učvršćuje PCB grafičke, čak omogućuje i ugradnju boljeg hlađenja (kod nekih kartica) a ne nekim karticama služi i kao svojevrstan heatsink. Ima to svojih pluseva.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #76
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Pa već su i matične prekrivene nekom plastikom prvenstveno zbog estetike jer svako kućište već otkad ima prozirnu stranicu.

  17. #77
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gtx1050 laptopi

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Zanimljivo kak se priča da je netko još sada u devedesetima, a smeta im što na novim grafama stoji backplate.
    Cijela rasprava je krenula od toga gdje Marijanović tvrdi da je backplate bitan i onda pokušava smisliti razloge da to argumentira, a ne ide mu.

    Ne kužim odkud si izvukao da mi to smeta. Poanta je da ti je isti kurac imala to grafa ili ne, a neki će ti uredno naplatiti više samo zato jer ima.

  18. #78
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Tvoja Msi nvidia ak se dobro sjećam ima plate. Bilo bi žalosno da nema, a košta par tisuća kuna.

  19. #79
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Imaš MSI GTX970 i nemaš backplate, jebiga
    Meni je ovo drugi backplate u životu.

  20. #80
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Jesi li možda razmišljao o nadogradnji grafičke kartice? Npr. MSI Gaming GTX 1070 bi bila odličan izbor pošto ima ugrađen backplate.

  21. #81
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Gtx1050 laptopi

    Ja sam za sada full zadovoljan sa GTX970, još me nije iznevjerila. Sljedeće će vrlo vjerojatno biti AMD zbog Freesync monitora, ali pitaj boga kad bu to!?

    Koja je trenutno AMD alternativa za GTX970, da ima smisla upgrade naravno?


    Ljudi moji, mene je toliko počeo boliti qurac za HW da ovak na pamet niti ne znam koji procesor imam... znam da je i5 i to je to Bitno mi je samo u trenu kupnje da proučim i kupim najbolje za zadani buđet i onda opet mozak na pašu do sljedećeg upgradea.

  22. #82
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gtx1050 laptopi

    AMD alternativa koja ima smisla kao upgrade za GTX 970? Pa, baš je i nema, nova RX 480 ima skoro iste performanse, tek bi R9 Fury bila nekakva nadogradnja ali onda je (onima koji nemaju freesync monitor) opet bolje uzeti GTX 1070.
    Uskoro izlaze nove AMD grafičke, Vega, tu će biti (nadamo se) high end modela.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #83
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Hex, imaš tu za kupit jeftinih plejtova http://www.coldzero.eu/310-msi-gtx-970-gaming-pcb-13

  24. #84

    Re: Gtx1050 laptopi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Ja sam za sada full zadovoljan sa GTX970, još me nije iznevjerila. Sljedeće će vrlo vjerojatno biti AMD zbog Freesync monitora, ali pitaj boga kad bu to!?

    Koja je trenutno AMD alternativa za GTX970, da ima smisla upgrade naravno?
    Ova

    https://www.protis.hr/products/detai...-retail/116593

    To ti je najtiša i najhladnija RX 480 grafa. Akoo dobiješ 1500 kn za GTX 970 i nadoplatiš 650 kn za ovu dobiješ grafu koja je praktički ista u DX 11 apiu, puno brža u DX 12, nova garancija od tri godine, 4GB rama više i freesync. Ti procjeni isplati li ti se.


  25. #85
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gtx1050 laptopi

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Jesi li možda razmišljao o nadogradnji grafičke kartice? Npr. MSI Gaming GTX 1070 bi bila odličan izbor pošto ima ugrađen backplate.

    Bitno da je jača od tvoje.

  26. #86
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Bitno da je jača od tvoje.
    hah fanboy bez backplatea

  27. #87
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gtx1050 laptopi

    Joj da, tvoja je jača u one 2 igre koje koriste DX12. Ajd nek ti bude.

  28. #88
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Hvala.
    A i tvoja je duplo skuplji drlog već i nije ništa jača.

  29. #89

    Re: Gtx1050 laptopi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Ljudi moji, mene je toliko počeo boliti qurac za HW da ovak na pamet niti ne znam koji procesor imam... znam da je i5 i to je to Bitno mi je samo u trenu kupnje da proučim i kupim najbolje za zadani buđet i onda opet mozak na pašu do sljedećeg upgradea.
    signature. najbolje i najtiše tho.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  30. #90
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gtx1050 laptopi

    Ja te Intele ništa nemam pojma koji je koji. Haswell, Skylake, Sandybridge, Ivy bridge, Xenon, K kurac palac. Znam samo da je Skylake zadnji.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •