Vidi rezultate ankete: Did you like the idea? Would you pay for it?

Glasači
3. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Yes

    1 33,33%
  • Nope, I'm a freeloader

    2 66,67%
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: PC Play ideja/predlog

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    Basement for PC
    Postova
    2

    PC Play ideja/predlog

    Zdravo svima, prvi put na forumu pišem kao stari čitatelj PC Playa sa jednom malom idejom. Čisto da ne počnem previše generički, PC Play mi je nekad davno bio omiljeni časopis, imam ih gomilu - više nego što mogu da podignem iz jednog pokušaja što je u mom slučaju puno...

    Od starih doba PC Playa izmijenilo se dosta toga, i rezultiralo stanjem takvim kakvo je. Ne čitam sam forum i nijesam previše u toku sa stavovima i idejama trenutnih članova, ali nekako imam osjećaj da svi priželjkuju da se rad i duh PC Playa vrati na neki način. U doba startupova, open source-a i Kickstartera, sa zaostavštinom PC Playa stvarno je šteta ne uraditi ništa... Zato sam htio da pozovem Vikiga, Iggyja i ostale koji su preživjeli kataklizmu da razmisle o novom biznis modelu.

    Ideja je prosta: svijetu treba online publikacija koja se bavi video ocjenama PC igara i video člancima iz PC svijeta na pay-per-month bazi. Znači nešto između online izdanja časopisa i SaaS platforme sa mjesečnim člancima. Da pojasnim kroz workflow:
    1) korisnik pristupi stranici prije registracije i dobija pristup maloj grupi besplatog sadržaja
    2) korisnik kreira nalog i dobija trail od 1 dan za puni pristup platformi. Tu ima pristup video recenzijama, previewovima, opisu hardvera, tekstualnim člancima, rantovima autora i svemu ostalome što bi se trebalo naći u PC časopisu. Prednosti za korisnika u odnosu na postojeće besplatne online publikacije biće objašnjene dalje. Sadržaji koje dobija povlače se tako da su objavljeni u poslednjih mjesec dana, isto kao što bi za štampano izdanje dobio mjsesec dana sadržaja
    3) korisniku ističe trail i da bi nastavio pristup sadržaju treba da plati mjesečnu (ili godišnju) pretplatu. Danas svako ima kreditnu karticu i online plaćanje nije problem (isto kao što kupujemo igre).
    4) korisniku ističe mjesečna pretplata. On tad ima pristup svim člancima/videima koje je imao do tad; samo se novi članci od isteka registracije ne učitavaju.
    5) korisnik ponovo uplati mjesečnu pretplatu i ima pristup člancima nastalim u 'prozoru' od mjesec dana.

    Na ovaj način imate biznis model; ne morate da radite budalaštine sa izdavačima; ne treba vam veliki keš (osim za održavanje i kreranje platforme, što relativno nije puno); ne treba vam ni veza sa izdavačima jer sve igre možete nabaviti preko Steama (a i iz... pouzdanih izvora... znam da indie developeri daju Steam ključeve svakom živom revieweru za zrno promocije) - treba vam samo rad na onome što valjda radite najbolje. Ovako nešto možete da izvedete samo vi jer znam da ima dosta ljudi koji bi vas i dalje rado čitali, možete da se izreklamirate kroz Vidi, a ne treba da vas podsjećam da ste ovo već u neku ruku i probali sa starim smanjenim papirnim i digitalnim izdanjem na CD-u.

    Trenutno su PC gameru jedine alternative Youtube recenzije (neke su čak i dobre), komercijalni odvratni IGN i emotivni 'progresivni' Gamespot i ostatak ekipe koji prate PC zato što prate sve ostale konzole. Ovakav medij bi trebao biti orjentisan isključivo na PC i dobrim dijelom na Indie scenu jer vas XBox gamer neće čitati preko neta. U digitalnom izdanju Vidija sam upravo pročitao članak pro-papirnih medija protiv digitalnih, gdje su glavne prednosti iskustvo autora i ideja da će neko da sažvaće znanje i da ga prezetira na tehnički ali prijemčiv način (umjesto da čitalac sam pročita pola interneta stvari vezanih za temu)... Nema razloga da se ovaj model ne primijeni na online publikacije, gdje vas finansiraju čitatelji a ne broj klikova i reklame. Tako bi i kvalitet sadržaja rastao, jer kao što znamo, online mediju samo rehash-uju vijesti jedni od drugih.

    Anyway, to je ukratko to. Imam još dosta detalja koji nijesu stali u post zbog ograničenja papira, a ko je zainteresovan neka me kontaktira. E da, i ako vam treba neko da podigne i modifikuje takvu platformu tu je najbolji izbor moja malenkost...

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: PC Play ideja/predlog

    Gdje točno je ta prednost u odnosu na free sadržaj zbog kojeg bi meni kao potencijalnom korisniku palo na pamet plaćati mjesečni pristup? Nitko živ to neće čitat ako će se bavit prvenstveno Indie naslovima. Koliko točno je "ne treba veliki keš". Imaš neke konkretne brojke ili vadiš iz guzice?

  3. #3
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: PC Play ideja/predlog

    Meni je jebena ona stvar di ti ljudi (koji to žele) pledgeaju određeni iznos mjesečno pa možeš maknut i reklame i sve.
    Evo ovo https://www.patreon.com/vaatividya?ty=h

    Naravno, da ti to prođe trebaš imat fakat kvalitetan sadržaj i dobar fan base.

  4. #4
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: PC Play ideja/predlog

    e pa to, varijanta sa doniiranjem je po meni puno bolji pristup. iako dobar dio takvih u startu sa kvalitetnim materijalima prvo skupi solidnu bazu pa tek nakon nekog vremena ima priliku žicat donacije. Ovak odma uletit sa "dak pare" spikom više ne prolazi.

    Živi bili pa umrli

  5. #5
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: PC Play ideja/predlog

    Taj model premium internet stranice nije uspio jednom Guardianu s beskonačnim brojem čitatelja, što je jasan pokazatelj da ne radi.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: PC Play ideja/predlog

    ja cu pisat recezije mjesecih indie smeca, dignut cu video game djurnalist profesiju iz pepela i prčit zoe quinn. spreman sam za sellout

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: PC Play ideja/predlog

    Nek Vedran i Windwalker budu jedini recezenti gdje i moraju skupa co-opati igre. E i da da marijanovic bude hardver recezent ili neki takvi kurac, a Niko da piše kolumne. Eto to sranje bih plaćao svaki mjesec.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: PC Play ideja/predlog

    E i hansiju obavezno neki Angry Rant kutak.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: PC Play ideja/predlog

    A predator će pisati kolumnu na engleskom o ženskom pogledu na gaming.

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: PC Play ideja/predlog

    On već piše za Kotaku ništa od toga.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: PC Play ideja/predlog

    U najgoru ruku sad besplatno imamo marijanoviceve prejebene unboxinge stickova od 50kn.

  12. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    Basement for PC
    Postova
    2

    Re: PC Play ideja/predlog

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Taj model premium internet stranice nije uspio jednom Guardianu s beskonačnim brojem čitatelja, što je jasan pokazatelj da ne radi.
    Ne znam koliko je uspio ili ne, aplikacije za mobile koje to nude i dalje postoje. PC Magazin ima istu stvar, sigurno ih ima još.

    Patreon je super, ali za njega stvarno treba velika user baza.

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: PC Play ideja/predlog

    Spreman sam shillat o bilocemu. E-mail me.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •