Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Novi tablet

  1. #1
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Novi tablet

    Moj iPad prve generacije koji već ima poduži broj godina (kojeg sam dobio na dar) još radi sasvim savršeno. No problem je u tome što je to stariji uređaj koji ima samo 256 MB RAM-a (i sada stari CPU ofkors) i već mi ide na živce koliko je spor u usporedbi sa novijim uređajima (nakon što rukujem sa svojim GS4-om neko vrijeme pa se prebacim na iPad osjećam se osakaćeno po pitanju brzine) i to što ne može playati HD videje. A i problem je što svi noviji appovi zahtijevaju noviju verziju iPada (to što ne mogu updateati iznad iOS5 mi je isto problem).

    Uglavnom, vrijeme za upgrade. Mislio sam uzeti sada ovaj novi iPad Air pošto mi se čini da je iPad kralj što se tiče tableta, ali eto, moram prvo razmotriti opcije pošto ne znam toliko puno o tabletima. Igrao sam se sa par drugih Android tableta raznih proizvođača i tamo mi je bio problem što je battery life kod svih s kojima sam se igrao užasan (više od jednog dana nisu držali). Svaki put kada sam ih bacio u sleep gubili su bateriju kao da su upaljeni, dok kod mog iPada ako je baterija na 55% i stavim ga na sleep navečer... kada se probudim ujutro baterija je još uvijek na 55% (ponekad padne možda 1%). Sada ne znam je li je to do baterije ili do toga što Andorid možda više cucla soka iz baterije ali to mi nimalo ne paše. Primjetio sam isto da kod svih drugih tableta površina nije dovoljno... "glatka" (čini mi se da iPad ima tanki sloj stakla preko screena dok ovi ostali imaju samo plastiku).

    Vidim na nabava.net da iPad Air WiFi (wifi mi je dovoljan, za net samo dignem hotspot na mobitelu pa se spojim na njega) sa 16GB (sasvim dovoljno) mogu kupiti već od 3500 kn, ali normalno prvo me zanima da li možda ima neki drugi tablet koji je bolji od iPad Air a da je u ovom cjenovnom rangu (i nabavljiv u HR) ?
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  2. #2
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    Jedini veliki tablet koji mi izgleda kao nešto ozbiljniji konkurent iPad Airu je novi Galaxy Note 10.1 no on je još i skuplji od Aira. Jedino mu je prednost to što mu se memorija može proširit putem memorijskih kartica.

    Također planiram piknut tablet i to u naredna 2 tjedna, ali nikak odlučit koji. Nexus 7 mi djeluje kao best buy opcija ali imam osjećaj kao da će mi 7" ipak biti premaleno.

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    iPad Air je vrhunski uređaj i bez prave konkurencije. Najviše future proof uređaj.
    Sve govori kad pogledaš da iPad 2 još uvijek podržava svaku verziju OS-a i sve aplikacije na Storeu, a Air je već peta generacija uređaja.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •