Vidi rezultate ankete: Brak može biti samo zajednica muškarca i žene

Glasači
64. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Točno

    15 23,44%
  • Netočno

    49 76,56%
Stranica 20 od 22 PrvaPrva ... 101819202122 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 571 do 600 od 659

Tema: Referendumi

  1. #571
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    [Vi još niste shvatili da je homoseksualnost PRIRODNA pojava, tj. obrambeni mehanizam od prekomjernog razmnožavanja parazita zvanih ljudi?
    Brijem da si ti isto homoseksualac, jer si ovo jedino mogao izvući iz svoje guzice.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  2. #572
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Referendumi

    #rekt
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  3. #573
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Referendumi

    Napokon referendum oko prave stvari. Pomozimo generacijama koje dolaze da imaju svaki tjedan po jedan sat života više. ZA!

    http://www.24sata.hr/politika/don-grubi ... kvu-343781


  4. #574
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Referendumi

    Komentari su vrhunski.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  5. #575
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Referendumi

    Nema apsolutno nikakvog razloga da vjeronauk bude dio školskog programa.

  6. #576
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao MILF hunter
    Da se razumijemo, da su homoseksualne skupine te koje su počele skupljati potpise s ciljem da heteroseksualne zajednice proglase "nečim drugim" i manje vrijednim, smatrao bih i njih zaostalima. Apsolutno.
    To stoji, ali nisu svi koji su zaokružili "za" bili ti koji su potpisivali da se provede referendum niti su svi bili autoritanci-ekstremisti, niti je na temelju jednog dijela od tih 30%, koliko je izašlo na referendum za stvar koja postoji i u drugim zemljama, ispravno etiketirati cijelu jebenu naciju kao novo utočište nacizma. Posebno je razočaravajuće kad mediji koji bi trebali biti nepristrani počnu sa propagandom u korist neke od opcija.

  7. #577
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: Referendumi

    Al zašto bi privatni mediji trebali biti nepristrani?
    Well, as long as it's interesting.

  8. #578

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao MILF hunter
    Da se razumijemo, da su homoseksualne skupine te koje su počele skupljati potpise s ciljem da heteroseksualne zajednice proglase "nečim drugim" i manje vrijednim, smatrao bih i njih zaostalima. Apsolutno.
    To stoji, ali nisu svi koji su zaokružili "za" bili ti koji su potpisivali da se provede referendum niti su svi bili autoritanci-ekstremisti, niti je na temelju jednog dijela od tih 30%, koliko je izašlo na referendum za stvar koja postoji i u drugim zemljama, ispravno etiketirati cijelu jebenu naciju kao novo utočište nacizma. Posebno je razočaravajuće kad mediji koji bi trebali biti nepristrani počnu sa propagandom u korist neke od opcija.
    A kako bi ti nazvao kad BAREM jednu petinu države čine zadrte ovce?

    a) Hrvatska
    b) Novi Zeland
    c) a) i b)

  9. #579
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    [Vi još niste shvatili da je homoseksualnost PRIRODNA pojava, tj. obrambeni mehanizam od prekomjernog razmnožavanja parazita zvanih ljudi?
    Brijem da si ti isto homoseksualac, jer si ovo jedino mogao izvući iz svoje guzice.
    You wish.
    Moje potomstvo će vladati Zemljom.
    Hahaha!

  10. #580
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Referendumi

    radije bi da reptili vladaju nego tvoji potomci

  11. #581
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Referendumi

    Boo-hoo.
    Bolje nego goblini.

  12. #582
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao WannabeClone
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao MILF hunter
    Da se razumijemo, da su homoseksualne skupine te koje su počele skupljati potpise s ciljem da heteroseksualne zajednice proglase "nečim drugim" i manje vrijednim, smatrao bih i njih zaostalima. Apsolutno.
    To stoji, ali nisu svi koji su zaokružili "za" bili ti koji su potpisivali da se provede referendum niti su svi bili autoritanci-ekstremisti, niti je na temelju jednog dijela od tih 30%, koliko je izašlo na referendum za stvar koja postoji i u drugim zemljama, ispravno etiketirati cijelu jebenu naciju kao novo utočište nacizma. Posebno je razočaravajuće kad mediji koji bi trebali biti nepristrani počnu sa propagandom u korist neke od opcija.
    A kako bi ti nazvao kad BAREM jednu petinu države čine zadrte ovce?

    a) Hrvatska
    b) Novi Zeland
    c) a) i b)
    Tebi je jasno da većinu svijeta čine zadrte ovce?

  13. #583
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Xero
    Tebi je jasno da većinu svijeta čine zadrte ovce?
    Ima li tko onu sliku s nekoliko ljudi u vlaku i svi razmišljaju: "Gledaj ove ovce..."?

    EDIT: Naš'o. I prestigoše me.



    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    Boo-hoo.
    Bolje nego goblini.
    Ne znam. Ja volim njihove saundtrekove.

    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  14. #584
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Al zašto bi privatni mediji trebali biti nepristrani?
    Pa ono, ne moraju, ako su privatne firme mogu raditi od sebe šta hoće, samo je pitanje čitateljstva kako će na to reagirati, a Hrvate boli kita za to sve. Ali kvalitetni mediji su tu da informiraju, a samo objektivno prezentirana i provjerena informacija je točna, drugo je sve dezinformiranje.

    = Citat = Izvorno postao WannabeClone
    A kako bi ti nazvao kad BAREM jednu petinu države čine zadrte ovce?
    Problem je u tome što ispada da mnogo više od jedne petine države čine zadrte ovce, zato jer su zadrte ovce s obje strane. Jedna strana se protivi gay brakovima i smatra ih inferiornima, a najlajavija među njima je skupina ultratradicionalnih i neobrazovanih ljudi iz provincije s kompleksima koja drži tvrdoglavo do svojega bez nekog objektivnog razloga. Druga strana je klasični liberalni sloj društva, obično karakterističan za urbane sredine, obično školovaniji od ove prve skupine i koji do daske forsira prava homoseksualaca i tvrdoglavo drži do toga da je to mjera naprednosti nacije bez nekog objektivnog razloga. Pronađite sličnosti.

    Postoji određena linija koju ja smatram granicom gdje prepoznavanje različitosti postaje stvarno ugrožavanje nekakvih temeljnih ljudskih prava, a to je restrikcija osobne slobode u vidu zabranjivanja određenog načina života i ponašanja koje ne predstavlja loš direktan utjecaj na prava ostalih građana ili državu. Ova definicija mi ima smisla jer je predstavlja nekakvo objektivno razgraničenje koje možemo prihvatiti jer ga je u potpunosti moguće argumentirati i zadovoljava ravnopravnost svake zamislive prihvatljive socijalne skupine modernog društva. Zbog toga onoga tko brani tu granicu ne mogu kritizirati jer su njegovi postupci objektivno opravdani uz uvjet da živimo u društvu koje u globalu želi ravnopravnost.

    Da li je ovaj referendum prešao tu granicu je škakljivo pitanje. Nitko nije njime zabranio gay parovima da se vole, što bi bio ogroman problem. Pravi problem je što nisu ravnopravni po ekonomskim beneficijama koje heteroseksualni brak ima, ali čak i na to pitanje ovaj referendum nije mnogo utjecao, eventualno im je otežao posao da dobiju tako nešto, ali i dalje ne isključuje u potpunosti tu mogućnost. Možemo reći da je brak koji se tako i zove ljudsko pravo, ali to je već čista filozofija i pitanje definicije braka i ljubavi uopće u što ne želim ulaziti sada.

    Ono što želim reći jest da se liberalni dio glasača i njihova propaganda nisu zadržali ni u kakvim granicama objektivne zone. To, dakako, nije nimalo loše, jer nema razloga da ne iskažu njihove svjetonazore. Oni sad mogu uskočiti sa vlastitom filozofijom i definicijom ljubavi i braka koju sam spominjao ranije, koja brak kao takav smatra temeljnim ljudskim pravom i inzistirati na svom stavu i predstavljati ga kao vlastito mišljenje, ali moj problem s njima (i sa ovima drugima koji rade potpuno istu grešku) jest da su oni svoje mišljenje koje već svakako izlazi iz domene objektivnosti, propagirali kao nešto objektivno, jasno dokazivo i nedvojbeno.
    Ponovo, to ne znači da nisu smjeli izražavati svoj stav. Naravno da su mogli i trebali, ALI s određenim respektom prema opoziciji, budući da se ovdje sudaraju dva mišljenja koja proizlaze iz dvije različite filozofije i dva različita svjetonazora previše jalova za ikakvu argumentiranu diskusiju, a u takvoj situaciji očekujem da je pravedno da se obje strane međusobno tretiraju s respektom i ne pokušavaju zgaziti tuđe užasno klimavim argumentima, a takav pristup su bogami imali i "protivaši". Oni zastupaju međunarodni trend bezrezervne podrške svega što gay zajednica poželi i potpuno neutemeljenog izmišljanja korelacije između naprednosti države i gay prava. Priznajem to mišljenje jer ga se ne može argumentirano pobiti, ali ne priznajem da se takvo mišljenje nasilno nameće strahom od toga da će svaka država koja isto ne postupi propasti u vremenski vrtlog i vratiti se 200 godina u vremenu i ne priznajem da se širi uz pomoć dogmi koje automatski osuđuju svako opozito jednako nedokazivo mišljenje i njegove pobornike osuđuje zadrtima. Eto.

  15. #585
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Horney devil
    Ima li tko onu sliku s nekoliko ljudi u vlaku i svi razmišljaju: "Gledaj ove ovce..."?
    Nisam rekao da ja nisam zadrt.

  16. #586

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Horny Devil
    = Citat = Izvorno postao Xero
    Tebi je jasno da većinu svijeta čine zadrte ovce?
    Ima li tko onu sliku s nekoliko ljudi u vlaku i svi razmišljaju: "Gledaj ove ovce..."?

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  17. #587
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Referendumi

    Sheeple.

  18. #588
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Xero
    = Citat = Izvorno postao Horney devil
    Ima li tko onu sliku s nekoliko ljudi u vlaku i svi razmišljaju: "Gledaj ove ovce..."?
    Nisam rekao da ja nisam zadrt.
    Sad moramo duplo postat zbog vas srba.

  19. #589
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Referendumi

    Mislim da je problem više u tome što se zajednica "U ime obitelji" itekako pokazala kao ekstremistička i netoleratna. Samo referendumsko pitanje nije nikakav nacizam i teoretski zvuči naivno, ali iza toga se nalazi horda ljudi kojoj je strašno važno da:
    1) gejevima oteža prava i govori kako sva djeca moraju imati očinsku i majčinsku figuru, što je pitanje koje ide daleko dalje od homoseksualaca
    2) Osigura "svetost" katoličkog braka kojeg bi sigurno mogli osigurati na puno važniji način, npr. neraskidivošću crkvenog braka.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  20. #590
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Xero
    = Citat = Izvorno postao Horney devil
    Ima li tko onu sliku s nekoliko ljudi u vlaku i svi razmišljaju: "Gledaj ove ovce..."?
    Nisam rekao da ja nisam zadrt.
    Nisam sugerirao da si zadrt. Samo sam se sjetio slike jer je spominjala ovce-ljude.

    Usput, jesam li već spomenuo da volim gobline?
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  21. #591
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Referendumi


    Širim zadrtost.

  22. #592
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Referendumi

    Mislim da je svaka šansa za nekakvom normalnom raspravom nestala prvi put kad je ona žena počela upotrebljavati izraze kao što su spašavanje braka i zaštita obiteljskih vrijednosti te kad je homoseksualnost nazvala opasnim stilom života. Ono moljakanje na ulici za potpisima bih čak i tolerirao. Šlag na tortu je bila izjava kako će civilizacija biti ugrožena ako se brak ne zaštiti, a tu je i ono posprdno "roditelj 1 i roditelj 2" gledanje na gej brak. Mislim, ne možeš nazvati drugu stranu grobarima ljudskih vrijednosti i nakon toga očekivati normalnu komunikaciju. Jednostavno, žena je čista katastrofa i sumnjam da je uopće i željela normalnu komunikaciju. Mislim da je namjerno stvorila tu "mi protiv njih" atmosferu i igrala na kartu niskih strasti jer to kod nas pali. Usput, podsjeća me na Dolores Umbridge iz HP serijala. Stvarno ne znam kakav je dijalog moguće uspostaviti s takvim karikaturama.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  23. #593

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Nema apsolutno nikakvog razloga da vjeronauk bude dio školskog programa.

    Ima.Vjera je povjesno i geopolitički jako važan faktor te bez znanja o njoj je nemoguće shvaćanje društva, pa zato se netko dosjetio da uvedemo religijsko naobrazbu djece u školama.

    Onda se druga osoba sjetila da bi to bilo odlično dati katoličkoj crkvi jer hej "BOG I HRVATI" i tako je to postalo predmet gdje učiš katoličke pjesmice umjesto da znaš razliku između Sunita,Šiita i Ibada te zašto se toliko nevole. Inače vjeroučitelje plaća država, ali država nema nikakav način da utječe na njihovo smjenjivanje ili rad jer vjeroučitelje imenuje nekakvo kvazi-religijsko vijeće koje je pod kontrolom katoličke crkve pa u suštini religijska naobrazba manjina se mora održavati u posebnim školama. To je jedan od razloga zašto postoje islamska i pravoslavna škola u Zagrebu koje uglavnom primaju klince iz drugih dijelova Hrvatske (I tko bi rekao, ali im plaćaju knjige,smještaj i ostalo).

  24. #594
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Referendumi

    To je zbog nekog ugovora s Vatikanom valjda. Al obično se nude i alternative (sjećam se da je u 1. osnovne na upisu bio izbor između muslimanskog, pravoslavnog i katoličkog), mada ne poznajem ikoga da je to uzeo.

  25. #595
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Referendumi

    Učenje kršćanstva u školama nije loša ideja i ipak se tu radi o kulturi cijelog zapada, vjerski osjećaji s tim nemaju veze.
    Ali kršćanstva, a ne pojednostavljenog shvaćanja rimokatolika za djecu. Tu bih ubacio neku povijest Crkve, glavne teologe, različite interpretacije biblije, denominacije i kako je došlo do njih. Sadašnji vjeronauk za većinu je čista sramota, pogotovo u osnovnoj. Ja sam imao babu koja je upisivala minuse jer nisi išao na misu, i tu si onda dobivao loše ocjene, dovoljno je samo to reći.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  26. #596
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Nema apsolutno nikakvog razloga da vjeronauk bude dio školskog programa.

    Ima.Vjera je povjesno i geopolitički jako važan faktor te bez znanja o njoj je nemoguće shvaćanje društva, pa zato se netko dosjetio da uvedemo religijsko naobrazbu djece u školama.
    Nope.

    Za to postoji povijest, gdje mogu reći da su Hrvati kršćanski narod i onda ukratko objasnit što je to kršćanstvo. Lekcija, dvije.
    Ili mogu stavit dijelove biblije kao obaveznu lektiru u čisto književnom smislu.
    Pa tko odluči vjerovat u to ima doma roditelje da ih pita i/ili traži da ga pošalju u crkvu učit o tome.

    Istina, kod nas je vjeronauk bio čista zajebancija i laka petica. Ali radije bi da sam imao sat vremena tjedno više za igranje ili nešto.

  27. #597
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Referendumi

    E al igranje ti ne popravlja prosjek.

    Meni je vjeronauk dopizido u četvrtom osnovne pa se ispisah. Nisu me ni pričestili ni krizmali zbog nedolaženja na misu, lel.
    I onda lokalni pop nije dao da mi starci krste brata i sestru jer ja nemam pričest. ;D
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  28. #598
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao MILF hunter
    Mislim da je svaka šansa za nekakvom normalnom raspravom nestala prvi put kad je ona žena počela upotrebljavati izraze kao što su spašavanje braka i zaštita obiteljskih vrijednosti te kad je homoseksualnost nazvala opasnim stilom života. Ono moljakanje na ulici za potpisima bih čak i tolerirao. Šlag na tortu je bila izjava kako će civilizacija biti ugrožena ako se brak ne zaštiti, a tu je i ono posprdno "roditelj 1 i roditelj 2" gledanje na gej brak. Mislim, ne možeš nazvati drugu stranu grobarima ljudskih vrijednosti i nakon toga očekivati normalnu komunikaciju. Jednostavno, žena je čista katastrofa i sumnjam da je uopće i željela normalnu komunikaciju. Mislim da je namjerno stvorila tu "mi protiv njih" atmosferu i igrala na kartu niskih strasti jer to kod nas pali. Usput, podsjeća me na Dolores Umbridge iz HP serijala. Stvarno ne znam kakav je dijalog moguće uspostaviti s takvim karikaturama.
    Ako je to tebi ok, onda super, ali poanta priče je da se i druga strana ponašala krajnje seljački, što god izlike bile.

    Što se vjeronauka tiče, ne vidim kolika je razlika između održavanja istog na području škole ili u crkvi. Jedino što kod nas oni koji nisu išli na nikakav vjeronauk su imali ta 2 sata tjedno fraj, a mi smo imali dodatnu ocjenu da nam prosjek digne. Za to bi mogli jednostavno ubacit etiku ili nešto ko u srednjim školama, al neki takav predmet bi trebao bit, makar u konačnici nema gotovo nikakav utjecaj ni na koga.

  29. #599
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Referendumi

    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    Ili mogu stavit dijelove biblije kao obaveznu lektiru u čisto književnom smislu.
    I je obvezno, u prvom gimnazije.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  30. #600
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Referendumi

    Treba staviti predmet Osnove teologije umjesto vjeronauka. I to ne bi bilo mlaćenje prazne slame kao sadašnji vjeronauk, nego bi se zaista objektivno učilo općenito o svim religijama.
    Consciousness: that annoying time between naps.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •