Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: web loadanje stvari po redosljedu

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    web loadanje stvari po redosljedu

    dali je moguce da stavim neku naredbu koja ce reci kojim redosljedom ce se loadat stvari
    Npr da prvo loada skripte i stvari iz jednog foldera, onda iz 2. , 3. 4.... da neloada sve odjednom napreskokce? ak me kuzite
    jel postoji ikakvo rjesenje za to?
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: web loadanje stvari po redosljedu

    Jel' ti izrađuješ stranicu ili govoriš o loadanju nečega s weba?

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: web loadanje stvari po redosljedu

    stranica je gotova sta sam je napravio
    probelm je sta ima 14mb od cega 11 otpada na fotke u galeriji, i zbog toga je otvara uzasno
    htio bi da prvo ucita sve sta se tice izgleda i 1. animacija, a onda te slike iz galerije zadnje i to redom od 1. do 12.
    www.granic-mato.com
    eto, sad ces skontat u cem je frka
    btw ak ko nadje kakvu gramaticku gresku u engleskom nek kaze da popravim da se neblamiram kad pocnem objavljivat okolo xD
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  4. #4
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: web loadanje stvari po redosljedu

    Ne znam kolko si upoznat s chrome dev toolsima, ali kad klikneš desni klik na stranici > inspect element i odeš na network, refrešaš stranicu i može vidjeti kojim redoslijedom se skidaju podaci. Firefox ima slično s Firebugom, a i drugi browseri vjerojatno imaju takve toolse danas.

    Ove slike koje su ti u slideshowu su preogromne. Nema potrebe da budu po 2MB, to ti najviše usporava site kolko vidim i imaš par 404 za neke elemente, css se prvi loada kak i treba biti. Skripte (osim jqueryja) možeš staviti na dno, jer ionako nemaju na čemu raditi ako slike nisu učitane.

    Inače parsiranje stranice ide redoslijedom odozgora prema dolje, znači prvo head i sve skripte i stilovi u njemu, onda body. Eventualno ako pomakneš slike niže u html kodu, trebale bi se kasnije početi učitavati, ali nema ti puno pomoći dok su tako velike.

    Imaš i browser plugine koji analiziraju performanse npr. YSlow pa i to pogledaj šta ti javlja.
    Zadnji uredio Neven <R> : 07-02-2014 u 00:25

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: web loadanje stvari po redosljedu

    kasnije planiram ubacit full screen tipku za galeriju za svaku sliku
    pa da neubacujem za svaku sliku posebno velicinu mislio sam samo jednu i onda gdje treba na resize

    btw koji elementi su 404, meni nist neizbacuje

    nije tolki bed sta dugo ucitava, nego samo da animacija sto prije pocne radit, da nestoji crnilo onak dugo


    edit, vidio sam to sa chromeom
    neznam sta rec, jedino on zajebava
    Internet explorer i firefox prikazuju stranicu tocno onak kak bi i trebalo
    jedino chrome zajebava
    da stvar bude ironicnija, animacija je radjena google web designerom
    neznam sta rec

    a to sta pise da fali, uopce nefali, jer u animaciji su sve te slike koje bi trebale i biti
    tak da nekuzim
    Zadnji uredio Tegla Ajvara : 07-02-2014 u 02:14
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: web loadanje stvari po redosljedu

    Bolje da ti se kod fullscreen akcije tek učita velika slika, a za ostatak sitea nek se učita manja verziija. Jednostavno se predugo učitava 30-ak MB.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •