Stranica 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 247

Tema: R9 2xx club

  1. #31
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: R9 2xx club

    Radije nabavi pčele.


  2. #32
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Barem jednom ću si uzeti high end komp s high end grafičkom i svim ostalim high end komponentama. Čisto jer mi je dosadilo uvijek biti na low end hardveru.
    Ja bih isto ciljao da mi traje čim duže, ali opet ne bih išao na nešto preskupo. Da se nisam zajebo i svojevremeno kupio Radeon 4770 nego nešto normalno i danas bih normalno igrao sve živo. Ne želim uopće sliniti nad nekom silnom grafikom ni detaljima, niti vidim da se nešto poboljšalo na tom polju zadnjih godina. Želim samo neku grafiku koja izgleda ugodno oku, po potrebi i da su detalji manji, ali onda želim da to mogu pokrenut na bar 30 fps, a ne da mi štekaju igre poput FIFE 14 koja grafički izgleda ko da je pred 10 godina izašla. Da sam uzeo 4850 ko normalan čovjek, mislim da bi mi i danas sve fino radilo.
    Tako da ja ni ne želim trošit više od tih 1500 na grafičku, nego ću samo ubuduće pazit šta kupujem.

  3. #33
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: R9 2xx club

    meh, i 4850 je danas kurcina, necu ni pomislit o igranju ovih nextgen witchera, the divisiona i slicnog

  4. #34
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: R9 2xx club

    Ali razlika je ogromna. Igre koje ja jedva pokrećem na 4850 naprosto lete na duplo većim detaljima.

  5. #35

    Re: R9 2xx club

    4850 je u trenutku izlaska koštala 1200 kn. Taj cjenovni rang kartica je uvijek bio i ostao odličan i najisplativiji izbor.


  6. #36
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: R9 2xx club

    šta mi serete po grafi...moja 4850 je vrtjela 99% igara koje sam igrao na max postavkama...ajd ok, nisam još igrao ništa izašlo u zadnjih pola godine, al vjerujem da bi barem na medium išlo...

    al sad su nove konzole vani, pa će optimizacija multiplatform naslova biti osjetno lošija, tako da za nekih pola godine slijedi kupnja nove grafe...

  7. #37
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: R9 2xx club

    Moja GTX 285 iz 2009. godine vrti sve bez problema osim DX11 only igara.

  8. #38
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: R9 2xx club

    Imam Asus R9-280X DCii 3gb za 2650kn i to je čudovište.

    Najtiša verzija, hladna, ne cujem da komp radi iako radi.

    Igrao zasad Oblivion, Stalker Cop, Skyrim i Dark Souls.

    Oblivion radi na preko 300 fpsa.
    Stalker i Skyrim na preko 100.

    A Dark Souls je takvo đubre da

    Tehnički najlošiji a frejm dropovi ispod 30.

    Ne želim se krcat igrama ali nakon skyrima ce ić ove novije malo tipa Crysis 3 i Metro, fali mi čistih pucačina.

  9. #39
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    291

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Imam Asus R9-280X DCii 3gb za 2650kn i to je čudovište.

    konačno netko razuman i realan!!! Asus matrix je mrvicu (neprimjetno) iza toxic-a po testovima al s nijednom se ne može promašiti!
    / q6600 3.0 GHz / DFI LAN PARTY JR P45-T2RS / 2 x 2 gb kingmax ddr2 / hdd hitachi 300gb & hdd wd segate 320gb / ati hd5870 / LG flatron 22" / chieftec 550w /

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Imam Asus R9-280X DCii 3gb za 2650kn i to je čudovište.

    Najtiša verzija, hladna, ne cujem da komp radi iako radi.

    Igrao zasad Oblivion, Stalker Cop, Skyrim i Dark Souls.

    Oblivion radi na preko 300 fpsa.
    Stalker i Skyrim na preko 100.

    A Dark Souls je takvo đubre da

    Tehnički najlošiji a frejm dropovi ispod 30.

    Ne želim se krcat igrama ali nakon skyrima ce ić ove novije malo tipa Crysis 3 i Metro, fali mi čistih pucačina.
    Za te pare su mogao uzet GTX 770, koja je ruku na srce definitivno bolji izbor.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  11. #41
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    291

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao Carp

    Za te pare su mogao uzet GTX 770, koja je ruku na srce definitivno bolji izbor.
    po čemu je bolja???
    / q6600 3.0 GHz / DFI LAN PARTY JR P45-T2RS / 2 x 2 gb kingmax ddr2 / hdd hitachi 300gb & hdd wd segate 320gb / ati hd5870 / LG flatron 22" / chieftec 550w /

  12. #42
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: R9 2xx club

    Manji power consumption, tisa, bolje performanse, etc etc.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  13. #43

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Oblivion radi na preko 300 fpsa.
    Stalker i Skyrim na preko 100.
    Radile bi te igre odlično i na grafi za 1200 kn, ne bi bilo 300 fps-a ali bi ugranje bilo skroz ugodno jer preko 60 fp-a prosječni monitor ni nemože prikazati. A za ona dva naslova za koje treba takva grafa kako bi se na maksimumu vrtjela preko 30 fpsa, iako se to bez problema može dobiti u tih par naslova i na grafiu od 1200 kn sa srednjm detaljima, se odnosio moj dio o neisplativosti ulaganja u takve grafe koje će za dvije godine vrijediti kikiriki a šibat će ih aktualne grafe za 1200 kn.


  14. #44
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: R9 2xx club

    Vi svi što sami sebe sažaljevate i pokušavate zavarati da vam je grafička od 1000-1500 Kn i više nego dovoljno dobra istog trena bi ste promijenili mišljenje kada bi ste imali neograničene prihode odnosno kada vam financijski izvor ne bi mogao presušiti (nešto kao novčanik iz kojeg možeš beskonačno vaditi novce bez da se izazove inflacija).
    Okanite se samosaželjevanja i lažne skromnosti, poradite na tome da si možete priuštiti koji hardver hoćete kada god hoćete (i ne samo hardver) i onda ćete vidjeti koliko ste u krivu.
    I meni je grafička od 1000 Kn super, kao i procesor od 600 Kn i SSD koji sada košta cca 600. To ne znači da ne bih htio imati grafičku od 3000 Kn, procesor od 1800 Kn i SSD od 1800 Kn.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: R9 2xx club

    Nemoj jebat da bi potrosio vise od 1500 kn na grafiku kad bi mogo. Bravo marijanovicu, evo ti jebeni keks. A ti ako mislis da je 1500kn za grafiku malo, i da bi imao problema u nekim igrama sa takvim karticom, onda ti nema pomoci.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  16. #46

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Vi svi što sami sebe sažaljevate i pokušavate zavarati da vam je grafička od 1000-1500 Kn i više nego dovoljno dobra istog trena bi ste promijenili mišljenje kada bi ste imali neograničene prihode odnosno kada vam financijski izvor ne bi mogao presušiti (nešto kao novčanik iz kojeg možeš beskonačno vaditi novce bez da se izazove inflacija).
    Okanite se samosaželjevanja i lažne skromnosti, poradite na tome da si možete priuštiti koji hardver hoćete kada god hoćete (i ne samo hardver) i onda ćete vidjeti koliko ste u krivu.
    I meni je grafička od 1000 Kn super, kao i procesor od 600 Kn i SSD koji sada košta cca 600. To ne znači da ne bih htio imati grafičku od 3000 Kn, procesor od 1800 Kn i SSD od 1800 Kn.
    Ako ti je komp trenutno najvažnija stvar u životu, potroši i jebenih 50 tisuća kuna i kupi poštenu zvijer. Ako imaš pametnijih i važnijih stvari za potrošiti lovu ili ako želiš štedjeti za crne dane, onda nemoj. Nema tu nikakve filozofije. To da je netko ovdje jebeni milijarder čisto sumnjam. Meni je zadovoljstvo zabavljati se što ekonomičnije. Neiskorišten i preplaćen stroj bi mi ubio zabavu.


  17. #47
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: R9 2xx club

    Ma ja bih samo htio igrati na visokim detaljima, to je sve. Preko toga ne treba.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #48

    Re: R9 2xx club

    Mislim da tebi pije krv jedna igra koja ne zaslužuje kupovinu skupog stroja taman da je i besplatna. Pretpostavljam da ti je B3/B4 preokupacja. Prebaci se na WOT kao i sav normalan svijet i uživaj u besplatnoj, nezahtjevnoj i krajnje zabavnoj igri uz podnošljivu dozu stimulativne frustracije .


  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ma ja bih samo htio igrati na visokim detaljima, to je sve. Preko toga ne treba.
    Mozes to i bez kartice od 500€. Meni se BF3 vrti na high na 60 frameova, a ovaj srot sam kupio prije 3 godine.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  20. #50
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: R9 2xx club

    BF3 (2011.) i SP.
    To i moj komp vrti dobro.

    Dobro je bezimeni naveo, BF4 MP @ 75 FPS me zanima.

    Edit: Ne vrti ti sigurno na High već na High bez dx11 efekata a to je daleko od High.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #51
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: R9 2xx club

    Daj mi MOLIM TE sliku, da ja vidim tu razliku koji propustam.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  22. #52
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: R9 2xx club

    Aj Marijanović ne pričaj gluposti. Svatko nek si kupi šta kod želi ak si može priuštiti, ali doći u temu i reći da je grafa od 3000 kuna best buy može samo retard.

  23. #53
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: R9 2xx club

    Pa ono, ima smisla ako gledaš da je futureproof. Onaj tko je 8800GT kupio u doba kad je prvi Crysis izašao, vjerojatno još uvijek može ugodno igrati na tome. To uvijek pozdravljam, makar je vjerojatno isplativije ko bezimeni prodavat pa kupovat novo u cjenovnom rangu do 1500 kn.

  24. #54
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: R9 2xx club

    Carp, koji detalji i koji dio igre te zanimaju?
    Lako nađem prazan server i uzmem sliku nekog pogleda s DX11 i bez DX11.

    @Hexfire: Slažem se za "3000 i best buy" dio.

    Edit: generalni best buy ne postoji. Postoji samo best buy za određenu namjenu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #55

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa ono, ima smisla ako gledaš da je futureproof. Onaj tko je 8800GT kupio u doba kad je prvi Crysis izašao, vjerojatno još uvijek može ugodno igrati na tome. To uvijek pozdravljam, makar je vjerojatno isplativije ko bezimeni prodavat pa kupovat novo u cjenovnom rangu do 1500 kn.

    8800 GT je koštao u trenutku izlaska ispod 1500 kn.


  26. #56
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: R9 2xx club

    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa ono, ima smisla ako gledaš da je futureproof. Onaj tko je 8800GT kupio u doba kad je prvi Crysis izašao, vjerojatno još uvijek može ugodno igrati na tome. To uvijek pozdravljam, makar je vjerojatno isplativije ko bezimeni prodavat pa kupovat novo u cjenovnom rangu do 1500 kn.

    8800 GT je koštao u trenutku izlaska ispod 1500 kn.
    Ozbiljno? Ja sam mislio da je to svojevremeno bio apsolutni high-end. Je li moguće da su se cijene kartica tako napuhale u zadnje vrijeme?

  27. #57

    Re: R9 2xx club

    8800 GTX je tada bio apsolutni high end i koštao je preko 3,5 soma kuna ako se dobro sjećam. Jedna od najneisplativijih kartica ikada.


  28. #58
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: R9 2xx club

    Pričam sad iz glave jer se ne sjećam točno.

    8800GT je bila neka srednja opcija.

    Jače su bile GTX i Ultra. Mislim da je Ultra koštala negdje ko novi komp, pa je tu sve po starom.

    Prestigao me...

  29. #59
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: R9 2xx club

    U srpnju 2007. je bratić u Splitu u Vemilu uzeo HD 4850 Gigabyteovu za 1600 Kn.
    Kartice snage te sada koštaju oko 600 Kn. I znate što, može se još sasvim ugodno na njoj igrati.
    Dakle tek nakon 6-7 godina je ondašnji mid-range postao današnji low low end.

    Naravno da već dugo ne koristi tu karticu (ima HD 6790 već koju godinu), ima već godina i nešto da ju ni ja ne koristim.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #60
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: R9 2xx club

    HD4850 još uvijek nije low-end, jer na njoj još uvijek rade sve igre i to većina na high postavkama...low-end je po meni grafa koja većinu stvari pokreće na low detaljima

Slične teme

  1. Logitech fan club
    By blood4me in forum Radioničke vježbe
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-03-2011, 22:23
  2. Miletić fan club
    By cham3leon in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 27-06-2010, 02:50
  3. Google fan club
    By Wishmaster in forum Software
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 25-03-2010, 13:50
  4. jbt i social club
    By xtali in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 23-02-2009, 20:17

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •