Stranica 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 331

Tema: Konpljuter do 6k

  1. #61
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    285 vodi u nekim igrama preko 280, ali i gubi u nekim. s obzirom da je 2gb vs 3gb 280 je no-brainer IMO

  2. #62
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Konpljuter do 6k

    u jebemti izgubio sam se sad između 3 kartice, ček malo...

  3. #63
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    4

    280 3GB, 285 2GB, 380 2GB, 380 4GB.

    posto pokusavamo utrpat u nesto oko 5k, 280 je solidan izbor, 380 je super jer je malo brza 285 sa 4GB vrama, ali je skuplja.
    bila je ona xfx r9 380 u adma, đe je nestala

  4. #64
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    da ne ostane na prosloj stranici;
    1 x DDR3 8GB (2x4GB), AMD Radeon, PC1600 MHz, Entertainment series
    1 x Zalman Z3 PLUS WHITE mid tower case. 192(W)x465(H)x430(D)mm.
    1 x XFX R9-280A-TDFD, Double Dissipation Edition Radeon R9 280 933M
    1 x HDD WD 1TB, Caviar Blue 10EZEX, 1000 GB, SATA3,64 MB, 3,5", 24mj
    1 x Procesor Intel Core i5-4460 (3.20GHz,1MB,6MB,84 W,1150) Box
    1 x Asrock H81M-HDS, s1150, Intel H81, M-ATX, Dual Channel 2xDDR3
    1 x Napajanje Fortron 500W, Hyper, PPA5005003, 12cm ventilator
    5.292,94Kn

    ako nije mislio klokat, posto je za manjeg brata, ne placa on i te šeme, i moze se rastegnut. ovo mu je super izbor. dat ce baba. mislim da je bolji izbor i ako planira klokat amda, samo sto je ciganska maticna.

  5. #65
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Konpljuter do 6k

    = Citat = Izvorno postao hansi Pregledaj post
    285 vodi u nekim igrama preko 280, ali i gubi u nekim. s obzirom da je 2gb vs 3gb 280 je no-brainer IMO
    ova ima 3 god jamstva http://www.protis.hr/products/detail...hdmi-dvi/82516 ali je nema u ADM, a XFX 2 god.

    ja sam pred koji tjedan skoro kupio GTX 960 umjesto GTX 750 Ti

  6. #66
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    gtx 960 je iza ovih amd-ovih, ali trosi manje i ima bolje drivere.
    ako mu se da narucivat iz 2 ducana (posto je iz splita) nek razmisli

  7. #67
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    ako mu se da narucivat iz 2 ducana (posto je iz splita) nek razmisli, mislim da je adm pouzdaniji i jos ce mu slozit komplet konfu

  8. #68
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Konpljuter do 6k

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Iako ja i dalje vjerujem da je DC konfiguracija memorije ipak malo bolja, za 20-30 Kn razlike u cijeni bolje je uzeti DC.
    Ja stavljam 1x8GB zato što smatram da je kasnije bolji upgrade na 2x8 nego 4x4, a DC tak i onak daje boost u sintetici, konkretno nema neke razlike kod gaminga. Trenutno je 8GB dovoljno, mada se javljaju likovi da im GTA5 i Witcher 3 (ili Skyrim sa modovima) znaju potegnuti i iznad 8GB, tak da vjerujem da bi mogli sljedeće godine vidjeti 16GB naslove.

    Što se grafe tiče, idealno 380 sa 4GB, po performansama je isti qurac kao 285 ali sa više memorije, nešto slabija od 280x, bolja od 280. Ako nejde u buđet, 2GB model je trenutno i više nego dovoljan za FullHD gaming, ali polako postaje na knap ako se maxaju detalji, što se tak i onak na tom tieru grafičke nemre očekivati u novim naslovima.

  9. #69
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Konpljuter do 6k

    ova ima 3 god. 1700kn košta.http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=16402 manje troši pa bi se možda još i na napajanju moglo uštedit i dodat za ploču? a performanse brijem da nema potrebe uspoređivat, možda će morat isključit neke sitnice koje neće ni primjetit, jedino ne znam kak se ponaša sa 2 gb vram

  10. #70
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    gta v, tomb raider, bioshock inf, crysis 2,3, bf4, dying light, dragon age:inq, shadow of mordor, far cry 4, witcher 3..
    sve koriste vise od 2gb vrama, neke samo u nekim situacijama, neke otprilike 2gb, ali to su sve igre 2014/2015, ne zelim ni pomislit sta ce tek doc.

  11. #71
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Konpljuter do 6k


  12. #72
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    za tu cijenu bi gledao polovnu 290/ novu 380

  13. #73

    Re: Konpljuter do 6k

    Sigurno da će trebati grafa sa sve više vrama. 4 Gb je vrlo poželjno ali ne na 380 chipu ili na gtx 960. Te grafe i tako nemaju snage za maksimalne detalje na full hd rezoluciji. Druga je stva što npr nekoliko igara nudi u postavkam ultra teksture za koje treba više od 2 gb rama. Staviš texture na noraml i igraš savršeno sa 2 gb rama. Ja npr ne vidim nikavu razliku između ultra textura i normalnih tekstura u full hd razoluciji osim u GTAV gdje je razlika nebo i zemlja, ali GTA V na max teksturama radi odlično na mojoj GTX 770 sa 2 GB vrama .

    Po meni ta količina rama je za GTX 970 minimalno. Ili npr. nebuloza sa 8 GB vrama na R9 390 a fury X se reklamira kao savršena sa 4 gb rama lol.


  14. #74
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Konpljuter do 6k

    = Citat = Izvorno postao hansi Pregledaj post
    ako mu se da narucivat iz 2 ducana (posto je iz splita) nek razmisli, mislim da je adm pouzdaniji i jos ce mu slozit komplet konfu
    Gotovo pod obavezno bih preferirao (gle ti te konstrukcije rečenice) da je sve iz ADMa, ne trebam se misliti sa sastavljanjem i pouzdano mi je sve došlo zadnji put.
    Ne planiram klokat ništa jer to ionako nije moj komp i ne zanima me previše da budem iskren - samo da može vuć igre narednih nekoliko godina, ništa ekstremno.
    To će ionako brat koristiti za minimum školskog rada (čitaj gubljenja vremena) i maksimum igranje.
    Svi smo mi Mirko.

  15. #75
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Konpljuter do 6k

    i polovna 290 mi je bila opcija, al je nestala tada odjednom sa njuškala. bilo je par oglasa po 1600 ili 1700 kuna ne sjećam se više

  16. #76
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap Pregledaj post
    Gotovo pod obavezno bih preferirao (gle ti te konstrukcije rečenice) da je sve iz ADMa, ne trebam se misliti sa sastavljanjem i pouzdano mi je sve došlo zadnji put.
    Ne planiram klokat ništa jer to ionako nije moj komp i ne zanima me previše da budem iskren - samo da može vuć igre narednih nekoliko godina, ništa ekstremno.
    To će ionako brat koristiti za minimum školskog rada (čitaj gubljenja vremena) i maksimum igranje.
    tako sam i pretpostavio, onda razmisli izmedu one dugijeve amd konfe ili moje intel, ovisi koliko para imas

  17. #77
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Konpljuter do 6k

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Sigurno da će trebati grafa sa sve više vrama. 4 Gb je vrlo poželjno ali ne na 380 chipu ili na gtx 960. Te grafe i tako nemaju snage za maksimalne detalje na full hd rezoluciji. Druga je stva što npr nekoliko igara nudi u postavkam ultra teksture za koje treba više od 2 gb rama. Staviš texture na noraml i igraš savršeno sa 2 gb rama. Ja npr ne vidim nikavu razliku između ultra textura i normalnih tekstura u full hd razoluciji osim u GTAV gdje je razlika nebo i zemlja, ali GTA V na max teksturama radi odlično na mojoj GTX 770 sa 2 GB vrama .

    Po meni ta količina rama je za GTX 970 minimalno. Ili npr. nebuloza sa 8 GB vrama na R9 390 a fury X se reklamira kao savršena sa 4 gb rama lol.
    joj da, to sam gledao recenziju na nekom yt kanalu, baš si potvrdio sada sve. inače kad god nekaj kupujem na kraju se pogubim i zaboravim nešto. al brijem da se na kraju nemožeš sjebat za više od 500kn nakon nekoliko godina

    edit: tak da da. skužio sam da mi ne treba na 1080p 290 sa 4 gb rama

  18. #78
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    za monitor neznam ima li netko kakav input, ali po mom misljenju onaj samsung koji sam linkao je ono sto trazis. nenormalno niska cijena, monitor je slican p2414h, samo sto nema ovaj odvratan coating.
    p2414h je kul jer ima portrait flip, koji mi je bogovski za citanje stripova i drkanje na hr slika belle thorne, ariel winter i ostalih drolja, ali to mu valjda nece trebat i malo ti je skup.

  19. #79
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konpljuter do 6k

    Budem i ja ujutro nešto složio. Sada mi neda Fallout Shelter i to što trebam ići spavati.
    Očekujte Intel + nVidia, malecki PC za malog brata.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #80
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Konpljuter do 6k

    Nema žurbe, ja ću laički strpljivo čekati da se postigne koncenzus
    Svi smo mi Mirko.

  21. #81
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konpljuter do 6k

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap Pregledaj post
    Nema žurbe, ja ću laički strpljivo čekati da se postigne koncenzus
    Dugo je do tridesetog veljače, načekat ćeš se.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #82
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Konpljuter do 6k

    inb4 marijanovic ready-to-upgrade konfa za mladeg brata kojem komp kupuje baba koja ce do iduceg upgradea preminut, a mali imat para za novi komp 2026 ))

  23. #83
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konpljuter do 6k

    Natjerat ces me da slozim komp koji NECE moci nadograditi, a opet da u pitanju bude trenutno OK masina. XD
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #84
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konpljuter do 6k

    Evo, ispunio sam želju Hansiju:
    Napajanje konfa ne treba jače, u kućište ne stanu veće komponente i nešto puno više diskova, SSD ima od 120 GB i hard od 1 TB što je onak granica taman za ne nadograđivati, jači procesor ne paše na matičnu (mislim ide tu i A10 7xxx serija ALI procesorski oni nisu jači - samo imaju grafiku ugrađenu), oba RAM utora zauzeta a 8GB taman za biti upitno za nadogradnju, ploča nema puno raznih slotova tako da je i takva nadogradnja skoro nepostojeća, grafička je taman optimalna za procesor - staviti jaču i već je zona uskog grla (mali ili nikakav porast performansi), hladnjak taman za hlađenje navedene konfe pa ni to ne treba nadogradnju...
    ALI, kao što sam rekao, za današnje potrebe jednog 11-o-godišnjaka i višenego dovoljno, sasvim pristojno i za gaming ako u pitanju nije neki gaming/tech entuzijast s godinama staža.

    I što je najbolje, ostaje oko 1250 Kn za monitor. Za te novce ima vrlo dobrih.
    Recimo http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=15477 ili http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14412 ili pak http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=13904 koji čak ima i DisplayPort (DVI se sve manje koristi, izbacivati će ga s grafičkih kartica).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #85

    Re: Konpljuter do 6k

    U principu za klinca jako lijepi poklon. Ali baš na ovom primjeru se fino vidi kako razlika od cc 500 kn radi razliku između donjeg i srednjeg gaming PC-a. Za 5200 dobije vrlo dobar stroj bez SSD-a dok ovdje za 4750 dobije SSD i PC dok ide,ide a neće daleko u novim igrama, čak ni u trenutnim. Stavi AC Unity i aj bok, pa bu bilo baba kaj si mi to kupila


  26. #86
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konpljuter do 6k

    Ma daj molim te, na HD 7770 se još uvijek može fino zaigrati, a kamo li na HD 7870 / R9-270 / R7 370 / R9 270X / R7 370X, samo treba tu i tamo koji detalj spustiti.
    Al onak, izbaci se SSD i ima taman za R9 280/285/380 ili GTX 960. I opet dobro. Samo mu stariji buraz klokne malo proc i mirna Bosna.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #87

    Re: Konpljuter do 6k

    Neznam kaj ti igraš ili kaj si probao ali probaj navedeni Unity za koji je neigriv, ponavljam neigriv na grafičkoj ispod GTX 770 ili R9 280. To su minimalne grafičke kartice za taj naslov, o procesoru da i ne pričam. Probaj novi Batman ista stvar. Probaj dying light, watch dogs, total war na tom kompu i bit će ti ha, ha od performansi na full hd rezoluciji.Ima tu još naslova...


  28. #88
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konpljuter do 6k

    Unity je onda očito smeće. Jedna lasta ne čini proljeće.

    Za novog Batmana također svi znamo u kakvom je stanju, katastrofalno odrađen port.

    Watch Dogs pristojno radi na 7870 i sličnima:
    http://www.techspot.com/review/827-w...rks/page3.html
    i 4-jezgreni FX-evi i APU-ovi mogu tjerati isto ok...
    http://www.techspot.com/review/827-w...rks/page5.html

    Ne vjerujem da bi dijete od 11 godina baš išlo igrati Total War...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #89

    Re: Konpljuter do 6k

    Pa rekao sam da je to OK poklon za klinca ali isto tako stoji da je to minimalac za mnoge današnje naslove ili ispod minimalca. Za samo 500 kn više dobije duplo bolje računalo sposobno za sve igre, ma što ti pričao.


  30. #90
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Konpljuter do 6k

    Pa istina, to ne osporavam.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •